Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλα μια χαρα.. Charma εκλεισες αυχενικη διαφανεια???

Γεια σου Γλυκουλα μου! Ναι εκλεισα στις 26 στον Μουσουρακη! Αυτον μου προτεινε ο γιατρος μου.. Ειναι ακριβως βεβαια αλλα τι να κανω.. Εσυ θα πας Νικολετακη; Σκεφτομαι να τον παρω τηλ να του πω να παω εκει αλλα ντρεπομαι..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τοχει η μερα και εγω νυσταζω και νιωθω οτι δεν μπορω να ξυπνησω.. χιχι χθες παραγγειλα το καροτσι του μπεμπη μου!!!:-D:-D:-D:-D απο την βιασυνη μου δεν τους εγγραψα που να το στειλουν χαχαχα αλλα μου απαντησαν με μαιλ οτι θα εποικοινωνησουν μαζι μου..περιμενω να με παρουν τηλ σημερα για να μου το στειλουν!!!:D:D λιγο νωρις θα μου πειτε αλλα τωρα που ειχα τα λεφτα ειπα να το παρω γιατι αλλιος σε μερικες μερες θα ειχανε κανει φτερα παλι και το καροτσι ειναι κατι που χρειαζεται!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Γλυκουλα μου! Ναι εκλεισα στις 26 στον Μουσουρακη! Αυτον μου προτεινε ο γιατρος μου.. Ειναι ακριβως βεβαια αλλα τι να κανω.. Εσυ θα πας Νικολετακη; Σκεφτομαι να τον παρω τηλ να του πω να παω εκει αλλα ντρεπομαι..

μην αλλαξεις γνωμη εγω ειχα κλεισει στον Μαντα αλλα οπως σαςειπα δεν μου την εκανε και ο τροπος πουμου μιλησε δεν μου αρεσε εκλεισα ραντεβου λοιπον στον Μουσουρακη στο Μητερα που ειναι ακτινολογος πιστοποιημενος γιααυχενικη ηταν αψογος δεχτηκε να μου δειξει 15 φορες το μωρο σε 3d απεικονηση μου εξηγησε τα παντα και εφυγα απο εκει ηρεμη και σιγουρη οτι ολα πανε τελεια!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Περαστικά aspapa!!

New baby καλορίζικο!!!

Sweety πολύ χρήσιμα πραγματάκια μας λες!!

Τελικά αποφάσισα να γεννήσω Παγνη. Το μόνο που μένει είναι να βρω γιατρό. Κάθε μέρα ολο και κάτι αρνητικό μαθαίνω για το Μητέρα. Μου έχετε δώσει κ εσείς πολύ κουράγιο κ ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε μην εχεις αγχος εγω σημερα πρωι πρωι πηγα για υπερηχο δεν ξερω με τοσο πυρετο τρομαξα ανεβηκα πανω την κλινικη γιατι εκει ηταν ο γιατρος και εκανα μια βολτα στην πτερυγα τα παντα ειναι καθαρα και οργανομενα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κρητικοπουλες!!!!!!! τυχαια σας πετυχα, αν κ πολλα πολλα χρονια εδω στο καφε!!!!!!! λοιπον, Ηρακλειωτισσα κ γω, εχω 2 παιδακια, μια κορη 4,5 ετων κ ενα μπομπιρα 10 μηνων...γεννησα περυσι το Μαιο, στο Ασκληπειο με καισαρικη...ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες να εχουν μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να κρατησουν στην αγκαλια τους ενα υγιεστατο μωρο...ο,τι αποριες εχετε κ θελετε να ρωτησετε ευπροσδεκτες...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τοχει η μερα και εγω νυσταζω και νιωθω οτι δεν μπορω να ξυπνησω.. χιχι χθες παραγγειλα το καροτσι του μπεμπη μου!!!:-D:-D:-D:-D απο την βιασυνη μου δεν τους εγγραψα που να το στειλουν χαχαχα αλλα μου απαντησαν με μαιλ οτι θα εποικοινωνησουν μαζι μου..περιμενω να με παρουν τηλ σημερα για να μου το στειλουν!!!:D:D λιγο νωρις θα μου πειτε αλλα τωρα που ειχα τα λεφτα ειπα να το παρω γιατι αλλιος σε μερικες μερες θα ειχανε κανει φτερα παλι και το καροτσι ειναι κατι που χρειαζεται![/Q

χαχαχα!!καλοταξιδο να ειναι καλυτερα να το εχεις απο τωρα παρα να ψαχνεσαι τελευταια στιγμη και εγω σε κανενα μηνα θα ηθελα να αρχισω να περνω τουλαχιστον τα πιο ακριβα να μην τα εχω κοντα την γεννα!!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαλλον τοχει η μερα και εγω νυσταζω και νιωθω οτι δεν μπορω να ξυπνησω.. χιχι χθες παραγγειλα το καροτσι του μπεμπη μου!!!:-D:-D:-D:-D απο την βιασυνη μου δεν τους εγγραψα που να το στειλουν χαχαχα αλλα μου απαντησαν με μαιλ οτι θα εποικοινωνησουν μαζι μου..περιμενω να με παρουν τηλ σημερα για να μου το στειλουν!!!:D:D λιγο νωρις θα μου πειτε αλλα τωρα που ειχα τα λεφτα ειπα να το παρω γιατι αλλιος σε μερικες μερες θα ειχανε κανει φτερα παλι και το καροτσι ειναι κατι που χρειαζεται![/Q

χαχαχα!!καλοταξιδο να ειναι καλυτερα να το εχεις απο τωρα παρα να ψαχνεσαι τελευταια στιγμη και εγω σε κανενα μηνα θα ηθελα να αρχισω να περνω τουλαχιστον τα πιο ακριβα να μην τα εχω κοντα την γεννα!!

ευχαριστω! αστα πολλα εξοδα..το καροτσι παντος ηταν το πιο μεγαλο εξοδο για μενα αν και βρηκα ενα πολυ οικονομικο για 3 σε 1 που ηθελα(κατσε βεβαια να μου το στειλουν;)) τωρα θελω μονο την κουνια και στρωμμα αλλα βρηκα με 100 ε απο το ικεα.θα μου τα φερει η μανα μου απο το εξωτερικο που ειναι το καλοκαιρι που θα κατεβει με αυτοκινητο ειναι λιγο πιο οικονομικα εκει.. ε και τωρα μικροπραγματακια τα οποιοα βεβαια λιγο λιγο μαζευονται τα εξοδα..απο ρουχα ειμαι κομπλε..μου εχει δωσει ενα σορο η φιλη μου που που γεννησε προσφατα και οτι δεν τουσ κανει πια μου το δινει!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κρητικοπουλες!!!!!!! τυχαια σας πετυχα, αν κ πολλα πολλα χρονια εδω στο καφε!!!!!!! λοιπον, Ηρακλειωτισσα κ γω, εχω 2 παιδακια, μια κορη 4,5 ετων κ ενα μπομπιρα 10 μηνων...γεννησα περυσι το Μαιο, στο Ασκληπειο με καισαρικη...ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες να εχουν μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να κρατησουν στην αγκαλια τους ενα υγιεστατο μωρο...ο,τι αποριες εχετε κ θελετε να ρωτησετε ευπροσδεκτες...

καλοσορισες Αννα!!! να χαιρεσαι τα παιδακια σου!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Charma να πας οπου θες εσυ. Οι υπερηχοι ειναι δικο σου θεμα κ πρεπει να τον εμπιστευεσαι τον γιατρο που θα σου τους κανει. Εγω τον Νικολετακη τον εμπιστευομαι απολυτα. Ξερω την δουλεια του καθως εχω συνεργαστει μαζι του και δεν υπηρχε περιπτωση να παω αλλου. 150 νομιζω παιρνει ο Νικολετακης στην αυχενικη. Νew baby καλα εκανες και το παραγγειλες το καροτσι. Πρεπει σιγα σιγα να οργανωθουμε. Ποσο το πηρες και απο που?Ειναι το απλο η το 3 σε 1?


9j7Yp3.png
Link to comment
Share on other sites

Charma να πας οπου θες εσυ. Οι υπερηχοι ειναι δικο σου θεμα κ πρεπει να τον εμπιστευεσαι τον γιατρο που θα σου τους κανει. Εγω τον Νικολετακη τον εμπιστευομαι απολυτα. Ξερω την δουλεια του καθως εχω συνεργαστει μαζι του και δεν υπηρχε περιπτωση να παω αλλου. 150 νομιζω παιρνει ο Νικολετακης στην αυχενικη. Νew baby καλα εκανες και το παραγγειλες το καροτσι. Πρεπει σιγα σιγα να οργανωθουμε. Ποσο το πηρες και απο που?Ειναι το απλο η το 3 σε 1?

ειναι το bebe stars allea trio 3in 1. κανει 280. το παραγγειλα απο το ιντερνετ χθες απο το agora.net. απλα ενω μου στειλανε μνμ οτι η παραγγελεια μου εγεινε δεκτη περιμενω να με παρουν τηλ να τους δωσω τη διευθυνση να μου το στειλουν. θα πληρωσω αντικαταβολη..τα εξοδα και η αντικαταβολη ειναι δωρεαν..οταν παραλαβω θα σας πω αν ολα ηταν οκ:P. παντος και η κολλητη μου εχει bebe stars το προηγουμενο μοντελο (κανει 320 δεν ξερω γιατι το καινουριο ειναι πιο οικονοκμικο) ειναι πολυ ευχαριστημενη..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...