Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ένα ένα τα θυμάμαι. Λύθηκε ένα θέμα (που να σας εξηγώ τωρα!). Όχι κάτι το σοβαρό αλλά εμένα με αγχωνε. Οπότε εχω ενα άγχος λιγότερο από πριν. Και παρότι η πεθερά μου ώρες ώρες συνεχίζει τα δικά της ο πεθερός μου μας έδωσε μια οικονομική Βοήθεια οπότε αρχίζω να ξεαγχωνομαι και από αυτό. Όχι τελείως! Παντα είναι δύσκολα. Απλά τώρα ένα από τα βασικά που χρειάζομαι για τον μπέμπη θα το πάρω χωρίς να στενοχωριέμαι αν θα μας φτάσουν. Ακόμα αγχώνομαι αλλά σε λιγότερο βαθμό. Και από τη άλλη βδομάδα θα πάμε τζαμπο. Επίσης ο πεθερός μου δεν ξέρει ακόμα ότι περιμένω αγόρι. Ο αντρουλης μου δεν το ανέφερε. Θα κάνουμε λέει τη Β' επιπέδου και μετά γιατί από το.98% μέχρι το 100% ειναι άλλο 2%. Δεν σχολίασα! Θέλω να δω τι θα κάνει τοτε γιατί το παιδί θα παρει το ονομα του.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ελλουκο μου!!!!!!!!καλησπερα!!!!καλα εισαι?????χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!τελικα η β'επιπεδου θα δειξει!!!!στον επομενο υπερηχο να δω τι θα μου πει.....γερο να ειναι πανω απ ολα,απλα απο περιεργεια και μονο!!!!!;););)

Έτσι! Γερό να είναι και ας κατουράει όρθιο. Δεν πειράζει θα σκουπιζουμε εμείς τις πιτσιλιες! Χαχαχαχα!!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαρακι μου!!!!!καλα εισαι????η μπεμπουλα σου καλα ειναι?????μια χαρα ο γιοκα σου!!!!την κατα βρηκε με τη νονα του!!!!!:D:D:D:D:D:D

διαταραγμενη προσωπικοτητα η νονα??????η η πεθερα???????

μπερδευτηκα!!!!εχασα επεισοδια!!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

η νονα ειναι λκαι κουνιαδα μου ,η πεθερα μου ειναι ενας αγγελος αλλα η κουνιαδα ειναι αστα....

τα εχω πει πιο πανω!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Για την πίεση μου τελικά μέχρι 6,5 φτάνει σε όταν είμαι σε χαλαρή κατάσταση και η μεγάλη μέχρι 12,5. Φυσιολογική. Μόνο μια φορά ακόμη είχα πεσμένη πίεση. Ήταν πρωί και τη μέτρησα νυστικη και ήταν 5.8 η μικρή και 11.7 η μεγάλη. Και θες ξήταν η πρώτη φορά που ήταν ανεβασμένη το απόγευμα. Αλλά μετά από μια 2ωρη κρίση νεύρων άγχους με φωνές και κλάματα (βλαμενες ορμόνες) είχα 14.7 τη μεγάλη! Η μικρή ήταν φυσιολογική 7.8 .

Καλα μην ανησυχεις με την πιεση!!Εγω εχω μονιμως 10 την μεγαλη κι 6 με 7 την μικρη.

Ειπαμε,οταν κανει ζεστη η πιεση πεφτει!!Αλλα να σου πω κοριτσακι καλυτερα να ειναι χαμηλα παρα ψηλα ειδικα στην εγκυμοσυνη!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοαλακι περαστικα και γρηγορα σπιτι σου στην κορη και τον αντρα σου! αν η σκ.αποφυση ειναι διογκωμενη γιατι δεν την χειρουργουν ?

ε ,ρε δν παμε καλα!

Μποστκακι πες της οτι την σκεφτομαστε και προσευχομαστε!

πατουσιτσα βρε μην αγχωνεσαι!αν δεν ειδε πουλακι δεν νοομιζω να φυτρωσει τωρα!

εμεις φαγαμε φαγακι που εστειλε η πεθερουλα,παστιτσιο εγω το καημενο εφαγα σαλατα με αυγο αλλα ειπαμε χαλαλι της της μπεμπας μου!!

ο μικρος περναει καλα μαζι με την νονα του του κανει ολα τα χατιρια οποτε δεν με νοιαζει αν λεει βλακειες γιατι εγω την αντιμετωπιζω πλεον σαν διαταραγμενη προσωπικοτητα!

Τη λύση στην έδωσα πιο πάνω. Για διάβασε!:rolleyes:

Και εγώ βραστες πατάτες σαλάτα έφαγα..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα μην ανησυχεις με την πιεση!!Εγω εχω μονιμως 10 την μεγαλη κι 6 με 7 την μικρη.

Ειπαμε,οταν κανει ζεστη η πιεση πεφτει!!Αλλα να σου πω κοριτσακι καλυτερα να ειναι χαμηλα παρα ψηλα ειδικα στην εγκυμοσυνη!

Το ξερω! Γαυαυτό δεν αγχώνομαι πλέον..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο θυμήθηκα να σας πω! Με την ΠΗΤ που εχω μπαίνω την Δευτέρα στην 20η εβδομάδα. Με την ΠΗΤ που μου έδωσαν στην αυχενικη όμως μπήκα χθες (Παρασκευη) στην 20η εβδομάδα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εισαι καλα Ελλακι μου,γιατι αρχισα να ανησυχω και για σενα.Στην β'επιπεδου βλεπουν τα παντα στα οργανα του μωρου τα μετρανε με λεπτομερεια,ολα ομως και εξεταζουν και για συνδρομα!!!

Στη β επιπέδου ξέρω ότι τα βλέπουν όλα με λεπτομέρειες όπως λες κι εσύ μποτσάκι μου...μετράνε σχεδόν το κάθε οργανάκι του και το κάθε κοκκαλάκι του ξεχωριστά. Αυτό που δεν ξέρω και ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό είναι αν η β επιπέδου περιλαμβάνει και αιματολογικές, εγώ στην αυχενικη - PAPP A έκανα και αιματολογικές, τώρα θα ξανακάνουμε, ξέρετε???

Για την πίεση μου τελικά μέχρι 6,5 φτάνει σε όταν είμαι σε χαλαρή κατάσταση και η μεγάλη μέχρι 12,5. Φυσιολογική. Μόνο μια φορά ακόμη είχα πεσμένη πίεση. Ήταν πρωί και τη μέτρησα νυστικη και ήταν 5.8 η μικρή και 11.7 η μεγάλη. Και θες ξήταν η πρώτη φορά που ήταν ανεβασμένη το απόγευμα. Αλλά μετά από μια 2ωρη κρίση νεύρων άγχους με φωνές και κλάματα (βλαμενες ορμόνες) είχα 14.7 τη μεγάλη! Η μικρή ήταν φυσιολογική 7.8 .

Ελλάκι μου γλυκό μην ταράζεσαι!!!! ταράζεις και το αντράκι σου, αυτό να σκέφτεσαι και γράψε όποιον σε πειράζει!!!!!:D:D:D:D

Πατουσίτσα μου γλυκιά..μια χαρά είμαστε μάνα και κόρη!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue: Είδα πιο πάνω η δικιά σου άρχισε να κόβει βόλτες πέρα δοθε ε???? Τι ωραίο συναίσθημα!!!!!!!!!!!

Να είναι καλά το κοαλλάκι μας κορίτσια και να επιστρέψει γερό στο μωράκι της...ο Θεός μαζί της, τη σκέφτομαι σα να είναι δικός μου άνθρωπος..όλες σας σκέφτομαι έτσι, έχετε μπει για τα καλά στην καθημερινότητά μου πλέον!!!!!:D:D

Μαράκι ναι, αν θελήσεις ενισχύσεις, εδώ είναι η ομάδα...μαζεύουμε τα παιδιά μας και τις κοιλιές μας και τα πρησμένα μας τα ποδαράκια και σου ερχόμαστε για υποστήριξη!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως τηηηηη!!!

Φυσικα Μαρακι μου,καθε μερα της το λεω!!!

Ελπιζω να μην σε ενοχλησει η τρελη γιατι θα μαζεψω το "σωματειο" και θα κανουμε κατα 'κει και μαυρο φιδι που την εφαγε!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Εσυ τον γιοκα σου ποτε τον ακουσες Μαρακι?

χαχα εισαι θεομουρλη αλλα ευχαριστω!!!

κοιτα ειμαι περιεργη περιπτωση ξερω πολυ καλα τι συμβαινει στο σωμα μου για ενα περιεργο λογο τον μικρο τον ειχα νοιωσει στην 12η εβδ μαλιστα οταν το ειπα στην γυναικολογο με κοριδευε αλλα ετυχε την ωρα που καναμε υπερηχο και τον ενοιωσα χαμηλα αριστερα της εδειξα και μου ειπε οκ αυτο ειναι το μωρο σου!

αυτο που μου εξηγησε τοτε γιατι μας φανηκε παραξενο ειναι οτι εμενα ο μικρος ηταν αρκετα μεγαλος (3 εβδ μπροστα) για την ηληκια κυησης και το μεγεθος της μητρα δεν συβαδιζε με το μεγεθος του εμβρυου δλδ η μητρα ηταν ισα ισα με το εμβρυο το οποιο κανει ακουσιες κινησεις εκεινη την περιοδο αλλα σε εμενα γινονταν αντιληπτες γιατι εβρισκε το κορμακι του στα τοιχωματα της μητρας!

Τελος παντων και την κορη μου τωρα ετσι στις 11 εβδ αρχισα να την νοιωθω!

για να μην αγχωνεσται αν ξερεται οτι μετα την 25η εβδ ειναι εντονες οι κλωτσιες ,μπουνιες κινησεις του μωρου πριν μπορει να ειναι ζωητρο ή και οχι αλλα δεν εχει δυναμη να τις κανει αισθητες!

οποτε παιζουν ρολο πολα η θεση του εμβρυου,το μεγεθος της μητρας ,το μεγεθος του εμβρυου!

Εγω ειπα στην αρχη οπτι ξερω τι γινειται στο σωμα μου και το εχω διαπιστωσει στην γυναικολογο μου περιεγραφα με λεπτομερειες τι ενοιωθα και ειχε παθει πλακα!

Για να μην αγχωνεσται οσες δεν τοα εχετε νοιωσει ή το εχετε νοιωσει αλλα δεν εχετε καταλαβει οτι ειναι αυτο!στην αρχη μοιζει με σαν να χτυπαει ο παλμος σου στην κοιλαι σου,σαν να κουνιετι το εντερο σου (χωριες την συνηθισεμνη κατληξη στην τουαλετα:oops:),σαν μπουρμπουληθρες,σαν ελαφρι χαδι!κατι μπορει να νοιωσατε απο αυτα και αν μην το αξιλογησατε!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο θυμήθηκα να σας πω! Με την ΠΗΤ που εχω μπαίνω την Δευτέρα στην 20η εβδομάδα. Με την ΠΗΤ που μου έδωσαν στην αυχενικη όμως μπήκα χθες (Παρασκευη) στην 20η εβδομάδα.

κι εμένα στην αυχενική μου έδωσαν πητ 4 μέρες μετά από την πητ τοπυ γιατρού μου (δλδ είδαν μικρότερη ηλικία κύησης) αλλά ο γιατρός μου μου είπε να κρατήσω τη δική του ημερομηνία οπότε την άλλη την αγνόησα!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στη β επιπέδου ξέρω ότι τα βλέπουν όλα με λεπτομέρειες όπως λες κι εσύ μποτσάκι μου...μετράνε σχεδόν το κάθε οργανάκι του και το κάθε κοκκαλάκι του ξεχωριστά. Αυτό που δεν ξέρω και ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό είναι αν η β επιπέδου περιλαμβάνει και αιματολογικές, εγώ στην αυχενικη - PAPP A έκανα και αιματολογικές, τώρα θα ξανακάνουμε, ξέρετε???

Ελλάκι μου γλυκό μην ταράζεσαι!!!! ταράζεις και το αντράκι σου, αυτό να σκέφτεσαι και γράψε όποιον σε πειράζει!!!!!:D:D:D:D

Πατουσίτσα μου γλυκιά..μια χαρά είμαστε μάνα και κόρη!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue: Είδα πιο πάνω η δικιά σου άρχισε να κόβει βόλτες πέρα δοθε ε???? Τι ωραίο συναίσθημα!!!!!!!!!!!

Να είναι καλά το κοαλλάκι μας κορίτσια και να επιστρέψει γερό στο μωράκι της...ο Θεός μαζί της, τη σκέφτομαι σα να είναι δικός μου άνθρωπος..όλες σας σκέφτομαι έτσι, έχετε μπει για τα καλά στην καθημερινότητά μου πλέον!!!!!:D:D

Μαράκι ναι, αν θελήσεις ενισχύσεις, εδώ είναι η ομάδα...μαζεύουμε τα παιδιά μας και τις κοιλιές μας και τα πρησμένα μας τα ποδαράκια και σου ερχόμαστε για υποστήριξη!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

αχ τι καλες μουρλοφιλεναδες εχω!!!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη β επιπέδου ξέρω ότι τα βλέπουν όλα με λεπτομέρειες όπως λες κι εσύ μποτσάκι μου...μετράνε σχεδόν το κάθε οργανάκι του και το κάθε κοκκαλάκι του ξεχωριστά. Αυτό που δεν ξέρω και ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό είναι αν η β επιπέδου περιλαμβάνει και αιματολογικές, εγώ στην αυχενικη - PAPP A έκανα και αιματολογικές, τώρα θα ξανακάνουμε, ξέρετε???

Ελλάκι μου γλυκό μην ταράζεσαι!!!! ταράζεις και το αντράκι σου, αυτό να σκέφτεσαι και γράψε όποιον σε πειράζει!!!!!:D:D:D:D

Πατουσίτσα μου γλυκιά..μια χαρά είμαστε μάνα και κόρη!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue: Είδα πιο πάνω η δικιά σου άρχισε να κόβει βόλτες πέρα δοθε ε???? Τι ωραίο συναίσθημα!!!!!!!!!!!

Να είναι καλά το κοαλλάκι μας κορίτσια και να επιστρέψει γερό στο μωράκι της...ο Θεός μαζί της, τη σκέφτομαι σα να είναι δικός μου άνθρωπος..όλες σας σκέφτομαι έτσι, έχετε μπει για τα καλά στην καθημερινότητά μου πλέον!!!!!:D:D

Μαράκι ναι, αν θελήσεις ενισχύσεις, εδώ είναι η ομάδα...μαζεύουμε τα παιδιά μας και τις κοιλιές μας και τα πρησμένα μας τα ποδαράκια και σου ερχόμαστε για υποστήριξη!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Λοιπον απ'οσο ξερω η β'επιπεδου δεν εχει αιματολογικες οπως η αυχενικη,απλως εμενα ογιατρος μου λογω οτι εχω το αγχος αν πρεπει να κανω αμνιο. θα με στειλει σε εναν κορυφαιο κατα την αποψη του στο Εμβρυο και θα μου κανει και μια επιπλεον αιματος για χρωμ.ανωμαλιες και αν δειξει κατι κατι θα προχωρησουμε σε αμνιο.

Απ'οτι καταλαβα αυτος κανει αυτη την επιπλεον εξεταση!!

Ετσι καταλαβα!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα στην αυχενική μου έδωσαν πητ 4 μέρες μετά από την πητ τοπυ γιατρού μου (δλδ είδαν μικρότερη ηλικία κύησης) αλλά ο γιατρός μου μου είπε να κρατήσω τη δική του ημερομηνία οπότε την άλλη την αγνόησα!!!

Κι εμενα μου εδωσαν 6 μερες νωριτερα απο την κανονικη μου.Κι ο γιατρος μου ειπε το ιδιο,οποτε κι εγω εχω κρατησει μονο του γιατρου μου,αν και οπως λεω να γεννησω με βλεπω για μια δυο εβδομαδες νωριτερα!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα στην αυχενική μου έδωσαν πητ 4 μέρες μετά από την πητ τοπυ γιατρού μου (δλδ είδαν μικρότερη ηλικία κύησης) αλλά ο γιατρός μου μου είπε να κρατήσω τη δική του ημερομηνία οπότε την άλλη την αγνόησα!!!

κοριτσακια μου η πητ ειναι αυτη που εχει οριστει ειτε συμφωνα με την τελευταια περιοδο ειτε υπερηχογραφηκα στην αρχη της κυησης (ποτε ακουστηκε καρδια)

αυτο που αλλαζει σοτυς υπερηχους η πητ ειναι οτι το μωρο μπορει να πηγαινει καποιες μερες ή εβδομαδες μπροστα ή πισω στην αναπτυξη του!

μην δινεται σημασια γιατι αν ηταν ετσι εγω τωρα δεν θα ημουν 27εβδ αλλα συμφωνα με το ντοπλερ της προηγουμενης εβδομαδας ειμαι 30 εβδ !

συμβαινει κατα την διαρκεια της κυησης και δεν ειναι παντα πραγματικο γιατι αυτο βγαινει συμφωνα με την μετρηση στην κοιλια για να μετρησουν βαρος εμβρυου αλλα λιγα χιλιοστα ποιο εδω ή ποιο εκει να παει το χερι του γιατρου υπαρχει αποκλιση!

ο γιος μου παντος συμφωνα με το βιοφυσικο προφιλ που ειχα κανει 3 ημερες πριν γεννησω ηταν 43εβδ!χαχα


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...