Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑ "ΓΙΑΤΙ" ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΕΣ


bebeangel

Recommended Posts

τα καλυτερα ερχονται!

παντως πως περναει ο καιρος,

εμας πονανε τα δοντακια μας!

τινα δεν θα το καταλαβεις για ποτε θα ερθει ο καιρος να γεννησεις!

αντε και στα δικα σας!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου γλυκά,καλησπερα...

Εχτες διαβασα αρκετα...Διαβασα πολλες απο τις διδαχες του γεροντα Πορφυριου...Αγαλλιασε η ψυχη μου...Τι ομορφα λογια...Τοσο απλα,τοσο ταπεινα....Υπεροχες σκεψεις για να δινουμε δυναμη στον εαυτο μας να συνεχιζει,να μην εγκαταλειπει,να ελπιζει,να προσευχεται,να υπομενει,και στο τελος να χαιρετε,να ανορθωνετε μεσα απο την δοκιμασια του...

Ενιωσα πολυ ομορφα και ηθελα να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας...

Δεν ξερω αν υπαρχουν εν ζωη τετοιες υπεροχες μορφες ανθρωπων ,αλλα πιστευω οσοι γνωρισαν και εστω πηραν την ευχη τετοιων γεροντων αλλαξε η ζωη τους....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλο σαββατοκυριακο!!!

Να περασετε ομορφα και δημιουργικα και παντα στο μυαλουδακι...θετικες σκεψεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια :D :D :D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

σας παραθετω μηνυμα απο το αλλο τοπικ που γραφω

τα δικα μας:

ο λογος που δεν μπαινω ειναι οτι μπορω μονο οταν η αννα δεν ειναι εδω, ζηλευει και ετσι οταν ειναι εδω και δεν εχω το μωρο , ασχολουμε μαζι της, εχουμε δυσκολες μερες αλλα και ευκολες μερες,

οσες ειδατε και στο φβ ο μικρος εχει μεγωλωσει αρκετα και ειναι να τον φας , γι αυτο τον βαλαμε σε πιατελα με την Αννα, για να τον φαμε . Τετοια χαζα κανουμε, βγαζουμε φωτο τρελιαρικες, παιζουμε με τον μπεμπη,και φυσικα οταν ταϊζω τον μικρο, τοτε η Αννα θυμαται να πεινασει, να διψαζει , να κλασει ( με το συμπαθειο)

Προσπαθω να απολαυσω καθε στιγμη και φυσικα τον εχω κακομαθει τον κυριο!

αγκαλιες και φυσικα οταν κλαιει θελει μονο εμενα.Ο ροδουλος λεει : ο γιος σου και οπως τον εμαθες φατων τωρα.Τον αφηνω να κοιμαται πανω μου και γενικα οταν ειναι η αννα σχολειο δεν ξεκολλαμε.Αντε μωρε θα μεγωαλωσει και δεν θα θελει πολλα πολλα αρα τωρα να τον ευχαριστηθω, τοσο κοπο εκανα για να τον αποκτησω.βεβαια κουραζομαι αλλα χαλαλι . Περναμε ομορφα σε γενικες γραμμες, ειχαμε και τις ιωσεις μας φυσικα που δεν μας αφησαν να σηκωσουμε κεφαλι, αλλατα ξεπερναμε σχετικα ευκολα λογο θηλασμου!

σε 5 μερες κλεινουμε 4 μηνες, μερικες φορες δεν το πιστευω , κλαιω στα κρυφα , κλαιω και στα φανερα, και οταν παω στο σοϊ μου που μου την ελεγε για την επιλογη μου να κανω εξωσωματικη , τους λεω: τωρα τι λετε ;;;, αξιζε το κοπο;;

και το βουλωνουν

ετοιμαζομαστε και για να τον βαφτισουμε, Ιωαννης ( γιατι σπιτι χωρις γιαννη............ ) θα γινει σε κλειστο κυκλο και τα φτιαχουμε ολα στο χερι , καθε μια μπομπονιερα που φτιαχνω ,και γενικα οταν σκεφτομαι την ημερα της βαφτισης με πιανουν παλι τα κλαμματα ( και στηνΑννα πολυ κλαμμα)

κοριτσια ξερετε τι περασ για να τον αποκτησω , πολες φορες λυγισα , ειπα : γιατι εγω;;; γιατι Θεε μου;;;

αλλα τελικα τα καταφερα, με συμμαχο τον Ροδουλο ,τις συμβουλες του γιατρου και την καλη παρεα σας.

και βεβαια μανουμες θα γινετε , μην εγκαταλειπετε!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

σας παραθετω μηνυμα απο το αλλο τοπικ που γραφω

τα δικα μας:

ο λογος που δεν μπαινω ειναι οτι μπορω μονο οταν η αννα δεν ειναι εδω, ζηλευει και ετσι οταν ειναι εδω και δεν εχω το μωρο , ασχολουμε μαζι της, εχουμε δυσκολες μερες αλλα και ευκολες μερες,

οσες ειδατε και στο φβ ο μικρος εχει μεγωλωσει αρκετα και ειναι να τον φας , γι αυτο τον βαλαμε σε πιατελα με την Αννα, για να τον φαμε . Τετοια χαζα κανουμε, βγαζουμε φωτο τρελιαρικες, παιζουμε με τον μπεμπη,και φυσικα οταν ταϊζω τον μικρο, τοτε η Αννα θυμαται να πεινασει, να διψαζει , να κλασει ( με το συμπαθειο)

Προσπαθω να απολαυσω καθε στιγμη και φυσικα τον εχω κακομαθει τον κυριο!

αγκαλιες και φυσικα οταν κλαιει θελει μονο εμενα.Ο ροδουλος λεει : ο γιος σου και οπως τον εμαθες φατων τωρα.Τον αφηνω να κοιμαται πανω μου και γενικα οταν ειναι η αννα σχολειο δεν ξεκολλαμε.Αντε μωρε θα μεγωαλωσει και δεν θα θελει πολλα πολλα αρα τωρα να τον ευχαριστηθω, τοσο κοπο εκανα για να τον αποκτησω.βεβαια κουραζομαι αλλα χαλαλι . Περναμε ομορφα σε γενικες γραμμες, ειχαμε και τις ιωσεις μας φυσικα που δεν μας αφησαν να σηκωσουμε κεφαλι, αλλατα ξεπερναμε σχετικα ευκολα λογο θηλασμου!

σε 5 μερες κλεινουμε 4 μηνες, μερικες φορες δεν το πιστευω , κλαιω στα κρυφα , κλαιω και στα φανερα, και οταν παω στο σοϊ μου που μου την ελεγε για την επιλογη μου να κανω εξωσωματικη , τους λεω: τωρα τι λετε ;;;, αξιζε το κοπο;;

και το βουλωνουν

ετοιμαζομαστε και για να τον βαφτισουμε, Ιωαννης ( γιατι σπιτι χωρις γιαννη............ ) θα γινει σε κλειστο κυκλο και τα φτιαχουμε ολα στο χερι , καθε μια μπομπονιερα που φτιαχνω ,και γενικα οταν σκεφτομαι την ημερα της βαφτισης με πιανουν παλι τα κλαμματα ( και στηνΑννα πολυ κλαμμα)

κοριτσια ξερετε τι περασ για να τον αποκτησω , πολες φορες λυγισα , ειπα : γιατι εγω;;; γιατι Θεε μου;;;

αλλα τελικα τα καταφερα, με συμμαχο τον Ροδουλο ,τις συμβουλες του γιατρου και την καλη παρεα σας.

και βεβαια μανουμες θα γινετε , μην εγκαταλειπετε!

Ροδουλινη γλυκο καλησπερα.

Ποσο θαρρος να ηξερες μου δινεις...

Ποσες φορες λυγιζω και διαβαζοντας τα απο καρδιας λογια σου,σηκωνω και παλι το κεφαλι...

Εισαι μια ζωντανη αποδειξη του ποσο η πιστη,η αγαπη,η επιμονη και η υπομονη εχουν αντικρισμα...

Τα μωρα σου,η οικογενεια σου,η ζωη σου ολη...Και αν δεν ειχες παλεψει,ποσο διαφορετικα αραγε θα ηταν τα πραγματα...

Θελω να σε ευχαριστησω απο καρδιας που παροτι ο σκοπος της ζωης σου ειναι στα χερια σου,δεν ξεχνας και εμας τις υπολοιπες γυναικες που με τοοοοοοσο λαχταρα προσπαθουμε να αδραξουμε καθε λεπτο προς το ονειρο...!!!

Να σε εχει ο Θεος παντα καλα εσενα και την οικογενεια σου,να χαιρεσαι τον αντρουλη σου ,την Αννουλα σου και τον Γιαννακη σου(με το καλο να βαπτιστει) !!!

Ειλικρινα με συγκινεις....

Σε ευχαριστω Ροδουλα μου....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα και ευχομαι να εχουμε μια ομορφη εβδομαδα!!!

Φιλακια


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

...Μετα απο ενα ακομα "στραβοπατημα",ενα συμπερανα κοριτσακια μου....

Οσες και αν ειναι οι δοκιμασιες...Για οσο και αν ειναι...Με οσους ή οχι "συμμαχους" μας...

Οταν το ονειρο ειναι τοσο δυνατο,τιποτα μα τιποτα δε μπορει να το αντικαταστησει...

Γιατι το αληθινο ονειρο "φωλιαζει" και δεν προσποιειται....

Γιατι η αληθινη λαχταρα αναμεσα στα "αχχχ",μοιραζει και απλετα χαμογελα...

Γιατι σε αυτη την ζωη τιποτα μα τιποτα δεν ειναι δεδομενο,προβλεψιμο και αδυνατο...

Για οσο το ονειρο κανει τετοια παρτυ,για οσα θαυματα συμβαινουν καθε δευτερολεπτο γυρω μας...Για την Αγαπη,για την Πιστη,για το Υπεροχο της στιγμης,για εμας,για ολους...Αξιζει...!!!

Σας ευχαριστω....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου χαιρομαι για την τοση αισιοδοξια που διαβαζω και νιωθω οτι εχεις μεσα σου...εγινε κατι ευχαριστο;;;

Δασκαλιτσα μου τι κανεις κοριτσακι μου???

Ειναι καποιες φορες...ξερεις...που λυγιζεις...

Ομως επιβαλλεται να σταθεις παλι...Και να αντιμετωπισεις με χαμογελο...

Και μονο οτι ειμαστε υγιης ειναι ευχαριστο...

Αγαπη,πιστη και υπομονη...Και ολα αυτα ειναι ευχαριστα....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα,καλησπερα...!!!

Καλο μηνα να εχουμε με υγεια και ευλογια...!!!

Καθε μας ονειρο να πραγματοποιηθει και να γεμισει η παρεα μας με χαμογελα και ευτυχια...!!!

Δεν εγκαταλειπουμε για κανενα και για τιποτα ο,τι μα ο,τι εχουμε ονειρευτει...!!!

Τα ονειρα μας,μας κρατανε ζωντανους,υγιεις&σκεπτομενους με αισιοδοξια...!!!

Φιλακια πολλα-πολλα :D


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...

geia σας κοριτσια χαθηκαμε!

ελπιζω να εισαστε ολες καλα περιμενω νεα σας,

εμεις ετοιμαζομαστε να βαφτισουμε τον μικρο ιωαννη και τρεχουμε.

ειμαι πολυ συγκινημενη, ελπιζω να κρατηθω εκεινη τη μερα μην γινω ρεζιλι!

σας φιλω ολες


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites

geia σας κοριτσια χαθηκαμε!

ελπιζω να εισαστε ολες καλα περιμενω νεα σας,

εμεις ετοιμαζομαστε να βαφτισουμε τον μικρο ιωαννη και τρεχουμε.

ειμαι πολυ συγκινημενη, ελπιζω να κρατηθω εκεινη τη μερα μην γινω ρεζιλι!

σας φιλω ολες

Ροδουλιτσα μου γλυκια...

Με το καλο η βαφτιση του μικρουλη σας...Καλοφωτιστος να ειναι και παντα γερο και τυχερο παιδακι και να σας μοιραζει παντα χαρες...!!!!!

Οταν εγινα νονα,ηταν απιστευτο συναισθημα...ολη την διαρκεια του μυστηριου ημουν συγκινημενη...ποσο μαλλον να βαφτιζω το παιδακι μου....σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσακι μου...πολυ ιδιαιτερα συγκινητικη στιγμη...και ρεζιλι δεν θα γινεις γιατι θα εισαι μια πανεμορφη,τρισευτυχισμενη και καμαρωτη μανουλα...!!!

Φιλακια πολλα!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια μου με συγκίνησε πολύ το θέμα αυτό. Δυστυχώς εγώ ακόμη δεν μπορώ να σκεφτώ έτσι. Κάνω ακόμη και μικρόψυχες σκέψεις που και που και ντρέπομαι πολύ για τον εαυτό μου. Ελπίζω να μου δώσει δύναμη ο Θεός και να με συγχωρέσει. Να στε όλες καλά και να μας δίνετε κουράγιο! Είστε όντως ξεχωριστές!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ερημωσε πολυ αυτο το τοπικ...εχει πεσει πολυ μαυριλα μαλλον...το γιατι το ατιμο δε φευγει ευκολα παντως...οσο και να το διωχνεις αυτο γυρνα....Που εισαι μπεμπε αγγελακι να μας ανεβασεις λιγο;;;


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ερημια ! τι εγινε κοριτσια πως πανε οι προσπαθιες. εμεις χρονισαμε και κανουμε διαφορα που μας τρελενουν! η κουραση ειναι οχι διπλη αλλα πολλαπλη , αξιζει ομως τον κοπο!σας φιλω και σας στελνω θετικη ενεργια

moody με το καλο να ερθει το μπεμπακι σου


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...