Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Τελικα καταλαβα οτι δεν χρειαζεται να εχεις σημαδια ωορρηξιας!Εγω δεν ειχα κανενα !!Ουτε και καταλαβα τιποτα!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστω!!Να εισαι καλα...ευχομαι σε ολες συντομα...να χαρουν το ιδιο με μενα!!

εχθες διαβαζω οτι σου πε ο γιατρος οτι θα σουρθει.λεω κατσε να παρακολουθησω γιατι αποτι φαινεται εχουμε θεματακι!!!!!ημουν σιγουρη.μπαινω σημερα και ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!χαρηκα παρα πολυ..φιλακια...:P:p:p:p:p


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχθες διαβαζω οτι σου πε ο γιατρος οτι θα σουρθει.λεω κατσε να παρακολουθησω γιατι αποτι φαινεται εχουμε θεματακι!!!!!ημουν σιγουρη.μπαινω σημερα και ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!χαρηκα παρα πολυ..φιλακια...:P:p:p:p:p

Και εγω το πιστευα...χαχα!!!

Να εισαι καλα!!Σε ευχαριστω ...και εσυ με το καλο!!!;)


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

βαλε τικερακι τωρα και ηρεμια!!ολα θα πανε τελεια!!

Θα παω στον γιατρο αυριο και μετα θα....αρχιζω τα πανηγυρια και τις χαρες...και τα τικερακια!!!Αν και ηδη εχω ξεκινησει.Με συγκινει το ενδιαφερον σας παρολο που ειμαστε αγνωστες αναμεταξυ μας!!

Χιλια ευχαριστω!!Φιλια!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα παω στον γιατρο αυριο και μετα θα....αρχιζω τα πανηγυρια και τις χαρες...και τα τικερακια!!!Αν και ηδη εχω ξεκινησει.Με συγκινει το ενδιαφερον σας παρολο που ειμαστε αγνωστες αναμεταξυ μας!!

Χιλια ευχαριστω!!Φιλια!!

το βιωνουμε και μεις μαζι σου:Dπεριμενουμε τα καλα νεα ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ αυριο μετα την επισκεψη απο τον γιατρο σου!καληνυχτα και καλο ξημερωμα:D

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου τι σου λεει?Πως το εξηγει?

Βασικα το αγχος ειναι η Νουμερο Ενα Αιτια Υπογονιμοτητας!Η γιατρος μου,μου ειπε :"Αν εχεις αγχος,παιδι δεν θα δεις...Και στο υπογραφω κιολας"!

Λιγο σκληρο αλλα αληθεια!

Ευχομαι μερα που ειναι, να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!!

κοπελα μου συγχαρητηριααααααα ναχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι τα καλυτερα η παναγιτσα εκανε το θαυμα της...οταν πας στο γιατρο να μας πεις τα νεα...:D

σιγουρα το αγχος δεν ειναι καλο αλλα πιστεψε με 3χρ που προσπαθω δεν ειναι μονο αγχος....αλλα ο επιμενων νικα..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρυσοβαλαντω:)πραγματι υπαρχει μεγαλο ποσοστο που ταλαιπωρη πολλες γυναικες!διαβασα με προσοχη οσα εγραψες..λυπαμαι για την αποβολη σου,σχετικα με αυτο >εψαξες για ποιο λογο εγινε?εκανες την εξεταση για θρομβοφιλια?επισης με τον γιατρο σου κανατε παρακολουθηση ωορηξιας με υπερυχους?

ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν ορμονικο δεν προλαβε καν να δημιουργηθει ο σακος ηταν στην αρχη οταν απεβαλα..για θρομβοφιλια δεν εκανα αλλα αν χρειαστει σιγουρα ο γιατρος μου θα μου πει να την κανω...

εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους που μονο που με κοιτουσαν ηταν σαν πορτοφολι..εδω κ 1χρ ειμαι στο γιατρο της μαμας μου κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη μαζι του....

εχω κανει προκληση ωορηξιας αντεδρασε μια χαρα ο ο οργανισμος μου απλως ημουν ατυχη....τον οκτωβρη πρωτα ο θεος λεω να κανω σπερματεγχυση κ αν δεν μεινω πολυ πιθανον μετα να παω σε εξωσωματικη....

σμαρω μου και εσυ περασες πολλα αλλα αφησετα ολα πισω σου κ θα κοιτας μονο μπροστα για να πετυχουμε το στοχο μας...

για τα γλουκοφαζ γνωριζεται τιποτα???μου τα εδωσε ο ενδοκρινολογος μου με συνεργασια του γιατρου μου κ μεσα σε ενα 3μηνο καταφερα να μεινω αλλα παλλινδρομησε...εδω κ ενα 4μηνο τα σταματησα αλλα πρεπει να τα ξεκινησω...

την κυριακη φευγω διακοπες τωρα θα τα ξαναπουμε στις 27 του μηνος καλα να περνατε


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοπελα μου συγχαρητηριααααααα ναχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι τα καλυτερα η παναγιτσα εκανε το θαυμα της...οταν πας στο γιατρο να μας πεις τα νεα...:D

σιγουρα το αγχος δεν ειναι καλο αλλα πιστεψε με 3χρ που προσπαθω δεν ειναι μονο αγχος....αλλα ο επιμενων νικα..

Σε ευχαριστω!Να υποθεσω απο το ονομα οτι εισαι και εσυ ενα...θαυματακι???

Εγω πιστευω στο αγχος,απο την στιγμη που ολες οι εξετασεις ειναι φυσιολογικες.Ο αιματολογος του Νοσοκομειου της πολης μας,οταν πηγα να με δει για το χαμηλο σιδηρο,τον ρωτησα σαν χαζο αν στην γενικη φαινεται και η εγκυμοσυνη (Τον Ιουνιο) και με ρωτησε αν εχω καθυστερηση.Του ειπα ναι (αν και δεν ειχα,γιατι ντρεπομουν να παραδεχτω οτι ειμαι μια κουταμαρα)...μου ειπε να κανω τεστ πρωτα και μετα χοριακη,απο την γενικη δεν φαινεται.Με ρωτησε αν προσπαθουμε καιρο και του ειπα λιγο,αλλα εχω πολυ αγχος!

Και με πιανει με ενα πολυ ομορφο τροπο απο το μπρατσο,(ηταν ορθιος ετοιμαζοταν να φυγει) με χαιδευει τρυφερα σαν να ηταν μπαμπας μου και μου λεει"Να μην αγχωνεσαι.Εμενα η γυναικα μου στο 2ο παιδι,με ολες τις εξετασεις οκ,απο το αγχος....μας ηρθε μετα απο 3 χρονια!"Χαμογελαει και φευγει...δεν θα το ξεχασω ποτε!!!Ολοι αυτο υποστηριζουν!

Ευχομαι συντομα να χτυπανε 2 καρδουλες μεσα σου.Η δικη σου και του μωρου σου!!Να μην αγχωνεσαι!Καντο και θα με θυμηθεις!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν ορμονικο δεν προλαβε καν να δημιουργηθει ο σακος ηταν στην αρχη οταν απεβαλα..για θρομβοφιλια δεν εκανα αλλα αν χρειαστει σιγουρα ο γιατρος μου θα μου πει να την κανω...

εχω αλλαξει παρα πολλους γιατρους που μονο που με κοιτουσαν ηταν σαν πορτοφολι..εδω κ 1χρ ειμαι στο γιατρο της μαμας μου κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη μαζι του....

εχω κανει προκληση ωορηξιας αντεδρασε μια χαρα ο ο οργανισμος μου απλως ημουν ατυχη....τον οκτωβρη πρωτα ο θεος λεω να κανω σπερματεγχυση κ αν δεν μεινω πολυ πιθανον μετα να παω σε εξωσωματικη....

σμαρω μου και εσυ περασες πολλα αλλα αφησετα ολα πισω σου κ θα κοιτας μονο μπροστα για να πετυχουμε το στοχο μας...

για τα γλουκοφαζ γνωριζεται τιποτα???μου τα εδωσε ο ενδοκρινολογος μου με συνεργασια του γιατρου μου κ μεσα σε ενα 3μηνο καταφερα να μεινω αλλα παλλινδρομησε...εδω κ ενα 4μηνο τα σταματησα αλλα πρεπει να τα ξεκινησω...

την κυριακη φευγω διακοπες τωρα θα τα ξαναπουμε στις 27 του μηνος καλα να περνατε

Να πας σε εναν γιατρο που εμπιστευεσαι και σε καθοδηγει το ενστικτο σου!

Που μενεις?Μηπως ρωτησεις καμια κοπελα και γνωριζει κανεναν καλο γιατρο να σου προτεινει!

Τι προβλημα ορμονολογικο ειχες??Θες να μας πεις..Καλο ειναι να ενημερωνονται και αλλες κοπελες.Ποτε δεν μπορεις να ξερεις ποιος σε διαβαζει και πως θα βοηθηθει!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστω!Να υποθεσω απο το ονομα οτι εισαι και εσυ ενα...θαυματακι???

Εγω πιστευω στο αγχος,απο την στιγμη που ολες οι εξετασεις ειναι φυσιολογικες.Ο αιματολογος του Νοσοκομειου της πολης μας,οταν πηγα να με δει για το χαμηλο σιδηρο,τον ρωτησα σαν χαζο αν στην γενικη φαινεται και η εγκυμοσυνη (Τον Ιουνιο) και με ρωτησε αν εχω καθυστερηση.Του ειπα ναι (αν και δεν ειχα,γιατι ντρεπομουν να παραδεχτω οτι ειμαι μια κουταμαρα)...μου ειπε να κανω τεστ πρωτα και μετα χοριακη,απο την γενικη δεν φαινεται.Με ρωτησε αν προσπαθουμε καιρο και του ειπα λιγο,αλλα εχω πολυ αγχος!

Και με πιανει με ενα πολυ ομορφο τροπο απο το μπρατσο,(ηταν ορθιος ετοιμαζοταν να φυγει) με χαιδευει τρυφερα σαν να ηταν μπαμπας μου και μου λεει"Να μην αγχωνεσαι.Εμενα η γυναικα μου στο 2ο παιδι,με ολες τις εξετασεις οκ,απο το αγχος....μας ηρθε μετα απο 3 χρονια!"Χαμογελαει και φευγει...δεν θα το ξεχασω ποτε!!!Ολοι αυτο υποστηριζουν!

Ευχομαι συντομα να χτυπανε 2 καρδουλες μεσα σου.Η δικη σου και του μωρου σου!!Να μην αγχωνεσαι!Καντο και θα με θυμηθεις!!!

νασαι καλα κοπελα μου σε ευχαριστω πολυ κ σε σενα απο δω κ περα μονο χαρες θα εχετε...

εγω εχω πολυκυστικες με ανωμαλο κυκλο ερχεται οποτε του ερθει για να φανταστεις τωρα εχω ηδη καθυστερηση απο τις 10 του μηνος..αναγκαζομαι κ περνω χαπια για να ερθει αλλα τωρα δεν πηρα για να μην με χαλασει τις διακοπες..ειναι ορμονικο δεν μπορει να σταθεροποιηθει παρα μονο με αντισυλληπτικα αλλα εγω ειμαι αρνητικη επειδη προσπαθω για παιδι..

μου προτειναν τα γλουκοφαζ ναι μεν με βοηθησε στη συλληψη αλλα δεν σταθεροποιηθηκε ο κυκλος...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυκυστικες εχουν πολλες φιλες μου και εχουν κανει παιδακια.Εκαναν πρωτα θεραπεια με αντισυλληπτικα!Η μια φιλη μου,μετα την θεραπεια εμενε αμεσως!!

Ευχομαι τα καλυτερα!!

Οτι σου πει ο γιατρος να κανεις!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!εγω εχω καθυστερηση απο 26/07!!!!!καλο ε?????δεν ειμαι εγκυος εκανα χοριακη,καλα ε εμπλεξα με οτι να ναι τελικα γιατρους ....λεω στην γιατρο μου δεν μ ηρθε τι να κανω?λεει παρε τα primolut οκ λεω θα τα παρω..μετα λεω τι κανουμε?ε θα δουμε μεχρι τοτε:evil::evil::evil: την εχω γιατρο εδω και 10 χρονια...ωραια απαντηση!!!!το γλουκοφαζ πρωτη φορα το ακουω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια και γω στο club σας.

Είμαι 27 χρονών, χωρίς ντουφαστόν δεν έχω καθόλου περίοδο γιατί έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών. ΚΑι επίσης δεν κάνω καθόλου ωορρηξία, σύμφωνα με τους υπερήχους σε γυναικολόγο... Προσπαθώ 1 χρόνο για μπεμπέ.

Είναι ο 2ος μήνας που κάνω θεραπεία με κλομιφένη για να κάνω ωορρηξία, αλλά δυστυχώς ακόμα δεν... τα χάπια αυτά δεν πιάνουν όλες τις γυναίκες.

Πάει και ο 2ος μήνας θεραπείας με κλομιφένη, αυτά τα χάπια τα παίρνεις το πολύ 6 μήνες μετά φέρνουν παρενέργειες. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω στο club σας.

Είμαι 27 χρονών, χωρίς ντουφαστόν δεν έχω καθόλου περίοδο γιατί έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών. ΚΑι επίσης δεν κάνω καθόλου ωορρηξία, σύμφωνα με τους υπερήχους σε γυναικολόγο... Προσπαθώ 1 χρόνο για μπεμπέ.

Είναι ο 2ος μήνας που κάνω θεραπεία με κλομιφένη για να κάνω ωορρηξία, αλλά δυστυχώς ακόμα δεν... τα χάπια αυτά δεν πιάνουν όλες τις γυναίκες.

Πάει και ο 2ος μήνας θεραπείας με κλομιφένη, αυτά τα χάπια τα παίρνεις το πολύ 6 μήνες μετά φέρνουν παρενέργειες. Αυτά...

Καλησπερα Μαρακι και καλως ηρθες!τα κλομιφειν ειναι τα ποιο απλα χαπια για να κανει ενας οργανισμος ωορηξια.αλλα απο καπου πρεπει να ξεκινησεις,για να δει ο γιατρος σου την αντιδραση του οργανισμου σου.μακαρι να δεις αποτελεσματα την επομενη φορα και αν οχι υπαρχει και αλλο πρωτοκολο για να κανεις ωορηξια,αλλα παντα με καθοδιγιση του γιατρου σου.εκανες ορμονικες εξετασεις?ισως να χρειαζετε ριθμησμα καποια ορμονη σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...