Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Γεια σας! Ξέρω χάθηκα αλλά με πιάνουν κάτι τρέλα μερικές φορές που θέλω να τα σπάσω όλα χωρίς λόγο.

Ηλιοβασίλεμα μου χάρηκα για τα νέα σου! Είμαι σίγουρη ότι και του άντρα σου μια χαρά είναι οι εξετάσεις. Θα δεις!

Το κοαλακι μας όλο ταλαιπωρίες περνάει. Αμάν πια! Λένε πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Εδών όμως δε ν βλέπω το λόγο!

Μαρία, συγνωμη για αυτά που θα ακολουθήσουν, αλλά την κουνιαδα σου την έχει φάει η αγ@μ!..@. Εγώ θα κοιτούσα να της βρω έναν άντρα για να ηρεμήσει. Τελικά οι γυναίκες έχουμε τεράστια υπομονή. Τι να πω; Μπράβο μας.

Για εκείνο το θέμα που συζητουσατε σχετικά με τη δυναμη που κρύβουμε οι.γυναίκες μέσα μας εχω να πω πως πριν λίγα χρόνια είχα δει ένα ντοκιμαντέρ όπου είχαν πει πως σε δοκιμές που έγιναν φτάσανε στο συμπέρασμα πως ένας άντρας δεν θα άντεχε τον πόνο της γέννας.

Εγώ εχω 2-3 μέρες νιώθω τον μπέμπη συστηματικά πια όταν ξαπλωνω και όταν κάθομαι (όρθια όχι ακόμα αλλά μάλλον λόγω των κιλών μου). Επίσης ξέρω παντα που είναι και εγώ και ο αντρουλης μου.που πιάνει.κάθε φορά.που είμαι ξάπλα την κοιλιά μου για να τον βρει. Εκεί που μαζεύετε είναι σκληρή η κοιλιά μου και από την άλλη μαλακή.

Και εγώ αγχώνομαι για την Β' επιπέδου. Εγω 1η Αυγούστου θα την κάνω (22 η 23 εβδομάδων θα είμαι). Τι ακριβώς θα δούμε σε αυτήν την εξέταση; Το εχω ψάξει στο ίντερνετ αλλά η καθε σελίδα γράφει αλλά και με μπερδεύουν.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας! Ξέρω χάθηκα αλλά με πιάνουν κάτι τρέλα μερικές φορές που θέλω να τα σπάσω όλα χωρίς λόγο.

Ηλιοβασίλεμα μου χάρηκα για τα νέα σου! Είμαι σίγουρη ότι και του άντρα σου μια χαρά είναι οι εξετάσεις. Θα δεις!

Το κοαλακι μας όλο ταλαιπωρίες περνάει. Αμάν πια! Λένε πως όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Εδών όμως δε ν βλέπω το λόγο!

Μαρία, συγνωμη για αυτά που θα ακολουθήσουν, αλλά την κουνιαδα σου την έχει φάει η αγ@μ!..@. Εγώ θα κοιτούσα να της βρω έναν άντρα για να ηρεμήσει. Τελικά οι γυναίκες έχουμε τεράστια υπομονή. Τι να πω; Μπράβο μας.

Για εκείνο το θέμα που συζητουσατε σχετικά με τη δυναμη που κρύβουμε οι.γυναίκες μέσα μας εχω να πω πως πριν λίγα χρόνια είχα δει ένα ντοκιμαντέρ όπου είχαν πει πως σε δοκιμές που έγιναν φτάσανε στο συμπέρασμα πως ένας άντρας δεν θα άντεχε τον πόνο της γέννας.

Εγώ εχω 2-3 μέρες νιώθω τον μπέμπη συστηματικά πια όταν ξαπλωνω και όταν κάθομαι (όρθια όχι ακόμα αλλά μάλλον λόγω των κιλών μου). Επίσης ξέρω παντα που είναι και εγώ και ο αντρουλης μου.που πιάνει.κάθε φορά.που είμαι ξάπλα την κοιλιά μου για να τον βρει. Εκεί που μαζεύετε είναι σκληρή η κοιλιά μου και από την άλλη μαλακή.

Και εγώ αγχώνομαι για την Β' επιπέδου. Εγω 1η Αυγούστου θα την κάνω (22 η 23 εβδομάδων θα είμαι). Τι ακριβώς θα δούμε σε αυτήν την εξέταση; Το εχω ψάξει στο ίντερνετ αλλά η καθε σελίδα γράφει αλλά και με μπερδεύουν.

Τουλαχιστον εισαι καλα Ελλακι μου,γιατι αρχισα να ανησυχω και για σενα.Στην β'επιπεδου βλεπουν τα παντα στα οργανα του μωρου τα μετρανε με λεπτομερεια,ολα ομως και εξεταζουν και για συνδρομα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε!!!!!!αλλα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα!!!οσο μπορουμε!!!:D:D:D:D:D

και εγω μη νομιζεις!!!να μου παει!!!!!!!!!!!!!!!μες το φοβο ειμαι!!!!!!!!!!!

και γω τη σκεφτομαι τη β'επιπεδου!!!!καθημερινα και με πιανει αγχος!!!!!!!!!θα ειναι ολα καλα????θα εχουν δημιουργηθει ολα τα οργανακια της?η καρδουλα της?ο εγκεφαλος της?

λες να δουμε καμια συνδρομια για νταουν????ολα αυτα σκεφτομαι!!!!!!

:confused::confused::confused::confused:

Μια χαρά.θα πάνε όλα. Εμένα ο γιατρός μου έχει το μηχάνημα για αυχενικη και Β' επιπέδου και με αυτό.κάνουμε όλους τους υπέρηχους. Απλώς έρχεται πιστωποιημενος για αυχενικη και Β' επιπέδου. Ο Νικολαΐδης από την εμβρυοιατρικη. Όσο για το φίλο θα σου πω κάτι: μια κοπέλα στο άλλο θέμα της έλεγαν κορίτσι και.τελικά στη Β' επιπέδου φύτρωσε το τσουτσουνι.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εισαι καλα Ελλακι μου,γιατι αρχισα να ανησυχω και για σενα.Στην β'επιπεδου βλεπουν τα παντα στα οργανα του μωρου τα μετρανε με λεπτομερεια,ολα ομως και εξεταζουν και για συνδρομα!!!

Εμείς κάθε φορά μετά την αυχενικη κοιτάμε σπονδυλική.στηλη, χεράκια, ποδαράκια, κεφαλάκι, μυτούλα και την.προηγούμενη φορά είδαμε τα πλευρά μας. Επίσης κοιτάμε στοματάκι, ουροδόχο κιστη, και τελευταία φορά διέκρινε και τα νεφρά. Κάνουμε και μεγάλους υπερυχους μετά την αυχενικη. Οι 2 τελευταίοι κράτησαν από μισή ώρα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κάθε φορά μετά την αυχενικη κοιτάμε σπονδυλική.στηλη, χεράκια, ποδαράκια, κεφαλάκι, μυτούλα και την.προηγούμενη φορά είδαμε τα πλευρά μας. Επίσης κοιτάμε στοματάκι, ουροδόχο κιστη, και τελευταία φορά διέκρινε και τα νεφρά. Κάνουμε και μεγάλους υπερυχους μετά την αυχενικη. Οι 2 τελευταίοι κράτησαν από μισή ώρα!

Κι εμεις το ιδιο απλα ο β'επιπεδου ειναι σημαντικος και πιο λεπτομερης.Πως να σου πω ακομα και τα νυχια εξεταζουν,και το βασικοτερο ειναι οτι ελεγχουν για συνδρομα!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να' μαι πάλι κι εγώωω!! Μου κόπηκε το ιντερνετ πριν και μετά βγήκα λίγο γι αυτό χάθηκα!!

Μαράκι μου πραγματικά τι να πω και με τα κιλα΄και με την κουνιάδα, έχω πάθει πλάκα!! είσαι ηρωίδα τελικά...χαρά στο κουράγιο σου κοριτσάρα μου!!!!

Κορίτσια μου, νάμαι και γω!! Έχω αρχίσει δειλά δειλά κ ξεμυτίζω και ενώ φοβάμαι, πολύ το χαίρομαι!!!

ΧΡΥΝΤΙΜ μου, εχεις φτασει στα μισά εσύ κ φυσικά και αισθάνεσαι την κοράκλα σου συνέχεια! Ποτε ξεκιναει η μετακόμιση;; Κοντα είναι το σπίτι που θα πάτε;

Έχω κάτι πονάκια σήμερα.. Από αυτά που δεν θα έδινα ποτε σημασία στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα, με το παραμικρό αγχώνομαι...

Κοριτσάκι μου καλό είναι να αγχώνεσαι (λιγάκι όμως ε!!!!!!) για να μη ξεθαρεύεις πολύ πολύ!!!!!!!! :tongue::tongue::D:D:D:D

Το σπίτι δεν είναι και πού κοντά...είναι σχδόν από την άλλη μεριά της πόλης!!!:tongue: Τώρα κάνουμε κάτι τελευταίες δουλειές, πχ.κλιματιστικά τέντες και τέτοια που δεν είχαμε και μόλις ετοιμαστούν βοουουουουουρ!!!!!!

Ααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!Πατουσιτσα μουυυυυυυυυυυ!!!!!!!!

Ενιωσες την μπεμπουλα σου???Ακουω κι εγω διαφορα στην κοιλιτσα μου αλλα δεν μπορω να καταλαβω η χαζη!!!

Αντε να περασουν οι μερες να παω να το δω το μωρακι μου,μου ελειψε!!!

Θα ειναι καλα εκει μεσα κλεισμενο??

Μποτσάκι μου μόνο καλά??? Ζωάρα κάνουν τα παιδάκια μας εκεί μέσα.. Κολυμπάνε αμέριμνα, κάνουν τούμπες, παίζουν με τα χεράκια τους και τα ποδαράκια του; και όλα αυτα σε ένα ήσυχο περιβάλλον με σταθερή θερμοκρασία - αυτόνομη θέρμανση και ημίφως....κάτι σαν σπα ένα πράγμα !!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Κι εγώ το σκέφτομαι κορίτσια αυτό με το φύλλο..και αν αλλάξει και μου γίνει στη β επιπέδου από μπέμπα, μπέμπης???!!!!!!!! θα βγει με ψυχολογικά το απιδί που τόσο καιρό του απευθύνομαι σα σε κοριτσάκι!!!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για την πίεση μου τελικά μέχρι 6,5 φτάνει σε όταν είμαι σε χαλαρή κατάσταση και η μεγάλη μέχρι 12,5. Φυσιολογική. Μόνο μια φορά ακόμη είχα πεσμένη πίεση. Ήταν πρωί και τη μέτρησα νυστικη και ήταν 5.8 η μικρή και 11.7 η μεγάλη. Και θες ξήταν η πρώτη φορά που ήταν ανεβασμένη το απόγευμα. Αλλά μετά από μια 2ωρη κρίση νεύρων άγχους με φωνές και κλάματα (βλαμενες ορμόνες) είχα 14.7 τη μεγάλη! Η μικρή ήταν φυσιολογική 7.8 .


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά.θα πάνε όλα. Εμένα ο γιατρός μου έχει το μηχάνημα για αυχενικη και Β' επιπέδου και με αυτό.κάνουμε όλους τους υπέρηχους. Απλώς έρχεται πιστωποιημενος για αυχενικη και Β' επιπέδου. Ο Νικολαΐδης από την εμβρυοιατρικη. Όσο για το φίλο θα σου πω κάτι: μια κοπέλα στο άλλο θέμα της έλεγαν κορίτσι και.τελικά στη Β' επιπέδου φύτρωσε το τσουτσουνι.

ελλουκο μου!!!!!!!!καλησπερα!!!!καλα εισαι?????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!τελικα η β'επιπεδου θα δειξει!!!!στον επομενο υπερηχο να δω τι θα μου πει.....γερο να ειναι πανω απ ολα,απλα απο περιεργεια και μονο!!!!!;););)


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοαλακι περαστικα και γρηγορα σπιτι σου στην κορη και τον αντρα σου! αν η σκ.αποφυση ειναι διογκωμενη γιατι δεν την χειρουργουν ?

ε ,ρε δν παμε καλα!

Μποστκακι πες της οτι την σκεφτομαστε και προσευχομαστε!

πατουσιτσα βρε μην αγχωνεσαι!αν δεν ειδε πουλακι δεν νοομιζω να φυτρωσει τωρα!

εμεις φαγαμε φαγακι που εστειλε η πεθερουλα,παστιτσιο εγω το καημενο εφαγα σαλατα με αυγο αλλα ειπαμε χαλαλι της της μπεμπας μου!!

ο μικρος περναει καλα μαζι με την νονα του του κανει ολα τα χατιρια οποτε δεν με νοιαζει αν λεει βλακειες γιατι εγω την αντιμετωπιζω πλεον σαν διαταραγμενη προσωπικοτητα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα xrydim μου!!!καλα εισαι??????????η μπεμπουλα σου καλα ειναι?????????

να πεφτουν τοσο εξω??????τι να πω........!!!!χιχιχιχιχχιχιχ!!!

αυτο λεω και εγω!με ψυχολογικα θα μου βγει!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά πάλι....μέχρι να γράψω το μνμ δημοσιεύτυηκε κι άλλη σελίδα??????????!!!!!!!!!!!! πάω να διαβάσω!!!!!

Xrydim μουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

Επιτελους συναντηθηκαμε!!!Τι κανεις???Η ζουζουνα σου???

Μακαρι βρε κοριτακι μου,δεν ξερω μεχρι να το νιωσω καλα ειμαι μεσα στο αγχος!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοαλακι περαστικα και γρηγορα σπιτι σου στην κορη και τον αντρα σου! αν η σκ.αποφυση ειναι διογκωμενη γιατι δεν την χειρουργουν ?

ε ,ρε δν παμε καλα!

Μποστκακι πες της οτι την σκεφτομαστε και προσευχομαστε!

πατουσιτσα βρε μην αγχωνεσαι!αν δεν ειδε πουλακι δεν νοομιζω να φυτρωσει τωρα!

εμεις φαγαμε φαγακι που εστειλε η πεθερουλα,παστιτσιο εγω το καημενο εφαγα σαλατα με αυγο αλλα ειπαμε χαλαλι της της μπεμπας μου!!

ο μικρος περναει καλα μαζι με την νονα του του κανει ολα τα χατιρια οποτε δεν με νοιαζει αν λεει βλακειες γιατι εγω την αντιμετωπιζω πλεον σαν διαταραγμενη προσωπικοτητα!

καλησπερα μαρακι μου!!!!!καλα εισαι????η μπεμπουλα σου καλα ειναι?????μια χαρα ο γιοκα σου!!!!την κατα βρηκε με τη νονα του!!!!!:D:D:D:D:D:D

διαταραγμενη προσωπικοτητα η νονα??????η η πεθερα???????

μπερδευτηκα!!!!εχασα επεισοδια!!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

κοαλακι περαστικα και γρηγορα σπιτι σου στην κορη και τον αντρα σου! αν η σκ.αποφυση ειναι διογκωμενη γιατι δεν την χειρουργουν ?

ε ,ρε δν παμε καλα!

Μποστκακι πες της οτι την σκεφτομαστε και προσευχομαστε!

πατουσιτσα βρε μην αγχωνεσαι!αν δεν ειδε πουλακι δεν νοομιζω να φυτρωσει τωρα!

εμεις φαγαμε φαγακι που εστειλε η πεθερουλα,παστιτσιο εγω το καημενο εφαγα σαλατα με αυγο αλλα ειπαμε χαλαλι της της μπεμπας μου!!

ο μικρος περναει καλα μαζι με την νονα του του κανει ολα τα χατιρια οποτε δεν με νοιαζει αν λεει βλακειες γιατι εγω την αντιμετωπιζω πλεον σαν διαταραγμενη προσωπικοτητα!

Καλως τηηηηη!!!

Φυσικα Μαρακι μου,καθε μερα της το λεω!!!

Ελπιζω να μην σε ενοχλησει η τρελη γιατι θα μαζεψω το "σωματειο" και θα κανουμε κατα 'κει και μαυρο φιδι που την εφαγε!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Εσυ τον γιοκα σου ποτε τον ακουσες Μαρακι?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...