Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Βασικά δεν πηρα συγκεκριμένα εγκυμωσυνης. Πηρα απλο βαμβακερο. Θηλασμού θα αγοράσω με τις τελευταίες αγορές όπου θα πάρω και νυχτικο και πιτζάμες. Το μόνο που μου είπε η μανα μου είναι να το πάρω 2 νούμερα μεγαλύτερο.

τι να σου πω εμενα τα ιδια που φοραγα του θηλασμου απο τον τεταρτο μηνα στον γιο μου (τα ειχα παρει ενα νουμερο μεγαλυτερο βεβαια)τα ιδια φοραγα 9 μηνες στο θηλασμο τα ιδια φοραω τωρα!και με 3 σουτιεν καθαρισα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν λενε να περάσουν και αυτές οι ριμαδομερες. Θεωρώ πως απο τη στιγμή που θα παω να παρω τα πρωτα πραγματακια θα ασχολούμαι με αυτά και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες. Μετά το άλλο Σάββατο εχω και γιορτη (γιορτάζω του Προφήτη Ηλία 20 Ιουλίου γιατί με βαφτησαν Έλλη όπως με ξέρετε. Δεν χαιδευτικο. Πολλοί δεν πιστεύουν και ζητάν ταυτότητα.) Μετά αν ολα είναι καλά, πρωτα ο Θεός, θα φτιάξουμε και τα χαρτια για τον πολιτικό και θα περασουν οι μέρες.

Αααααααααααα!!!!!!!!!

Κι εγω 20 Ιουλιου εχω γεννεθλια!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε εγω επειδη ειχα απο την πρωτη εγγυμοσυνη-θηλασμο δεν ψωνισα γιατι δεν χρειααζομαι α επισης το πολυ 3 χρειαζεσται !τα χρησιμοποιω συνεχεια δεν εχει καμια διαφορα σε θεμα ζεστης!

Α ωραια!!Θα παω να παρω κι εγω απο τωρα γιατι το στηθος μου δεν χωραει πουθενα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν λενε να περάσουν και αυτές οι ριμαδομερες. Θεωρώ πως απο τη στιγμή που θα παω να παρω τα πρωτα πραγματακια θα ασχολούμαι με αυτά και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες. Μετά το άλλο Σάββατο εχω και γιορτη (γιορτάζω του Προφήτη Ηλία 20 Ιουλίου γιατί με βαφτησαν Έλλη όπως με ξέρετε. Δεν χαιδευτικο. Πολλοί δεν πιστεύουν και ζητάν ταυτότητα.) Μετά αν ολα είναι καλά, πρωτα ο Θεός, θα φτιάξουμε και τα χαρτια για τον πολιτικό και θα περασουν οι μέρες.

αχ ελλη μου δεν ηξερα οτι γιορταζεις του Προφητη Ηλια!

Βρε εχεις δικιο ειδικα στην πρωτη εγγυμοσυνη δεν περνα οι μερες θυμαμαι και εγω μετραγα για τις 36 εβδ οχι για τις 40 εβδ που να ηξερα η δολια!

αλλα λιγο με τα πραγματα λιγο οι διαγορες ασχολειες ε καπως περναν οι μερες αλλα και παλι ενοιωθα οτι δεν περναγε ο καιρος!

τωρα σας το εχω ξανα πει μεχρι την 18η δεν καταλαβα πως εφτασα μετα κρεβατωθηκα οποτε δεν εχω τι να κανω και παλι μετραω μερες και εβδ


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε τι να πω πολυ νωρις δεν ειναι για να ξερει τι θα γινει?

ναι μπορει να γεννησεις νωριτερα αλλα μπορει και οχι!

εγω περπατα 15 χιλιομετρα την ημερα εκανα ειδικες ασκησεις και τπτ το μωρο εκανε προσπαθειες αλλα το σταματαγε η ανωριμοτητα τραχηλου μου λογω γυμναστικης μεχρι τα 20 και λογω ανατομιας μου ο τραχηλος μου ηταν σκληρος και γυρναγε πισω απο την μητρα!σκεψου οτι στο γιο μου λογω συσπασεων ημουν κρεβατωμενη απο την 26η μεχρη την 36η εβδ γιατι φοβοντουσαν τον προωρο τοκετο!

αλλα ο τραχηλος εκει σκεψου οτι εφτασα στο νοσοκομειο με δικους μου πονους ανα 3 λεπτα και δεν ειχα διαστολη μου βαλαν ωοκυτοκινη και υποθετο προσταγλαδινης και η μαια εκανε μασαζ στον τραχηλο και μετα απο 15 ωρες καταφεραμε να φτασουμε στα 3 εκατοστα!

αν ρωταγες την γυναικολογο μου οταν πηγαινοερχομουν στο νοσοκομειο για ορο για αναστολη τοκετου ελεγε οτι σιγουρα θα γεννησω με το που σηκωθω!

τελος παντων μην αγχωνεσαι και να ξερεις οτι ολες οι ερευνες ειναι υπερ της παραπανω παραμονης τοιυ μωρου στην μητρα καθε εβδ παραπανω ειναι υπερ του μωρου!να παρακαλας να ειναι τελειομηνο και ας εχεις παρει ακι μια μερα!

Ο φοβος μου που έρχεται μόνο όταν αγχώνομαι πολύ ειναι αν όλα πάνε καλά με τον τοκετο. Κατα τα αλλά εχω αποφασίσει να μην κάνω επισκληριδιο, όχι γιατί φοβάμαι μηπως πονέσω αλλά γιατι θελω να το περασω όλο αυτο. Επίσης είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσω στον μηνα μου στις 38 εβδομάδες. Είμαι τόσο σίγουρη όσο ήμουν και για το παιδί μου οτι είναι αγορι από την ώρα που είδα την χοριακη. Τώρα για το αν χρειαστεί καισαρική το εχω στο πίσω μέρος του μυαλού.μου και εννοείται πως αν υπαρξει ο οποιοσδηποτε κίνδυνος για τη ζωή του παιδιού μου (φτου φτου) θα την κανω διχως δευτερη σκέψη.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α ωραια!!Θα παω να παρω κι εγω απο τωρα γιατι το στηθος μου δεν χωραει πουθενα!!

ναι θα σε βολεψουν θα δεις!

εμενα με βολεψαν περισσοτερο τα πρεναταλ!αλλα ειναι γουστα αυτα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααα!!!!!!!!!

Κι εγω 20 Ιουλιου εχω γεννεθλια!!!!!

Δεν λενε να περάσουν και αυτές οι ριμαδομερες. Θεωρώ πως απο τη στιγμή που θα παω να παρω τα πρωτα πραγματακια θα ασχολούμαι με αυτά και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες. Μετά το άλλο Σάββατο εχω και γιορτη (γιορτάζω του Προφήτη Ηλία 20 Ιουλίου γιατί με βαφτησαν Έλλη όπως με ξέρετε. Δεν χαιδευτικο. Πολλοί δεν πιστεύουν και ζητάν ταυτότητα.) Μετά αν ολα είναι καλά, πρωτα ο Θεός, θα φτιάξουμε και τα χαρτια για τον πολιτικό και θα περασουν οι μέρες.

ok!!!!! γιορτή και γενέθλια καταχωρήθηκαν!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Εγώ κορίτσια μου από σουτιεν φοράω ακόμα 1 κανονικό που είχα και προ εγκυμοσύνης αλλά πριν μου ήταν μεγαλούτσικο και το φόρτωνα ενισχύσεις, και έχω πάρει και άλλα δυο εγκυμοσυνης από το mothercare τα οποία επειδή είναι πολύ μαλακά δε με έχουν βολέψει πολύ ακόμα γιατί νομίζω ότι με ταλεπτά τα μπλουζάκια τα καλοκαιρινά διαγράφονται οι ρώγες μου!!!!:oops::oops::oops::oops: ευτυχώς τα πήρα μεγαλούτσικα και θα την κάνουν την απόσβεσή του αργότερα θεωρώ!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααα!!!!!!!!!

Κι εγω 20 Ιουλιου εχω γεννεθλια!!!!!

Εγώ θα κεράσω γλυκά και εσύ θα κόψεις τούρτα. Λεω να φτιάξω παγωτό. Θα δω τη διάθεση και την τσεπη. Εχω μια βδομάδα μπροστά μέχρι τοτε.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τα σουτιέν θηλασμού το ειχα ακούσει και από αλλη μανουλα. Θυμάμαι διάβαζα την ιστορία της και εκανε παράπονα γιατί κανεις δεν της είπε να τα αγοράσει μεγαλύτερο νούμερο.και δεν της έκαναν όταν κατεβηκε για τα καλα το γάλα και αναγκάστηκε να αγοράσει καινούρια.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κεράσω γλυκά και εσύ θα κόψεις τούρτα. Λεω να φτιάξω παγωτό. Θα δω τη διάθεση και την τσεπη. Εχω μια βδομάδα μπροστά μέχρι τοτε.

Εγινεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

Αν και δεν ειμαι πολυ των γεννεθλιων και των γιορτων,ολο και κατι κανω γιατι δεν αφηνουν οι φιλοι μας!!Ερχονται τσουρμο!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ok!!!!! γιορτή και γενέθλια καταχωρήθηκαν!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Εγώ κορίτσια μου από σουτιεν φοράω ακόμα 1 κανονικό που είχα και προ εγκυμοσύνης αλλά πριν μου ήταν μεγαλούτσικο και το φόρτωνα ενισχύσεις, και έχω πάρει και άλλα δυο εγκυμοσυνης από το mothercare τα οποία επειδή είναι πολύ μαλακά δε με έχουν βολέψει πολύ ακόμα γιατί νομίζω ότι με ταλεπτά τα μπλουζάκια τα καλοκαιρινά διαγράφονται οι ρώγες μου!!!!:oops::oops::oops::oops: ευτυχώς τα πήρα μεγαλούτσικα και θα την κάνουν την απόσβεσή του αργότερα θεωρώ!!!!!

Εγω ειχα παρει περυσι το καλοκαιρι που εμεινα εγκυος σουτιεν εγκυμοσυνης ενα πολυ ωραιο μαλακο αλλα και σταθερο,βεβαια το φορουσα ολον τον χειμωνα γιατι και μετα την αποβολη το στηθος μου εξακολουθουσε να ειναι πρησμενο.Με βολεψε πολυ!

Και τωρα μολις εμεινα εγκυος πονουσα παρα πολυ ακομα και στον υπνο και πηρα απο τα μαδερκεαρ σουτιεν υπνου τυπου μπουστακι και τα πηρα το μεγαλυτερο νουμερο και δυστυχως δεν μπορω να τα βαλω γιατι με σφιγγει πολυ το λαστιχο κατω απο το στηθος!!Ειχε τα 2 σουτιεν30 ευρω!!Οποτε τωρα κατευθειαν θηλασμου!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο φοβος μου που έρχεται μόνο όταν αγχώνομαι πολύ ειναι αν όλα πάνε καλά με τον τοκετο. Κατα τα αλλά εχω αποφασίσει να μην κάνω επισκληριδιο, όχι γιατί φοβάμαι μηπως πονέσω αλλά γιατι θελω να το περασω όλο αυτο. Επίσης είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσω στον μηνα μου στις 38 εβδομάδες. Είμαι τόσο σίγουρη όσο ήμουν και για το παιδί μου οτι είναι αγορι από την ώρα που είδα την χοριακη. Τώρα για το αν χρειαστεί καισαρική το εχω στο πίσω μέρος του μυαλού.μου και εννοείται πως αν υπαρξει ο οποιοσδηποτε κίνδυνος για τη ζωή του παιδιού μου (φτου φτου) θα την κανω διχως δευτερη σκέψη.

κοιτα εγω λεω οτι στον/στην γυναικολογο πρεπει να εχεις τυφλη εμπιστοσυνη!

εμενα αν μου πει η γυναικολογος μου οτι πρεπει να μου κοψει το ποδι θα κατσω να το κοψει γιατι της εχω τυφλη εμπιστοσυνη!

ολα πηγαν καλα δοξα το Θεο και ηταν διπλα μου σε ολο τον τοκετο ακι αυτη και η μαια μου

Μην ανησηχεις ολα καλα θα πανε και εγω δεν εκανα επισκληρηδιο αλλα νομιζω οτι αυτη τη φορα θα κανω!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλε δεν ψαχνομαι εχει χοντρο προβλημα η γυναικα!

οταν ηταν νεογεννητο ο αντρας μου την πεταξε εξω απο το σπιτι γιαιτ αυτο θηλαζε αποκλειστηκα και δεν χορταινε και εκλαιγε ολη μερα και ολη νυχτα και εκεινη μας απειλουσε οτι θα μας καταγγειλει στην προνοια να μας το παρει,εμενα μου ελεγε μες στα μουτρα οτι επειδη ανοιξα τα ποδια μου αυτο δεν με κανει μανα,οτι τουλαχιστον ας φανω χρησιμη με το αν το ταισω και πολλα αλλα τετοια και το βουλωνα αλλα ο αντρας μου εχει εγκαταστησει καμερα με ΙΡ που με ειδικο κωδικο μπορουσε να μπει να δει τι κανει το μωρο μεσω ιντερνετ απο την δουλεια ,μπηκε ειδε και ακουσε τρελαθηκε ο χριστιανος γυρισε σπιτι με εβρισε που δεν της απαντουσα και απλα εκλαιγα μου εκανε καβγα οτι εδω ειναι το σπιτι μου και πρεπει οποιος ερχεται να με σεβεται και της ειπε μαζεψτα και φυγε σε 10 λεπτα την ειχε πεταξει εξω!

Για χαρη μου της μιλαει ακομα εκλαιγα και του ελεγα οτι εμενα τα αδερφια μου ειναι μακρια ,δεν εχω γονεις και δεν θελω αν μεινουμε μονοι οποτε λεγε λεγε καποια στιγμη της ξανα μιλησε!

ασε αμα σου περιγραψω περιστατικα!

Ειχα παει στο χωριο οταν ηταν 6 μηνων για να τον δουνε τα παππουδια και θα καθομουν 15 ημερες ,εκεινη μενει με τους παππουδες!

πιανω ενα απογευμα το μωρο το ντυνω ετοιμαζομαι και εγω ,η κολλητη μου εμενε σε ενα διπλανο χωριο εγω ειχα συνενοηθει με τον αντρα μου και με την πεθερα μου οτι θα παω στην Ελενη η οποια εχει ενα μωρο 2 μηνες μικροτερο,με βλεπει οτι παω προς το αμαξι και τρεχει μου βουταει το μωρο και αρχισε να με βαραει στα μουτρα γιατι νομιζε λεει οτι θα το παρω να φυγω....???κουφο?

οταν ηρεμησε την εβρισε η πεθερα και ο πεθερος μου της ειπε οτι θελει ψυχιατρο!

αν με ρωτησεις γιατι την ανεχομαι για τον λογο που ειπα πιο πανω δεν θελω να πληγωθουν τα πεθερικα μου στην ηληκια που ειναι 86 η πεθερα και 87 ο πεθερος και δεν θελω να μεινουμε μονοι!

κανω τον μ@κακα για ν μην δημιουργειται θεμα βεβαια ευτυχως μετα απο εκεινη την εκρηξη δεν εχει κανει κατι τοσο χοντρο αλλα κανει κατι χαζα πχ λεω στον μικρο αν δεν κανεις αυτο θα πας τιμωρια και του λεει οχι πασσα μου η μαμα σου λεει ψεματα σιγα μην αφησει η νονα να πας τιμωρια!(ειναι και νονα του)

τωρα που επεσα στο κρεβατι μολις πηρα τηλ και το ειπα στα πεθερικα μου και το εμαθε μου ειπε οτι αν δεν ειμαι αξια να κανω ενα γερο μωρο να μην πηδ...μαι χωρις προφυλαξεις!σορυ κιολας αλλα αυτο μου ειπε!

τι????οχι οχι αλλάζω γνώμη ...θέλει ψυχίατρο ...άντε καλέ την τρελή...ειδικά τ τελευταίο ...έλεος!!είναι βέβαια και η ζήλια στην μέση!!αλλά έλεος εγω αν ήμουν στην θέση σου θα της είχα πει να παει να γ....... μήπως και ξεμπλοκάρει λίγο το μυαλό της!!!

μαναρακι μου τι κανεις?καλα εισαι???η κορακλα σου καλα ειναι???:D:D:D:D:Dτι καλο θα φατε σημερα????

sotsafi μου,καλα εισαι???ο μπεμπακος σου καλα??????

κανενενα νεο απο το κοαλακι μας δεν ειχαμε ε...???μακαρι ολα να εχουνε παει κατ ευχην!!!!!!!!!

κοριτσια μου ελεγε η μανα μου χθες...φανταζεσαι στον επομενο υπερηχο να δειξει αγορακι?

επειδη ο γιατρος μου,μου ειπε οτι για κοριτσακι φαινεται!αλλα θα το ξαναδουμε στις 25 του μηνα!ντοινγκ!!!!!!!

όλα καλά έχει φύγει ο μπαμπάς μας, και είμστε σε περίοδο προσαρμογής!!αλλά όλα καλά!!

κορίτσι θα είναι τα κορίτσια αργούν να φανούν αλλά είναι πολύ σπάνιο να γίνει λάθος!!άσε που έχουμε πείξει στο μπλε!!θέλει και λίγο ροζ η παρέα~~~~

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω λεω οτι στον/στην γυναικολογο πρεπει να εχεις τυφλη εμπιστοσυνη!

εμενα αν μου πει η γυναικολογος μου οτι πρεπει να μου κοψει το ποδι θα κατσω να το κοψει γιατι της εχω τυφλη εμπιστοσυνη!

ολα πηγαν καλα δοξα το Θεο και ηταν διπλα μου σε ολο τον τοκετο ακι αυτη και η μαια μου

Μην ανησηχεις ολα καλα θα πανε και εγω δεν εκανα επισκληρηδιο αλλα νομιζω οτι αυτη τη φορα θα κανω!

Ετσι ειναι Μαρακι!!!!

Κι εγω οτι μου πει ο γυναικολογος!!!

Ακουστε τωρα τι εχω παθει!Νομιζω,νομιζω οτι το μωρο απο χθες βραδυ εχει κουρνιασει αριστερα στην κοιλια μου και δεν εχει κουνηθει,επειδη σε εκεινο το σημειο ειναι λιγο σκληρη κι εχω αρχισει κι ανησυχω!!

Μ@@@@@@ες λεω ε????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρει περυσι το καλοκαιρι που εμεινα εγκυος σουτιεν εγκυμοσυνης ενα πολυ ωραιο μαλακο αλλα και σταθερο,βεβαια το φορουσα ολον τον χειμωνα γιατι και μετα την αποβολη το στηθος μου εξακολουθουσε να ειναι πρησμενο.Με βολεψε πολυ!

Και τωρα μολις εμεινα εγκυος πονουσα παρα πολυ ακομα και στον υπνο και πηρα απο τα μαδερκεαρ σουτιεν υπνου τυπου μπουστακι και τα πηρα το μεγαλυτερο νουμερο και δυστυχως δεν μπορω να τα βαλω γιατι με σφιγγει πολυ το λαστιχο κατω απο το στηθος!!Ειχε τα 2 σουτιεν30 ευρω!!Οποτε τωρα κατευθειαν θηλασμου!!!!!

Αααα αυτο το τυπου μπουστακι σε βολεψε γενικα οσο το εβαλες? Σκεφτομουν κι εγω να το παρω αλλα δεν πηγα να το δοκιμασω ακομα


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...