Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια και συγνώμη για την παρέμβαση! Και εγώ σύζυγος συναδέλφου και μάλιστα ΕΜΘ. Οι ΕΜΘ μονιμοποιήθηκαν μόλις πέρασε η πρώτη πενταετία, έδωσαν εξετάσεις όπως και οι ΕΠΟΠ και ορκίστηκαν και η κατάσταση τους μετατράπηκε απο 5 έτη σε αορίστου χρόνου.

Τα χαρτιά που τους ζήτησαν να κάνουν τώρα τελευταία αφορούν τα πρώτα πέντε χρόνια της θητείας τους που δεν ήταν μόνιμοι και τους ασφάλιζαν στο ΙΚΑ και τώρα προσπαθούν να βρούνε τρόπο να τους τα αναγνωρίσουν γιατί τότε δεν υπήρχε για αυτούς ολοκληρωμένη νομοθεσία όπως τώρα για τους ΕΠΟΠ.

Έτσι είναι αν δεν κάνω λάθος - και φυσικά απο ότι μας λένε γιατί στον Ελληνικό στρατό επικρατεί το χάος. Στο τέλος κανείς δεν ξέρει τι γίνεται...

Κι ο δικός μου σύζυγος είναι ΕΜΘ και τα πράγματα είναι όπως ακριβώς λέει η Anthi29.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω ειμαι εκει να δουλευω οχι να κουτσομπολευωωω.....

μου εχεις πει πολλες φορες οτι σου αρεσουν και το ξερω... για ποιες λες ομως ; την 4αδα που εινι σοκολατα και εχει και βανιλια; γιατι εχει και την αλλη που ειναι σε ποτηρακι..

ειχε υπηρεσια ο Λαζαρος και το ξενυχτουσα δεν μαρεσε να κοιμηθω μονη:tongue:

Εγω λεω αυτες που ειναι στα ποτηρακια μονες.Με την σαντιγουλα απο πανω...οχι την τετραδα!!!

Το ξερω φιλεναδα οτι δουλευεις...πλακιτσα κανω εννοειται!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑ.....ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ...ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ...ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ:D:D:D

Περπατα να κατεβει το μωρο εσυ και ασε τα αλλα!!!:D

Ερχετε ο Δημητρακης μαααααας.....αη μαρη ποτε θα γεννησεις να λαλησωωωωωωω.......:D:D

κανονισε μοναχα μην γεννησεις οταν θα εχουμε αδεια και θα ειμαι κατω για Πασχα γιατι θα σε σκισω ακους!?!?!?

Αχ φιλεναδα αντε...με εναν πονο ...καλη λευτερια!!!!

Ηρθε η ωρα να το πω κι αυτο...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΖΟΥΟΥΚΑ ΜΟΥ....ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.....ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΚΑΤΩ ΘΑ ΠΑΣ ΤΟ ΠΑΣΧΑ?ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ.....ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟ ΚΑΒΩ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΒΓΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ.....


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites

Τι παλι ρε?Σιγα που πηγαμε για 3 μερες τωρα?Κλαην!!!Τους δικους μου καθε τρεις και λιγο τους βλεπουμε...ο αντρας μου ομως τους βλεπει 3 φορες τον χρονο!Αλλα ουτως 'η αλλως θελω κι εγω να παω κατω πολυ για το Πασχα!!Χωριο στην φυση στο βουνο ...αυλη...ψησιμο...μαζεμενοι ολοι....ξερεις!!!

Βρε ας γεννησεις εσυ με το καλο και ας ειναι οποτε θελει!Να πανε ολα καλα μοναχα τιποτα αλλο!

Λιστα εκανες για τα πραγματα που χρειαζεσαι?


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ....ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΛΚΙΣ....ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΡΟΔΕΡΜ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ....ΑΝΤΕ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω εγω το απορρυπαντικο και το μαλακτικο προς το παρον μην ανυσηχεις καλη μου.Τακτοποιησου εσυ με τα πραγματα που χρειαζεται το μωρο,και τα αλα θα τα κανουμε μεχρι να γυρισεις !

Απλα επρεπε να δωσεις κι αλλα πραγματα στον Τολη να στα ετοιμασω εγω να τα βρεις ετοιμα γιατι δεν σου απομενει και πολυς χρονος ...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω αγαπη μου τι να σου πω...αλλα για να στο λενε ετσι θα ειναι!

Αντε υπομονη...περπατα εσυ να κατεβει ο μικρος και ασ'τα αυτα!!!:D

ειδα το τικερακι σου τωρα!!!Σε 28 μερες το πολυ γεννας....:D

Παει ο καιρος περασε!!

Φιλια πολλα θα τα πουμε αργοτερα.

ερχετε η Αργυρω να με παρει να βγουμε για καφε και να παμε και στην αγορα να ψωνισουμε τιποτα.


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και συγνώμη για την παρέμβαση! Και εγώ σύζυγος συναδέλφου και μάλιστα ΕΜΘ. Οι ΕΜΘ μονιμοποιήθηκαν μόλις πέρασε η πρώτη πενταετία, έδωσαν εξετάσεις όπως και οι ΕΠΟΠ και ορκίστηκαν και η κατάσταση τους μετατράπηκε απο 5 έτη σε αορίστου χρόνου.

Τα χαρτιά που τους ζήτησαν να κάνουν τώρα τελευταία αφορούν τα πρώτα πέντε χρόνια της θητείας τους που δεν ήταν μόνιμοι και τους ασφάλιζαν στο ΙΚΑ και τώρα προσπαθούν να βρούνε τρόπο να τους τα αναγνωρίσουν γιατί τότε δεν υπήρχε για αυτούς ολοκληρωμένη νομοθεσία όπως τώρα για τους ΕΠΟΠ.

Έτσι είναι αν δεν κάνω λάθος - και φυσικά απο ότι μας λένε γιατί στον Ελληνικό στρατό επικρατεί το χάος. Στο τέλος κανείς δεν ξέρει τι γίνεται...

α ωραια... και εγω εβλεπα πολλες καταγγελιες στο τροκτικο και τρομακτικο πλεον που ελεγαν συνεχεια να τους μονιμοποιησουν κτλπ.αρα δεν κυνδυνευετε αυτο ελειπε μετα απο τοσα χρονια..αν υσχιουν τα δημοσιευματα χτυπαει η καμπανα για την 4η σειρα ΕΠΟΠ και πανω

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω αυτες που ειναι στα ποτηρακια μονες.Με την σαντιγουλα απο πανω...οχι την τετραδα!!!

Το ξερω φιλεναδα οτι δουλευεις...πλακιτσα κανω εννοειται!!!!

το ξερω μωρε δεν σε παρεξηγω καταλαβαινω ποτε κανεις πλακα ..εμενα αυτες δεν μαρεσαν καθολου η 4αδα ειναι πιο νοστιμη ιδιως αυτη η σαντυγη απο πανω χαλια ειναι

Link to comment
Share on other sites

litsa μην με μισησεις αλλα μετα απο 8 χρονια αν δεν εχετε βισμα νομιζω πως θα φυγετε ποσο πια..και εμεις εδω στο Κιλκις εχουμε 7 χρονια στον ιδιο νομο μεν σε διαφορετικες μοναδες δε και πιστευουμε πως θα φυγουμε φετος .Υποτιθετε 4 χρονια καθεσε καπου και αν ειναι παραμεθωριος βαρια μεχρι τα 6.. Τι σειρα ειναι ο αντρας σου; Λογικα 2η;

Στην προκυρυξη των ΕΠΟΠ αν δεν κανω λαθος ελεγε 7 χρονια καθεσε σε ενα μερος γινεσε μονιμος και μετα περνεις την 1η μεταθεση ασχετα που στην πραξη σε πολλους δε υσχυει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...