Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Όλο άτυχες προσπάθειες χωρίς κανένα πρόβλημα... καμιά συμπάσχουσα;;


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέα στην σελίδα σας, και απλώς ήθελα να μοιραστώ τον πόνο μου... Είμαι σχεδόν 37 ετών και εδώ και 10 μήνες με τον άντρα μου (επίσης 37) προσπαθούμε για μωράκι. Προσπαθούμε εδώ και καιρό παρακολουθώντας γόνιμες, έχοντας κάνει και κάτι εξετάσεις προλακτινης προγεστερόνης και δεν ξέρω εγώ τί άλλο οι οποίες όλες ήταν φυσιολογικές για τον κύκλο μου (25-26 ημερών) αλλά δυστυχώς τίποτα... Αύριο περιμένω να αδιαθετίσω (μη σώσουν και έρθουν ποτέ!) αλλά είμαι ήδη απογοητευμένη, γιατί έχει τύχει πολλές φορές λίγο μετά την ωορηξία και ανεβασμένη θερμοκρασία να έχω (και τώρα είχα μέχρι χθες σήμερα είναι πιο χαμηλά) και πρησμένο και πονεμένο στήθος και πόνους στη μέση και γενικώς διάφορες ενδείξεις κι όλο τίποτα... Κι αυτή τη φορά τα είχα όλα αυτά και μάλιστα χθες με έπιασε ξαφνικά και μια ανακατοσουρα άλλο πράγμα, αλλά ήταν μόνο τότε, οπότε μπορεί να ήταν το οτιδήποτε, το στήθος δεν είναι πια ευαίσθητο και πονεμένο και όπως καταλαβαίνετε έχω ήδη και ΠΑΛΙ απογοητευτεί... Θεωρώ ότι και πάλι δεν θα τύχει...

Κορίτσια έχει καμιά σας υπάρξει έτσι σαν εμένα με συμπτώματα που μετά υποχωρούν λίγο πριν την αδιαθεσία κι όμως το μωράκι της το έπιασε;; Για να πάρω κουράγιο δηλαδή!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το κατεβατό που έγραψα...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σου εύχομαι να είσαι έγκυος! Αν όμως δεν είσαι, σειρά στις εξετάσεις σας έχει πρώτα πρώτα το σπερμοδιάγραμμα, και αργότερα ίσως μια σαλπιγγογραφία. Τα έχετε συζητήσει αυτά με τον γιατρό σας? Δηλαδή πώς θα προχωρήσετε σε θέμα εξετάσεων και λοιπά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελενα!

Απο την μικρη μου εμπειρια μια φορα που εμεινα εγκυος οταν σταματησαν τα συμπτωματα απεβαλα κιολας(ευτυχως πολυ νωρις τιποτα τραγικο)

Μιας κ εισαι πανω απο 35 θα σου προτεινα να κανετε κ περαιτερω εξετασεις: σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια για τον συζυγο κ σαλπιγγογραφια για σενα.

Ευχομαι βεβαια να εισαι ηδη εγκυος κ να μην χρειαστει τιποτε απο ολα αυτα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Skybeam η γιατρός είπε ότι αν και ο Μάϊος είναι μήνας χωρίς επιτυχία τότε μόνο να πάμε να το κοιτάξουμε περαιτέρω... Ως τότε να συνεχίσουμε κανονικά προσπάθειες... Ωστόσο σας λέω είμαι πολύ απογοητευμένη, ξέρω δεν είναι αυτή ψυχολογία για να το παλέψω, αλλά δεν είναι κάτι που το κάνω επίτηδες... Πραγματικά με έχει πάρει από κάτω...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Ελενα!

Απο την μικρη μου εμπειρια μια φορα που εμεινα εγκυος οταν σταματησαν τα συμπτωματα απεβαλα κιολας(ευτυχως πολυ νωρις τιποτα τραγικο)

Μιας κ εισαι πανω απο 35 θα σου προτεινα να κανετε κ περαιτερω εξετασεις: σπερμοδιαγραμμα κ καλλιεργεια για τον συζυγο κ σαλπιγγογραφια για σενα.

Ευχομαι βεβαια να εισαι ηδη εγκυος κ να μην χρειαστει τιποτε απο ολα αυτα!

Αυτό το έχω πάθει πολλές φορες και το είχα πεί και στη γιατρό αλλά μου λέει όχι δεν ήταν τίποτα τέτοιο απλώς μπορεί λόγω στρες


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι ησουν εγκυος κ απεβαλες...Απλα απαντησα στην ερωτηση σου.Λοιπον καθε φορα που σταματανε τα συμπτωματα αδιαθετω κιολας, για να το θεσω καλυτερα!

Για τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ευθυνεται η προγεστερονη που ειναι στο συστημα μας κ στην εγκυμοσυνη κ στο δευτερο μισο του κυκλου μας.Μονο που οταν δεν ειμαστε εγκυες πριν την περιοδο πεφτουν τα επιπεδα της γι'αυτο κ εξαφανιζονατι τα συμπτωματα.

Οσο για το αλλο...Ολες μας παιρνει απο κατω, αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο.Μην σε ριχνει αυτο ,ανθρωποι ειμαστε δεν ειμαστε ρομποτ;)


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι ησουν εγκυος κ απεβαλες...Απλα απαντησα στην ερωτηση σου.Λοιπον καθε φορα που σταματανε τα συμπτωματα αδιαθετω κιολας, για να το θεσω καλυτερα!

Για τα συμπτωματα εγκυμοσυνης ευθυνεται η προγεστερονη που ειναι στο συστημα μας κ στην εγκυμοσυνη κ στο δευτερο μισο του κυκλου μας.Μονο που οταν δεν ειμαστε εγκυες πριν την περιοδο πεφτουν τα επιπεδα της γι'αυτο κ εξαφανιζονατι τα συμπτωματα.

Οσο για το αλλο...Ολες μας παιρνει απο κατω, αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο.Μην σε ριχνει αυτο ,ανθρωποι ειμαστε δεν ειμαστε ρομποτ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ κούκλα, οπότε από ότι καταλαβαίνω λίγο δύσκολο να είμαι έγκυος εφόσον τα συμπτώματα υποχωρούν... Με έχει πιάσει και μια μανία να μετράω τη θερμοκρασία μου αυτές τις μέρες και ενώ ήταν 37,1 με 37,2 αυτές τις μέρες, χθες είδα 36,4 και απογοητεύτηκα πολύ... Σήμερα πάλι δείχνει τώρα 37,1 και μου έχει σπάσει τα νεύρα... Λέω είμαι δεν είμαι... έλεος δηλαδή! Αυτή η αναμονή με σκοτώνει!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μονο στην πρωινη θερμοκρασια να δινεις σημασια, μην εισαι δηλαδη με ενα θερμομετρο στο χερι ολη μερα τζαμπα το αγχος...Η πρωινη ηταν 36,4?Αν ναι θα κανει την εμφανιση της η ασχημομουρα σημερα αυριο, συνηθως ετσι γινεται δυστυχως....


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μονο στην πρωινη θερμοκρασια να δινεις σημασια, μην εισαι δηλαδη με ενα θερμομετρο στο χερι ολη μερα τζαμπα το αγχος...Η πρωινη ηταν 36,4?Αν ναι θα κανει την εμφανιση της η ασχημομουρα σημερα αυριο, συνηθως ετσι γινεται δυστυχως....

όπως και να έχει αύριο θα ξέρουμε....


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο βρε Skybeam!Τρελος συγχρονισμος:D:D;)

:D

Skybeam η γιατρός είπε ότι αν και ο Μάϊος είναι μήνας χωρίς επιτυχία τότε μόνο να πάμε να το κοιτάξουμε περαιτέρω...

Προφανώς θέλει να κλείσετε χρόνο προσπαθειών.

Το επόμενο βήμα πάντως είναι οι εξετάσεις που σου είπαμε, συζήτησέ της το από τώρα αν αισθάνεσαι ότι χάνεις χρόνο.

Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο!;)

Link to comment
Share on other sites

Ελενα γεια σου! Εγω ειμαι 28 και προσπαθω 8 μηνες με εξετασεις καλες σαν κι εσενα. Εχουμε κανει ορμονικες, προγεστερονη, σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα αλλα τζιφος το μπεμπε. Την αλλη βδομαδα εκλεισα ραντεβου με δευτερο γιατρο για αλλη μια γνωμη και βλεπουμε...Η ψυχολογια μου εχει πολλα σκαμπανεβασματα, τωρα ειμαι στην down φαση μου παλι... Θα σου ελεγα να μην το ψαχνεις με τις θερμοκρασιες, χειροτερα ειναι. Καλυτερα να κανεις τεστακια ωορρηξιας για να δεις καποιους κυκλους πως λειτουργουν και να αποκτησεις μια αποψη για την ωορρηξια σου. Το εκανα για αρκετους μηνες, τωρα τα σταματησα κι αυτα και ειπα δεν θα ξαναμετρησω μερες και ο,τι γινει. Μεχρι το καλοκαιρι δωσαμε ενα περιθωριο, μετα θα το ψαξουμε παραπανω


pmApp3.png

ETbdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...