Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ καλημέρα!! Οτι και να κανετε με το μπαμπά σας κ την κόρη σου, καλό θα είναι!! Πάνε τα πολλά για όλους μας. Λίγες μερες μακρυά από την καθημερινότητα και μας είναι αρκετά!!

ΜΑΡΑΚΙ μου σε καταλαβαίνω! Και γω το ίδιο θα ένιωθα στη θεση σου.

Δόξα το Θεό, όλα πήγαν καλά, όπως θα πάνε κ τώρα!

ΜΑΕΒΕ καλημερα!! Υπεροχο αίσθημα το πρώτο άκουσμα!! Σε λίγες εβδομάδες δε θα μας αφήνουν σε ησυχία!! :))))


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ καλημέρα!! Οτι και να κανετε με το μπαμπά σας κ την κόρη σου, καλό θα είναι!! Πάνε τα πολλά για όλους μας. Λίγες μερες μακρυά από την καθημερινότητα και μας είναι αρκετά!!

Το ξερω, ακομη και εδω να καθησουμε, θα ειμαστε ολοι μαζι και θα απολαυσουμε τουλαχιστον την θαλασσα...

Πως εισαι εσύ;


Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, ακομη και εδω να καθησουμε, θα ειμαστε ολοι μαζι και θα απολαυσουμε τουλαχιστον την θαλασσα...

Πως εισαι εσύ;

βρε πανω απο ολα σημασια εχει να ειστε ολοι μαζι!

εμεις δεν θα παμε πουθενα και κρεβατωμενη να μην ημουν δεν περισσευουν και τωρα με την κοπελα βρε κοριτσια ,δε λεω χαλαλι της ομως εχουμε ζοριστει πολυ!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περα ως πέρα!!!!!!!!!!!!!!! τι κάνετε κουκλίτσες μου????? Εγώ είμαι μια χαρά..χθες πήγαμε στον γιατρούλη μας και είδαμε το μπεμπάκι μας και μετά με τον αντρούλη μου να δούμε κάτι ψιλοεπιπλάκια για το καινούριο σπίτι, για να ξεκινήσουμε σιγά σιγά τη μετακόμιση, και μετά έξω για φαγητό και στη 1 που γυρίσαμε σπίτι έπεσα ξερή γιατί ήμουν από τις 7 το πρωί σερι!!!!!

Το μικράκι μου είναι πολύ καλά, μεγαλώνει (έπαθα πλάκα όταν εμφανίστηκε στην οθόνη, είχα να τη δω και σχεδόν ένα μήνα!!!!!!), πήραμε το οκ για μπάνια και διακοπές αν και είναι νωρίς ακόμα για εμάς, όσο για τις ζαλάδες και την κόπωση, είναι λίγο χαμηλή η πίεση μου αλλά κατά τα άλλα όλα καλά,είναι φυσιολογικό λόγω ζέστης και εγκυμοσύνης, βέβαια να το παρακολουθώ, μη σωριαστώ κια πουθενά, και θα δούμε τις αιματολογικές από Δευτέρα!!!

Εμένα τώρα βέβαια άλλο με προβλημάτισε, η ζυγαρια!!!!!!:confused::confused::confused::confused: Πήρα μέσα σε 15 μέρες 3,5 κιλά...δεν είναι φυσιολογικό ρε παιδιά και αλήθεια με το χέρι στην καρδιά, δεν τρώω!!!!!!! Τρώω φυσιολογικά μάλλον, δεν πεινάω κιόλας! αλλά σκεφτείτε ότι για βράδυ, τρώω φρούτα και πίνω γάλα, η το πολύυυυυυ πολύυυυ ένα τοστάκι με άπαχο τυρί και γαλοπούλα.. Αν συνεχίσω έτσι, καταστράφηκα!!!!!!!! και είχα χαρεί κιόλας που έχασα και ένα κιλό!!!!!!:evil::evil::evil::evil:

Πφφφφφ...αυτά από εμένα, σας έπρηξα ε????!!:tongue::tongue::tongue::tongue: Εσείς αγάπες μου, όλες καλά???


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα xrydim !!! Η διατροφη σου ειναι προσεχτική, οπότε μην ανησυχείς!!! Μεγαλώνει το μπεμπέ και κανει και ζεστη, και μπορει η ζυγαριά να δειχνει τα δικά της...

Ngn1980, Θα ηθελα να παω διακοπές...αλλά δυστυχως και φετος, δεν μπορούμε...

Μαράκι εχεις και τα εξοδα της γυναικας!!! Αλήθεια, πόσα της δίνεις; με την ώρα; Εσείς μενετε Αθηνα αλλά καταγεσαι από Κρήτη;


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα xrydim !!! Η διατροφη σου ειναι προσεχτική, οπότε μην ανησυχείς!!! Μεγαλώνει το μπεμπέ και κανει και ζεστη, και μπορει η ζυγαριά να δειχνει τα δικά της...

Ngn1980, Θα ηθελα να παω διακοπές...αλλά δυστυχως και φετος, δεν μπορούμε...

Μαράκι εχεις και τα εξοδα της γυναικας!!! Αλήθεια, πόσα της δίνεις; με την ώρα; Εσείς μενετε Αθηνα αλλά καταγεσαι από Κρήτη;

καλημέρα γλυκό μου ηλιοβασίλεμα!!!! τι μου κάνεις? τι κάνει η Αγγελικούλα μας, η θεατρίνα μας? Το ξέρετε το "Αγγελικούλα ζάχαρη, Αγγελικούλα μέλι , Αγγελικούλα κρύο νερό που πίνουν οι αγγέλοι " έτσι??? Κάπως έτσι φαντάζομαι και το παιδάκι σου!!!

Διακοπες ούτε για εμάς έχει φέτος..το πολύ πολύ μέχρι ένα κοντινό χωριό που έχει σπίτι ο άντρας μου και έχει θάλασσα κοντά..


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περα ως πέρα!!!!!!!!!!!!!!! τι κάνετε κουκλίτσες μου????? Εγώ είμαι μια χαρά..χθες πήγαμε στον γιατρούλη μας και είδαμε το μπεμπάκι μας και μετά με τον αντρούλη μου να δούμε κάτι ψιλοεπιπλάκια για το καινούριο σπίτι, για να ξεκινήσουμε σιγά σιγά τη μετακόμιση, και μετά έξω για φαγητό και στη 1 που γυρίσαμε σπίτι έπεσα ξερή γιατί ήμουν από τις 7 το πρωί σερι!!!!!

Το μικράκι μου είναι πολύ καλά, μεγαλώνει (έπαθα πλάκα όταν εμφανίστηκε στην οθόνη, είχα να τη δω και σχεδόν ένα μήνα!!!!!!), πήραμε το οκ για μπάνια και διακοπές αν και είναι νωρίς ακόμα για εμάς, όσο για τις ζαλάδες και την κόπωση, είναι λίγο χαμηλή η πίεση μου αλλά κατά τα άλλα όλα καλά,είναι φυσιολογικό λόγω ζέστης και εγκυμοσύνης, βέβαια να το παρακολουθώ, μη σωριαστώ κια πουθενά, και θα δούμε τις αιματολογικές από Δευτέρα!!!

Εμένα τώρα βέβαια άλλο με προβλημάτισε, η ζυγαρια!!!!!!:confused::confused::confused::confused: Πήρα μέσα σε 15 μέρες 3,5 κιλά...δεν είναι φυσιολογικό ρε παιδιά και αλήθεια με το χέρι στην καρδιά, δεν τρώω!!!!!!! Τρώω φυσιολογικά μάλλον, δεν πεινάω κιόλας! αλλά σκεφτείτε ότι για βράδυ, τρώω φρούτα και πίνω γάλα, η το πολύυυυυυ πολύυυυ ένα τοστάκι με άπαχο τυρί και γαλοπούλα.. Αν συνεχίσω έτσι, καταστράφηκα!!!!!!!! και είχα χαρεί κιόλας που έχασα και ένα κιλό!!!!!!:evil::evil::evil::evil:

Πφφφφφ...αυτά από εμένα, σας έπρηξα ε????!!:tongue::tongue::tongue::tongue: Εσείς αγάπες μου, όλες καλά???

Ξέρεις κάτι,είμαι απο φύση αδύνατη κ δύσκολα παίρνω κιλά!Ποτε δεν προσεχα τη διατροφή μου ποτε ομως ετρωγα παντα οτι ηθελα,ελα που ομως τωρα στην εγκυμοσυνη κανω παρα μα παρα πολυ υγιεινη διατροφη (υπο αλλες συνθηκες θα ειχα χασει 5-6 κιλα με αυτη τη διατροφη) κ παρολα αυτα ειδα τη ζυγαρια να ανεβαινει κ φρικαρα!εχω παρει 5 κιλα!κ απορουσα πως γινεται αφου δεν τρωω ΤΙΠΟΤΑ παχυντικο.Τι να πω..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ καλημέρα!! Οτι και να κανετε με το μπαμπά σας κ την κόρη σου, καλό θα είναι!! Πάνε τα πολλά για όλους μας. Λίγες μερες μακρυά από την καθημερινότητα και μας είναι αρκετά!!

ΜΑΡΑΚΙ μου σε καταλαβαίνω! Και γω το ίδιο θα ένιωθα στη θεση σου.

Δόξα το Θεό, όλα πήγαν καλά, όπως θα πάνε κ τώρα!

ΜΑΕΒΕ καλημερα!! Υπεροχο αίσθημα το πρώτο άκουσμα!! Σε λίγες εβδομάδες δε θα μας αφήνουν σε ησυχία!! :))))

Ηταν οτι πιο ομορφο εχω νιωσει,ποσο θελω να το ξανα νιωσω!μετραω τις μερες να παω να το δω μου ελειψε το πριγκιπακι μου:)Εσυ το εχεις νιωσει?Ξερω ειναι νωρις,μου ειπαν οτι θα το νιωθω πιο συχνα απο τις 18 εβδομαδες κ μετα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρεις κάτι,είμαι απο φύση αδύνατη κ δύσκολα παίρνω κιλά!Ποτε δεν προσεχα τη διατροφή μου ποτε ομως ετρωγα παντα οτι ηθελα,ελα που ομως τωρα στην εγκυμοσυνη κανω παρα μα παρα πολυ υγιεινη διατροφη (υπο αλλες συνθηκες θα ειχα χασει 5-6 κιλα με αυτη τη διατροφη) κ παρολα αυτα ειδα τη ζυγαρια να ανεβαινει κ φρικαρα!εχω παρει 5 κιλα!κ απορουσα πως γινεται αφου δεν τρωω ΤΙΠΟΤΑ παχυντικο.Τι να πω..

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Εγώ πάλι το αντίθετο από εσένα!! Παίρνω εύκολα κια χάνω δύσκολα γι αυτό όμως ήμουν πιο ψιλιασμένη από την αρχή και πιο προσεχτική και η αλήθεια είναι ότι νόμιζα ότι το ελέγχω και ότι πάω καλά μέχρι χθες!!!!! Σοκαρίστηκα σας λέω με το που κοίταξα τη ζυγαριά!!!! ΣΟΚ!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: το ήξερα ότι από τον 7ο μπαίνουν σα νερό αλλά από τώρα??? Τι να πω...προσοχή και βλέπουμε!!!:):)


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γλυκό μου ηλιοβασίλεμα!!!! τι μου κάνεις? τι κάνει η Αγγελικούλα μας, η θεατρίνα μας? Το ξέρετε το "Αγγελικούλα ζάχαρη, Αγγελικούλα μέλι , Αγγελικούλα κρύο νερό που πίνουν οι αγγέλοι " έτσι??? Κάπως έτσι φαντάζομαι και το παιδάκι σου!!!

Διακοπες ούτε για εμάς έχει φέτος..το πολύ πολύ μέχρι ένα κοντινό χωριό που έχει σπίτι ο άντρας μου και έχει θάλασσα κοντά..

Παίξαμε και το σημερινό μας θεατρικό: εγω βασιλισσα, αυτη πριγκιπισσα με καπα και στολιδια και της εβαζα ενα κουτακι μουσικο και εκανε τα χορευτικα της σαν μπαλαρινα!!!

Αν μπορεσετε να πατε στο χωριο, ωραια θα ειναι... Δεν μου λειπουν τα νησιά ή οι διακοπές σαν φοιτητρια ή εργένισσα... Τωρα οι οικογενειακες μας διακοπές σε ενοικιαζομενο δωματιο ειναι πολυτελεια πια αλλά μεχρι εκει επιδιώκουμε. Φετος επειδή ελευθερώθηκε το πατρικό του πατερα μου, μπορεί να παμε 2-3 μερες και μετά ισως συνεχισουμε με φιλοξενια σε σπιτι εργενισσας φιλεναδας μου καλης που εχουμε καιρο να την δουμε... Αλλά ακομη και για αυτα θελει καποιο ποσο...


Link to comment
Share on other sites

Ηταν οτι πιο ομορφο εχω νιωσει,ποσο θελω να το ξανα νιωσω!μετραω τις μερες να παω να το δω μου ελειψε το πριγκιπακι μου:)Εσυ το εχεις νιωσει?Ξερω ειναι νωρις,μου ειπαν οτι θα το νιωθω πιο συχνα απο τις 18 εβδομαδες κ μετα

Η πρώτη κλωτσιά του μωρού σου: αξία ανεκτίμητη!!!!!! Μακάρι κοριτσάκι μου να το ξανανιώσεις σύντομαι!!

Εγώ από χθες που γύρισα από το γιατρό τη νιώθω κανονικά μπορώ να πω..αφού είχα το χέρι στην κοιλιά στην επιστροφή στο αυτοκίνητο και με χτυπούσε στο δάχτυλο!!!!!!:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα ηρθες στη γειτονιά μου;) ολα καλα τελικα με τα δικά σου?

Η σαλπιγγογραφία βγηκε καλη, δοξα το θεο! Το σπερμοδιαγραμμα και αυτο εγινε, αλλα πρεπει να το δειξουμε σε γιατρο να μας το κρινει!


Link to comment
Share on other sites

Παίξαμε και το σημερινό μας θεατρικό: εγω βασιλισσα, αυτη πριγκιπισσα με καπα και στολιδια και της εβαζα ενα κουτακι μουσικο και εκανε τα χορευτικα της σαν μπαλαρινα!!!

Αν μπορεσετε να πατε στο χωριο, ωραια θα ειναι... Δεν μου λειπουν τα νησιά ή οι διακοπές σαν φοιτητρια ή εργένισσα... Τωρα οι οικογενειακες μας διακοπές σε ενοικιαζομενο δωματιο ειναι πολυτελεια πια αλλά μεχρι εκει επιδιώκουμε. Φετος επειδή ελευθερώθηκε το πατρικό του πατερα μου, μπορεί να παμε 2-3 μερες και μετά ισως συνεχισουμε με φιλοξενια σε σπιτι εργενισσας φιλεναδας μου καλης που εχουμε καιρο να την δουμε... Αλλά ακομη και για αυτα θελει καποιο ποσο...

Μακάρι να τα καταφέρετε να πάτε και εκέι αλλά αν μπορέσετε να χαλαρώσετε λίγο και να είστε όλοι μαζί ακόμα και σπίτι σας να καθήσετε εγώ πιστεύω ότι είναι το καλύτερο! να σου πω την αλήθεια και εγώ για το χωριό δεν τρελαίνομαι γιατί αν πάμε θα είμαστε με τα πεθερικά μου, όχι ότι έχω πρόβλημα αλλά στη δεδομένη φάση και με τα τρεξίματα της καθημερινότητας μου λείπει ο άντρας μου και αυτό που θέλω είναι να καθήσουμε λίγο μαζί ακόμα και σπίτι μας...εξάλλου είναι το τελευταίο καλοκαίρι που θα είμαστε οι δυο μας... (τι ωραίο που φαίνεται γραμμένο αυτό!!!!!) :D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...