Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια το inofert σίγουρα κάνει δουλειά!!!Το πήρα κι εγώ μετά από συζήτηση με το γιατρό μου κ ναιιιιι!!!!!Στις 30 ημέρες περίοδος κανονική!!!Και όχι μόνο αυτό...χθες πήγα στο γιατρό μου για κάτι άσχετο κ μου έκανε κολπικό υπέρηχο επειδή του είπα ότι ήμουν στη 15η η μέρα. Ε λοιπόν είχα ένα αυγουλάκι 18 κ κάτι χιλιοστά!!!!!Μάλιστα μου είπε ότι αυτό σε άλλες περιπτώσεις συμβαίνει μετά από χορήγηση ορμόνης(πχ. κλομιφαίνη). Οπότε το inofert μόνο καλό κάνει! Μου είπε ότι σήμερα θα έσκαγε και θα μπορούσα να προσπαθήσω, αλλά αποφασίσαμε να το καθυστερήσουμε λίγο τελικά...ας δούμε πως θα πάει κ ο επόμενος μήνας με inofert και βλέπουμε...αυτά!Καλή επιτυχία σε όλες!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχα παλιότερα κύστες κι εγώ, γι αυτό κ έπαιρνα αρκετά χρόνια αντισυλληπτικά. τώρα απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μια ωοθήκη μου έχει πολυκυστική μορφή. Και δεν απογοητευόμαστε! Αν το θέλουμε πολύ θα τα καταφέρουμε!Καλή επιτυχία!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουργια εδω και διαβασα πολλα ενδιαφεροντα αλλα και γνωριμα σε μενα θεματακια...υποφερω και εγω απο ΣΠΩ με ολα τα γνωστα συνεπακολουθα...maribell τι ειναι το inofert και σε ποιες περιπτωσεις κανει δουλεια...εγω για παραδειγμα δεν κανω ποτε ωοριξια μονη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.inofert.gr/inofert εδώ θα βρεις ότι ακριβώς χρειάζεται να ξέρεις. 1 κουτί, 30 φακελάκια(1 ή 2 την ημέρα) , σε μορφή σκόνης.Είναι κάτι εντελώς φυτικό, χωρίς παρενέργειες και φυσικά χωρίς να χρειάζεται να επιβαρύνεσαι με ορμόνες. Από ότι έχω καταλάβει κι από αυτά που μου έχει πει ο γιατρός μου, "ξυπνάει" τις ωοθήκες για να παράγουν ωάριο. Εγώ πάντως 2 μήνες τώρα που το παίρνω τα κατάφερα και ωάριο να παράγω και σε καλό μέγεθος. Απλά εγώ δυσκολεύτηκα να το βρω στα φαρμακεία. Οι περισσότεροι δεν το ήξεραν καν. Οπότε το παραγγέλνω κάθε μήνα από συγκεκριμένο φαρμακείο.

jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κι εγώ αυτή την φορά δύσκολα το βρήκα κι ενώ το φαρμακείο απ'όπου το έπαιρνα με ενημέρωσε ότι δεν το βρίσκει στις αποθήκες του, τελικά μετά από τηλεφωνική έρευνα όλο το απόγευμα σε αρκετά φαρμακεία (που έχουν και ομοιοπαθητικά) κατάφερα να το παραγγείλω και να μου φέρουν 1 κουτί.Τώρα περιμένω και το 2ο! οπότε κατόπιν παραγγελίας μονο!:confused:


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς κι εγώ αυτή την φορά δύσκολα το βρήκα κι ενώ το φαρμακείο απ'όπου το έπαιρνα με ενημέρωσε ότι δεν το βρίσκει στις αποθήκες του, τελικά μετά από τηλεφωνική έρευνα όλο το απόγευμα σε αρκετά φαρμακεία (που έχουν και ομοιοπαθητικά) κατάφερα να το παραγγείλω και να μου φέρουν 1 κουτί.Τώρα περιμένω και το 2ο! οπότε κατόπιν παραγγελίας μονο!:confused:

καλησπεραααα!!ηθελα να σε ρωτησω,εσενα σου εκανε τιποτα το ινοφερτ...ειδες διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το ινοφερτ δεν βρικα ακρη και αγορασα ινοσιτολη και φολικο οξυ ωστε να τα περνω χωριστα στις δοσεις που υπαρχουν και μεσα στο ινοφερτ.με λιγα λογια να φτιαξω το σκευασμα μονη μου...δεν ειμαι να κυνηγαω και πολυ το θεματακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σου γλυκό μαράκι! εύχομαι να είσαι καλά! εγώ περιμένω τα αποτελέσματα και αυτού του κύκλου για να προσδιορίσουμε έπειτα τα επόμενα βήματά μας... στο μεταξύ μισό κιλό ακόμη έφυγε, άντε να δούμε πώς θα τα πάμε... ούτε στις εξεταστικές στο πανεπιστήμιο τόση αγωνία! εσύ τι σκέφτεσαι; πώς πάει ο "προγραμματισμός"; ............. :-)

γεια σου Present μου!!! Εγώ είμαι σε φάση που δεν παίρνω τίποτα.... γιατι είχα άλλα πράγματα αυτό τον καιρό που με απασχολούσαν.... τώρα λέω να ξαναξεκινήσω το ινοφερτ και να μπω σε ένα πρόγραμμα για μπεμπε..... πάντως όλοι αυτό συστήνουν για ΣΠΩ!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει στα φαρμακεία και μενα κατόπιν παραγγελίας μου το φέρνει ένα φαρμακείο!

Βρήκα ένα site που μπορεί όποια κοπέλα θέλει να το παραγγείλει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!Χαρούμενη?Δεν ξέρω....μπερδεμένη και γεμάτη πανικό θα έλεγα!Όπως σας είχα αναφέρει έπαιρνα τα inofert και εδώ και 3 μήνες σταθερός κύκλος ανα 31 ημέρες. Αυτό το μήνα περίμενα στις 7 αλλά...τίποτα.Και σήμερα το πρωί λέω για πλάκα δεν κάνω εκείνο το τεστ που έχω καταχωνιασμένο στο συρτάρι?Και...θετικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πανικός...κλάμα...δεν ήξερα πως να αντιδράσω.Λέτε να ήταν λάθος?Το απόγευμα θα πάω να κάνω και μια χοριακή να ξέρω στα σίγουρα τι μου γίνεται....πάντως αν αληθεύει...το inofert κάνει καλή δουλειά!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Χαρούμενη?Δεν ξέρω....μπερδεμένη και γεμάτη πανικό θα έλεγα!Όπως σας είχα αναφέρει έπαιρνα τα inofert και εδώ και 3 μήνες σταθερός κύκλος ανα 31 ημέρες. Αυτό το μήνα περίμενα στις 7 αλλά...τίποτα.Και σήμερα το πρωί λέω για πλάκα δεν κάνω εκείνο το τεστ που έχω καταχωνιασμένο στο συρτάρι?Και...θετικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πανικός...κλάμα...δεν ήξερα πως να αντιδράσω.Λέτε να ήταν λάθος?Το απόγευμα θα πάω να κάνω και μια χοριακή να ξέρω στα σίγουρα τι μου γίνεται....πάντως αν αληθεύει...το inofert κάνει καλή δουλειά!

ΤΙ υπεροχο νεο ηταν αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!Με το καλο κοριτσακι μου:Pπεριμενουμε με αγωνια την χοριακη σου!!!!(μυριζεις μανουλα:-P)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και η χοριακή έδειξε το ίδιο(θετικό)αποτέλεσμα! Αρχή της 5ης εβδομάδας μου είπε ο μικροβιολόγος, οπότε από Δευτέρα ραντεβού στο γυναικολόγο..για την τελευταία επιβεβαίωση.Το θέμα είναι ότι διαβάζω παντού για συμπτώματα και σε εμένα τίποτα...λες και αυτό το μωρό υπάρχει μόνο μέσα στο μυαλό μου. Λέτε να έγινε κανένα λάθος? Ούτε στήθος πρησμένο, ούτε ναυτίες, ούτε τίποτα...


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...