Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

καλημερα..μπραβο LUNEY.. με το καλο και στις υπολοιπες αν δεν εχετε κανει..sorry αλλα δεν θυμαμαι! εγω περιμενω να περασει αυτη η βδομαδα να παω για την β επιπεδου την αλλη Τεταρτη:P, απο δω και περα ομως ειμαι χωρις αγχος γιατι νιωθω πλεον τον μπεμπη και οσο ναναι εισαι πιο ηρεμη οταν το αντιλαμβανεσαι.. :D περαστικα σε οσες δε νιωθετε καλα..ευχομαι να περασει γρηγορα!

Με το καλο νιου μπειμπι!!! Περιμενουμε τα νεακια της Β!!!

Αυχενικη ακομα δεν εκανα.. σημερα θα μου πει το ποτε!!!

Πήγα και θα πηγαίνω τελικά μόνο από εκεί!! Λογικά σήμερα θα σου πει για αυχενικη ο γιατρός σου! Φάε μια σοκολατιτσα πριν πας να δεις το μωρακι σου να κάνει τουμπιτσες!! Εγώ πίνω μιλκο!

Τελειο εε?? Κανει δουλεια η σοκολατιτσα?? αχχχ αντε να περασει η ωρααα!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

New baby με το καλό να περάσουν οι μέρες να κανείς και την β να είσαι πιο ήρεμη ποτέ αρχίζεις να νιώθει στο μωρακι? χαρμακι ναι η σοκολάτα θα ξυπνήσει το νινακι σου και θα είναι υπερκινητικό κάπου το είχα διαβάσει και όταν ρώτησα τον γιατρό συμφώνησε!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

New baby με το καλό να περάσουν οι μέρες να κανείς και την β να είσαι πιο ήρεμη ποτέ αρχίζεις να νιώθει στο μωρακι? χαρμακι ναι η σοκολάτα θα ξυπνήσει το νινακι σου και θα είναι υπερκινητικό κάπου το είχα διαβάσει και όταν ρώτησα τον γιατρό συμφώνησε!

Αχ τελειααα!!! Θα το κανωω!!! Αντε να περασει η ωραα!!!:D:D:D

Κοριτσακι εχει ξεκινησει καμια κρεμουλα για κοιλιτσα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ η αλήθεια αν και λίγο νωρίς ξεκίνησα μια κρεμουλα για πρόληψη ραγαδων γιατί όπως είπα και παραπάνω παρά το ότι έχω χάσει κιλά, η κοιλίτσα φουσκώνει ολοταχώς. Την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα τράβηγμα στο δέρμα γύρω από τον ομφαλό και έτσι πήγα στο φαρμακείο μίλησα με την φαρμακοποιό και πήρα μια κρεμουλα. Όλες η κρέμες της κατηγορίας αυτής είναι υπέρ ενυδατικές και ανακουφίζουν αν δεν έχεις τέτοια θέμα, ίσως να είναι λίγο νωρίς ας μας πει καποια που γνωρίζει καλύτερα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω διαβασει αν ειναι να κανεις ραγαδες δεν την γλιτωνεις..απλα ισως κανεις λιγοτερες και σιγουρα σε ανακουφιζει απο το τεντομα και τη φαγουρα..η γιατρος μου ειχε συστησει μια κρεμα αλλα για μενα ειναι πολυ ακριβη και μετα απο πολυ ερευνα στο ιντερνετ (η αληθεια ειναι οτι ξεχασα να το πω στη γιατρο μου και να την ρωτησω) κατεληξα στο αμυγδαλελαιο.. πηρα ενα της apivita χωρις προσθετα μεσα.. τωρα αν καωει δουλεια δεν ξερω..σιγουρα παντως με ενιδατωνει αρκετα αν και δεν βαζω καθε μερα..δεν τοχω και πολυ με τις κρεμες..το ξεχναω..:rolleyes:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ η αλήθεια αν και λίγο νωρίς ξεκίνησα μια κρεμουλα για πρόληψη ραγαδων γιατί όπως είπα και παραπάνω παρά το ότι έχω χάσει κιλά, η κοιλίτσα φουσκώνει ολοταχώς. Την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα τράβηγμα στο δέρμα γύρω από τον ομφαλό και έτσι πήγα στο φαρμακείο μίλησα με την φαρμακοποιό και πήρα μια κρεμουλα. Όλες η κρέμες της κατηγορίας αυτής είναι υπέρ ενυδατικές και ανακουφίζουν αν δεν έχεις τέτοια θέμα, ίσως να είναι λίγο νωρίς ας μας πει καποια που γνωρίζει καλύτερα!

Ποια αγορασες κοριτσακι? Εμενα μου εχουν προτεινει την biolane!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω διαβασει αν ειναι να κανεις ραγαδες δεν την γλιτωνεις..απλα ισως κανεις λιγοτερες και σιγουρα σε ανακουφιζει απο το τεντομα και τη φαγουρα..η γιατρος μου ειχε συστησει μια κρεμα αλλα για μενα ειναι πολυ ακριβη και μετα απο πολυ ερευνα στο ιντερνετ (η αληθεια ειναι οτι ξεχασα να το πω στη γιατρο μου και να την ρωτησω) κατεληξα στο αμυγδαλελαιο.. πηρα ενα της apivita χωρις προσθετα μεσα.. τωρα αν καωει δουλεια δεν ξερω..σιγουρα παντως με ενιδατωνει αρκετα αν και δεν βαζω καθε μερα..δεν τοχω και πολυ με τις κρεμες..το ξεχναω..:rolleyes:

Μπειμπι μου ειπαν και για το αμυγδαλελαιο!! Λεω να το αγορασω γιατι εχει πολλες χρησεις!! Θα το δοκιμασω και στην κοιλιτσα!! Ειναι πολυ λιπαρο ομως εε?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την doctor organic είναι βιολογική με βιταμίνη Ε και πήρα επίσης και 100 γραμμάρια βούτυρο Καριτε και με έχει βοηθήσει αρκετά στην φαγούρα! Είναι λίγο λιπαρό αλλά το βάζω μετά από ντουζ και τραβάει αρκετό το δερμα


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Μπειμπι μου ειπαν και για το αμυγδαλελαιο!! Λεω να το αγορασω γιατι εχει πολλες χρησεις!! Θα το δοκιμασω και στην κοιλιτσα!! Ειναι πολυ λιπαρο ομως εε?

ε ειναι..οπως και να το κανεις ειναι λαδι..εγω βαζω συνηθως το βραδυ πριν κοιμηθω..λιγη ποσοτητα αρκει.. εσενα στο εχει πει γιατρος? γιατι εγω σου ειπα μονη μου εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι καλο μετα απο πολυ ερευνα αλλα μονο στο ιντερνετ.. ισως η μαια της παρεας μπορει να μας διαφωτισει για το αν ειναι οντως καλο..παντως εγω το προτιμησα γιατι το θεωρω πολυ πιο αγνο απ οτι ολες οι κρεμες του εμπορειου που εχουν μεσα οτι ακαταλαβιστικο μπορεις να φανταστεις.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα την doctor organic είναι βιολογική με βιταμίνη Ε και πήρα επίσης και 100 γραμμάρια βούτυρο Καριτε και με έχει βοηθήσει αρκετά στην φαγούρα! Είναι λίγο λιπαρό αλλά το βάζω μετά από ντουζ και τραβάει αρκετό το δερμα

μια χαρα!! Θα υα ψαξω και αυτα!!!

ε ειναι..οπως και να το κανεις ειναι λαδι..εγω βαζω συνηθως το βραδυ πριν κοιμηθω..λιγη ποσοτητα αρκει.. εσενα στο εχει πει γιατρος? γιατι εγω σου ειπα μονη μου εβγαλα το συμπερασμα οτι ειναι καλο μετα απο πολυ ερευνα αλλα μονο στο ιντερνετ.. ισως η μαια της παρεας μπορει να μας διαφωτισει για το αν ειναι οντως καλο..παντως εγω το προτιμησα γιατι το θεωρω πολυ πιο αγνο απ οτι ολες οι κρεμες του εμπορειου που εχουν μεσα οτι ακαταλαβιστικο μπορεις να φανταστεις.

Μα που ειναι η μαια μας!!!!;;; Πρεπει να κανει την εμφανιση της!!! :D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια!!! Χθες στο σεμινάριο ή μαία είπε ότι το αμυγδαλελαιο είναι καλό, ότι οι κορσεδες δεν κάνουν τίποτα κ ότι και η γυμναστική (αφού γεννήσεις) κάνει καλό. Αλλά τότε που χρόνος για γυμναστική!!!

New baby με το καλό ή β επιπέδου!!

Εγώ έχω ακομα εμετούς και δυσπεψία!! Ο γιατρός μου είπε να πίνω άφοβα αναψυκτικά κ κυρίως σόδα ή ανθρακουχο νερό γιατί τα υπόλοιπα έχουν πολλή ζάχαρη. Κουράζομαι πάρα πολύ κ έχει πέσει κ πολλή δουλειά!!! Κατά τα άλλα όλα καλά!!!! Ο καιρός όντως περνάει πολύ γρήγορα!!! Πολυ χαίρομαι που όλες μας έχουμε μία όμορφη εγκυμοσύνη κ μας εύχομαι να κρατήσει μέχρι το τέλος!! Όσο για το φύλο που με ρωτήσατε, δυστυχώς δεν μας είπε!!! Α και για τη σοκολάτα είχα ρωτήσει το γιατρό κ μου είπε ότι συγκεκριμένα για την Αυχενική καλό θα ήταν να μην φάω για να μην κάνει τούμπες γιατί πρέπει να γίνουν κάποιες μετρήσεις!!

Charma πως πήγε το ραντεβού με το μωράκι σου;;

Εγώ όποτε το βλέπω τρελαίνομαι!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...ωραια οποτε καλα κανω με το αμυγδαλαιλεο:D στο ΠΑΓΝΗ δουλευεις ακομα? νομιζα οτι οταν δουλευεις σε νοσοκομειο σταματας στην εγκυμοσυνη..στο θεμα γυμναστικη ειμαι κατα καποιο τροπο τυχερη..μιας και δουλευω σε σχολη χορου (δασκαλα) και θα δουλεψω ολη τη χρονια μεχρι τελος Ιουνη που κλεινουμε για καλοκαιρι και ξανα απο Οκτωβρη που ανοιγει θα δουλεψω κανονικα:D:D και εγω πινω πολυ ανθρακουχο νερο!! αναψυκτικα μερικες φορες οταν ειμαι εκτος σπιτιου...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! χαρμακι που εισαι πως πηγε χθες? το ειδατε το ζουζουνακι? εχεις δικιο για την αυχενικη κ εμενα μου εχει πει τιποτα γλυκο οχι συγκεκριμενα σοκολατα και να εχω πιει πολυ νερο για γεματη κυστη!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κρητικοπουλες μου!!! Τι μου κανετεεε;;;

Λοιπον τελειο το ραντεβου με το μπεμπακι μας!!! Εχω ερωτευτειι!!!! Ολα ειναι καλα και κλεισαμε αυχενικη στις 26! (24 μου ειπε αλλα θα λειπει ο ντοκ)!!!

Ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη και νομιζω αρχιζω και το συννειδητοποιωω!!!!

:) :) :)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...