Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Ουφ!Κορίτσια δεν αντέχω άλλο!!!!Είμαι μέσα στα νεύρα και το άγχος!Για την περίοδο που δεν εμφανίζεται, για τα κιλά που δεν φεύγουν, για τα σπυράκια που ένα- ένα κάνουν την εμφάνισή τους στο πρόσωπό μου!!!Πρέπει να πάρω με τη σειρά τους γιατρούς!Γυναικολόγο, ενδοκρινολόγο,δερματολόγο...Ξέρω ότι δεν είναι ουσιαστικά προβλήματα αυτά, αλλά είναι όλα μαζί και έχω τρελαθεί!Και το ξέρω πως όσο αγχώνομαι τόσο δε θα λυθεί τίποτε από τα παραπάνω, αλλά...ξέρετε τι είναι να έχεις αλλάξει εντελώς τον τρόπο ζωής σου και από junk food και γλυκά όλη μέρα να τρώω πλέον μόνο υγιεινά και περιορισμένα και μέσα σε ένα μήνα να έχω χάσει μόνο 2,5 κιλά??(κι αυτά την πρώτη εβδομάδα, από 71,5 -> 69).

maria-maraki27 σου εύχομαι γρήγορα ο πελαργός να σου χτυπήσει την πόρτα χωρίς περαιτέρω ταλαιπωρίες..

Miss caramel με το καλό το μωράκι σου!!!

Και εύχομαι με τη νέα χρονιά όλες μας με ένα ζουζουνάκι αγκαλιά!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουφ!Κορίτσια δεν αντέχω άλλο!!!!Είμαι μέσα στα νεύρα και το άγχος!Για την περίοδο που δεν εμφανίζεται, για τα κιλά που δεν φεύγουν, για τα σπυράκια που ένα- ένα κάνουν την εμφάνισή τους στο πρόσωπό μου!!!Πρέπει να πάρω με τη σειρά τους γιατρούς!Γυναικολόγο, ενδοκρινολόγο,δερματολόγο...Ξέρω ότι δεν είναι ουσιαστικά προβλήματα αυτά, αλλά είναι όλα μαζί και έχω τρελαθεί!Και το ξέρω πως όσο αγχώνομαι τόσο δε θα λυθεί τίποτε από τα παραπάνω, αλλά...ξέρετε τι είναι να έχεις αλλάξει εντελώς τον τρόπο ζωής σου και από junk food και γλυκά όλη μέρα να τρώω πλέον μόνο υγιεινά και περιορισμένα και μέσα σε ένα μήνα να έχω χάσει μόνο 2,5 κιλά??(κι αυτά την πρώτη εβδομάδα, από 71,5 -> 69).

maria-maraki27 σου εύχομαι γρήγορα ο πελαργός να σου χτυπήσει την πόρτα χωρίς περαιτέρω ταλαιπωρίες..

Miss caramel με το καλό το μωράκι σου!!!

Και εύχομαι με τη νέα χρονιά όλες μας με ένα ζουζουνάκι αγκαλιά!!!

σευχαριστώ Μαριμπελ, το ίδιο εύχομαι και σένα!!!! ;););)

Έχεις δίκιο που αγχώνεσαι και έχεις νεύρα για΄τι και γω περνάω από τέτοιες φάσεις κατά καιρούς! Και ειδικά με την περίοδο που λες ότι δεν έρχεται...

και μένα με πιάνει το παράπονο και λέω γιατί εγώ να μην έχω σταθερό κύκλο και ωορρηξία, αφού οι γυναίκες είμαστε φτιαγμένες για αναπαραγωγή και γι άλλες γυναίκες είναι κάτι το απολύτα φυσιολογικο να αδιαθετούν κάθε μήνα, εμείς γιατί να παιδευόμαστε?????? :confused::confused::confused::confused:

Και γω έχω παραπάνω κιλάκια αλλά βαρέθηκε να ασχολούμαι...

Πάντως να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι η μόνη που αντιμετωπίζει τέτοια προβλήματα και μεις μια από τα ίδια και να παίρνεις κουράγιο. Εμένα ούτε η ενδοκρινολόγος με βοήθησε, ούτε οι γυναικολόγοι που έχω πάει κατά καιρούς.

Υπομονή μαριμπελ πιστεύω ότι ο Θεός δεν μας ξεχάσει.... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι πάθατε όλες?Ανενεργές σας βλέπω..λοιπόν, επιτέλους ξαλάφρωσα!Την Παρασκευή αδιαθέτησα και αυτομάτως η ζυγαριά έδειξε 1,5 κιλό μείον και τα σπυράκια εξαφανίζονται!Τι χαρά!Βέβαια, μου κράτησε μόνο 3 μέρες, αλλά δεν πειράζει, τη δουλειά της την έκανε..

Έχω μία απορία...πως γίνεται να έχουμε περίοδο χωρίς ωορηξία?Αφού η περίοδος από ότι ξέρω είναι το ωάριο που δεν γονιμοποιήθηκε...Ας μου εξηγήσει κάποια αν γνωρίζει. Πάντως λίγο που το έψαξα στο ιντερνετ δεν έβγαλα άκρη..


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι πάθατε όλες?Ανενεργές σας βλέπω..λοιπόν, επιτέλους ξαλάφρωσα!Την Παρασκευή αδιαθέτησα και αυτομάτως η ζυγαριά έδειξε 1,5 κιλό μείον και τα σπυράκια εξαφανίζονται!Τι χαρά!Βέβαια, μου κράτησε μόνο 3 μέρες, αλλά δεν πειράζει, τη δουλειά της την έκανε..

Έχω μία απορία...πως γίνεται να έχουμε περίοδο χωρίς ωορηξία?Αφού η περίοδος από ότι ξέρω είναι το ωάριο που δεν γονιμοποιήθηκε...Ας μου εξηγήσει κάποια αν γνωρίζει. Πάντως λίγο που το έψαξα στο ιντερνετ δεν έβγαλα άκρη..

Το θέμα με το αίμα είναι βασικά ορμονικό... για αυτό μπορεί να έχεις και αίμα ενδιάμεσα στον κύκλο άσχετα με ωορρηξία. Άσε που κάποια ωάρια τελικά δεν ωριμάζουν καλά είναι ψιλομούφα οπότε είναι σα να μην υπήρξαν.


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι πάθατε όλες?Ανενεργές σας βλέπω..λοιπόν, επιτέλους ξαλάφρωσα!Την Παρασκευή αδιαθέτησα και αυτομάτως η ζυγαριά έδειξε 1,5 κιλό μείον και τα σπυράκια εξαφανίζονται!Τι χαρά!Βέβαια, μου κράτησε μόνο 3 μέρες, αλλά δεν πειράζει, τη δουλειά της την έκανε..

Έχω μία απορία...πως γίνεται να έχουμε περίοδο χωρίς ωορηξία?Αφού η περίοδος από ότι ξέρω είναι το ωάριο που δεν γονιμοποιήθηκε...Ας μου εξηγήσει κάποια αν γνωρίζει. Πάντως λίγο που το έψαξα στο ιντερνετ δεν έβγαλα άκρη..

Maribell, γίνεται να έχουμε περίοδο χωρίς ωορρηξία και αυτό, διότι το ενδομήτριο παχαίνει και φτάνει περίπου στο 1 εκατοστο, λοιπόν εάν δεν γίνει η υποτιθέμενη εμφύτεψη του γονιμοποιημένου ωαρίου στο παχύ ενδομήτριο, βαραίνει και πέφτει και έχουμε περίοδο. Επομένως η ωορρηξία δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σμαρώ σε χαιρετώ!

Εγώ ακόμα δεν έκανα κάτι με το θέμα ωορρηξία, γιατί παντρευτήκαμε με θρησκευτικό και καταλαβαίνεις... Τρέξιμο και άγχος! Τώρα που θα ηρεμήσουμε θα το οργανώσω το θέμα...

Πες περισσότερα γι αυτό το σκεύασμα. Η γιατρός σου το πρότεινε? Μόνη σου το βρήκες??? Υπάρχει και στα φαρμακεία??? Πες μας σε παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rolleyes::rolleyes::confused::confused::confused:

Να ζησετε και κάθε ευτυχία!!!!Ο γιατρός με το προτεινε,υπάρχει σε επιλεγμένα φαρμακεία εχει μεσα 30 φακελακια και καθε μερα πίνεις 2 μέσα σε νερό,το διαλύεις,είναι άγευστο.το ονομα του ειναι inofert.αν θέλεις και άλλες πληροφορίες το έχει μέσα στο google.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σμαρώ!Αυτό το inofert καλό ακούγεται..Το παίρνεις καιρό?Είχες κανένα αποτέλεσμα?Θέλει κι αυτό παρακολούθηση από το γυναικολόγο σου το διάστημα που το παίρνεις?


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζησετε και κάθε ευτυχία!!!!Ο γιατρός με το προτεινε,υπάρχει σε επιλεγμένα φαρμακεία εχει μεσα 30 φακελακια και καθε μερα πίνεις 2 μέσα σε νερό,το διαλύεις,είναι άγευστο.το ονομα του ειναι inofert.αν θέλεις και άλλες πληροφορίες το έχει μέσα στο google.;)

Σευχαριστώ Σμαρώ μου!!!

Εγώ το παίρνω το ινοφερτ εδώ και 1 μήνα περίπου και αυτό το μήνα πήρα και κλομιφένη και έκανα 1 αυγό 22 χιλιοστά!!!! ΔΕν το πίστευα, 3ος μήνας κλομιφένης και μαζί με τα ινοφερτ πέτυχε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενώ στους προηγούμενους μήνες δεν έκανα ωορρηξία.

Κορίτσια, δοκιμάστε το, αξίζει τον κόπο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα Σμαρώ!Αυτό το inofert καλό ακούγεται..Το παίρνεις καιρό?Είχες κανένα αποτέλεσμα?Θέλει κι αυτό παρακολούθηση από το γυναικολόγο σου το διάστημα που το παίρνεις?

αυτή είναι και η δική μου απορία. Χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρό;


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι και η δική μου απορία. Χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρό;

present, δεν χρειάζεται παρακολούθηση από γιατρό γιατί είναι συμπλήρωμα διατροφής και το παίρνεις ας πούμε σαν βιταμίνες.... βοηθάει στις πολυκυστικές και επίσης σχετικά με την ωορρηξία... εγώ παίρνω 2 φακελάκια την ημέρα, τα διαλύω σε χυμό ένα πρωί , ένα βράδυ.

απλά η γιατρός μου είπε ότι για να δράσει μπορεί και να χρειαστεί 3 μηνες...

Εγώ πάντως το παίρνω και μαζί με τα κλομιφέν είδα αποτέλεσμα.....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ maria-maraki27! καλή επιτυχία

Σευχαριστώ!!!!!! :D

Σου συνιστώ να το δοκιμάσεις και σεν έχεις να χάσεις τίποτα.....

έχεις περίοδο από μόνη σου χωρίς χάπια, ωορρηξία δεν κάνεις καθόλου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...