Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σευχαριστώ!!!!!! :D

Σου συνιστώ να το δοκιμάσεις και σεν έχεις να χάσεις τίποτα.....

έχεις περίοδο από μόνη σου χωρίς χάπια, ωορρηξία δεν κάνεις καθόλου???

γεια! άργησα να μπω και να δεν απάντησα έγκαιρα. Περίοδο έχω. Κάθε 33 ή 35 ή 37 (η τελευταία μου) ημέρες γενικά έχω, σίγουρα λιγότερες φορές από άλλες γυναίκες μέσα σε ένα έτος. Με την ωορρηξία υπάρχει ένα θέμα, άλλοτε γιατί μετατοπίζεται, από άγχος, από τις πολυκυστικές κτλ κτλ κτλ. Τώρα πήρα το Μ2 ΤΟΝΕ (αγιουβέρδα) σε αυτόν τον κύκλο μαζί και προκλητικά. Ο γιατρός μου είπε ότι πάμε πολύ καλά, εντόπισε αρχικά 2 ωάρια, μεγάλωσε το ένα και έφτασε στα 20mm! Εσένα σε βοήθησε; ελπίζω να έχουμε όμορφες ειδήσεις κορίτσια!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια! άργησα να μπω και να δεν απάντησα έγκαιρα. Περίοδο έχω. Κάθε 33 ή 35 ή 37 (η τελευταία μου) ημέρες γενικά έχω, σίγουρα λιγότερες φορές από άλλες γυναίκες μέσα σε ένα έτος. Με την ωορρηξία υπάρχει ένα θέμα, άλλοτε γιατί μετατοπίζεται, από άγχος, από τις πολυκυστικές κτλ κτλ κτλ. Τώρα πήρα το Μ2 ΤΟΝΕ (αγιουβέρδα) σε αυτόν τον κύκλο μαζί και προκλητικά. Ο γιατρός μου είπε ότι πάμε πολύ καλά, εντόπισε αρχικά 2 ωάρια, μεγάλωσε το ένα και έφτασε στα 20mm! Εσένα σε βοήθησε; ελπίζω να έχουμε όμορφες ειδήσεις κορίτσια!

Καλημέρα!!!

Present, το γεγονός ότι έχεις περίοδο (έστω και με απόκλιση λίγων ημερών), είναι πολύ θετικό και είσαι σε καλύτερη μοίρα από μένα που δεν έχω αν δεν πάρω ντουφαστόν....

Το Μ2 ΤΟΝΕ, τι ακριβώς είναι??

Μια χαρά είναι το ωάριο σου, σχεδόν έτοιμο!!!! Εμένα με βοήθησε να κάνω ωορρηξία, αλλά δεν ήρθε το πολυπόθητο μπεμπε... Μακάρι να έχουμε όμορφες ειδήσεις... Καλή μας επιτυχία!!! ;);):D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Present, το γεγονός ότι έχεις περίοδο (έστω και με απόκλιση λίγων ημερών), είναι πολύ θετικό και είσαι σε καλύτερη μοίρα από μένα που δεν έχω αν δεν πάρω ντουφαστόν.... Το Μ2 ΤΟΝΕ, τι ακριβώς είναι?? Μια χαρά είναι το ωάριο σου, σχεδόν έτοιμο!!!! Εμένα με βοήθησε να κάνω ωορρηξία, αλλά δεν ήρθε το πολυπόθητο μπεμπε... Μακάρι να έχουμε όμορφες ειδήσεις... Καλή μας επιτυχία!!! ;);):D:D

Μπορείς να δεις εδώ μερικές πληροφορίες http://www.to-farmakion.gr/product.php?products_id=6176

περισσότερα κι εγώ δεν έχω να σου πω, φυτικό είναι και αυτό, εγώ πήρα 3 την ημέρα αλλά στις οδηγίες λεει ότι ισως και να χρειάζεται και 3 μήνες για να δεις αποτέλεσμα. Μια χαρά το "" είναι όπως είπε και ο ντόκτορ, έλα όμως που εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα ωορρηξίας.( Δεν ξέρω αν πιάνεται ο πόνος στη μέση)! καλή μας επιτυχία!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εδώ μερικές πληροφορίες http://www.to-farmakion.gr/product.php?products_id=6176

περισσότερα κι εγώ δεν έχω να σου πω, φυτικό είναι και αυτό, εγώ πήρα 3 την ημέρα αλλά στις οδηγίες λεει ότι ισως και να χρειάζεται και 3 μήνες για να δεις αποτέλεσμα. Μια χαρά το "" είναι όπως είπε και ο ντόκτορ, έλα όμως που εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα ωορρηξίας.( Δεν ξέρω αν πιάνεται ο πόνος στη μέση)! καλή μας επιτυχία!

A είναι φυτικό και αυτό.... για ορμονική ισορροπία.. καλό ακούγεται! Εγώ πάντως αδιαθέτησα σήμερ... πάει κι αυτός ο μήνας... άλλοι 2 μου έμειναν με κλομιφένη... Εύχομαι να είσαι πιο τυχερή απο μένα!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου Μαράκι!δεν πειράζει,κάποια στιγμή θα κάτσει η μπίλια!Κι εγώ έτσι λέω ότι είναι θέμα χρόνου! όπως τα βλέπω όμως δεν τρέφω μεγάλες ελπίδες για αυτόν τον κύκλο από την μεριά μου απίσης καθότι εκανα την εξέταση της προγεστερόνης μια βδομάδα μετα την προγραμματισμένη ωορρηξία και βγήκε μ'ολις 8,5, ενώ θα θέλαμε τουλάχιστον 10 είπε ο γιατρός για να ελπίζουμε σε μια καλή ωορρηξία.Μήπως εσένα σου έχουν συστήσει και κάτι σε Διατροφή που θα μπορούσε να βοηθήσει τα αυγουλάκια μας; Η Φύση δεν μας ενίσχυσε αρκετά ρε γμτ και είναι και αυτό το καθημερινό άγχος που σε τίποτε δεν βοηθάει.Τουλάχιστον με την κλομιφαίνη ορίστηκε ο κύκλος σου;


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου Μαράκι!δεν πειράζει,κάποια στιγμή θα κάτσει η μπίλια!Κι εγώ έτσι λέω ότι είναι θέμα χρόνου! όπως τα βλέπω όμως δεν τρέφω μεγάλες ελπίδες για αυτόν τον κύκλο από την μεριά μου απίσης καθότι εκανα την εξέταση της προγεστερόνης μια βδομάδα μετα την προγραμματισμένη ωορρηξία και βγήκε μ'ολις 8,5, ενώ θα θέλαμε τουλάχιστον 10 είπε ο γιατρός για να ελπίζουμε σε μια καλή ωορρηξία.Μήπως εσένα σου έχουν συστήσει και κάτι σε Διατροφή που θα μπορούσε να βοηθήσει τα αυγουλάκια μας; Η Φύση δεν μας ενίσχυσε αρκετά ρε γμτ και είναι και αυτό το καθημερινό άγχος που σε τίποτε δεν βοηθάει.Τουλάχιστον με την κλομιφαίνη ορίστηκε ο κύκλος σου;

Καλή χρονιά και Χρόνια Πολλά!!!!

Αυτό για την προγεστερονη δεν το ήξερα.... ότι μπορεί κανείς να ελέγχει την ποιότητα της ωορρηξίας.... Σχετικά με την διατροφή μου έχουν συστήσει γυμναστική, κομμένο το άμυλο και η ζάχαρη και το κλασσικό που λένε όλοι - πολλά φρούτα και λαχανικά... κάτι πιο εξειδικευμένο δεν ξέρω σχετικά με την διατροφή. Με την κλομιφένη όσο την παίρνω έχω σταθρό κύκλο, τώρα αν την σταματήσω δεν ξέρω τι θα γίνει και αν συνεχίσω να αδιαθετώ από μόνη μου... η φύση μας αδίκησε και τωρα ταλαιπωρούμαστε.....

Εσύ δεν σκέφτεσαι να την ξεκινήσεις????

Link to comment
Share on other sites

Kαλή χρονιά!!!! Εύχομαι το '13 να γίνουμε μανούλες!!!!

Ναι, αν έχεις εντοπίσει την ημέρα της ωορρηξίας μετά από 7 ημέρες κάνεις αυτή την αιματολογική εξέταση της προγεστερόνης η οποία δείχνει την "ποιότητα" της ωορρηξίας. Τελικά αδιαθέτησα όπως το περίμενα και φυσικά είχα πάρει Σερπαφάρ, 2 Χ 5 ημέρες! Ο γιατρός λέει ότι μάλλον δεν κάνουν για μένα τα χάπια και μου προτείνει να προχωρήσουμε στις ενέσεις κάτι που πλέον το σκέφτομαι αν και με φοβίζει για να πω την αλήθεια μου.Προς το παρόν καθώς ακόμη δεν το έχω αποφασίσει λέω να δοκιμάσω για αυτόν τον κύκλο, ίσως και για τον επόμενο αν δεν... να δοκιμάσω με τεστάκια ωορρηξίας. Εν τω μεταξύ πήρα και το ινοφερτ και παίρνω και το Μ2ΤΟΝΕ, τούρμπο η μηχανή! για να δούμε


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Present, όντως τούρμπο η μηχανή... χαχαχα :D στο τέλος σε βλέπω με δίδυμα ;););)

και γω μάλλον δεν τις γλυτώνω τις ενέσεις... μου μένει άλλος ένας μήνας με κλομιφένη (αν αδιαθετήσω) και μετά βουρ για ενέσεις!!! Δεν με τρομάζουν οι ενέσεις, απλά σκέφτομαι ότι είναι ψυχοφθόρο και ειδικά αυτές οι προγραμματισμένς επαφές είναι εφιάλτης... αλλά για να γίνουμε μανούλες θα τα αντέξουμε όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με δίδυμα ε? χααα! τέτοια να λες του αντρός μου να καταπίνει τη γλώσσα του!χααα...!!!

Μου δίνεις κουράγιο όμως *Εύχομαι βέβαια να μην χρειαστεί να τις κάνεις τελικά τις ενέσεις (μακάρι κι εγώ!) και η επόμενη φορά να είναι Η ΤΥΧΕΡΗ..... :-)

ΟΜΩΣ είναι πολύ ενθαρρυντικό το ποστ σου - εγώ είμαι λίγο φοβιτσιάρα βλέπεις- αλλά έτσι είναι όπως το λές, μαράκι, ό,τι χρειαστεί θα το κάνουμε και θα το αντέξουμε!

Για τις προγραμματισμένες επαφές, εντάξει είναι ένα θέμα, αλλά φτιάχνοντας λίγο την ατμόσφαιρα με την κατάλληλη μουσική, με λίγο αρωματάκι, λίγο κρασάκι κτλ. κτλ κτλ προετοιμάζεται και η αντίστοιχη διάθεση :wink:


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας κορίτσια! μαράκι τι κάνεις; Ελπίζω σε όμορφες εξελίξεις.

Μπήκα για να σας πω ότι τελικά είπα στον γιατρό μου για το ινοφερτ και όχι μόνο δεν γέλασε μαζί μου όπως περίμενα αλλά μου είπε και να το συνεχίσω παίρνοντας διπλή δόση, φαίνεται ότι κάνει δουλειά στις πολυκυστικές!δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά μετά από ένα μήνα που το δοκίμασα από μόνη μου (1 φακελάκι), αδιαθέτησα στις 29ημέρες!Δεν έχει ξαναγίνει! Ελπίζω στον επόμενο μήνα να μην αδιαθετήσω και καθόλου :-) :-)


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! μαράκι τι κάνεις; Ελπίζω σε όμορφες εξελίξεις.

Μπήκα για να σας πω ότι τελικά είπα στον γιατρό μου για το ινοφερτ και όχι μόνο δεν γέλασε μαζί μου όπως περίμενα αλλά μου είπε και να το συνεχίσω παίρνοντας διπλή δόση, φαίνεται ότι κάνει δουλειά στις πολυκυστικές!δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά μετά από ένα μήνα που το δοκίμασα από μόνη μου (1 φακελάκι), αδιαθέτησα στις 29ημέρες!Δεν έχει ξαναγίνει! Ελπίζω στον επόμενο μήνα να μην αδιαθετήσω και καθόλου :-) :-)

Present μου, πολύ χαίρομαι για σένα!!! :D:D:D Να δεις τώρα που και το μπεμπε δεν θα αργήσει να έρθει... είναι θέμα λίγο χρόνου,;);) θα δεις!!!! Συνέχισε έτσι και όλα θα πάνε καλά!!!!!!!! Να μας ενημερώνεις!

Όσο για μένα δεν έχω κάτι ευχάριστο, δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ασταμάτητη! :-) εντωμεταξύ κατάφερα να χάσω τα δυόμιση από τα 5 κιλά που με προβλημάτιζαν από καιρό και τα οποία με "έριχναν" με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και αισθάνομαι/πιστεύω/ελπίζω και περιμένω ότι στο τέλος θα μας πάνε όλα καλά, Μαράκι!Αξίζει ο λόγος που αγωνιούμε και το παλεύουμε.

*μοιράζομαι εξτρα "μυστικό" : μου συνέστησαν μια/δυο κουταλιές ελαιόλαδο πρωί/βράδυ που περιλαμβάνει βιταμίνη Ε και είναι αντιοξειδωτικό και έτσι βοηθά στην ωορρηξία! :-) :-) και βλέπουμε ...


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ασταμάτητη! :-) εντωμεταξύ κατάφερα να χάσω τα δυόμιση από τα 5 κιλά που με προβλημάτιζαν από καιρό και τα οποία με "έριχναν" με τον έναν ή τον άλλον τρόπο και αισθάνομαι/πιστεύω/ελπίζω και περιμένω ότι στο τέλος θα μας πάνε όλα καλά, Μαράκι!Αξίζει ο λόγος που αγωνιούμε και το παλεύουμε.

*μοιράζομαι εξτρα "μυστικό" : μου συνέστησαν μια/δυο κουταλιές ελαιόλαδο πρωί/βράδυ που περιλαμβάνει βιταμίνη Ε και είναι αντιοξειδωτικό και έτσι βοηθά στην ωορρηξία! :-) :-) και βλέπουμε ...

μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που ανέβηκε και η ψυχολογία σου γιατί και αυτή είναι πολύ βασικός παράγοντας για τη σύλληψη!!!

Στο τέλος με τα έξτρα μυστικά σε βλέπω να κάνεις 2 φορές ωορρηξία το μήνα!!! :D:D:D:D:DΤούρμπο η μηχανή σου!!!!! θα το δοκιμάσω και αυτό... άντε να δούμε πότε θα μας κάτσει το μπεμπε...........

Link to comment
Share on other sites

γεια σου γλυκό μαράκι! εύχομαι να είσαι καλά! εγώ περιμένω τα αποτελέσματα και αυτού του κύκλου για να προσδιορίσουμε έπειτα τα επόμενα βήματά μας... στο μεταξύ μισό κιλό ακόμη έφυγε, άντε να δούμε πώς θα τα πάμε... ούτε στις εξεταστικές στο πανεπιστήμιο τόση αγωνία! εσύ τι σκέφτεσαι; πώς πάει ο "προγραμματισμός"; ............. :-)


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...