Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

Baby στο Βενιζέλειο θα γεννήσω. Για τα σεντόνια μου το έχουν πει πολλοί! Βέβαια είναι και θέμα τύχης! Μπορεί να στα αλλάζουν κάθε μέρα, μπορεί και όχι! Ακόμη και σε ιδιωτικό έχω ακούσει να λερωθεί το σεντόνι και για να στο αλλάξουν να πρέπει να γίνει ολόκληρο ζήτημα!!

Κάτι άλλο: τι γνώμη έχετε για τα ρουχαλάκια του Jumbo; Εγώ κάτι που είχα πάρει για μένα, στο πρώτο-δεύτερο πλύσιμο είχε γίνει χάλια! Δεν ξέρω αν πρέπει να ψωνίσω του μωρού απο κάπου που δεν ψωνίζω για μένα. Πήγα την περασμένη εβδομάδα και η ποιότητα μου φάνηκε λίγο χάλια (τα ζιπουνάκια ήταν σκληρά και οι στάμπες μου φαίνονταν κάπως για νεογέννητο!). Αφήστε που δεν εμπιστεύομαι ούτε τις μάρκες που φέρνει. Μου φαίνονται β-γ διαλογής. Για παράδειγμα κοίταξα ένα κάθισμα αυτοκινήτου fischer price που το είχε πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με άλλα καταστήματα, αλλά από πίσω δεν υπήρχαν τα αυτοκόλλητα πιστοποίησης!!!! Όταν έφτιαχνα το σπίτι, μου είχε πει ένας μάστορας ότι στα μεγάλα καταστήματα, τύπου praktiker, βρίσκουμε πιο οικονομικά τα ίδια προϊόντα γιατί φέρνουν τα β-γ διαλογής από τα εργοστάσια. Αφήστε που υπάρχουν ελληνικές μάρκες που δεν είναι πολύ ακριβές! δλδ να γλιτώσεις πόσο; 5-6 ευρώ; Ποια είναι η γνώμη σας;


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Baby στο Βενιζέλειο θα γεννήσω. Για τα σεντόνια μου το έχουν πει πολλοί! Βέβαια είναι και θέμα τύχης! Μπορεί να στα αλλάζουν κάθε μέρα, μπορεί και όχι! Ακόμη και σε ιδιωτικό έχω ακούσει να λερωθεί το σεντόνι και για να στο αλλάξουν να πρέπει να γίνει ολόκληρο ζήτημα!!

Κάτι άλλο: τι γνώμη έχετε για τα ρουχαλάκια του Jumbo; Εγώ κάτι που είχα πάρει για μένα, στο πρώτο-δεύτερο πλύσιμο είχε γίνει χάλια! Δεν ξέρω αν πρέπει να ψωνίσω του μωρού απο κάπου που δεν ψωνίζω για μένα. Πήγα την περασμένη εβδομάδα και η ποιότητα μου φάνηκε λίγο χάλια (τα ζιπουνάκια ήταν σκληρά και οι στάμπες μου φαίνονταν κάπως για νεογέννητο!). Αφήστε που δεν εμπιστεύομαι ούτε τις μάρκες που φέρνει. Μου φαίνονται β-γ διαλογής. Για παράδειγμα κοίταξα ένα κάθισμα αυτοκινήτου fischer price που το είχε πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με άλλα καταστήματα, αλλά από πίσω δεν υπήρχαν τα αυτοκόλλητα πιστοποίησης!!!! Όταν έφτιαχνα το σπίτι, μου είχε πει ένας μάστορας ότι στα μεγάλα καταστήματα, τύπου praktiker, βρίσκουμε πιο οικονομικά τα ίδια προϊόντα γιατί φέρνουν τα β-γ διαλογής από τα εργοστάσια. Αφήστε που υπάρχουν ελληνικές μάρκες που δεν είναι πολύ ακριβές! δλδ να γλιτώσεις πόσο; 5-6 ευρώ; Ποια είναι η γνώμη σας;

εγω ψωνισα απο κει.. επισεις μου εχουν φερει αρκετα ρουχα απο to jumbo..τα οποια τα ειχαν φορεσει 2 παιδια πριν μου τα φερουν και δεν εχουν παθει τιποτα.. για μενα δεν αξιζει να παω να δωσω μια περιουσια για φορμακια που θα βαλει 1-2 μηνες. βαμβακερα ειναι ετσι και αλλιως και σχεδον σε ολα τα μαγαζια επωνυμα και μη τα ρουχα ειναι Made in china οποτε ποια η διαφορα?

οσο για το καθισμα εμενα μου ετυχε το αντιθετο..ειχα παει να παρω ενα ριλαξ της chicco αλλα επειδη δεν ειχε το χρωμα που το ηθελα κοιταξα μετα στο λυτω και τελικα το παραγγειλα απο εκει Online και μαζι με μεταφορικα και αντικαταβολη μου ηρθε τελικα πιο φθηνα..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα μερικά ζιπουνάκια απο το Τζάμπο. Απο τη στιγμή που τα περισσότερα σε όλα τα καταστήματα είναι Made in China, Made in Turkey... Είχα πάει να αγοράσω ένα τζην εγκυμοσύνης απο πασίγνωστο κατάστημα και το βάζω, βλέπω το καρτελάκι made in China και η τιμή 65ευρώ... Ε, όχι, κοροϊδία..

Σαν νεογέννητο θα του βάλω κάτι απαλό, καλής ποιότητας βαμβακι (τα Μινέρβα είναι πολύ καλά..) αλλά για μερικές μέρες.. Μωρέ, στην κρίση της κάθε μαμάς είναι όλα ! Και ρουχαλάκια μου έχουν δώσει φίλες μου και καινούργια έχω αγοράσει..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μολις βγηκα 5 λεπτα εξω και απ οτι φαινετε θα ειναι μια πολλλυυυυ ζεστη μερα σημερα!!!

brilliant αυτο λεω και γω..ολα σχεδον τα πραγματα ειναι made in china. ο θειος μου εχει εργοστασιο με υφασματα για τσαντες και παπουτσια και γυριζει ολο τον κοσμο για αυτα..αυτο που μου εχει πει ειναι οτι ακομα και πχ. made in italy να λεει.. αρκει να εχουν κανει μια μικρη ραφη στο ρουχο στην χωρα αυτη και μετα δικαιουνται να το ονομασουν made in.... κιας ηρθε σχεδον ετοιμο απο αλλη χωρα! εγω σπανια πλεον κοιταω ετικετες.. βλεπω τα ρουχα με το ματι και την υφη...και καταλαβαινω την ποιοτητα του. η μπορει το ρουχα να ειναι κατασκευασμενο πχ στην ελλαδα αλλα το τα υφασματα του να ειναι παλι απο κινα.. δεν μπορεις να ξερεις.καλα χθες ειδα ενα συνολακι 40 ε για τον μπεμπη και το ερωτευτικα..παντελονακι σαλοπετα καρο μπλε με λιγο κοκκινο και μπλε μπλουζακι απο μεσα!!! ισως ειναι το μονο σε τετοια τιμη που θα παρω γιατι ειναι και γνωστης μου το μαγαζι και εχω να ψωνισω κανα 2 χρονια απο κει..ε τωρα που με βλεπει και εγκυος ντρεπομαι να μην παρω τιποτα.. (ελπιζω να μου κανει λιγο καλητερη τιμη:rolleyes::rolleyes::rolleyes:..).αχχχ τι θα κανουμε με αυτα τα οικονομικα? θα στρωσουν ποτε??? δεν κερδιζω και κανα joker..!!!!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Το ξέρω ότι όλα είναι κινέζικα, απλά η ποιότητα δεν μου φάνηκε καλή! Κ εγώ δεν φοράω μάρκες, και τα Ζάρα όλα πακιστάν και τέτοια είναι, αλλά εχω ρούχα 10ετίας!! Δεν ξέρω! Στο δερματάκι του μωρού με προβληματίζει πολύ! Τα μινέρβα είναι ακριβά, αλλά υπάρχουν και τα ερσα και άλλες μάρκες οικονομικές. Γι'αυτό το λόγο θα περιμένω τον Αύγουστο που θα έχει εκπτώσεις! Δεν είμαι ψώνιο, ούτε μου περισσεύουν, αλλά ας πούμε πιο πολύ εμπιστεύομαι τη Λαϊκή, παρά τα Τζάμπο! Το hnm εχει απιστευτα ρούχα και πολύ φτηνα, αλλά δυστυχώς δεν έχει ηλ/κό κατάστημα!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!! Το ξέρω ότι όλα είναι κινέζικα, απλά η ποιότητα δεν μου φάνηκε καλή! Κ εγώ δεν φοράω μάρκες, και τα Ζάρα όλα πακιστάν και τέτοια είναι, αλλά εχω ρούχα 10ετίας!! Δεν ξέρω! Στο δερματάκι του μωρού με προβληματίζει πολύ! Τα μινέρβα είναι ακριβά, αλλά υπάρχουν και τα ερσα και άλλες μάρκες οικονομικές. Γι'αυτό το λόγο θα περιμένω τον Αύγουστο που θα έχει εκπτώσεις! Δεν είμαι ψώνιο, ούτε μου περισσεύουν, αλλά ας πούμε πιο πολύ εμπιστεύομαι τη Λαϊκή, παρά τα Τζάμπο! Το hnm εχει απιστευτα ρούχα και πολύ φτηνα, αλλά δυστυχώς δεν έχει ηλ/κό κατάστημα!

σνιφ σνιφ...και γω τα αγαπω τα h&m...αντε να ανοιξει κανενα και στο ηρακλειο!!! η εστω να αποκτησει το ελληνικο σιτε ονλινε αγορες!!! ειδικα τα εσωρουχα του ειναι τα αγαπημενα μου και κρατανε χρονια!!! καλε κανεις δεν σε λεει ψωνιο! πριν λιγο διαβαζα ποιες ειναι οι αχρηστες αγορες που κανουμε για τα μωρακια μας..ε ο καθενας ελεγε και αλλα..αυτο που βολεψε την μια και θεωρουσε τοπ αγορα η αλλη το θεωρησε το πιο αχρηστο πραγμα που ψωνισε..οποτε οτι θεωρουμε εμεις οτι θα μας βολεψει και οτι μας γεμιζει το ματι;)


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, αυτά τα οικονομικά... Αλλά μωρέ, και με τα λίγα θα τα καταφέρουμε !!

Κορίτσια το καλοκαίρι θα είναι καυτό, αν δουμε τη σημερινη μέρα.. Γεννάω τέλη Αυγούστου και παρακαλάω να μη φάω όλο το μήνα, θα σαλτάρω !!

Πήγα και ψήφισα και έσκασα !! Χτες βράδυ άρχισαν κι οι αυπνίες..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω το απογευματάκι να ψηφίσω γτ αλλιως θα σκάσω!!! Εγώ Μπρι γεννάω Σεπτέμβρη, οπότε όλο το καλοκαίρι θα καίγομαι!!! Την Παρασκευή είχα λιώσει...!!!! Ξερεις τι; Τα μωρά μας θέλουν αγάπη και φροντίδα...όχι χρήματα!!

Μπέιμπι συμφωνώ απόλυτα!!! Κάθε μαμά ξέρει...!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ω, Looney, μαζί θα ψηθούμε.. ! Δεν την αντέχω τη ζέστη, αλλά τι να κάνουμε ;

Λίγο αργότερα, θα πάμε για βουτιά !

Όσο για την αγάπη και τη φροντίδα, αυτή έχουμε άφθονη.. Και υπομονή, επίσης !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπρι, υπομονή άπλετη!!!!!!!!! Βενιζέλειο γεννάς; Στο Πρενατάλ κάθε μήνα έχει σεμινάριο με την προϊσταμένη μαία του Βεν και ενημερώνει σχετικά με τη φροντίδα του μωρού, αλλά και τι πρέπει να έχουμε μαζί μας στο νοσοκομείο. Τον Μάιο δεν μπόρεσα να πάω, αλλά μόλις μάθω πότε είναι τον Ιούνιο, θα ενημερώσω!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία έρευνα αγοράς στο amazon.co.uk και διαπίστωσα ότι έχει ίδιες τιμές με κατάστημα στο Ηράκλειο (όχι αλυσίδα) σε πολλά προϊόντα και επίσης ίδιες τιμές σε κάποια άλλα με Πρενατάλ! Επειδή είχα ψάξει πολύ, και για το καρότσι και την κούνια, κατέληξα ότι είναι προτιμότερο να κάνουμε έρευνα αγοράς στην πόλη μας (από όπου έχουμε και εγγύηση επιστροφής ή επισκευής) παρά να καταφεύγουμε στη λύση του εξωτερικού. Χώρια που και οι καταστηματάρχες κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί! Να επισημάνω ότι αυτή είναι η προσωπική μου άποψη!

Μπρι εννοείται θα σε ειδοποιήσω!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο Αγγλικό σάιτ του Μάδερκέαρ και διαπίστωσα ότι την Ελλάδα την έχουν εξαιρέσει!!!!!!!!!!! Πιο συγκεκριμένα: "N.B. We are currently unable to deliver to Afghanistan, Azerbaijan Bulgaria, Burundi, China, Congo Republic, French Polynesia, Georgia, Greece, Guinea-Bissau, Iraq, Kazakhstan, Liberia, Republic of Ireland, Romania, Russia, Rwanda, Serbia, Slovenia, Somalia, Tajikistan and Uzbekistan."


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...