Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Λοιπον απ'οσο ξερω η β'επιπεδου δεν εχει αιματολογικες οπως η αυχενικη,απλως εμενα ογιατρος μου λογω οτι εχω το αγχος αν πρεπει να κανω αμνιο. θα με στειλει σε εναν κορυφαιο κατα την αποψη του στο Εμβρυο και θα μου κανει και μια επιπλεον αιματος για χρωμ.ανωμαλιες και αν δειξει κατι κατι θα προχωρησουμε σε αμνιο.

Απ'οτι καταλαβα αυτος κανει αυτη την επιπλεον εξεταση!!

Ετσι καταλαβα!

ναι ναι σωστά κατάλαβες..υπάρχει όντως μια τέτοια εξέταση που σου είπε ο γιατρός σου που δεν την κάνουν όλες οι εγκυμονούσες και που είναι ιδιαίτερα εξειδικευμένη ακι απ ότι έχω διαβάσει την κάνουν ελάχιστοι γιατροί στην ελλάδα..

Άρα μάλλον δεν έχει αιματολογικές, παρά μόνο υπερηχο λογικά! όχι ότι παίζει ρόλο, έτσι από περιέργεια πιο πολύ!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αστα σου λεω!!!

Οποος η οποια σε ενοχλησει,εμπλεξε!!!

Πολυ θα στεναχωρηθει!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

ετσι ετσι να ειμαστε ολες μια μπουνια και τι μπουνια καποιες με κοιλιτσες και αλλες με μωρακια την πατησε οποιος τα βαλει μαζι μας!!

χαχα


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου εδωσαν 6 μερες νωριτερα απο την κανονικη μου.Κι ο γιατρος μου ειπε το ιδιο,οποτε κι εγω εχω κρατησει μονο του γιατρου μου,αν και οπως λεω να γεννησω με βλεπω για μια δυο εβδομαδες νωριτερα!!!!!!

γιατί νωρίτερα κοριτσάκι μου? σου είπε κάτι ο γιατρός σου?????

Μαράκι μου σ ευχαριστούμε για τα φώτα σου...είσαι σούπερ!!!!!:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί νωρίτερα κοριτσάκι μου? σου είπε κάτι ο γιατρός σου?????

Μαράκι μου σ ευχαριστούμε για τα φώτα σου...είσαι σούπερ!!!!!:D:D:D

Γιατι σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβουδακι για να παω να γεννησω καθ'οτι και μεγαλη γυναικα μην ταλαιπωρηθω και τοσο διοτι την γεννα την σκεφτομαι απο 10 χρονων!!!Λεω,δεν ξερω!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

α!!! να πω και κάτι άλλο τώρα που το θυμήθηκα!! (ό,τι θυμάμαι χαίρομαι που λέμε..ε αυτο!!!)

Μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα παρατήρησα στο στήθος μου διαφανείς εκκρίσεις...πολύ πολύ μικρή ποσότητα διάφανο υγρό ρευστο σα νεράκι έμοιαζε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνεται σταδιακά!\το λέω ως ενημέρωση στις πρωτομανούλες γιατί εγώ η χαζή τρόμαξα...μου φάνηκε πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο (είχα ακούσει ότι συμβαίνει στον 7ο) και πήγε το μυαλό μου σε χίλια δυο κακά, σας το λέω μην την πάθετε σαν εμένα!!!!!!!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα για την ΠΗΤ ο γιατρός μου μου είπε να κρατησουμε προς το παρον την πρώτη και θα δούμε και στην Β' επιπέδου τη διαφορα και θα δούμε. Έτσι κι αλλιώς εγω μέχρι 20-25 Νοέμβρη Θ εχω γεννήσει γιατί και η μανα μου γέννησε 14 μέρες εμένα πιο νωρίς και τον αδερφό μου επίσης. Οπότε αυτό πεζει μεγάλο ρόλο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβουδακι για να παω να γεννησω καθ'οτι και μεγαλη γυναικα μην ταλαιπωρηθω και τοσο διοτι την γεννα την σκεφτομαι απο 10 χρονων!!!Λεω,δεν ξερω!!!!!

αααα εντάξει τότε, είπα κι εγώ!! ε ναι..αν αυτό σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλής να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να το κάνεις, εγώ είμαι υπέρ!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι να ειμαστε ολες μια μπουνια και τι μπουνια καποιες με κοιλιτσες και αλλες με μωρακια την πατησε οποιος τα βαλει μαζι μας!!

χαχα

Γι'αυτο ας προσεχουνε!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι σωστά κατάλαβες..υπάρχει όντως μια τέτοια εξέταση που σου είπε ο γιατρός σου που δεν την κάνουν όλες οι εγκυμονούσες και που είναι ιδιαίτερα εξειδικευμένη ακι απ ότι έχω διαβάσει την κάνουν ελάχιστοι γιατροί στην ελλάδα..

Άρα μάλλον δεν έχει αιματολογικές, παρά μόνο υπερηχο λογικά! όχι ότι παίζει ρόλο, έτσι από περιέργεια πιο πολύ!

Αυτη λοιπον θα κανω,προφανως με στελνει εκει γιατι με ειδε αγχωμενη!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

α!!! να πω και κάτι άλλο τώρα που το θυμήθηκα!! (ό,τι θυμνάμια χίρομαι που λέμε..ε αυτο!!!)

Μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα παρατήρησα στο στήθος μου διαφανείσ εκκρίσεις...πολύ πολύ μικρή ποσότητα διάφανο υγρό ρευστο σα νεράκι έμιαζε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνεται σταδιακά!\το λέω ως ενημέρωση στις πρωτομανούλες γιατί εγώ η χαζή τρόμαξα...μου φάνηκε πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο (είχα ακούσει ότι συμβαίνει στον 7ο) και πήγε το μυαλό μου σε χίλια δυο κακά, σας το λέω μην την πάθετε σαν εμένα!!!!!!!!!!!

Μου το είχε αναφερει η μανα μου αυτό. Ότι από τη στιγμή που μπω στον 5ο μπορεί να παρατηρήσω κάτι τέτοιο γιατί ξεκινάει το στήθος να προαιτξμαζευαι για το θηλασμοκαι ότι αρχιζει να δημιουργηται το πρωτογαλα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα εντάξει τότε, είπα κι εγώ!! ε ναι..αν αυτό σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλής να το συζητήσεις με το γιατρό σου και να το κάνεις, εγώ είμαι υπέρ!!!!

Ναι με κανει να νιωθω καλυτερα και ετσι κι αλλιως τωρα με την επισκληριδιο θα το δω το μωρακι μου αμεσως!!!!!

Η ξαδερφη μου που εκανε στον ιδιο γιατρο περυσι,σε δεκα λεπτα ειχε γεννησει και την επομενη μερα εκοβε βολτες,αν τη ρωτησεις θα σου πει οτι ανετα θα ξαναεκανε!!Ειναι και αναλογως την περιπτωση!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω βρε πατουσιτσα μου!!!

Ναι πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να το εμπεδωσουμε και να το πιστεψουμε οτι θα κανουμε Χριστουγεννα μαζι με τα μωρα μας!!

Ο αντραςμου εχει αδεια τελος Ιουλιου και θελει να βαψει το παιδικο κι εγω φοβαμαι και δεν τον αφηνω και τσακωνομαστε.

Και ουτε καν σκεφτομαι για πραγματα του μωρου!!Μετα τον 7ο,εκτος αν βρω κατι αξιολογο στις εκπτωσεις!!

Δεν παω καθολου καλα λεμε!!!!!!!!

κοιτα ουτως η αλλως κανε την προεργασια πχ το βαψιμο αλλα μην βαλεις παιδικες μπουρντουρες και λοιπα στο δωματιο μεχρι να μπεις στο μηνα σου!

στις εκπτωσεις πιστεψε με αξιζει τον κοπο να ψωνισεις γιαιτ θα βρισκεις 2 και 3 ευρω ρουχα και μαλιστα επωνυμα εγω ετσι κανω οτι μπορω το παιρνω εκπτωσεις τον φεβρουαριο πηρα στην μπενετον μπουφαν του γιου μου με 10 ευρω μπλουζακια με 2 ευρω το ενα το ιδιο και σε αλλα μαγαζια!

το να φοβασαι ειναι λογικο αλλα μην εχεις τοσο αρνητικες σκεψεις δεν ειναι καλο!

Εγω λογω ενος ασχημου γεγονοτος που ειχε συμβει στην κολλητη μου 4 μηνες πριν γεννησω στο γιο μου για 4 μηνες εβλεπα εφιαλτες καθε βραδυ

και μετα απλα επεισα τον εαυτο μου οτι δεν ειναι απαραιτητο να συμβει κατι σε εμενα!

τελος παντων ειχες μια ατυχια δεν θα συμβαινουν ολα σε εσενα μην στεναχωριεσαι!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

α!!! να πω και κάτι άλλο τώρα που το θυμήθηκα!! (ό,τι θυμάμαι χαίρομαι που λέμε..ε αυτο!!!)

Μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα παρατήρησα στο στήθος μου διαφανείς εκκρίσεις...πολύ πολύ μικρή ποσότητα διάφανο υγρό ρευστο σα νεράκι έμοιαζε, μου είπε ο γιατρός ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και όσο περνάει ο καιρός θα αυξάνεται σταδιακά!\το λέω ως ενημέρωση στις πρωτομανούλες γιατί εγώ η χαζή τρόμαξα...μου φάνηκε πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο (είχα ακούσει ότι συμβαίνει στον 7ο) και πήγε το μυαλό μου σε χίλια δυο κακά, σας το λέω μην την πάθετε σαν εμένα!!!!!!!!!!!

Εμενα οχι ακομα αλλα οι θηλες μου ειναι καταμαυρες!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ουτως η αλλως κανε την προεργασια πχ το βαψιμο αλλα μην βαλεις παιδικες μπουρντουρες και λοιπα στο δωματιο μεχρι να μπεις στο μηνα σου!

στις εκπτωσεις πιστεψε με αξιζει τον κοπο να ψωνισεις γιαιτ θα βρισκεις 2 και 3 ευρω ρουχα και μαλιστα επωνυμα εγω ετσι κανω οτι μπορω το παιρνω εκπτωσεις τον φεβρουαριο πηρα στην μπενετον μπουφαν του γιου μου με 10 ευρω μπλουζακια με 2 ευρω το ενα το ιδιο και σε αλλα μαγαζια!

το να φοβασαι ειναι λογικο αλλα μην εχεις τοσο αρνητικες σκεψεις δεν ειναι καλο!

Εγω λογω ενος ασχημου γεγονοτος που ειχε συμβει στην κολλητη μου 4 μηνες πριν γεννησω στο γιο μου για 4 μηνες εβλεπα εφιαλτες καθε βραδυ

και μετα απλα επεισα τον εαυτο μου οτι δεν ειναι απαραιτητο να συμβει κατι σε εμενα!

τελος παντων ειχες μια ατυχια δεν θα συμβαινουν ολα σε εσενα μην στεναχωριεσαι!

Το προσπαθω Μαρακι μου!!!Ειλικρινα!!

Το ξερω κι εδω η μπενετον ειχε τρομερες τιμες!Ναι κατι θα χτυπησω!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οχι ακομα αλλα οι θηλες μου ειναι καταμαυρες!!!!!

κι εμένα σκούρηναν πολύ, είμαι και ξανθιά και μου φάνηκε ακόμα πιο έντονο και είναι σαν πιατάκι του καφέ σε μέγεθος!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχα!!!!:D:D:D:D

βέβαια το συήθος μου είναι η αλήθεια δεν έχει μαγαλώσει και πάρα πολύ ακόμα, σκέψου τώρα με σουτιέν χωρίς ενίσχυση είναι όπως πριν με σουτιέν με ενίσχυση, άντε να πήρε και μισό με ένα νούμερο το πάααααρα πολυ..αλλά αυτο με τις εκκρίσεις μου έκανε εντύπωση και είπα θα το πω και στα κορίτσια να το ξέρουν!!!!!!!;););););)


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...