Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Σμαρώ μου, καλημέρα! Δεν έλαβα το πμ σου...

Εσύ έκανες και σαλπιγγογραφία??? Τις Ενέσεις μέχρι πόσες φορές μπορούμε να τις κάνουμε???

ολες τις εξετασεις εχω κανει κ ειναι καλες...δεν γνωριζω ποσες φορες μπορεις με τα ενεσακια ...αυτα τα ενεσακια τα χρησιμοποιεις κ στην εξωσωματικη αλλα με 3πλασια δοσολογια...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα χρυσοβαλαντω μου:Dη δουλεια μου ειναι τετοια που δεν μας δεινουν τον αυγουστο αδεια και ετσι θα παρω πρωτα ο θεος καμια βδομαδα τον σεπτεμβρη.ευχομαι να παει καλα αυτη σου η προσπαθεια και να μας φερεις τυχη και εμας:Dολες εδω κοντα η μια στην αλλη και μακαρι ολα να πανε καλα!!!που θα κανεις την σπερματεγχυση?

θεσνικη στο γιατρο της μαμας μου..ειναι παρα πολυ καλος κ πανω απο ολα ανθρωπος...θελει τοσο πολυ να μεινω εγγυος που μου ειπε τη σπερματεγχυση σου την κανω εγω δωρο..ποιος γιατρος το κανει αυτο??κανενας..αλλιως θα πληρωνα 500ευρω..μονο τον βιολογο θα πληρωσουμε..μακαρι σμαρω μου ολες να μεινουμε κ να λεμε εδω μεσα τα ευχαριστα..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Σμαρώ σευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!! Αναπτερώθηκε το ηθικό μου στην ιδέα ότι θα κάνω μια καινούργια προσπάθεια!!!!! :D

Χρυσοβαλάντω, πρώτη φορά ακούω γιατρός να μη σου πάρει λεφτά... μπραβο του, τελικά υπάρχει και αυτή η κατηγορία ανθρώπων - γιατρών. Εμένα κάθε φορά που πάω για να δει μήπως και μεγάλωσε κανένα ωοθηλάκιο, τις τα σκάω κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Σμαρώ σευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!! Αναπτερώθηκε το ηθικό μου στην ιδέα ότι θα κάνω μια καινούργια προσπάθεια!!!!! :D

Χρυσοβαλάντω, πρώτη φορά ακούω γιατρός να μη σου πάρει λεφτά... μπραβο του, τελικά υπάρχει και αυτή η κατηγορία ανθρώπων - γιατρών. Εμένα κάθε φορά που πάω για να δει μήπως και μεγάλωσε κανένα ωοθηλάκιο, τις τα σκάω κανονικά...

Καλημερα Μαρακι μου!!!!Μιλησα σχετικα με σενα με την γυναικολογο μου,ειπα πανω κατω το θεμα σου και ειπε με μια λεξει να ερθει να κανουμε παιδι:P και ολα θα πανε καλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρακι μου!!!!Μιλησα σχετικα με σενα με την γυναικολογο μου,ειπα πανω κατω το θεμα σου και ειπε με μια λεξει να ερθει να κανουμε παιδι:P και ολα θα πανε καλα!!!!!

Σμαρώ μου, καλημέρα!!!

Με συγκίνησες που ρώτησες τη γιατρό σου για μένα και με σκέφτηκες... Και ταυτόχρονα το χαμόγελό μου έφτασε ως τα αυτιά, με την έκφραση "να έρθει να κάνουμε παιδί".

Φαντάσου να μείνουμε και έγκυες τι θα γίνει....

Σευχαριστώ πάρα πολύ.Όταν έχω νέα θα σε ενημερώσω!!! Φιλιά!!!! :P:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σμαρώ μου, καλημέρα!!!

Με συγκίνησες που ρώτησες τη γιατρό σου για μένα και με σκέφτηκες... Και ταυτόχρονα το χαμόγελό μου έφτασε ως τα αυτιά, με την έκφραση "να έρθει να κάνουμε παιδί".

Φαντάσου να μείνουμε και έγκυες τι θα γίνει....

Σευχαριστώ πάρα πολύ.Όταν έχω νέα θα σε ενημερώσω!!! Φιλιά!!!! :P:):)

Καλα τοτε θα γινει χαμοςςςςς!!!!!εγω κανω παρακολουθηση ωορηξιας χωρις χαπια τωρα αλλα ακομη τιποτα..εχω να παω ξανα την τριτη και βλεπουμε..:confused:εννοειτε πως μωλις εχεις νεα θα μας το πεις...μακαρι ολα καλα να πανε θεουλη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα!!!ενα νεο σκευασμα για την ωορηξια εχει βγη λεγετε inofert.ειναι σε μορφη σκονης και διαλυεται σε νερακι.επαναστατικο φαρμακο στην αμερικη εγω το ξεκινησα ειδη;) 2 φακελακια την ημερα και τα ποσοστα να κανεις ωορηξια φτανουν πανο απο 60%.το inofert στοιχιζει 15 euro.καλη μας επυτιχια:P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!ενα νεο σκευασμα για την ωορηξια εχει βγη λεγετε inofert.ειναι σε μορφη σκονης και διαλυεται σε νερακι.επαναστατικο φαρμακο στην αμερικη εγω το ξεκινησα ειδη;) 2 φακελακια την ημερα και τα ποσοστα να κανεις ωορηξια φτανουν πανο απο 60%.το inofert στοιχιζει 15 euro.καλη μας επυτιχια:P

Σμαρώ σε χαιρετώ!

Εγώ ακόμα δεν έκανα κάτι με το θέμα ωορρηξία, γιατί παντρευτήκαμε με θρησκευτικό και καταλαβαίνεις... Τρέξιμο και άγχος! Τώρα που θα ηρεμήσουμε θα το οργανώσω το θέμα...

Πες περισσότερα γι αυτό το σκεύασμα. Η γιατρός σου το πρότεινε? Μόνη σου το βρήκες??? Υπάρχει και στα φαρμακεία??? Πες μας σε παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

:rolleyes::rolleyes::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλημερα!!!ενα νεο σκευασμα για την ωορηξια εχει βγη λεγετε inofert.ειναι σε μορφη σκονης και διαλυεται σε νερακι.επαναστατικο φαρμακο στην αμερικη εγω το ξεκινησα ειδη;) 2 φακελακια την ημερα και τα ποσοστα να κανεις ωορηξια φτανουν πανο απο 60%.το inofert στοιχιζει 15 euro.καλη μας επυτιχια:P

σμαρω μου τι κανεις???ευχομαι με αυτο το φαρμακο να λυθει το προβλημα...ποσα φακελακια εχει???απο το φαρμακειο το πηρες???


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

σμαρω μου τι κανεις???ευχομαι με αυτο το φαρμακο να λυθει το προβλημα...ποσα φακελακια εχει???απο το φαρμακειο το πηρες???

Χρυσοβαλάντω, θα σου απαντήσω εγώ γιατί η Σμαρώ έχει πολύ καιρό να μπει στο φορουμ.

Το πήρα και γω το inofert, από Φαρμακείο. Είναι συμπλήρωμα διατροφής. Έχει 30 φακελάκια μέσα και κοστίζει 14 ευρώ. Οι οδηγίες για δοσολογία στο κουτί του αναφέρουν 1 φακελάκι την ημέρα.

Η Σμαρώ λέει ότι παίρνει 2 φακελάκια την ημέρα.

Σμαρώ θέλουμε τα φώτα σου!!! Πού είσαι???:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!Καινούρια στο forum(26 χρ.)...και "κλαίω" για ένα μωράκι...Με το σύντροφό μου προσπαθούμε 8 μήνες, αλλά τίποτα...παλιότερα ο γιατρός μου είχε διαγνώσει πολυκυστικές ωοθήκες, έπαιρνα αντισυλληπτικά κάποια χρόνια και τα σταμάτησα πέρυσι το Νοέμβρη.Από τότε μέχρι και τον Ιούλιο είχα σταθερό κύκλο.Τον Αύγουστο καθόλου, το Σεπτέμβρη αναγκάστηκα να πάρω primolut-πάντα με τη συμβουλή του γιατρού μου-και τώρα έχω πάλι καθυστέρηση...λέτε να είμαι έγκυος?Ναι..σιγά...αλλά κι αυτό το πράγμα γίνεται κάθε μήνα?Να κάνεις τεστ για να δεις αν μπορείς στη συνέχεια να πάρεις primolut..νομίζω ότι αυτό με αγχώνει και με απογοητεύει ακόμη πιο πολύ...να σας πω επίσης ότι στον υπέρυχο τον προηγούμενο μήνα δεν έδειξε να έχω κύστες, απλά ο γιατρός μου είπε ότι η μία ωοθήκη μου έχει πολυκυστική μορφή..ο σύντροφός μου είχε κάνει το καλοκαίρι σπερμοδιάγραμμα, για άλλο λόγο και ήταν όλα φυσιολογικότατα...σκέφτομαι να πω στο γιατρό μου για τα κλομιφαιν, αλλά μετά τον αρραβώνα(να τον κατοχυρώσω πρώτα χιχιχι!:tongue:).Αυτά πως λειτουργούν?Τα παίρνεις κάθε μέρα, ή συγκεκριμένες ημέρες του κύκλου?


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριμπελ!

Οταν λες σου ειχαν διαγνωσει το συνδρομο ειχες κανει κ ορμονολογικες ή μονο υπερηχο?

Γιατι αμα λες οτι τωρα δεν φαινονται κυστες μπορει τελικα να μην το εχεις το συνδρομο κ οι ανωορρηκτικοι κυκλοι να ειναι εξαιτιας των αντισυλληπτικων που επαιρνες για χρονια.Ξεκινα απο ενδοκρινολογο ειδικευμενο στην υπογονιμοτητα κ μην ψαχνεις για κλομιφαινη απο τωρα;)

Ειμαι κ εγω με πολυκυστικες κ ποτε στη ζωη μου δεν ειχα κανονικη περιοδο,κυκλος 29-60 μερες...Απο οταν εκανα διαιτα κ γυμναστικη κ εχασα 12 κιλα ετσι απλα ρυθμιστηκε το συστημα κ τωρα κανω σχεδον καθε μηνα ωορρηξια με κυκλο 27-34 μερες το πολυ που ειναι πολυ καλα για τα δικα μου δεδομενα.

Ψαξτο ,μην το αφηνεις αλλα χωρις πανικο!Ενα ενα τα βηματα;)

Αντε κ συντομα μανουλα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου evio!!!Οι πολυκυστικές είχαν διαγνωστεί με απλό υπέρυχο και επειδή είχε τύχει να μην έχω κύκλο μέχρι και 6 μήνες μου συνέστησε ο γιατρός μου τα αντισυλληπτικά.Τα είχα διακόψει άλλες 2 φορές αλλά τα ξαναπήρα λόγω του ότι γέμιζα σπυράκια και τα χάπια αυτά ήταν η σωτηρία μου για ένα καθαρό πρόσωπο!τώρα πάλι βγάζω από κανένα, αλλά θα θυσιαστώ στο βωμό της μητρότητας!Ο γυναικολόγος μου δεν θα έπρεπε λες να μου προτείνει να πάω σε ενδοκρινολόγο?Ή μάλλον θεωρεί ότι είναι νωρίς ακόμη?Τι εξετάσεις πρέπει να κάνω?Πάντως τον προηγούμενο μήνα που πήγα στο γυναικολόγο τον ρώτησα για ορμονικές εξετάσεις, κόστος κτλ. και μου είπε πως δεν τις θεωρεί απαραίτητες γιατί δείχνουν την κατάσταση τη συγκεκριμένη μόνο χρονική στιγμή.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλοι οι γυναικολογοι για κατι τετοια δε λεω αλλα πιο ειδικος για ενδοκρινολογικες διαταραχες ειναι ο ενδοκρινολογος!

Μπορει ο γυναικολογος σου να στο λεει απο την αποψη του να περασει ενας χρονος προσπαθειων πριν μπειτε σε εξετασεις.Ωστοσο αφου φαινεται οτι δεν κανεις ωορρηξια...ξερω κ εγω...Εγω θα το εψαχνα παντως ,κριμα να φορτωνεσαι με αγχος κ στρες για το τι κανουν οι πολυκυστικες σου.Εγω προσφατα εκανα ορμονικο ελεγχο και ζητησα να μου κανουν καμππυλη ινσουλινης για να δω αν εχω αντισταση στην ινσουλινη (που ειναι κ αυτο που δημιουργει τις πολυκυστικες) αλλα μονο μου κοιταξαν την γλυκοζηλιωμενη (καπως ετσι) που βγηκε φυσιολογικη.

Τεσπα οτι κ να πουμε απο δω μονο ο σωστος γιατρος θα σε κατατοπισει.Απο μονη σου μπορεις να ξεκινησεις ηπια ασκηση καθημερινα (30 λεπτα περπατημα πχ) κομμενα τα γλυκα κ σωστη διατροφη.Αυτα βοηθανε παααρα πολυ σε μας!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει ήδη "σωστό" τρόπο ζωής εδώ και ένα μήνα..δύσκολο..αλλά....ευχαριστώ για τις συμβουλές!Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμη μήπως και έρθει και μετά βλέπουμε..:)


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...