Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γειας σας!!! τι κανετε??? ρε κοριτσια δεν ξερω τι κανει στο Ηρακλειο αλλα εδω ζω την απολυτη παρανοια σημερα! πηγα 8 το πρωι για ψωνια στο σουπερ μαρκετ και μονο που δεν σκουσε ο τζιτζικας και τωρα παιρνει το κοσμο απο τον αερα! σκοτινιασε ο καιρος και βρεχει..απο το πουθενα ολα αυτα..το πρωι δεν ειχε ιχνος συννεφου:confused::confused: αφου τωρα αλλαξα και εβαλα κατι πιο χειμερινο γιατι κανει και ψυχρα!!!

εβαλα τα πρωτα πραγματακια σετη βαλιτσα!!! καλα δεν φτανει με τιποτα η μια μικρη και θα παρω και ενα σακ βουαγιαζ για να βαλω εκει πανες-σερβιετες-αφρολουτρα και τετοια!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες από Ηράκλειο Κρήτης!

Χαίρομαι πολύ που ανήκω στην όμορφη παρέα σας και μπορούμε να ανταλλάξουμε τις χαρές μας και ...τους πόνους μας....

Είμαι έγκυος 5 εβδομάδων και θέλω να γεννήσω στο Μητέρα...Εάν κάποια από εσάς έχει να προτείνει γυναικολόγο, θα με βοηθούσε πολύ! Έχω ακούσει για κάποια ονόματα (Προκοπάκη , Αγγελάκη, Μιχελάκη, Παρίση και Παπαδάκη .....) αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.......Βασικά, πέρα από καλός στη δουλειά του, θα ήθελα να είναι ήρεμος (είμαι πολύ φοβιτσιάρα με τους γιατρούς), να είναι προσεκτικός (γιατί στον τελευταίο ενδοκολπικό υπέρηχο που έκανα μαράθηκα στον πόνο) και να είναι προσιτός σαν άνθρωπος δηλ. όχι το στυλ του υψηλού επιστήμονα που δεν έχεις το θάρρος να τον ρωτήσεις αυτά που θέλεις...........sorry αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα και ελπίζω στη βοήθεια σας γιατί πρέπει τις επόμενες μέρες να κλείσω ραντεβού οπωσδήποτε!! ;)


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες από Ηράκλειο Κρήτης!

Χαίρομαι πολύ που ανήκω στην όμορφη παρέα σας και μπορούμε να ανταλλάξουμε τις χαρές μας και ...τους πόνους μας....

Είμαι έγκυος 5 εβδομάδων και θέλω να γεννήσω στο Μητέρα...Εάν κάποια από εσάς έχει να προτείνει γυναικολόγο, θα με βοηθούσε πολύ! Έχω ακούσει για κάποια ονόματα (Προκοπάκη , Αγγελάκη, Μιχελάκη, Παρίση και Παπαδάκη .....) αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.......Βασικά, πέρα από καλός στη δουλειά του, θα ήθελα να είναι ήρεμος (είμαι πολύ φοβιτσιάρα με τους γιατρούς), να είναι προσεκτικός (γιατί στον τελευταίο ενδοκολπικό υπέρηχο που έκανα μαράθηκα στον πόνο) και να είναι προσιτός σαν άνθρωπος δηλ. όχι το στυλ του υψηλού επιστήμονα που δεν έχεις το θάρρος να τον ρωτήσεις αυτά που θέλεις...........sorry αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα και ελπίζω στη βοήθεια σας γιατί πρέπει τις επόμενες μέρες να κλείσω ραντεβού οπωσδήποτε!! ;)

γεια σου κοριτσι!! με το καλο το μωρακι εισαι φρεσκια ακομα..!! εγω ειμαι στην προσπαθια τωρα και 1 χρονο για μωρακι και περιμενω.. εγω παλι μητερα δεν θελω με τιποτα ενω ολες οι κολλητες και η κουνιαδα μου πανε στον μιχελακη..απ'οτι μου λενε ειναι φοβερος..μια φορα ειχα παει κ εγω με την κουνιαδα μου και ηταν πολυ αμεσος,με χιουμορ,χαλαρος,νεος και καθολου κομπλεξικος..εγω αυτα που ξερω αυτα σου λεω. εγω θελω ασκληπιειο κ μονο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες από Ηράκλειο Κρήτης!

Χαίρομαι πολύ που ανήκω στην όμορφη παρέα σας και μπορούμε να ανταλλάξουμε τις χαρές μας και ...τους πόνους μας....

Είμαι έγκυος 5 εβδομάδων και θέλω να γεννήσω στο Μητέρα...Εάν κάποια από εσάς έχει να προτείνει γυναικολόγο, θα με βοηθούσε πολύ! Έχω ακούσει για κάποια ονόματα (Προκοπάκη , Αγγελάκη, Μιχελάκη, Παρίση και Παπαδάκη .....) αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.......Βασικά, πέρα από καλός στη δουλειά του, θα ήθελα να είναι ήρεμος (είμαι πολύ φοβιτσιάρα με τους γιατρούς), να είναι προσεκτικός (γιατί στον τελευταίο ενδοκολπικό υπέρηχο που έκανα μαράθηκα στον πόνο) και να είναι προσιτός σαν άνθρωπος δηλ. όχι το στυλ του υψηλού επιστήμονα που δεν έχεις το θάρρος να τον ρωτήσεις αυτά που θέλεις...........sorry αν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα και ελπίζω στη βοήθεια σας γιατί πρέπει τις επόμενες μέρες να κλείσω ραντεβού οπωσδήποτε!! ;)

Καλησπερα Νταλια και καλωσορισες στο παρεακι! Να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!! Με το καλο το μωρακι σας!

Οσον αφορα το θεμα του γυναικολογου πρεπει να νιωσεις ανετα πρωτα εσυ και να σου κανει το κλικ ο ντοκ!!

Εγω πηγαινω στον Αγγελακη ο οποιος οτι και να πω ειναι λιγο!!! Πρωτα απο ολα ανθρωπος!! Ειναι πολυ καλος επιστημονας και πολυ προσιτος!!

Το μονο μειον ειναι οτι εχεις αναμονη στο ραντεβου σου!! Εχει παρα πολυ κοσμο!!

Εγω παντως δεν τον αλλαζω με κανεναν!!! :D:D:D:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντάλια καλωσηρθες!!! Ο γιατρός είναι πολύ προσωπικό θέμα! Αυτός που είναι καλός για μένα, μπορεί για σένα να είναι ο χειρότερος!!! Από αυτούς που έγραψες έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Αγγελάκη. Εγω στην αρχή της εγκυμοσύνης μου πήγαινα στον Παριση. Πολυ καλος γιατρός, γλυκομιλητος, κατατοπιστικός, όλα καλά! Στην πορεία άλλαξα γιατρό λόγω αλλαγής μαιευτηρίου και όχι επειδή είχα κάτι με τον άνθρωπο! Στο Μιχελακη έχουν γεννήσει κάποιες φίλες μου και τον έχουν θεό. Εμενα προσωπικά δεν με τρέλανε παλιότερα που είχα πάει για Παπ. Συμπέρασμα: ποτε δεν μπορείς να ξέρεις αν δεν συναναστραφεις κάποιον. Κ ο τωρινός γιατρός μου μια χαρά είναι, αλλά την τελική γνώμη θα τη σχηματισω αφού γεννήσω!!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι μου φιλάκια πολλά!!!

Baby με το καλό και στην υπόλοιπη βαλιτσουλα!!! Όσο για τον καιρό....είναι τρελός!!!

Καλλιτσα μανούλες του μπι σημαίνει που πρόκειται να γίνουν μανούλες!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ νέα στην παρέα σας. Είμαι μόλις 10 εβδ. και 2 ημερών! Το πρώτο μου μωράκι και είμαι φυσικά κατενθουσιασμένη. Την τελευταία φορά που το άκουσα ήταν την Δευτέρα και ήταν 31 χιλιοστά. Άκουσα καρδούλα και είδα να κουνιέται!! Φοβερό συναίσθημα τελικά!! Είμαι στην φάση που ψάχνω να κλείσω ραντεβού για αυχενική και pap-A. O γιατρός μου πρότεινε διάφορους πιστοποιημένους. Αλλά σκέφτομαι να πάω στο μητέρα που μπορώ να κάνω και τις 2 εξετάσεις μαζί, απλά με φοβίζει λίγο το κόστος. Στο μητέρα είναι 139? συνολικά. Ξέρει καμία κοπέλα αν μπορώ να το κάνω πιο οικονομικά κάπου αλλού?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα!! Εγώ πήγαινα χρόνια στου κ. Αγγελάκη. Είναι όντως πολύ γλυκός και καλός, έχεις την αίσθηση ότι αυτός ντρέπεται πιο πολύ από εσένα. ΑΛΛΑ!! Πέρα το ότι έμενα με απογοήτευσε....πολύ πρόσφατα ενώ είχα κάνει ορμονικές εξετάσεις που σύμφωνα με τα λεγόμενα του δεν είχαν βγει κακές, με ξεπέταξε όταν πήγα να του τις δείξω, με απογοήτευσε και με έστειλε να κάνω ένα σωρό άλλες εξετάσεις!!Ευτυχώς το φασολάκι μου ήρθε σχεδόν αμέσως μετά και με γλίτωσε από όλα αυτά. Μεγάλο μείον του επίσης θεωρώ ότι έχει ένα θεματάκι με τα ραντεβού του. Ποτέ δεν πήγα και να μην περιμένω με τις ώρες... όχι μόνο εγώ που πήγαινα για μια απλή εξέταση αλλά και εγκυμονούσες. Άλλες κοπέλες δε τις νοιάζει αλλά εμένα που δεν έχω πολύ χρόνο λόγω δουλειάς το θεωρώ μείον. Τώρα πάω στον κ. Παπαδάκη που είναι και αυτός στο μητέρα, είναι πολύ ήρεμος άνθρωπος, σε καθησυχάζει και σου εμπνέει εμπιστοσύνη, και μπαίνω στην ώρα μου στο ραντεβού. Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπική άποψη......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!! Εγώ πήγαινα χρόνια στου κ. Αγγελάκη. Είναι όντως πολύ γλυκός και καλός, έχεις την αίσθηση ότι αυτός ντρέπεται πιο πολύ από εσένα. ΑΛΛΑ!! Πέρα το ότι έμενα με απογοήτευσε....πολύ πρόσφατα ενώ είχα κάνει ορμονικές εξετάσεις που σύμφωνα με τα λεγόμενα του δεν είχαν βγει κακές, με ξεπέταξε όταν πήγα να του τις δείξω, με απογοήτευσε και με έστειλε να κάνω ένα σωρό άλλες εξετάσεις!!Ευτυχώς το φασολάκι μου ήρθε σχεδόν αμέσως μετά και με γλίτωσε από όλα αυτά. Μεγάλο μείον του επίσης θεωρώ ότι έχει ένα θεματάκι με τα ραντεβού του. Ποτέ δεν πήγα και να μην περιμένω με τις ώρες... όχι μόνο εγώ που πήγαινα για μια απλή εξέταση αλλά και εγκυμονούσες. Άλλες κοπέλες δε τις νοιάζει αλλά εμένα που δεν έχω πολύ χρόνο λόγω δουλειάς το θεωρώ μείον. Τώρα πάω στον κ. Παπαδάκη που είναι και αυτός στο μητέρα, είναι πολύ ήρεμος άνθρωπος, σε καθησυχάζει και σου εμπνέει εμπιστοσύνη, και μπαίνω στην ώρα μου στο ραντεβού. Όλα αυτά βέβαια είναι προσωπική άποψη......

καλημερα κοριτσι μου με το καλο και στο δικο σου μωρακι!!!κ εσυ φρεσκια εγκυουλα εισαι!! εγω στην προσπαθια ακομα.. :rolleyes: εγω εχω τον Σπανουδακη στο ασκληπιειο και ειναι πολυ γκυκος και καλος ανθρωπος το ποσο σου φτιαχνει την διαθεση και τις φοβιες ειναι απιστευτο κ με χιουμορ.. αλλα αυτα ειναι οντως υποκειμενικα.. εγω ειχα μια γυναικα αλλα ηταν τελειως ψυχακι πηγαινα και εφευγα φοβισμενη και ευτυχως βρηκα τον Σπανουδακη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κορίτσια ! Καλώς ήρθαν τα νεα κορίτσια !!

Η επιλογή γυναικολόγου-μαιευτήρα, είναι πολύ προσωπική υπόθεση. Αυτό έχω καταλάβει εγώ, απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου. Παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας της εγκύου και του γιατρού. Άλλο κλικ θα κάνει εμένα κάποιος και ίσως κανένα σε άλλη κοπέλα. Είναι θέμα χημείας και εμπιστοσύνης. Εγώ άκουγα πολύ καλά λόγια για ένα γιατρό, αλλά όταν τον είδα απο κοντά, δεν με ξετρέλανε.

Αυτό που θέλω να πω Nτάλια είναι οτι είναι καλύτερο να δεις 2-3 γιατρούς, ώστε να έχεις να συγκρίνεις ποιός είναι ο πιο κατάλληλος για σένα. Είναι πολύ σημαντικό, επειδή αυτός θα σε βοηθήσει στη πιο σημαντική στιγμή της ζωής σου. Αυτοί που έγραψες, είναι γνωστοί πάντως και έχουν καλή φήμη.

Αλλά επειδή γράψατε για αναμονή, αν ο γιατρός μου είχε μεγάλη αναμονή αλλά τον εμπιστευόμουν στο φούλ, δε θα με ένοιαζε να περιμένω.


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι? τωρα και 5 μερες το κεφαλι κοντευει να σπασει..επισης εχω πονους περιοδου τοσες μερες και τιποτα..ολο νομιζω οτι τωρα μου ηρθε παω στο μπανιο και τιποτα..εχω 14 μερες καθυστερηση αλλα επειδη εχω μεγαλο κυκλο λεω να περιμενω λιγο ακομα..ειναι οι πονοκεφαλοι συμπτωμα???σαν να καιει το κεφαλι μου συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια , σας ευχαριστώ πολύ για την τόσο άμεση ανταπόκριση!! Όντως έχετε δίκιο, ο γιατρός είναι πολύ προσωπική υπόθεση και μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή της Brilliant ..θα κλείσω ραντεβού με 2-3 για να επιλέξω.....Τώρα μου είπαν και για κάποιον Μακρυγιαννάκη ο οποίος όμως , απ'ότι έχω καταλάβει , κατεβαίνει από Αθήνα για Ιατρείο.....Νομίζω πως πρέπει να ξεκινήσω την ...οντισιόν.....:lol:


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...