Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

κι εμένα σκούρηναν πολύ, είμαι και ξανθιά και μου φάνηκε ακόμα πιο έντονο και είναι σαν πιατάκι του καφέ σε μέγεθος!!!!!!!!!!!!!!! χαχαχαχα!!!!:D:D:D:D

βέβαια το συήθος μου είναι η αλήθεια δεν έχει μαγαλώσει και πάρα πολύ ακόμα, σκέψου τώρα με σουτιέν χωρίς ενίσχυση είναι όπως πριν με σουτιέν με ενίσχυση, άντε να πήρε και μισό με ένα νούμερο το πάααααρα πολυ..αλλά αυτο με τις εκκρίσεις μου έκανε εντύπωση και είπα θα το πω και στα κορίτσια να το ξέρουν!!!!!!!;););););)

Χαχαχαχαχααχαααααα!!!!

Ναι ουτε κι εμενα εχει μεγαλωσει.............εχουν γινει σαν κανταρια,καδουλια,γαλακτοδοχεια!!!!!!!!!!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Ασε που εχω ακομα και την ρημαδοσυχνοουρια!!!

Α δεν μπορω να πω απο 7 φορες την νυχτα σηκωνομαι 5!!!

Εχει ελλατωθει καπως!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιατι σκεφτομαι να κλεισω ενα ραντεβουδακι για να παω να γεννησω καθ'οτι και μεγαλη γυναικα μην ταλαιπωρηθω και τοσο διοτι την γεννα την σκεφτομαι απο 10 χρονων!!!Λεω,δεν ξερω!!!!!

τι λες μαρη τρελη εχεις προγραμματησει και το πως θα γεννησεις??

αυτα ερχονται μονα τους βρε και μην ακους τι γινεται η καθε μια γενναει διαφορετικα η αδερφη της κολλητης μου κοβοταν με μαχαιρι και σηκωνε την γειτονια,περυσι τον οκτωμβριο πηγε στο νοσοκομειο για προκληση τοκετου την επιασαν οι πονοι στις 7 και 7.30 εκανε επισκληρηδιο και 8 ακριβως γεννηθηκε η μπεμπα!

εγω ημουν απέξω και στραβοκοπιομουν ελεγα πρωτοτοκη ,μιγιαγκιχτη και το εκανε σε μια ωρα!

χαχα

εγω εκανα 22 ωρες με ωδινες καλα μολις μπηκα στο σταδιο των εξωθησεων γεννησα σε 3 λεπτα με ενα σφυξιμο!αλλα 22 ωρες ωδινες στο μαιευτηριο!

υπαρχει επισκληρηδιος μην εισαι φοβητσιαρα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για την ΠΗΤ ο γιατρός μου μου είπε να κρατησουμε προς το παρον την πρώτη και θα δούμε και στην Β' επιπέδου τη διαφορα και θα δούμε. Έτσι κι αλλιώς εγω μέχρι 20-25 Νοέμβρη Θ εχω γεννήσει γιατί και η μανα μου γέννησε 14 μέρες εμένα πιο νωρίς και τον αδερφό μου επίσης. Οπότε αυτό πεζει μεγάλο ρόλο.

Νόμιζα οτι ήταν 10-12 μέρες αλλά χθες μου ειπε ότι είναι 15 μερες και σε μενα και στον αδερφό μου.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

τι λες μαρη τρελη εχεις προγραμματησει και το πως θα γεννησεις??

αυτα ερχονται μονα τους βρε και μην ακους τι γινεται η καθε μια γενναει διαφορετικα η αδερφη της κολλητης μου κοβοταν με μαχαιρι και σηκωνε την γειτονια,περυσι τον οκτωμβριο πηγε στο νοσοκομειο για προκληση τοκετου την επιασαν οι πονοι στις 7 και 7.30 εκανε επισκληρηδιο και 8 ακριβως γεννηθηκε η μπεμπα!

εγω ημουν απέξω και στραβοκοπιομουν ελεγα πρωτοτοκη ,μιγιαγκιχτη και το εκανε σε μια ωρα!

χαχα

εγω εκανα 22 ωρες με ωδινες καλα μολις μπηκα στο σταδιο των εξωθησεων γεννησα σε 3 λεπτα με ενα σφυξιμο!αλλα 22 ωρες ωδινες στο μαιευτηριο!

υπαρχει επισκληρηδιος μην εισαι φοβητσιαρα!

Α παπαπαπααππααπαααααααα!!!!!

Τιποτα δεν μου λεει σιγουρα οτι οσο και να τραλαιπωρηθω δεν θα κανω στο τελος καισαρικη.Σαν την φιλη μου που κοιλοποναγε 25 ωρες εφαγε την ταλαιπωρια της ζωης της γαι να κανει στο τελος καισαρικη και με κινδυνο του παιδιου!!!!!

Ενω με την καισαρικη ειμαι σιγουρη οτι σε μιση ωρα το πολυ θα βγει το παιδακι μου φραπα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι ήταν 10-12 μέρες αλλά χθες μου ειπε ότι είναι 15 μερες και σε μενα και στον αδερφό μου.

καλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο και εμενα η μαμα μου ολα τα εκανε 10 μερες νωριτερα εκτος απο τα 2 τελευταια που τα εκανε 20 μερες νωριτερα

εγω ομως εξαντλησα την αρχικη πητ συμφωνα με την τεπ μου γεννησα 41 εβδ και 1 ημερα ακριβως!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα σουτιέν 1 νουμερο μεγαλυτερο (χωρίς ενησχυση και μπανελα) στον 3ο μήνα και τώρα νιώθω ότι με πιεζουν οπότε σίγουρα ανέβηκα μισό ακόμα. Η θηλη και η θηλαια αλως σκουριναν και δεν ξέρω για τις δικές σας αλλά οι δικές μου έχουν αρχίσει να ξεφλουδιζονται απο πριν μπω στον 4ο καλα καλα. Και οι θηλές μου μεγάλωσαν πολύ. Έγιναν διπλάσιες σε μέγεθος!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Α παπαπαπααππααπαααααααα!!!!!

Τιποτα δεν μου λεει σιγουρα οτι οσο και να τραλαιπωρηθω δεν θα κανω στο τελος καισαρικη.Σαν την φιλη μου που κοιλοποναγε 25 ωρες εφαγε την ταλαιπωρια της ζωης της γαι να κανει στο τελος καισαρικη και με κινδυνο του παιδιου!!!!!

Ενω με την καισαρικη ειμαι σιγουρη οτι σε μιση ωρα το πολυ θα βγει το παιδακι μου φραπα!!

καλα εσυ οπως νοιωθεις πιο ανετα απλα ελεγα μηπως και τα καταφερεις με την μια αλλα εσυ ξερεις!

εμενα φραπα και πεντακαθαρος βγηκε ο γιος μου γιατι δεν τον ζορισα στις εξωθησεις δεν τον κρατησα ωρα οποτε ειχε ενα ροζ μαγουλο και καθολου βλενες και αιματα μονο τα μαλλια του ηταν καπως μπλιαχ!μου τον εδωσαν επι τοπου να θηλασω και μετα τον καθαρισαν!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα σουτιέν 1 νουμερο μεγαλυτερο (χωρίς ενησχυση και μπανελα) στον 3ο μήνα και τώρα νιώθω ότι με πιεζουν οπότε σίγουρα ανέβηκα μισό ακόμα. Η θηλη και η θηλαια αλως σκουριναν και δεν ξέρω για τις δικές σας αλλά οι δικές μου έχουν αρχίσει να ξεφλουδιζονται απο πριν μπω στον 4ο καλα καλα. Και οι θηλές μου μεγάλωσαν πολύ. Έγιναν διπλάσιες σε μέγεθος!

αν αγορασετε ξανα σουτιεν προτιμηστε τα θηλασμου οχι εγγυμοσυνης κανετε διπλη αποσβεση επισης εχει με 10 ευρω το ενα στα πρεναταλ ή με 20 ευρω τα 2 στο μοδερκαρε!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο και εμενα η μαμα μου ολα τα εκανε 10 μερες νωριτερα εκτος απο τα 2 τελευταια που τα εκανε 20 μερες νωριτερα

εγω ομως εξαντλησα την αρχικη πητ συμφωνα με την τεπ μου γεννησα 41 εβδ και 1 ημερα ακριβως!

Τι να πω; Μάλλον εισαι από τις εξαιρέσεις! Εμένα ακόμα και ο Νικολαΐδης που δεν ήξερε για την μάνα μου είπε πως το πολύ μέχρι της 25 Νοέμβρη θα εχω γεννήσει. Παντός όπου εχω ρωτήσει και καπου το είχα διαβάσει ότι αν η μητέρα η η αδερφή εχουν γεννήσει πριν την ΠΗΤ τότε υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να συμβεί το ιδιο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ οπως νοιωθεις πιο ανετα απλα ελεγα μηπως και τα καταφερεις με την μια αλλα εσυ ξερεις!

εμενα φραπα και πεντακαθαρος βγηκε ο γιος μου γιατι δεν τον ζορισα στις εξωθησεις δεν τον κρατησα ωρα οποτε ειχε ενα ροζ μαγουλο και καθολου βλενες και αιματα μονο τα μαλλια του ηταν καπως μπλιαχ!μου τον εδωσαν επι τοπου να θηλασω και μετα τον καθαρισαν!

Αχου μαναρακι μουυυυυυυυ!!!!

Θα δω δεν το δενω κιολας,οπως μου βγει!Απλα λεω τι θα προτιμουσα!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν αγορασετε ξανα σουτιεν προτιμηστε τα θηλασμου οχι εγγυμοσυνης κανετε διπλη αποσβεση επισης εχει με 10 ευρω το ενα στα πρεναταλ ή με 20 ευρω τα 2 στο μοδερκαρε!

Βασικά δεν πηρα συγκεκριμένα εγκυμωσυνης. Πηρα απλο βαμβακερο. Θηλασμού θα αγοράσω με τις τελευταίες αγορές όπου θα πάρω και νυχτικο και πιτζάμες. Το μόνο που μου είπε η μανα μου είναι να το πάρω 2 νούμερα μεγαλύτερο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

αν αγορασετε ξανα σουτιεν προτιμηστε τα θηλασμου οχι εγγυμοσυνης κανετε διπλη αποσβεση επισης εχει με 10 ευρω το ενα στα πρεναταλ ή με 20 ευρω τα 2 στο μοδερκαρε!

Ναι κι εγω αυτο θα κανω αλλα ειναι πιο ζεστα μου φαινεται??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; Μάλλον εισαι από τις εξαιρέσεις! Εμένα ακόμα και ο Νικολαΐδης που δεν ήξερε για την μάνα μου είπε πως το πολύ μέχρι της 25 Νοέμβρη θα εχω γεννήσει. Παντός όπου εχω ρωτήσει και καπου το είχα διαβάσει ότι αν η μητέρα η η αδερφή εχουν γεννήσει πριν την ΠΗΤ τότε υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να συμβεί το ιδιο.

βρε τι να πω πολυ νωρις δεν ειναι για να ξερει τι θα γινει?

ναι μπορει να γεννησεις νωριτερα αλλα μπορει και οχι!

εγω περπατα 15 χιλιομετρα την ημερα εκανα ειδικες ασκησεις και τπτ το μωρο εκανε προσπαθειες αλλα το σταματαγε η ανωριμοτητα τραχηλου μου λογω γυμναστικης μεχρι τα 20 και λογω ανατομιας μου ο τραχηλος μου ηταν σκληρος και γυρναγε πισω απο την μητρα!σκεψου οτι στο γιο μου λογω συσπασεων ημουν κρεβατωμενη απο την 26η μεχρη την 36η εβδ γιατι φοβοντουσαν τον προωρο τοκετο!

αλλα ο τραχηλος εκει σκεψου οτι εφτασα στο νοσοκομειο με δικους μου πονους ανα 3 λεπτα και δεν ειχα διαστολη μου βαλαν ωοκυτοκινη και υποθετο προσταγλαδινης και η μαια εκανε μασαζ στον τραχηλο και μετα απο 15 ωρες καταφεραμε να φτασουμε στα 3 εκατοστα!

αν ρωταγες την γυναικολογο μου οταν πηγαινοερχομουν στο νοσοκομειο για ορο για αναστολη τοκετου ελεγε οτι σιγουρα θα γεννησω με το που σηκωθω!

τελος παντων μην αγχωνεσαι και να ξερεις οτι ολες οι ερευνες ειναι υπερ της παραπανω παραμονης τοιυ μωρου στην μητρα καθε εβδ παραπανω ειναι υπερ του μωρου!να παρακαλας να ειναι τελειομηνο και ας εχεις παρει ακι μια μερα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω αυτο θα κανω αλλα ειναι πιο ζεστα μου φαινεται??

οχι ρε εγω επειδη ειχα απο την πρωτη εγγυμοσυνη-θηλασμο δεν ψωνισα γιατι δεν χρειααζομαι α επισης το πολυ 3 χρειαζεσται !τα χρησιμοποιω συνεχεια δεν εχει καμια διαφορα σε θεμα ζεστης!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν λενε να περάσουν και αυτές οι ριμαδομερες. Θεωρώ πως απο τη στιγμή που θα παω να παρω τα πρωτα πραγματακια θα ασχολούμαι με αυτά και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες. Μετά το άλλο Σάββατο εχω και γιορτη (γιορτάζω του Προφήτη Ηλία 20 Ιουλίου γιατί με βαφτησαν Έλλη όπως με ξέρετε. Δεν χαιδευτικο. Πολλοί δεν πιστεύουν και ζητάν ταυτότητα.) Μετά αν ολα είναι καλά, πρωτα ο Θεός, θα φτιάξουμε και τα χαρτια για τον πολιτικό και θα περασουν οι μέρες.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...