Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Όλο άτυχες προσπάθειες χωρίς κανένα πρόβλημα... καμιά συμπάσχουσα;;


Recommended Posts

Ελενα γεια σου! Εγω ειμαι 28 και προσπαθω 8 μηνες με εξετασεις καλες σαν κι εσενα. Εχουμε κανει ορμονικες, προγεστερονη, σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα αλλα τζιφος το μπεμπε. Την αλλη βδομαδα εκλεισα ραντεβου με δευτερο γιατρο για αλλη μια γνωμη και βλεπουμε...Η ψυχολογια μου εχει πολλα σκαμπανεβασματα, τωρα ειμαι στην down φαση μου παλι... Θα σου ελεγα να μην το ψαχνεις με τις θερμοκρασιες, χειροτερα ειναι. Καλυτερα να κανεις τεστακια ωορρηξιας για να δεις καποιους κυκλους πως λειτουργουν και να αποκτησεις μια αποψη για την ωορρηξια σου. Το εκανα για αρκετους μηνες, τωρα τα σταματησα κι αυτα και ειπα δεν θα ξαναμετρησω μερες και ο,τι γινει. Μεχρι το καλοκαιρι δωσαμε ενα περιθωριο, μετα θα το ψαξουμε παραπανω

Αχχχχχ κοριτσάκι με νιώθεις!!! Εμένα ο αντρούλης μου με "πιέζει" να πάμε από τώρα να δούμε τις περαιτέρω εξετάσεις στη γιατρό να μην περιμένουμε άλλο, είμαστε και σε λίγο 37 είπαμε οπότε ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα... Εμάς σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα δεν μας έχει πεί να κάνουμε ακόμα, αυτά λέμε να πάμε να κάνουμε να δούμε...

Άντε καλή επιτυχία και στις 2 μας! Θα περιμένω να μάθω νέα σου (ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ) το συντομότερο!:D

Με τη θερμοκρασία όλο λέω δεν θα την ξαναδώ κι όλο κατρακυλάω! Εγώ την ωορηξία είχα πάει στη γιατρό για υπέρηχο να την δούμε 12η μέρα (υποτίθεται 11η με 12η έχω πιθανόν) και δεν είδε τίποτα παρα μόνο υγρό που υποδήλωνε ότι είχε ήδη σπάσει το αυγουλάκι... Τί να πώ... πρόλαβε και μεγάλωσε ικανοποιητικά ως τότε; Ίσως εκεί είναι το θέμα μου... Άγνωστο προς το παρόν


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελενα μου παρε τεστ ωορρηξιας απο το ιντερνετ εχει πολυ φθηνα και κανε ενα καθε μερα την ιδια ωρα, κι οταν σου βγει θετικο δωστου να καταλαβει!! Αυτα σιγουρα σου δειχνουν την ωορρηξια γιατι εντοπιζουν το ανεβασμα της lh στα ουρα, δηλαδη 24-48 ωρες πριν απελευθερωθει το αυγο. Εμενα παντως με ηρεμησαν γιατι ειδα οτι κανω καθε μηνα. Μετα κανε και μια προγεστερονη 7 μερες μετα την ωορρηξια και θα δειξει απο την τιμη της αν εκανες οντως για να εισαι απολυτα σιγουρη. Πιστευω θα ξεαγχωθεις ετσι!


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου παρε τεστ ωορρηξιας απο το ιντερνετ εχει πολυ φθηνα και κανε ενα καθε μερα την ιδια ωρα, κι οταν σου βγει θετικο δωστου να καταλαβει!! Αυτα σιγουρα σου δειχνουν την ωορρηξια γιατι εντοπιζουν το ανεβασμα της lh στα ουρα, δηλαδη 24-48 ωρες πριν απελευθερωθει το αυγο. Εμενα παντως με ηρεμησαν γιατι ειδα οτι κανω καθε μηνα. Μετα κανε και μια προγεστερονη 7 μερες μετα την ωορρηξια και θα δειξει απο την τιμη της αν εκανες οντως για να εισαι απολυτα σιγουρη. Πιστευω θα ξεαγχωθεις ετσι!

Καλησπερα κουκλα! Μαλλον θα παρω τη γιατρο μου φαινεται, γιατι και νωριτερα αδιαθετισα, και εχω πολλα κομματια (συγνωμη καταλαβαινεις) πολυ περισσοτερα απο οτι συνηθως και θα της πω να κοιταξουμε απο τωρα τι αλλο ειναι να κανουμε... Δεν ξερω... Κι εγω στις μαυρες μου ειμαι, κουρασμενη κι απογοητευμενη...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ελενα μια χαρα τα λεει η Δασκαλα!Γενικα εχεις τσεκαρει την ωορρηξια σου?

Συμφωνω να παρεις τη γιατρο , ξερω οτι σε ηλικιες ανω των 35 οι εξετασεις γινονται μετα το 6μηνο προσπαθειων.Μην το αναβαλλεις κ αφηνεις τον χρονο να κυλαει ασκοπα.Αν (μακρυα απο μας ) υπαρχει καποιο προβλημα ειναι καλο να το ξερεις απο νωρις κ να κανονισεις την πορεια σου.Μην καθεσαι κ ζοριζεσαι κι αλλο ψυχολογικα...

Δεν λεω οτι υπαρχει θεμα σωνει κ ντε ετσι?;)

Και εννοειται οτι πρεπει να εξεταστει κ ο συζυγος.Μη σου πω πρωτα αυτο να βαλετε μπρος!

Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισετε!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ελενα, μου φαίνεσαι πολύ αγχωμένη! Μετράς θερμοκρασίες και γόνιμες και χάνεσαι! Σταμάτα να το κάνεις γιατί ειδικά αυτά τα δύο (θερμοκρασία και γόνιμες) καθόλου δεν βοηθούν! Εγώ μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών, εξετάσεων, χειρουργείων, και μίας αποτυχημένης εξωσωματικής, έμεινα έγκυος ΜΟΝΗ μου τον μόνο μήνα που δεν μέτρησα τίποτα! Το μόνο μήνα που χάρηκα τον έρωτα με τον άντρα μου! Και δεν θα σου πω πως δεν ήμουν αγχωμένη, γιατί μετά από μία αποτυχημένη εξωσωματική, το άγχος αυξάνεται πολύ! Απλά είπα ας γίνει ό,τι θέλει......

Εγώ από την δική μου πλευρά θα σε συμβουλέυσω, αντι να αναλώνεσαι καθημερινά σε άγχος, να πατε να κάνετε πρώτα ένα σπερμοδιάγραμμα και στη συνέχεια κάποιες ορμονολογικές εσύ αλλά και σαλπιγγογραφία που είναι απαραίτητη! Στο διάστημα αυτό, εσύ να χαίρεσαι τον έρωτα με τον άντρα σου και θα έρθει και το μωρό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

χαριζω φαρμακα εξωσωματικης 3 κουτια ενεσεις gonal 300 iu/5ml (θυλακιοτροπινη αλφα ) και 1 κουτι cetrotide 0.25mg (μανιτολη) εαν καποια ενδιαφερεται στειλτε μου εμαιλ στο [email protected] για να συνεννοηθουμε να σας τα στειλω ειναι απο την πρωτη μερα αγορας διατηρημενα σε ψυγειο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!

Εχω καιρο να μπω, γιατι συγχιζομουν με το να τσεκαρω ολα αυτα που ελεγα και να μην γινεται τιποτα, και ειπα στον εαυτο μου οτι το Μαιο θα τα φορτωσω στον κοκορα και δεν θα τσεκαρω ουτε οωρηξια ουτε τιποτα! Το κακο ειναι οτι ο μηνας αυτος ολο ασχημα νεα ηταν για φιλους μου και συγγενεις κι εγω τα εφερνα βαρεως... Το αστειο λοιπον ειναι οτι σε λιγα λεπτα θα ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης, και ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ να ερθει το σαββατο και να μην εχω αδιαθετισει ακομα για να παρω ενα τεστ να κανω... Δεν θελω καν να πιστεψω το ενδεχομενο, ηδη μου φαινεται εξωπραγματικο οτι παω για τριτη μερα καθυστερησης πρωτη φορα στη ζωη μου! Και ειδικα μου φαινεται κουλο που ενω μεν δεν τσεκαρα τιποτα για να προσπαθουμε πιο χαλαροι, ο κοσμος γυρω μου χαλουσε και λετε εμενα να μου εκατσε;;;;

Δεν θελω να πω τιποτα παραπανω να μην το γλωσσοφαω...

Κοριτσια στειλτε μου ολη σας τη θετικη ενεργεια, να μην εχω τις συνηθεις μηνιαιες επισκεψεις και να εχω αλλες, αφιχθεις 9 μηνες μετα!

Πολλα φιλια από εμενα!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εχω καιρο να μπω, γιατι συγχιζομουν με το να τσεκαρω ολα αυτα που ελεγα και να μην γινεται τιποτα, και ειπα στον εαυτο μου οτι το Μαιο θα τα φορτωσω στον κοκορα και δεν θα τσεκαρω ουτε οωρηξια ουτε τιποτα! Το κακο ειναι οτι ο μηνας αυτος ολο ασχημα νεα ηταν για φιλους μου και συγγενεις κι εγω τα εφερνα βαρεως... Το αστειο λοιπον ειναι οτι σε λιγα λεπτα θα ειμαι στην τριτη μερα καθυστερησης, και ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ να ερθει το σαββατο και να μην εχω αδιαθετισει ακομα για να παρω ενα τεστ να κανω... Δεν θελω καν να πιστεψω το ενδεχομενο, ηδη μου φαινεται εξωπραγματικο οτι παω για τριτη μερα καθυστερησης πρωτη φορα στη ζωη μου! Και ειδικα μου φαινεται κουλο που ενω μεν δεν τσεκαρα τιποτα για να προσπαθουμε πιο χαλαροι, ο κοσμος γυρω μου χαλουσε και λετε εμενα να μου εκατσε;;;;

Δεν θελω να πω τιποτα παραπανω να μην το γλωσσοφαω...

Κοριτσια στειλτε μου ολη σας τη θετικη ενεργεια, να μην εχω τις συνηθεις μηνιαιες επισκεψεις και να εχω αλλες, αφιχθεις 9 μηνες μετα!

Πολλα φιλια από εμενα!

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος.

Σου προτείνω όμως να το κάνεις αύριο Παρασκευή το τεστάκι ετσι ώστε αν είσαι να κάνεις καπάκι την χοριακή και να έχεις τα αποτελέσματα την ίδια μέρα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος.

Σου προτείνω όμως να το κάνεις αύριο Παρασκευή το τεστάκι ετσι ώστε αν είσαι να κάνεις καπάκι την χοριακή και να έχεις τα αποτελέσματα την ίδια μέρα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!

Σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου!

Εχεις δικιο μεν, αλλα επειδη δεν θελω να χαρω τζαμπα, λεω να περιμενω το σαββατο... Αν το τεστ δειξει θετικο αλλωστε, θα δειξει και η χοριακη θεωρητικα. Δεν εχω ακουσει ποτε για το αντιθετο...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου!

Εχεις δικιο μεν, αλλα επειδη δεν θελω να χαρω τζαμπα, λεω να περιμενω το σαββατο... Αν το τεστ δειξει θετικο αλλωστε, θα δειξει και η χοριακη θεωρητικα. Δεν εχω ακουσει ποτε για το αντιθετο...

Ούτως ή άλλως σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα σε παραπέμψει ο γιατρός και για χοριακή.

Άσε που εγώ στη θέση σου δεν θα άντεχα.

Ελα μωρέ τι αύριο τι μεθαύριο !!!

Περιμένουμε νεα σου !!!


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτως ή άλλως σε περίπτωση εγκυμοσύνης θα σε παραπέμψει ο γιατρός και για χοριακή.

Άσε που εγώ στη θέση σου δεν θα άντεχα.

Ελα μωρέ τι αύριο τι μεθαύριο !!!

Περιμένουμε νεα σου !!!

Γιατι εγω αντεχω;;; Η ψυχουλα μου το ξερει! Απλως στο παρελθον στη δευτερη μερα καθυστερησης εκανα τεστ και ηταν αρνητικο, δεν θελω παλι να απογοητευτω... Αυριο βεβαια θα ειναι η τριτη μερα, αλλα πραγματικα προτιμω να το αφησω για το σαββατο... Που θα ειναι η τεταρτη μερα καθυστερησης.

Θεουλη μου σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μονο μην αδιαθετισω!!!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω αντεχω;;; Η ψυχουλα μου το ξερει! Απλως στο παρελθον στη δευτερη μερα καθυστερησης εκανα τεστ και ηταν αρνητικο, δεν θελω παλι να απογοητευτω... Αυριο βεβαια θα ειναι η τριτη μερα, αλλα πραγματικα προτιμω να το αφησω για το σαββατο... Που θα ειναι η τεταρτη μερα καθυστερησης.

Θεουλη μου σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ μονο μην αδιαθετισω!!!

Έχεις τίποτε συμπτωματάκια ?


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ελενα πως είσαι τι κάνει?

Εύχομαι να μην σου έρθουν για 9 μήνες ακόμα.

Άμα σου έρθουν κανε μια Σαλπιγγογραφια κ ένα σπέρμοδιαγραμα,εάν είναι ολα καλά πάρε τον άντρα σου και φύγετε να πάτε διακοπές να ξεκουραστείτε,να μην σκέφτεστε καθόλου το θέμα μπέμπέ, να ξεφύγετε λίγο,και θα δεις πως θα αλλάξεις κ εσύ κ από ψυχολογία τα πάντα κ για ποτέ θα έρθει το μπέμπέ.

Το ανχος κ η σκέψη του αυτή τι φορά λες να έμεινα ποτέ θα περάσουν η μέρες να δω κ ουφ από δω κ ουφ από κει είναι το καλύτερο αντίσσυλιπτικο.

Στο λέω εγώ που τα πέρασα αυτά από το 2008 το παλεύω κ τίποτα μου έτυχαν απλώς 2 ατυχές εγκυμοσύνες. Το 2008 ήταν η πρώτη και. Ήρθε τυχαία,και η δεύτερη το 2011 και αυτή δεν το περίμενα γιατί το μήνα εκείνο να είχα έρθει σε επαφή το πολύ3 φορές ναι τόσο πολύ ήμουν κ πανω σε μετακόμιση κ το μυαλό είχε ξεφύγει τελείως το μόνο που σκεφτόμουν είναι να μπω στο νέο μου σπίτι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΝΈΑ

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση!

Δυστυχώς ο περασμένος μήνας αν και είχε καθυστέρηση, αδιαθέτισα και πάλι μετά από 2-3 μέρες καθυστέρησης. Τώρα περιμένω να δω αυτόν το μήνα τί νέα θα έχω.

Δυστυχώς, έχω ΠΟΛΥ άγχος, όχι μόνο για το θέμα αυτό (αυτό πλέον ίσως είναι το λιγότερο από όλα) αλλά για χίλια άλλα δυο πράγματα που έχω στο μυαλό μου.

Ανέκαθεν είχα αυτό το κακό, να αγχώνομαι με το παραμικρό, σε σημείο που για μήνες ανέβαζα και δέκατα! Τί να κάνω; Άσχετα από όλα, αυτό το κακό μου συνήθιο πρέπει να το αποβάλω! Πραγματικά προσπαθώ να τα φορτώνω στον κόκορα και να μην σκέφτομαι, αλλά δυσκολεύομαι πολύ...

Ότι αφορά το θέμα μας, εαν έχω κάποιο νέο θα σας ενημερώσω και πάλι.

Καλή επιτυχία σε όλες μας στο μεταξύ, και εύχομαι να ακούσω ευχάριστα νέα και από εσάς.

Φιλάκιαααααα


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...