Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕΛΕΝΙΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλα τα μελη και ευχομαι να μας συντροφευουν ευχες για τα ομορφοτερα που ερχονται.Σκεφτηκα να ανοιξω αυτό το θεμα για οσα μελη θελουν να μοιραζονται τις σκεψεις τους για το πολυποθητο πλασματακι μας.

Αλλα σε μορφη ημερολογιου.σε πρωτο προσωπο σα να μιλαμε στο πλασμα που λαχταραμε.Σκεψεις ενδομυχες,αλλοτε γλυκες,αλλοτε παραπονιαρικες,αλλα παντως στιγμες που πισω δεν γυρνανε και θα θελαμε να τις θυμομαστε.

Αλλωστε λεγεται πως όταν γραφουμε αυτό που νιωθουμε τα συναισθηματα «ξεμπλοκαρουν» αβιαστα.

Λοιπον για να μην μακρυγορω,ξεκιναω το ΜΕΛΕΝΙΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ και οσες θελετε ακολουθειτε.

Φιλακια

Αγαπη μας γλυκια,αστερακι μου….Εχτες το βραδυ σε ψαχναμε με τον μπαμπακα σου και παλι αναμεσα στα τοσα αστερια.Αλλες βραδιες μας κρυβεσαι αναμεσα στους γαλαξιες και μας μπερδευεις.Μας πιανει το παραπονο και δακρυζουμε.Αλλα εσυ παντα φωτιζεις στο τελος και μας δινεις δυναμη και ελπιδα να μην παρατησουμε τον αγωνα.

Χαμογελας και μας δειχνεις ποσο μοναδικο εισαι σε ολοκληρο το συμπαν.Υπαρχεις,εισαι εκει απλα δεν εισαι ακομα στην αγκαλια μας….

«Μπαμπακα,Μανουλα, θα ερθει η στιγμη που το αστερακι σας θα πεσει στην αγκαλια σας» μας λες και απλωνουμε τα χερια να σε αγγιξουμε…

Μην αργεις αστερακι μας…Εισαι τοσο κοντα μας…Μην αργεις…Ελα να φωτισεις επιτελους την κάθε μας μερα….Ελα….


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απλά Υπέροχο !!!!!

Τόσο Απλό ....

και όμως τόσο Αληθινό !!!

Μακάρι να Εισακουστούν οι Προσευχές Όλων Μας !!!!!!

(και αν δεν φανεί αχαριστία, να συμπληρώσω και γρήγορα !!!!! )

Φιλιά

Ευχαριστώ και συγνώμη, αν βγήκα λίγο εκτός θέματος !!!

Θα καταθέσω και γω την δική ''μελένια'' .......


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελακι μου,λουκουμακι μου σε φιλουμε γλυκα-γλυκα και ευχομαστε και σημερα να ερθεις στα ονειρα του μπαμπακα και της μανουλας.

Αστερακι μας εσυ...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Μελενιο μας πλασματακι καλη εβδομαδα καρδουλα μας!!!Ο μπαμπακας και η μανουλα σε φιλουν τρυφερα και σε περιμενουν στην αγκαλιτσα τους!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

"Μικρο μου πλασματακι,γλυκο μου κοριτσακι,εισαι ενα παιδακι ολο αγαπη,θα μπορεσω ποτε θα στην δωσω πισω?Μικρουλη μου θαυματακι,θελω να εισαι γερο και ευτηχισμενο.Εγω και ο μπαμπας σου θα κανουμε οτι περναει απο το χερι μας να εισαι καλα.Σε περιμενουμε με ανυπομονησια.Δεν μπορουμε να σε μαλωσουμε οταν κλωτσας την κοιλιτσα μου και ποναει,εισαι το μικρο μας πλασματακι,το μικρο μας ζουζουνακι,η μικρη μας μελισσουλα.Προσπαθουμε να σε φανταστουμε πως εισαι,πως ειναι τα χερακια σου,πως ειναι τα ματακια σου,πως ειναι το κορμακι σου,θελουμε να σε παρουμε αγκαλιτσα,να σε φιλησουμε,να σε χαιδεψουμε!

Καλο μας παιδακι,ψυχη μας,ζωη μας,να εχεις παντα αγαπη στην καρδια σου!"


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(ας βαλουμε λιγο χρωματακι στα λεγομενα μας σαν το Τινακι μας το ροζουλινη):D

Αγαπη μας γλυκια,αστερακι μου….Εχτες το βραδυ σε ψαχναμε με τον μπαμπακα σου και παλι αναμεσα στα τοσα αστερια.Αλλες βραδιες μας κρυβεσαι αναμεσα στους γαλαξιες και μας μπερδευεις.Μας πιανει το παραπονο και δακρυζουμε.Αλλα εσυ παντα φωτιζεις στο τελος και μας δινεις δυναμη και ελπιδα να μην παρατησουμε τον αγωνα.

Χαμογελας και μας δειχνεις ποσο μοναδικο εισαι σε ολοκληρο το συμπαν.Υπαρχεις,εισαι εκει απλα δεν εισαι ακομα στην αγκαλια μας….

«Μπαμπακα,Μανουλα, θα ερθει η στιγμη που το αστερακι σας θα πεσει στην αγκαλια σας» μας λες και απλωνουμε τα χερια να σε αγγιξουμε…

Μην αργεις αστερακι μας…Εισαι τοσο κοντα μας…Μην αργεις…Ελα να φωτισεις επιτελους την κάθε μας μερα….Ελα….


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Μελακι μου,λουκουμακι μου σε φιλουμε γλυκα-γλυκα και ευχομαστε και σημερα να ερθεις στα ονειρα του μπαμπακα και της μανουλας.

Αστερακι μας εσυ...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη μας γλυκια,αστερακι μου….Εχτες το βραδυ σε ψαχναμε με τον μπαμπακα σου και παλι αναμεσα στα τοσα αστερια.Αλλες βραδιες μας κρυβεσαι αναμεσα στους γαλαξιες και μας μπερδευεις.Μας πιανει το παραπονο και δακρυζουμε.Αλλα εσυ παντα φωτιζεις στο τελος και μας δινεις δυναμη και ελπιδα να μην παρατησουμε τον αγωνα.

Χαμογελας και μας δειχνεις ποσο μοναδικο εισαι σε ολοκληρο το συμπαν.Υπαρχεις,εισαι εκει απλα δεν εισαι ακομα στην αγκαλια μας….

«Μπαμπακα,Μανουλα, θα ερθει η στιγμη που το αστερακι σας θα πεσει στην αγκαλια σας» μας λες και απλωνουμε τα χερια να σε αγγιξουμε…

Μην αργεις αστερακι μας…Εισαι τοσο κοντα μας…Μην αργεις…Ελα να φωτισεις επιτελους την κάθε μας μερα….Ελα….


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Μελενιο μας πλασματακι καλη εβδομαδα καρδουλα μας!!!Ο μπαμπακας και η μανουλα σε φιλουν τρυφερα και σε περιμενουν στην αγκαλιτσα τους!!!!


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελακι μας....Μελενιο μας πλασματακι,μια ακομη καληνυχτα απο το μπαμπακα και τη μανουλα καραμελακι μας...

Αστερακι μας λαμψε και αποψε να μας φωτισεις το μονοπατι που μας οδηγει κοντα σου...

Σε λατρευουμε....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

(ας βαλουμε λιγο χρωματακι στα λεγομενα μας σαν το Τινακι μας το ροζουλινη):D

Αγαπη μας γλυκια,αστερακι μου….Εχτες το βραδυ σε ψαχναμε με τον μπαμπακα σου και παλι αναμεσα στα τοσα αστερια.Αλλες βραδιες μας κρυβεσαι αναμεσα στους γαλαξιες και μας μπερδευεις.Μας πιανει το παραπονο και δακρυζουμε.Αλλα εσυ παντα φωτιζεις στο τελος και μας δινεις δυναμη και ελπιδα να μην παρατησουμε τον αγωνα.

Χαμογελας και μας δειχνεις ποσο μοναδικο εισαι σε ολοκληρο το συμπαν.Υπαρχεις,εισαι εκει απλα δεν εισαι ακομα στην αγκαλια μας….

«Μπαμπακα,Μανουλα, θα ερθει η στιγμη που το αστερακι σας θα πεσει στην αγκαλια σας» μας λες και απλωνουμε τα χερια να σε αγγιξουμε…

Μην αργεις αστερακι μας…Εισαι τοσο κοντα μας…Μην αργεις…Ελα να φωτισεις επιτελους την κάθε μας μερα….Ελα….

Αχχχχχχ και ήθελα τόσο να το πω ..... αλλά δεν ήξερα πως ......

ήθελα Λίγο Χρώμα

Χρώμα για να το υποδεχτούμε, να τα υποδεχτούμε, με τα πιο Χαρούμενα Χρώματα,

με χρώματα γεμάτα Αισιοδοξία, Φως, Χαρά, Ελπίδα, Δύναμη !!!!

Χρώμα, για να Είναι Πάντα η Καρδούλα Του, Γεμάτη από Χαρά και

Ποτέ να μην νιώσει την Θλίψη στα Μάτια Του !!!!!

Όλα Θα Είναι Φιτλτραρισμένα από την Αγάπη Της Μαμάς !!!!!

Τίποτα Δεν θα μπορεί να σε πληγώσει ....

Τίποτα που να σε κάνει να κλάψεις .......

Σε Περιμένουμε ......


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Μικρή Μου Πριγκιπέσσα ......

Θυμάσαι ??

Πριν μερικές μέρες, είχες έρθει, όχι μόνο στα Όνειρα μου, αλλά είχα και την χαρά να σε αγκαλιάζω, να σου μιλάω, να κάνουμε σχέδια μαζί .... χάιδευα την κοιλίτσα μου, για να σου πω μην φοβάσαι ..... όλα θα πάνε καλά ....

Ήθελα, τόσο πολύ να το πιστέψω .... ήμουνα σίγουρη ..... όταν σε είδα, στην φωτογραφία εμβρυάκι, ήσουνα τόσο ωραία, που ασυναίσθητα είπαμε όλοι, μια κούκλα ....!!!!!

Θυμάμαι, το δεύτερο πρωί που είμαστε μαζί, έβρεχε παρά πολύ ..... μου έδωσες τόση Δύναμη που δεν ταράχτηκα καθόλου .....

Απλώς, έκλεισα τα μάτια μου και είπα μωρό μου, μην φοβάσαι μια δυνατή μπόρα είναι ... θα περάσει .....

ήμουνα τόση ευτυχισμένη, που ένιωθα ότι ήσουν μέσα μου ......

Όμως, μετά από 12 μερούλες, το όνειρο τελείωσε ......

Μια αρνητική χοριακή .......

Δεν ξέρω ...... δεν έμεινες ..... ίσως να θέλεις, να μου κάνεις Χριστουγεννιάτικο Δώρο ..... δεν σε μαλώνω .... πως θα μπορούσα άλλωστε ... απλά στεναχωριέμαι, που πρέπει να περιμένω, πάλι μια συνάντηση σας ...

Ξέρω, ο Δρόμος που Διάλεξα, για να έρθεις είναι Δύσκολος, δεν πειράζει Εσύ μην κάνεις Τίποτα, Θα Έρθω εγώ να σε βρω ..... απλά μην μου ξαναφύγεις ...

έχω κάνει τόσα όνειρα ......

Εσύ απλά περίμενε, γλυκά και υπομονετικά, να ολοκληρωθεί κάθε στάδιο για την τελική μας συνάντηση .....

Μην φοβηθείς όταν δεις πολύ κόσμο .... θα τους έχω στείλει εγώ να βοηθήσουν .....

εσύ φόρεσε το καλό σου ροζ φουστανάκι ...... και κάνε κυκλάκια ευτυχίας για την πόζα της φωτογραφίας ......

Πριγκιπέσσα μου, Μην Αργείς Καρδιά μου, Σε Περιμένουμε .... Το Ξέρεις ....

Όλοι Μας .......


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκομελακι μου συγγνωμη που δεν σου γραψαμε εχτες....Η μανουλα δεν ηταν πολυ καλα...Ο μπαμπακας ομως εκει,βραχος!!!Η λαχταρα του ποτε δεν τον εχει αφησει να λυγισει.Ποτε ομως.Ουτε μια στιγμη δεν εχει πιστεψει πως δεν θα σε εχουμε κοντα μας.Θελω να τον γνωρισεις αυτο το μπαμπακα καρδια μου...Θα εισαι το ξεχωριστο του πλασματακι...Ελα σε παρακαλω,μην του χαλασεις το χατηρι...Καντο πιο πολυ για εκεινον που ποτε του δεν λυγισε...Η μανουλα ειναι πιο αδυναμη ισως αλλα το ιδιο θα σε αγαπαει....Ως τον ουρανο ειναι λιγο...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Μικρή Μου Πριγκιπέσσα ......

Θυμάσαι ??

Πριν μερικές μέρες, είχες έρθει, όχι μόνο στα Όνειρα μου, αλλά είχα και την χαρά να σε αγκαλιάζω, να σου μιλάω, να κάνουμε σχέδια μαζί .... χάιδευα την κοιλίτσα μου, για να σου πω μην φοβάσαι ..... όλα θα πάνε καλά ....

Ήθελα, τόσο πολύ να το πιστέψω .... ήμουνα σίγουρη ..... όταν σε είδα, στην φωτογραφία εμβρυάκι, ήσουνα τόσο ωραία, που ασυναίσθητα είπαμε όλοι, μια κούκλα ....!!!!!

Θυμάμαι, το δεύτερο πρωί που είμαστε μαζί, έβρεχε παρά πολύ ..... μου έδωσες τόση Δύναμη που δεν ταράχτηκα καθόλου .....

Απλώς, έκλεισα τα μάτια μου και είπα μωρό μου, μην φοβάσαι μια δυνατή μπόρα είναι ... θα περάσει .....

ήμουνα τόση ευτυχισμένη, που ένιωθα ότι ήσουν μέσα μου ......

Όμως, μετά από 12 μερούλες, το όνειρο τελείωσε ......

Μια αρνητική χοριακή .......

Δεν ξέρω ...... δεν έμεινες ..... ίσως να θέλεις, να μου κάνεις Χριστουγεννιάτικο Δώρο ..... δεν σε μαλώνω .... πως θα μπορούσα άλλωστε ... απλά στεναχωριέμαι, που πρέπει να περιμένω, πάλι μια συνάντηση σας ...

Ξέρω, ο Δρόμος που Διάλεξα, για να έρθεις είναι Δύσκολος, δεν πειράζει Εσύ μην κάνεις Τίποτα, Θα Έρθω εγώ να σε βρω ..... απλά μην μου ξαναφύγεις ...

έχω κάνει τόσα όνειρα ......

Εσύ απλά περίμενε, γλυκά και υπομονετικά, να ολοκληρωθεί κάθε στάδιο για την τελική μας συνάντηση .....

Μην φοβηθείς όταν δεις πολύ κόσμο .... θα τους έχω στείλει εγώ να βοηθήσουν .....

εσύ φόρεσε το καλό σου ροζ φουστανάκι ...... και κάνε κυκλάκια ευτυχίας για την πόζα της φωτογραφίας ......

Πριγκιπέσσα μου, Μην Αργείς Καρδιά μου, Σε Περιμένουμε .... Το Ξέρεις ....

Όλοι Μας .......

(...Τινακι,δακρυσα κοριτσακι μου...Υπεροχες σκεψεις...)


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...