Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε?? εγγω ειμαι στη 12 μερα καθυστερησης αλλα θελω να περιμενω μεχρι τελος της βδομαδας για να κανω χοριακη..ποναω πολυ χαμηλα αριστερα,στηθος τιποτα,εχω υγρα διαφανη και πονοκεφαλους.. εμενα τα μονο συμπτωματα περιοδου που εχω παντα ειναι ονος στο στηθος..τωρα τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

12 μέρες ;;; έχεις σταθερό κύκλο ;

δεν έχεις αγωνία ;

Εγώ θυμάμαι, είχα πόνους περιόδου, πρησμένο στήθος και ένιωθα περίεργα.

γενικοτερα εχω αστατο μεγαλο κυκλο..οποτε θελει ερχεται το περισσοτερο 45 μερες κυκλο..την προηγουμενη φορα ειχα 30 μερες κυκλο μου ηρθαν κανονικα δηλαδη. τ.π τη μεγαλοβδομαδα.. τωρα εχω 12 μερες καθυστερηση και αυτο που λες το νιωθω και εγω..3-4 μερες νιωθω πονους περιοδου και λεω τωρα θα μου ερθουν αλλα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

απο βδομάδα κάνε μια χοριακή να δεις...

Α, εγώ είχα (μη γελάσεις!) και πολλά αέρια....

:tongue: απ'οτι εχω ακούσει τα συμπτώματα είναι διαφορετικά απο γυναίκα σε γυναίκα.. απλά εμεις προσπαθούμε τώρα και 1 χρόνο και κάθε μήνα ελπίζω και πιάνομαι απ'αυτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς προσπαθούσαμε περίπου 6 μήνες..

Πολύ άγχος, πολύ ζόρι στη δουλειά μέχρι που μια μέρα μου σπάσανε τα νεύρα στη δουλειά και παραιτήθηκα. Και τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος.

Για αυτό σου είχα πει οτι θέλει ηρεμία. Ναι είναι δύσκολο, απο τη στιγμή που το θέλεις τόσο πολύ, αλλά η φύση ξέρει καλύτερα..

Εύχομαι απο την καρδιά μου να είσαι !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή New Baby !

Λίγος καιρός σου έμεινε.. Δεν είχα καταλάβει οτι είσαι νότια !! Στο Καλαμάκι μπορεί να πάμε τριήμερο, τέλος του μήνα. Λατρεύω Νότο !!!

χαχααχα καλαμακι??? που ειναι αυτο....;) εχεις καταγωγη απο κει η απλα θα πατε ετσι? απ οτι καταλαβες ειμαι πολυ κοντα:rolleyes:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα εχω αστατο μεγαλο κυκλο..οποτε θελει ερχεται το περισσοτερο 45 μερες κυκλο..την προηγουμενη φορα ειχα 30 μερες κυκλο μου ηρθαν κανονικα δηλαδη. τ.π τη μεγαλοβδομαδα.. τωρα εχω 12 μερες καθυστερηση και αυτο που λες το νιωθω και εγω..3-4 μερες νιωθω πονους περιοδου και λεω τωρα θα μου ερθουν αλλα τιποτα..

και μενα ο κυκλος μου καπως ετσιι ηταν..36-50 που και που το θυμοταν και στις 28..παντως τωρα που ημουν εγκυος ειχα ολα τα συμπτωματα που ειχα οταν περιμενα να αδιαθετησω αλλα πολυ καιρο! φαντασου το στηθος μου πονουσε πανω απο 2 βδομαδες μεχρι να κανω τη χοριακη..το μονο που αλλαξε ηταν οτι δεν ηθελα με τιποτα γλυκα που παντα τα ετρωγα πριν την περιοδο..α και λιιιγγοοο παραπανω νευρα απο το κανονικο! χαχαχαχα


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχααχα καλαμακι??? που ειναι αυτο....;) εχεις καταγωγη απο κει η απλα θα πατε ετσι? απ οτι καταλαβες ειμαι πολυ κοντα:rolleyes:

όχι, είχαμε πάει πέρσι και μας άρεσε πολύ !! Όλη μέρα παραλία είμασταν ! Πωπω.. και κάνεις τόσο δρόμο για το γιατρό ε...; Να προσέχεις στο δρόμο..!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

και μενα ο κυκλος μου καπως ετσιι ηταν..36-50 που και που το θυμοταν και στις 28..παντως τωρα που ημουν εγκυος ειχα ολα τα συμπτωματα που ειχα οταν περιμενα να αδιαθετησω αλλα πολυ καιρο! φαντασου το στηθος μου πονουσε πανω απο 2 βδομαδες μεχρι να κανω τη χοριακη..το μονο που αλλαξε ηταν οτι δεν ηθελα με τιποτα γλυκα που παντα τα ετρωγα πριν την περιοδο..α και λιιιγγοοο παραπανω νευρα απο το κανονικο! χαχαχαχα

αυτο φοβαμαι κ εγω ετσι που εχω αστατο κυκλο θα μεινω και δεν θα το παρω χαμπαρι..απλα δεν μπορω να τρεχω και καθε τρεις κ λιγο για χοριακες.. απλα αυτοι πονοκεφαλοι συνεχομενοι τωρα και 4 μερες και τα πονακια χαμηλα αριστερα μου φαινονται περιεργα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο φοβαμαι κ εγω ετσι που εχω αστατο κυκλο θα μεινω και δεν θα το παρω χαμπαρι..απλα δεν μπορω να τρεχω και καθε τρεις κ λιγο για χοριακες.. απλα αυτοι πονοκεφαλοι συνεχομενοι τωρα και 4 μερες και τα πονακια χαμηλα αριστερα μου φαινονται περιεργα

παλια εκανα και γω καθε τρις και λιγο τεστ εγκυμοσυνης...απο τα μεσα του κυκλου προσεχα και ελατωνα στο ελαχιστο το τσιγαρο..δεν επινα παρα μια μπυριτσα που και που μεχρι να μου ξαναρθει γιατι ελεγα αν ειμαι εγκυος μην κανω κανα κακο..λιγο τρελα..μεχρι που ειπα δεν γινετε να ζω μια ζωη ετσι..ενα θα σου πω..το μηνα που εμεινα εγκυος δεν το περιμενα με τιποτα γιατι οτι εγινε εγινε 2 φορες ολες κιολες και αυτο σε μερες που υποτιθετε περιμενα τους επισκεπτες...ετυχε αυτος ο μηνας και καθε μερα σχεδον ειμασταν καπου παρεα και πιναμε..!! με αποκορυφωμα ενα ταξιδι που κερδισα μιας μερας για το βουκουρεστη που πηγαμε και ειδαμε την εθνικη στον τελικο και εκτος απο την ταλαιπωρια,την ορθοστασια και την αυπνια περασα πανω απο 6 φορες μεσα σε ενα 24ωρο απο τον ελεγχο στο αεροδρομιο που δεν ξερω αν κανει στην εγκυμοσυνη..μετα απο 2 μερες και πολλες μερες καθυστερηση λεω κατσε μωρε να δω μπας και...και οντως ημουν εγκυος! γιαυτο συμβουλη μου ειναι να μην αγχωνεσαι καθε μηνα..εφοσον ειναι και σενα ετσι ο κυκλος αστο λιγο και οταν περασουν πια οι μερες του μεγαλυτερου σου κυκλου τοτε δες το γιατι αλλιως θα τρελαθεις!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

όχι, είχαμε πάει πέρσι και μας άρεσε πολύ !! Όλη μέρα παραλία είμασταν ! Πωπω.. και κάνεις τόσο δρόμο για το γιατρό ε...; Να προσέχεις στο δρόμο..!!

και δεν φυσουσε? τυχεροι ησασταν!!! περσι δουλευα σε καφετερια στο καλαμακι..λες να εχουμε συναντηθει?? οσο για το δρομ τι να κανω..μεχρι τωρα δεν με ενοιαζε..συνηθως πηγαινα και με τον συζηγο οποτε οκ..κανα 2 φορες πηγα και μονη μου..τωρα ομως με τη ζεστη ειναι ταλαιπωρια..το παγνη παντως το διαλεξα και επειδη μου πεφτει λιγο πιο κοντα αποτι το βενιζελειο! χαχαχα προνοησα και σκευτικα ακομα και αυτα τα λιγα εξτρα χιλιομετρα!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

και δεν φυσουσε? τυχεροι ησασταν!!! περσι δουλευα σε καφετερια στο καλαμακι..λες να εχουμε συναντηθει?? οσο για το δρομ τι να κανω..μεχρι τωρα δεν με ενοιαζε..συνηθως πηγαινα και με τον συζηγο οποτε οκ..κανα 2 φορες πηγα και μονη μου..τωρα ομως με τη ζεστη ειναι ταλαιπωρια..το παγνη παντως το διαλεξα και επειδη μου πεφτει λιγο πιο κοντα αποτι το βενιζελειο! χαχαχα προνοησα και σκευτικα ακομα και αυτα τα λιγα εξτρα χιλιομετρα!

χαχα ! Την πρώτη μέρα πήγαμε λεει στην παραλία και η άμμος ήταν σαν καρφίτσες !!!! Αλλά εμείς οι τρελοί βουτήξαμε, εγώ στα ρηχά μαζί με τις κοτρώνες !! :D


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα ! Την πρώτη μέρα πήγαμε λεει στην παραλία και η άμμος ήταν σαν καρφίτσες !!!! Αλλά εμείς οι τρελοί βουτήξαμε, εγώ στα ρηχά μαζί με τις κοτρώνες !! :D

ειναι ωραια..καθαρα... ηρεμα.. αλλα αυτος ο αερας ειναι απελπισια..οπως και οταν εχει κυμα γιατι μπορεις να σκοτωθεις μεχρι να μπεις στη θαλασσα! κατα ταλλα πολυ ωραια..χιχιχι ωραια διαφημιση κανω!:tongue::tongue::tongue:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλλιτσα σου εύχομαι να είσαι!! Πάντως κ εγώ τον μήνα που ήμουν τελικά, πέρασα στεναχώρια γιατί έχασα τον παππού μου, ταξίδεψα στην Αθήνα και δεν είχα κανένα προαίσθημα όπως άλλες φορές που νόμιζα ότι είχα!!! Λένε ότι το τεστ ούρων είναι πιο καλό όταν πρόκειται για λίγων ημερών εγκυμοσύνη!

Bri ήθελα να πάω στη συνάντηση αλλά δεν τα κατάφερα!!! Δυστυχώς!!!

New baby μπορεί να είσαι μακριά, αλλά ζεις σε ωραία τοποθεσία!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...