Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

καλημερα και απο μενα...εγω χρειαζομαι ακομα μερικα ψιλοπραγματακια(μερικα ζιπουνακια,κουνουπιερες, προστατευτικα για τον ηλιο στο αυτοκινητο, και οτι αλλο θυμιθω στην πορεια)..λεω να παω την αλλη Παρασκευη μετα το γιατρο να τα παρω..σημερα επλυνα την βαλιτσα μου..οταν στεγνωσει λεω να αρχισω να την φτιαχνω σιγα σιγα..:D:D:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και απο μενα...εγω χρειαζομαι ακομα μερικα ψιλοπραγματακια(μερικα ζιπουνακια,κουνουπιερες, προστατευτικα για τον ηλιο στο αυτοκινητο, και οτι αλλο θυμιθω στην πορεια)..λεω να παω την αλλη Παρασκευη μετα το γιατρο να τα παρω..σημερα επλυνα την βαλιτσα μου..οταν στεγνωσει λεω να αρχισω να την φτιαχνω σιγα σιγα..:D:D:D

Τελεια Μπειμπι μου!!! Με το καλο η βαλιτσουλα!! Θα σου ζητησουμε μετα την βοηθεια σου για τις δικες μας βαλιτσουλες!!!!:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι κοντομανικα ζιπουνακια και μακρυμανικα φορμακια για τα κουκλάκια μας!!! Απλά υπάρχουν φορμακια με πιο ελαφριά υφάσματα σε σχέση με το βελουτέ!! Μπορούμε να πάρουμε λίγα πιο ελαφριά κ λίγα πιο βαριά, εξάλλου στην Κρήτη ζούμε...θα χουν κ πανα και κουβερτακι αν χρειαστεί! Και 7-8 γιατί πολύ γρήγορα θα τους μικρυνουν!! Κ Προσοχή!! Όχι το νούμερο 0 γτ θα το βάλουν καμιά βδομαδα!!

Μπειμπι με το καλό η βαλιτσουλα!! Ξέρεις ότι στο δημόσιο χρειάζεσαι πολλά πράγματα, ε; Μέχρι σεντόνια γτ καμια φορά δεν τα αλλάζουν!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα Κρητικουλες μου!!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Χαρμακι κοντομανικα ζιπουνακια και μακρυμανικα φορμακια για τα κουκλάκια μας!!! Απλά υπάρχουν φορμακια με πιο ελαφριά υφάσματα σε σχέση με το βελουτέ!! Μπορούμε να πάρουμε λίγα πιο ελαφριά κ λίγα πιο βαριά, εξάλλου στην Κρήτη ζούμε...θα χουν κ πανα και κουβερτακι αν χρειαστεί! Και 7-8 γιατί πολύ γρήγορα θα τους μικρυνουν!! Κ Προσοχή!! Όχι το νούμερο 0 γτ θα το βάλουν καμιά βδομαδα!!

Μπειμπι με το καλό η βαλιτσουλα!! Ξέρεις ότι στο δημόσιο χρειάζεσαι πολλά πράγματα, ε; Μέχρι σεντόνια γτ καμια φορά δεν τα αλλάζουν!

Αννουλα μου και εγω αυτο λεω!! κοντομανικα θα φοραει απο μεσα σιγουρα μεχρι τελος Οκτωβριου!! Μηδεν νουμερο μου εχουν αγορασει και ετσι δεν περνω εγω αλλα!! Σκεφτομαι να παρω ακομα 1-2 σε 0-3 και μετα 3-6 με μακρυ μανικακι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! μιας και λογικα θα ειμαι η πρωτη που θα γεννησει θα σας πω οτι πληροφοριες θελετε..!!! μου το ειπε και μια κοπελα που γεννησε εκει για τα σεντονια(του μωρου ε?)..γενικα απ οτι καταλαβα πρεπει να κραταω τα παντα! εκτος απο γαλα και μπιμπερο μιας και θελω να θηλασω αποκλειστικα αλλα και αν κατι τυχει και δεν μπορεσω(πχ καμια καισαρικη...μακρια απο μας) εχουν μπουκαλακια με γαλα.. πηρα για καλο και για κακο ακομα και γαζες και οινοπνευμα για τον οφαλο γιατι ποτε δεν ξερεις! την τελευταια φορα που πηγα δεν ειχαν πιεσομετρο στην μαιευτικη και για μια ωρα περιπου που ημουν μεσα δεν βρηκαν!! τι να πω..μαρεσει που παμε και για πιο πολυ ασφαλεια στο δημοσιο χχαχαχα..οσο για τα ρουχαλακια εγω λεω να το εχω μονο με το εσωρουχο(ζιπουνακι? δεν ξερω αν ειναι το ιδιο τα μπερδευω) και ενα σεντονακι...επειδη με εχουν ζαλισει οτι θα κρυωνει θα πεταξω και 2 μακρυμανικα ολοσωμα λεπτα που εχω απο φιλη αν και μεγαλο νουμερο νομιζω 0-3 να τα εχω για ωρα αναγκης αλλα ποσο κρυο να εχει πια μεσα Ιουλη!!! ρουχαλακια δεν εχω παρει τιποτα...περιμενω να δω μηπως μου φερουν τιποτα δωρο..:rolleyes::rolleyes:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D:D:D:D:D:D:D και ναι σημερα ειπα να το ρισκαρω!!! εφαγα παγωτο!!! ενα κυπελακι κανονικο!!!!!!!!! μετα απο μια ωρα το σακχαρο 96!!!!!!!!!!! δεν πιστευα στα ματια μου!!! αδικα το στερουμε τοσο καιρο μου φαινετε!!!!:D:D:D:Dενταξει δεν θα τρωω καθε μερα αλλα μια φορα τη βδομαδα ενα παγωτακι τωρα με τις ζεστες...

xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! μιας και λογικα θα ειμαι η πρωτη που θα γεννησει θα σας πω οτι πληροφοριες θελετε..!!! μου το ειπε και μια κοπελα που γεννησε εκει για τα σεντονια(του μωρου ε?)..γενικα απ οτι καταλαβα πρεπει να κραταω τα παντα! εκτος απο γαλα και μπιμπερο μιας και θελω να θηλασω αποκλειστικα αλλα και αν κατι τυχει και δεν μπορεσω(πχ καμια καισαρικη...μακρια απο μας) εχουν μπουκαλακια με γαλα.. πηρα για καλο και για κακο ακομα και γαζες και οινοπνευμα για τον οφαλο γιατι ποτε δεν ξερεις! την τελευταια φορα που πηγα δεν ειχαν πιεσομετρο στην μαιευτικη και για μια ωρα περιπου που ημουν μεσα δεν βρηκαν!! τι να πω..μαρεσει που παμε και για πιο πολυ ασφαλεια στο δημοσιο χχαχαχα..οσο για τα ρουχαλακια εγω λεω να το εχω μονο με το εσωρουχο(ζιπουνακι? δεν ξερω αν ειναι το ιδιο τα μπερδευω) και ενα σεντονακι...επειδη με εχουν ζαλισει οτι θα κρυωνει θα πεταξω και 2 μακρυμανικα ολοσωμα λεπτα που εχω απο φιλη αν και μεγαλο νουμερο νομιζω 0-3 να τα εχω για ωρα αναγκης αλλα ποσο κρυο να εχει πια μεσα Ιουλη!!! ρουχαλακια δεν εχω παρει τιποτα...περιμενω να δω μηπως μου φερουν τιποτα δωρο..:rolleyes::rolleyes:

Baby, για 2-3 μέρες το μωράκι να το έχεις με μακρυμάνικο εσωρουχάκι και μακρύ φορμάκι, μέχρι να συνηθίσει και λεπτό κουβερτάκι. Μέσα στη κοιλιά μας έχει θερμπκρασία 38 βαθμούς και μέχρι να συνηθίσουν κρυώνουν. Εγώ τέλη Αυγούστου θα γεννήσω και πήρα λίγα κοντομάνικα και λίγα μακρυμάνικα. Θα το νιώσουμε πως τους αρέσει καλύτερα. Απλώς όταν είναι πολύ πολύ μικρά (ημερών) θέλουν να είναι χουχουλιάρικα !

Χαίρομαι που έφαγες παγωτάκι !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλε ολες εσεις ειστε απο ηρακλειο?? και εγω!!! αλλα εγω δεν εχω ακομα μωρακι..ειμαι απ'αυτες που προσπαθουν.. :rolleyes:

καλώς τηνε τη κοπελιά !!

Εύχομαι να έχεις σύντομα μια φουσκωμένη κοιλίτσα !

Και επειδή σου μιλάω εκ πείρας : no stress !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Baby, για 2-3 μέρες το μωράκι να το έχεις με μακρυμάνικο εσωρουχάκι και μακρύ φορμάκι, μέχρι να συνηθίσει και λεπτό κουβερτάκι. Μέσα στη κοιλιά μας έχει θερμπκρασία 38 βαθμούς και μέχρι να συνηθίσουν κρυώνουν. Εγώ τέλη Αυγούστου θα γεννήσω και πήρα λίγα κοντομάνικα και λίγα μακρυμάνικα. Θα το νιώσουμε πως τους αρέσει καλύτερα. Απλώς όταν είναι πολύ πολύ μικρά (ημερών) θέλουν να είναι χουχουλιάρικα !

Χαίρομαι που έφαγες παγωτάκι !!!

:roll:και τα 2 μαζι θεωρω οτι ειναι υπερβολικα..για μεσα με τελη Ιουλη μιλαμε! εδω σημερα ειχε 32 βαθμους! θα παθει θερμοπληξια με 2 ρουχα και κουβερτακι!!! εννοειτε οτι μιλαω για εξωτερικο χωρο και χωρους χωρις κληματιστικο! ετσι και αλλιως δεν εχουμε στο σπιτι.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλε ολες εσεις ειστε απο ηρακλειο?? και εγω!!! αλλα εγω δεν εχω ακομα μωρακι..ειμαι απ'αυτες που προσπαθουν.. :rolleyes:

καλωςορισες!! με το καλο και συ μενα μωρακι στην κοιλιτσα σου..και γω το ιδιο θα σου πω..οχι αγχος...και μας ηρθε απο το πουθενα τον μονο μηνα που δεν το περιμεναμε με τιποτα!!!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

New baby σεντόνια εννοώ και για σένα, όχι μόνο για το μωρό! Γάζες θα έχουν, αλλά πάρε καλού κακού! Κ εγώ πιστεύω Ιούλη μήνα ότι χρειάζεσαι μόνο ζιπουνάκι (το εσωρουχάκι) αλλά μακρυμάνικο τις πρώτες μέρες! Μπορείς να του έχεις και παντελονάκι για τα μπουτάκια γιατί αυτά δεν είναι ολόσωμα! Η' μπορείς να του φοράς ελαφρύ φορμάκι, χωρίς ζιπουνάκι! πάντως μπορεί να κρυώνει τις πρώτες μέρες! Αν δεις και ιδρώνει, τότε να του αφαιρέσεις ρούχα! Καλτσάκια οπωσδήποτε, όσο κ αν σου φαίνεται υπερβολικό! Αυτό που λέει η Μπρι, ισχύει! Άλλο είναι 37 βαθμοί νύχτα-μέρα, κ άλλο 30-32, το βράδυ λιγότερο κλπ!

Γεια σου Καλλίτσα!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

New baby σεντόνια εννοώ και για σένα, όχι μόνο για το μωρό! Γάζες θα έχουν, αλλά πάρε καλού κακού! Κ εγώ πιστεύω Ιούλη μήνα ότι χρειάζεσαι μόνο ζιπουνάκι (το εσωρουχάκι) αλλά μακρυμάνικο τις πρώτες μέρες! Μπορείς να του έχεις και παντελονάκι για τα μπουτάκια γιατί αυτά δεν είναι ολόσωμα! Η' μπορείς να του φοράς ελαφρύ φορμάκι, χωρίς ζιπουνάκι! πάντως μπορεί να κρυώνει τις πρώτες μέρες! Αν δεις και ιδρώνει, τότε να του αφαιρέσεις ρούχα! Καλτσάκια οπωσδήποτε, όσο κ αν σου φαίνεται υπερβολικό! Αυτό που λέει η Μπρι, ισχύει! Άλλο είναι 37 βαθμοί νύχτα-μέρα, κ άλλο 30-32, το βράδυ λιγότερο κλπ!

Γεια σου Καλλίτσα!!

να παρω ολο το σπιτι δηλαδη μαζι μου?? χαχαχα καλα δικα μου σεντονια δεν θα παρω και ο θεος βοηθος..το πολυ πολυ καμια μαξιλαροθηκη! πετσετες εννοειτε δικες μου..δεν ξερω αν δινουν αλλα ποτε δεν χρεισιμοποιω ξενες..θυμισε μου και συ ΠΑΓΝΗ θα γεννησεις?


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρητικομανουλες μου!!! Δεν σας προλαβα σημερα!!!

Μπειμπι και εγω ειμαι υπερ στο κοντο μανικακι!! Σωστη ομως η σκεψη να κρατας και λεπτα με μακρυ!!! Εστω για τις πρωτες μερες!!!! Οι μαιες πιστευω ξερουν καλυτερα οποτε αν ζητησουν μακρυ καλο ειναι να κρατας!!!

Σεντονακια κοριτσακι μου κρατα ενα ζευγαρι καλυτερα!! Να το εχεις στο αμαξι σε περιπτωση που δεν στα αλλαζουν καθε μερα!!

Καλλιταα καλως ορισες στην κρητικοπαρεα!!! Κατσε παρεακι μας και πιστευω οτι με τοση μπεμπεδοσκονη συντομα θα φουσκωσει η κοιλιτσα!!

Ανουλλα μου Μπρι μου πως μου ειστε καλα μου κορθτσακια??

Ασπακι περιμενω νεακια!!

Σας φιλω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...