Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

αν τα ψήσεις με λίγο λάδι στο πυρέξ αφού τα αλευρώσεις δεν καταλαβαίνεις σχεδόν καμία διαφορά και είναι και πιο ελαφριά!τη σάλτσα κι εγώ χωριστά την κάνω και τα περιχύνω στο τέλος κανά 10' να ψηθούν μαζί και είναι τέλεια!αυτά έχω και σήμερα για το μικιό!εμείς θα εκδράμουμε μετά το πέρας του σχολείου οπότε θα φάμε έξω!λέμε να γυρίσουμε και λίγο την 'Αρτα,τόσα χρόνια δουλεύω εδώ και μια γύρα δεν έχω κάνει!έχει απίστευτες ομορφιές!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καθένας όπως βολεύεται εγώ το τηγάνι το απολαμβάνω μόνο όταν ΆΛΛΟΣ τηγανίζει για μένα :mrgreen::mrgreen: χε χε οπότε προτιμώ την βολή μου ;)

Κι εγώ μια από τα ίδια κάτι σε τηγανητό θα φάμε μόνο στης μαμάς μου(ψιλοσπάνια) και στο σπίτι δεν αντέχω το χάλι του τηγανίσματος αλλά και δεν θέλω να τρώμε ούτε εμείς ούτε η μικρή.

αν τα ψήσεις με λίγο λάδι στο πυρέξ αφού τα αλευρώσεις δεν καταλαβαίνεις σχεδόν καμία διαφορά και είναι και πιο ελαφριά!τη σάλτσα κι εγώ χωριστά την κάνω και τα περιχύνω στο τέλος κανά 10' να ψηθούν μαζί και είναι τέλεια!αυτά έχω και σήμερα για το μικιό!εμείς θα εκδράμουμε μετά το πέρας του σχολείου οπότε θα φάμε έξω!λέμε να γυρίσουμε και λίγο την 'Αρτα,τόσα χρόνια δουλεύω εδώ και μια γύρα δεν έχω κάνει!έχει απίστευτες ομορφιές!

Και η μικρή μου τα τρώει πολύ έτσι τα κεφτεδάκια γιατί γίνονται πολύ μαλακά και ζουμερά!

Να κάνεις πολλές γύρες!!!!! Όπου κι αν πας είναι πανέμορφα! Σπούδασα στα Γιάννενα και επειδή ο άντρας μου είναι Ηπειρώτης έχουμε γυρίσει τα πάντα και μου αρέσει απίστευτα παντού! Ζήσαμε 7 χρόνια συνολικά εκεί και ήταν τόσο όμορφα, ίσως γιατί ήταν και τα πιο ξέγνοιαστα!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια κάτι σε τηγανητό θα φάμε μόνο στης μαμάς μου(ψιλοσπάνια) και στο σπίτι δεν αντέχω το χάλι του τηγανίσματος αλλά και δεν θέλω να τρώμε ούτε εμείς ούτε η μικρή.

Και η μικρή μου τα τρώει πολύ έτσι τα κεφτεδάκια γιατί γίνονται πολύ μαλακά και ζουμερά!

Να κάνεις πολλές γύρες!!!!! Όπου κι αν πας είναι πανέμορφα! Σπούδασα στα Γιάννενα και επειδή ο άντρας μου είναι Ηπειρώτης έχουμε γυρίσει τα πάντα και μου αρέσει απίστευτα παντού! Ζήσαμε 7 χρόνια συνολικά εκεί και ήταν τόσο όμορφα, ίσως γιατί ήταν και τα πιο ξέγνοιαστα!:P

είναι πολύ όμορφα πραγματικά!ειδικά τώρα την άνοιξη!εγώ μένω εδώ πολλά χρόνια και παρόλο που δεν έχω καταγωγή μπορώ να πω πως πια είναι πατρίδα μου!βέβαια την 1η και μοναδική δεν τη ξεχνώ,πάω πολύ συχνά!;)

σήμερα έχουμε μουρμούρια ψητά,τα πήρα χτες από τον μπαμπά μας μαθήτριάς μου που ψαρευει και μυρίζουν τέλεια τώρα που ψήνονται!πιστεύω θαναι και πεντανόστιμα!;):P

αυριο έχουμε πάρτυ νωρίς το μεσημέρι οπότε θα φάμε εκεί


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

Με λίγο περίσσευμα κέικ {το ποιο πάνω} έκανα τρουφάκια στο άψε σβήσε

1978745_10203161480856428_124742765_n_zpsfdf1eae5.jpg

Συνταγή =>http://www.sintagespareas.gr/sintages/troufakia-apo-mpagiatiko-keik.html?c=184399#184399

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες

Με λίγο περίσσευμα κέικ {το ποιο πάνω} έκανα τρουφάκια στο άψε σβήσε

1978745_10203161480856428_124742765_n_zpsfdf1eae5.jpg

Συνταγή =>http://www.sintagespareas.gr/sintages/troufakia-apo-mpagiatiko-keik.html?c=184399#184399

έτσι να βλέπω χρώματα!!!τέλεια είναι!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες

Με λίγο περίσσευμα κέικ {το ποιο πάνω} έκανα τρουφάκια στο άψε σβήσε

1978745_10203161480856428_124742765_n_zpsfdf1eae5.jpg

Συνταγή =>http://www.sintagespareas.gr/sintages/troufakia-apo-mpagiatiko-keik.html?c=184399#184399

Πραγματικά εξαιρετικά ενδιαφέρουσα συνταγή. Ενίοτε μου περισσεύει κεικ το οποίο καταλήγει στα σκουπίδια. Θα το δοκιμάσω σίγουρα!

Έκανα τώρα το απόγευμα pancakes και πρώτη φορά έβαλα στο μείγμα τριμμένη μπανάνα (πολύ ώριμη) και έγιναν καταπληκτικά και από γεύση και από το πόσο αφράτα έγιναν! Μας άρεσαν πολύ και κυρίως στην μικρή μου που είναι και το ζητούμενο!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εξαιρετικά ενδιαφέρουσα συνταγή. Ενίοτε μου περισσεύει κεικ το οποίο καταλήγει στα σκουπίδια. Θα το δοκιμάσω σίγουρα!

Έκανα τώρα το απόγευμα pancakes και πρώτη φορά έβαλα στο μείγμα τριμμένη μπανάνα (πολύ ώριμη) και έγιναν καταπληκτικά και από γεύση και από το πόσο αφράτα έγιναν! Μας άρεσαν πολύ και κυρίως στην μικρή μου που είναι και το ζητούμενο!:P

μειώνεις κάποιο από τα υπόλοιπα υγρά για να προσθέσεις τη μπανάνα;ή ώς εχει;με το καλό και το 2ο κορίτσι μου!!!

σήμερα,καθιερωμένα,μπακαλιάρο σκορδαλιά στη γιαγιά

να περάσετε καλά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχεις εσύ ntemiiiii! Εμείς τα καθιερωμένα αλλά εμείς τηγανίζουμεεεεεεεεεεε μπουχουυυυυυυυυυυυ

Εγώ την γλύτωσα μουχαχαχαχ η μανούλα ανέλαβε για σήμερα.

Το απέφυγα με την πρόφαση πως κανει η μικρή παρέλαση χε χε χε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγειροκοριτσα καλησπερα σας....

χρονια πολλα γενικως και ειδικα στους εορταζοντες και στις εορταζουσες....

ναι εχω εξαφανιστει. δεν προλαβαινω λεμε... αλλα σας διαβαζω, κι ας μην γραφω. ντεμακι σε ευχαριστω μου με αναζητησες.... με συγκινησες βρε κοριτσι. μου λειπει η μαγειροπαρεα. χρονια πολλα και για τη μικρη σου να τη χαιρεσαι.

καλαμαρακι τα τρουφακια του αψε σβησε τελεια.

και εγω σημερα τηγανισα μπακαλιαρο, αλλα θελω να πετυχω ενα κουρκουτι που να τον κανει αφρο, σαν λουκουμαδακι και δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

μαγειροκοριτσα καλησπερα σας....

χρονια πολλα γενικως και ειδικα στους εορταζοντες και στις εορταζουσες....

ναι εχω εξαφανιστει. δεν προλαβαινω λεμε... αλλα σας διαβαζω, κι ας μην γραφω. ντεμακι σε ευχαριστω μου με αναζητησες.... με συγκινησες βρε κοριτσι. μου λειπει η μαγειροπαρεα. χρονια πολλα και για τη μικρη σου να τη χαιρεσαι.

καλαμαρακι τα τρουφακια του αψε σβησε τελεια.

και εγω σημερα τηγανισα μπακαλιαρο, αλλα θελω να πετυχω ενα κουρκουτι που να τον κανει αφρο, σαν λουκουμαδακι και δεν μπορω.

είναι δυνατόν να μη σε ψάξω;;όλα καλά;έχω και στο σχολείο νετ εγώ φέτος οπότε όλο και κάποιο ποστ αποκει!;):P τι λέει φέτος με την απόσπαση;καλά είναι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

μειώνεις κάποιο από τα υπόλοιπα υγρά για να προσθέσεις τη μπανάνα;ή ώς εχει;με το καλό και το 2ο κορίτσι μου!!!

σήμερα,καθιερωμένα,μπακαλιάρο σκορδαλιά στη γιαγιά

να περάσετε καλά!

Όχι έκανα κανονικά την δοσολογία αλλά η μπανάνα ήταν σχετικά μικρή, όχι από αυτές τις τεράστιες. Πάντως γενικά νομίζω πως πρέπει να είναι ώριμη αρκετά για να λιώσει. Φαντάσου πως δεν την ένιωθες τρώγοντας, είχε απλά την γεύση μπανάνας.

Σ΄ευχαριστώ και για τις ευχές!:P

Πλησιάζουν οι μέρες. Λόγω κάποιων επιπλοκών θα πάμε νωρίτερα, ίσως και μέχρι το τέλος της εβδομάδας - θα αποφασίσει ο γιατρός!

Εμείς σήμερα ταβέρνα με τους δικούς μου και την οικογένεια της αδερφής μου. Τους κάναμε το τραπέζι έξω, αφού αδυνατώ πια στο σπίτι τόση κούραση!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...