Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά και η χοριακή έδειξε το ίδιο(θετικό)αποτέλεσμα! Αρχή της 5ης εβδομάδας μου είπε ο μικροβιολόγος, οπότε από Δευτέρα ραντεβού στο γυναικολόγο..για την τελευταία επιβεβαίωση.Το θέμα είναι ότι διαβάζω παντού για συμπτώματα και σε εμένα τίποτα...λες και αυτό το μωρό υπάρχει μόνο μέσα στο μυαλό μου. Λέτε να έγινε κανένα λάθος? Ούτε στήθος πρησμένο, ούτε ναυτίες, ούτε τίποτα...

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!!!!!Η χοριακη ποτε μα ποτε δεν κανει λαθος:DΣου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.Και περιμενουμε με αγωνια τα νεακια σου,να περνουμε και μεις δυναμη:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά προς το παρόν!Πήγα σήμερα στο γυναικολόγο κ το είδα...είναι 1 ολόκληρο χιλιοστό το σποράκι μου!Απίστευτη συγκίνηση...Στις 29 έχω ραντεβού για να ακούσουμε την καρδούλα του-πρώτα ο Θεός.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Συγχαρητήρια Μαριμπελ! μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Θέλω τόσο πολύ να πιστέψω ότι το Ινοφέρτ κάνει θαύματα στην περίπτωσή μας... Πολλές ευχές σε όλες! Μαράκι 27, πολλούς χαιρετισμούς !!!!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι κι εγω μια απο εσας!

Μολις την Δευτερα εμαθα οτι εχω πολυκυστικες ωοθηκες και επεσα απο τα συννεφα διοτι ποτε δεν ειχα θεμα με ακανονιστους κυκλους.

Η ιστορια μου ειναι ως εξης:

Αυγουστος του 12 κανω τεστ μετα απο 3 μηνες προσπαθειων και βγαινει θετικο!Χαρα και φοβος μαζι...

Δυστυχως συνεβει το κακο και παλλινδρομει.

Αποξεση και μετα το χαος!

Περιοδος μετα την αποξεση μου ηρθε στις 70:shock:μερες...Επειτα μειωθηκε στις 45 μετα στις 41,στις 36 και τωρα στις 13/5 μου ηρθε στις 46 μερες....

Οποτε παω στον γιατρο μου και του λεω οτι ειναι ακανονιστος ο κυκλος μου...Με ρωταει αν εχα βαλει κιλα και του απαντω ναι...Μου λεει εχεις πολυκυστικες,παμε για υπερηχο να το επιβαιεωσουμε...Και βεβαιωθηκαμε...11 κυστες απο την μια ωοθηκη και 10 απο την αλλη..

Με ξεκινησε με gloucopfage των 850mg ενα χαπακι για 10 μερες και μετα θα παιρνω 2.

Τον ρωτησα για το ινοφερτ και δεν το γνωριζε...:confused::confused::confused:

Τον ρωτησα αν βλεπει ωαριο(ημουν στην 15η μερα)και δεν απαντησε......Μαλλον δεν ειδε τιποτα...ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΜΟ!!!!

Παιρνει καμια κοπελα το συγκεκριμενο σκευασμα;;Και αν ναι εχει δει αποτελεσματα;;;;:(:(:(:(


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα πάρει γλουκοφαζ για 7μήνες περίπου κ ο κύκλος μου είχε γίνει 27 ημερών. Το σταμάτησα γιατι είχα διάρροια συνέχεια κ τώρα ξεκίνησα ινοφερτ εδώ κ μία εβδομάδα.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα πάρει γλουκοφαζ για 7μήνες περίπου κ ο κύκλος μου είχε γίνει 27 ημερών. Το σταμάτησα γιατι είχα διάρροια συνέχεια κ τώρα ξεκίνησα ινοφερτ εδώ κ μία εβδομάδα.

Εμενα παρ'ολο που μου ειπε οτι μπορει να δημιουργησουν πονο στο στομαχι,διαρροια,εμετους και ναυτιες δεν μου εχουν προκαλεσει τιποτα...

Βεβαια δεν τα παιρνω πολυ καιρο...Μονο 4 μερες και 1 χαπι για αρχη!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παρ'ολο που μου ειπε οτι μπορει να δημιουργησουν πονο στο στομαχι,διαρροια,εμετους και ναυτιες δεν μου εχουν προκαλεσει τιποτα...

Βεβαια δεν τα παιρνω πολυ καιρο...Μονο 4 μερες και 1 χαπι για αρχη!

Μακάρι να μην αντιδράσει αρνητικά ο οργανισμός σου. Αλλιώς μία καλή θεραπεία εκτός απο τα γλουκοφαζ κ τα ινοφερτ ειναι κ η λυγαρια. Εγω τα εχω δοκιμάσει όλα αλλα για τα ινοφερτ δεν μπορώ να πω την γνώμη μου ακόμα ειναι νωρίς. Με 3 μήνες λυγαρια πάντως καθάρισα απο κυστες αλλα όταν σταμάτησα άρχισε πάλι ο κύκλος να γίνεται χάλια.

Ινοφερτ μου είπε ο γιατρός να παίρνω την διπλάσια δόση όχι ένα φάκελακι αλλα δύο. Δεν ξέρω γιατι.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


i want to be mama γεια σου!

το ινοφερτ είναι φυτικό (ινοσιτόλη + φολικό οξύ) και μπορείς να το πάρεις συνδυαστικά με το χάπι που σου έχει δώσει ο γιατρός σου, το μόνο σίγουρο ειναι ότι δεν θα σε βλάψει. αρχικά είχα κι εγώ επιφύλαξη, βέβαια έγκυος δεν έμεινα ακόμα για να σου πως πόσο αποτελεσματικό είναι, άλλες κοπέλες είδα πάντως πως το υπογραμμίζουν

εμένα πάντως η εικόνα στον υπέρηχο μετά από αρκετούς μήνες (νομίζω 5) που το παίρνω άλλαξε ΠΟΛΥ προς το καλύτερο! Τώρα αυτό με τις πολυκυστικές, υπάρχει και η πιθανότητα να έρχονται/φεύγουν, εμφανίζονται/εξαφανίζονται κτλ. σε αυτό μάλλον συμβάλλουν θεωρώ και άλλοι παράγοντες πχ. στρες ή διατροφή ή... ή ... ο,τι ήθελε... Το γλουκοφάζ δεν το έχω πάρει.


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

i want to be mama γεια σου!

το ινοφερτ είναι φυτικό (ινοσιτόλη + φολικό οξύ) και μπορείς να το πάρεις συνδυαστικά με το χάπι που σου έχει δώσει ο γιατρός σου, το μόνο σίγουρο ειναι ότι δεν θα σε βλάψει. αρχικά είχα κι εγώ επιφύλαξη, βέβαια έγκυος δεν έμεινα ακόμα για να σου πως πόσο αποτελεσματικό είναι, άλλες κοπέλες είδα πάντως πως το υπογραμμίζουν

εμένα πάντως η εικόνα στον υπέρηχο μετά από αρκετούς μήνες (νομίζω 5) που το παίρνω άλλαξε ΠΟΛΥ προς το καλύτερο! Τώρα αυτό με τις πολυκυστικές, υπάρχει και η πιθανότητα να έρχονται/φεύγουν, εμφανίζονται/εξαφανίζονται κτλ. σε αυτό μάλλον συμβάλλουν θεωρώ και άλλοι παράγοντες πχ. στρες ή διατροφή ή... ή ... ο,τι ήθελε... Το γλουκοφάζ δεν το έχω πάρει.

Καλησπερα!

Εχω ακουσει και αλλα κοριτσια που εχουν παρει το ινοφερτ και ειχαν θετικα αποτελεσματα.

Βεβαια εγω το ειπα στον γιατρο μου και η απαντηση του ηταν δεν το γνωριζω...

Αλλα να σου πω την αληθεια φοβαμαι να το παρω μονη μου χωρις την συγκαταθεση του γιατρου...

Μην κανω κακο αντι για καλο!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω ακουσει και αλλα κοριτσια που εχουν παρει το ινοφερτ και ειχαν θετικα αποτελεσματα.

Βεβαια εγω το ειπα στον γιατρο μου και η απαντηση του ηταν δεν το γνωριζω...

Αλλα να σου πω την αληθεια φοβαμαι να το παρω μονη μου χωρις την συγκαταθεση του γιατρου...

Μην κανω κακο αντι για καλο!

Λογικό είναι να φοβάσαι, μπορείς όμως να τον ξαναρωτήσεις [λέω εγώ τώρα] ...αν του έλεγες πχ για τα συστατικά που έχει? γιατί κάπου διάβασα ότι η ινοσιτόλη είναι πλέον γνωστή για την θετική επίδραση στις πολυκυστικές


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να φοβάσαι, μπορείς όμως να τον ξαναρωτήσεις [λέω εγώ τώρα] ...αν του έλεγες πχ για τα συστατικά που έχει? γιατί κάπου διάβασα ότι η ινοσιτόλη είναι πλέον γνωστή για την θετική επίδραση στις πολυκυστικές

Ναι θα τον ρωτησω οταν παω να του δειξω τα αποτελεσματα των ορμονικων που μου εδωσε να κανω!

Βεβαια ελπιζω να μην προλαβω και αντι για αποτελεσματα ορμονικων να παω για υπερηχο κυησης.

Εσυ εχεις το συνδρομο;;

Εμενα απλα ως σχολια κατω απο τον υπερηχο γραφει εικονα πολυκυστικων ωοθηκων...Δεν μου ανεφερε κατι για συνδρομο....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! το γρηγορότερον και χάριν έχει δεν λένε; :-)

έχω το σύνδρομο, ήπιο μάλλον χωρίς ακραίες "αναφορές" και ακόμη παλεύω να βγάλω μια άκρη. Εστω να μείνω έγκυος κι ας μην καταλάβω ποτέ μου το πως και το γιατί!

τεστ χρησιμοποιείς; για την ωορρηξία; μπορεί να βοηθηθείς αν βαριέσαι τους υπερήχους..


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...