Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts

τελικα εχω ακομα και μεχρι τωρα καθυστερηση αλλα δεν ειμαι εγκυος εκανα χοριακη και ειναι αρνητικη..πηγα στον γιατρο και αντι να δει γιατι δεν εχω περιοδο μου ειπε να κανει ο αντρα μου σπερμοδιαγραμμα...ποσο γελοιος...και εχουν σπασει τα νευρα μου και πρεπει επιγοντως να αλλαξω να δω τι γινεται γιατι θελω να κανω παιδι..αλλα δεν με τρελενει το μητερα ρε γαμωτο δε νιωθω ασφαλεια εκει περα θα προτιμουσα ασκληπιειο..βεβαια αν βρω καλο γιατρο δεν με νοιαζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τελικα εχω ακομα και μεχρι τωρα καθυστερηση αλλα δεν ειμαι εγκυος εκανα χοριακη και ειναι αρνητικη..πηγα στον γιατρο και αντι να δει γιατι δεν εχω περιοδο μου ειπε να κανει ο αντρα μου σπερμοδιαγραμμα...ποσο γελοιος...και εχουν σπασει τα νευρα μου και πρεπει επιγοντως να αλλαξω να δω τι γινεται γιατι θελω να κανω παιδι..αλλα δεν με τρελενει το μητερα ρε γαμωτο δε νιωθω ασφαλεια εκει περα θα προτιμουσα ασκληπιειο..βεβαια αν βρω καλο γιατρο δεν με νοιαζει

για την καθυστερηση δεν σου ειπε κατι? δεν σου εκανε κανενα υπερυχω τιποτα να δειτε τι παιζει? ποσες μερες ειναι τωρα? εγω θα γεννησω σε δημοσιο και δεν ειχα και ποτε παρε δωσε ουτε με το μητερα ουτε με το ασκληπιειο..ισως μπορεσουν να σε βοηθησουν τα αλλα κοροτσια στο θεμα γιατρου. παντως οπως και να εχει προσπαθησε να μενεις ηρεμη και να μην αγχωνεσαι.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

για την καθυστερηση δεν σου ειπε κατι? δεν σου εκανε κανενα υπερυχω τιποτα να δειτε τι παιζει? ποσες μερες ειναι τωρα? εγω θα γεννησω σε δημοσιο και δεν ειχα και ποτε παρε δωσε ουτε με το μητερα ουτε με το ασκληπιειο..ισως μπορεσουν να σε βοηθησουν τα αλλα κοροτσια στο θεμα γιατρου. παντως οπως και να εχει προσπαθησε να μενεις ηρεμη και να μην αγχωνεσαι.

μου ειπε να παω να δει αν εχω κυστες(ενω πριν 2 μηνες που ειχα ξανα παει δεν ειχα τιποτα) μου εκανε υπερηχο ηταν ολα καθαρα βεβαια πηρε τη 50αρα και τιποτα αλλο..δεν επρεπε να με βαλει να καω εξετασεις?ορμονικο ελεγχο αφου δεν εχω σταθερο κυκλο??ε τιποτα δεν μου εκανε..πρωτη μου φορα εχω ενα μηνα καθυστερηση.. τ.π.16/4 εχουν περασει 2 μηνες τωρα και ουτε που ειχε την περιεργεια γιατι μου συμβαινει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε να παω να δει αν εχω κυστες(ενω πριν 2 μηνες που ειχα ξανα παει δεν ειχα τιποτα) μου εκανε υπερηχο ηταν ολα καθαρα βεβαια πηρε τη 50αρα και τιποτα αλλο..δεν επρεπε να με βαλει να καω εξετασεις?ορμονικο ελεγχο αφου δεν εχω σταθερο κυκλο??ε τιποτα δεν μου εκανε..πρωτη μου φορα εχω ενα μηνα καθυστερηση.. τ.π.16/4 εχουν περασει 2 μηνες τωρα και ουτε που ειχε την περιεργεια γιατι μου συμβαινει αυτο..

και μενα μου ειχε τυχει να εχω κυκλο μεχρι και 56 μερες δηλαδη 2 μηνες σχεδον..οταν το εψαξα λιγο πριν μηνω εγκυος ειδαμε οτι ειχα πολυκυστικες και με παρεπεμψε και σε αλλες εξετασεις αιματολογικες και ειδαμε οτι ειχα και θυροειδη..μολις εκανα την θεραπεια για τις πολυκυστικες και ξεκινησα χαπια του θυροειδη εμεινα εγκυος στο 2 μηνο απανω. εσυ τα εχεις κοιταξει αυτα?


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ειχε τυχει να εχω κυκλο μεχρι και 56 μερες δηλαδη 2 μηνες σχεδον..οταν το εψαξα λιγο πριν μηνω εγκυος ειδαμε οτι ειχα πολυκυστικες και με παρεπεμψε και σε αλλες εξετασεις αιματολογικες και ειδαμε οτι ειχα και θυροειδη..μολις εκανα την θεραπεια για τις πολυκυστικες και ξεκινησα χαπια του θυροειδη εμεινα εγκυος στο 2 μηνο απανω. εσυ τα εχεις κοιταξει αυτα?

ναι τα εχω κοιταξει δεν εχω ουτε πολυκυστικες ουτε θυροειδη..πολυκυστικες εκανα πριν 3 χρονια και θυροειδη πριν 2 μηνες.. απ'οτι καταλαβαινω δεν κανω καλες ωορριξιες γιατι και το ενδομητριο μου ειναι λεπτο(2 φορες το ειδε και δεν μου ειπε τιποτα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι τα εχω κοιταξει δεν εχω ουτε πολυκυστικες ουτε θυροειδη..πολυκυστικες εκανα πριν 3 χρονια και θυροειδη πριν 2 μηνες.. απ'οτι καταλαβαινω δεν κανω καλες ωορριξιες γιατι και το ενδομητριο μου ειναι λεπτο(2 φορες το ειδε και δεν μου ειπε τιποτα)

λυπαμαι αλλα δεν ξερω και πολλα απο αυτα...μονο απο προσωπικη εμπιρια αυτα που ειπα για πολυκστ και θυροειδη. και γω παντως απο τοτε που πρωτοαδιαθετησα ποτε δεν ειχα σταθερο κυκλο και μονο περσι το καλοκαιρι μου ειπαν για πολυκυστικες..τι να πω δεν ξερω..στην εφηβεια μου λεγανε οτι ειναι λογο ηλικιας και θα στρωσει αλλα ποτε δεν εστρωσε..ειχα κανει και μετα γυρω στα 18 μου θεραπεια με αντισυλιπτικα αλλα μολις τα εκοψα τα ιδια παλι.. τωρα δεν ξερω αν θα στρωσει το θεμα μετα τη γεννα η οχι.. αλλα δεν το εψαξα και πολυ με γυναικολογ. μια που ειχα απο τα 15 μου...μια που ειχα περσι και θεωρουσα πολυ καλη μιας και μου βρηκε τα θεματακια με πολυκδτ και θυροειδη μεχρι που μετα την β επιπεδου αλλαξα γνωμη και τωρα που παω σε δημοσιο αλλα δεν τους ξερω ονομαστικα και δεν μπορω να πω ποιος ειναι καλος και ποιος οχι..ευχομαι να βρεις γρηγορα καποιον σωστο γιατρο και να μεινεις εγκυος συντομα οπως επυθυμεις!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφα κρητικοκοριτσακια μου!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Εχεις μερες να μπω απο εδω!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα!! Κλωτσαμε τη μαμα συνεχεια και αυτη χαμογελα!!! Πηγαμε και βολτες για κρεβατακια!! Εχουμε μπερδευτει λιγακι γιατι μας αρεσουν 3-4 αλλα που θα παει θα επιλεξουμε το καλυτερο για την νεραιδουλα μας!!!

Κατα τα αλλα ολα μια χαρα!! Περιμενω πως και πως τις εκπτωσεις για να κανω τα ψωνια της μικρης!!

Βεβαια προχθες η γιαγια μας μας πηρε ενα σετ σεντονακια απο το ζαρα και το παπλωμα μας!!! ειναι τελειααα!!!!

Την αλλη εβδομαδα εχουμε την καμπυλη!!

Εσεις τι μου κανετε??

Μπειμπι μου ετοιμη?? Κοντευει η μεγαλη μερααα!!!

Αννουλα σημερα εχεις καμπυλη!!! Περιμενω νεακια!!

Ασπακι μου τι κανεις?

Μπρι Αυγουστομανουλα?? Τα νεακια σου!!!

Καλλιτσα μου τον μονο γιατρι που ξερω (παει μια φιλη μου) ειναι ο ξυλουρης! Η κοπελα ειναι ευχαριστημενη αλλα η καθεμια μας εχει διαφορετικες απαιτησεις!!

Σας φιλω ολεςςς!!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα charma!!! εμεις ειμαστε καλα!!! ειχαμε ραντεβου την παρασκευη με τον μπεμπη αλλα ακυρωθηκε και ακομα περιμενω να δω ποτε θα παω! ελπιζω αυτη τη βδομαδα γιατι τελευταια φορα πηγα στις 30-5 και το Σ/Κ μπαινω στο μηνα μου... σημερα εχω σκοπο να κανω λιγο γενικη στο σπιτι αλλα δεν το περνω αποφαση να σηκωθω απο τον καναπε!!! προς το παρον πινω το καφεδακι μου και απλα σκευτομαι τις δουλειες...χαχαχα


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια !!!

Είναι καλά όλα τα κορίτσια ;

newbaby κοντεύεις ! Αντε να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Εγώ χτες πήγα σε μια φίλη μου που γέννησε ! Το μωράκι της είναι 50 ημερών, ΓΛΥΚΑΣ !!! Πολύ συγκινητικό ρε κορίτσια.. Μια σταλιά άνθρωπος.. Θυμάστε που λέγαμε για ρούχα ; Με ένα σκέτο ζιπουνάκι τον έχει. Μόνο στο νοσοκομείο, τον έντυσαν οι μαίες με μακρύ και όταν τον πήρε σπίτι, τα μπούτια έξω ! Φανταστείτε οτι και με το ένα ζιπουνάκι το έβλεπες να σκάει.. Το ένστικτό μας θα μας οδηγήσει σε όλα και στον θηλασμό επίσης !

Όσο για το νούμερο χτες, πολύ νούμερο !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα charma!!! εμεις ειμαστε καλα!!! ειχαμε ραντεβου την παρασκευη με τον μπεμπη αλλα ακυρωθηκε και ακομα περιμενω να δω ποτε θα παω! ελπιζω αυτη τη βδομαδα γιατι τελευταια φορα πηγα στις 30-5 και το Σ/Κ μπαινω στο μηνα μου... σημερα εχω σκοπο να κανω λιγο γενικη στο σπιτι αλλα δεν το περνω αποφαση να σηκωθω απο τον καναπε!!! προς το παρον πινω το καφεδακι μου και απλα σκευτομαι τις δουλειες...χαχαχα

Μια χαρααα!!! Καθε εβδομαδα δεν γινονται τα ραντεβου απο εδω και περα;;!!

Τελειαα!!! Ενας μηνας εμεινε και μετα αγκαλιτσες με τον ομορφο πριγκιππα!!!

Δουλειες εε?? Εμενα με φωναζουν τα φασολια.. ελα να μας μαγειρεψεις και βαριεμαιιιιιιιιιιιιι.... εχω και σιδερωμα.. αλλα δεν μπορω πρωινες ωρες.. εχει πολυ ζεστη!! Φανταζομαι νοτια που εισαι εσυ τι θερμοκρασιες θα εχει!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρααα!!! Καθε εβδομαδα δεν γινονται τα ραντεβου απο εδω και περα;;!!

Τελειαα!!! Ενας μηνας εμεινε και μετα αγκαλιτσες με τον ομορφο πριγκιππα!!!

Δουλειες εε?? Εμενα με φωναζουν τα φασολια.. ελα να μας μαγειρεψεις και βαριεμαιιιιιιιιιιιιι.... εχω και σιδερωμα.. αλλα δεν μπορω πρωινες ωρες.. εχει πολυ ζεστη!! Φανταζομαι νοτια που εισαι εσυ τι θερμοκρασιες θα εχει!!!

ναι υποτιθετε καθε βδομαδα αλλα κατσε να δουμε ποτε θα παω γιατι κοντευουν 3 βδομαδες απο την τελευταια φορα..βεβαια στον 8 νομιζω κανονικα ειναι καθε 15 μερες περιπου. με τη ζεστη δεν εχω ακομα ιδιαιτερο προβλημα..ολοι μου το λενε οτι ζεστενονται και γω ειμαι μια χαρα..χαχχα τοχω ξαναπει ειμαι εντελως αναποδη εγκυος! τα φασολακια τα μισω και γω..βαριεμαι να τα καθαρισω..αλλα μαρεσουν σαν φαι!!:lol: εγω λεω να κανω καμια φακη σημερα που ειναι τσακ μπαμ..μπας και ποκαθαρισω...μολις εκανα το μπανιο... εβαλα 1 πλυντηρι και μαζεψα κατι ρουχα που ειχα απλωσει χθες το βραδυ!..κατι ειναι και αυτο!! εσυ ποτε γεννας? δεν θυμαμαι..:confused:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι υποτιθετε καθε βδομαδα αλλα κατσε να δουμε ποτε θα παω γιατι κοντευουν 3 βδομαδες απο την τελευταια φορα..βεβαια στον 8 νομιζω κανονικα ειναι καθε 15 μερες περιπου. με τη ζεστη δεν εχω ακομα ιδιαιτερο προβλημα..ολοι μου το λενε οτι ζεστενονται και γω ειμαι μια χαρα..χαχχα τοχω ξαναπει ειμαι εντελως αναποδη εγκυος! τα φασολακια τα μισω και γω..βαριεμαι να τα καθαρισω..αλλα μαρεσουν σαν φαι!!:lol: εγω λεω να κανω καμια φακη σημερα που ειναι τσακ μπαμ..μπας και ποκαθαρισω...μολις εκανα το μπανιο... εβαλα 1 πλυντηρι και μαζεψα κατι ρουχα που ειχα απλωσει χθες το βραδυ!..κατι ειναι και αυτο!! εσυ ποτε γεννας? δεν θυμαμαι..:confused:

Τελικα μαλλον θα μαγειρεψω καμια ομελετα με μια μεγαλη σαλατα που γινεται γρηγορα!!! χαχχααχα

Εγω αρχιζω και ζεστενομαι...ενω πριν δεν το ειχα!!! Εχουμε και ολο το καλοκαιρι μπροστα μας!!!! Τελη 29/9 με 1/10 εχω πητ!! Αν παμε ομως με καισαρικη 1 εβδομαδα πιο νωρις!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια !!!

Είναι καλά όλα τα κορίτσια ;

newbaby κοντεύεις ! Αντε να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Εγώ χτες πήγα σε μια φίλη μου που γέννησε ! Το μωράκι της είναι 50 ημερών, ΓΛΥΚΑΣ !!! Πολύ συγκινητικό ρε κορίτσια.. Μια σταλιά άνθρωπος.. Θυμάστε που λέγαμε για ρούχα ; Με ένα σκέτο ζιπουνάκι τον έχει. Μόνο στο νοσοκομείο, τον έντυσαν οι μαίες με μακρύ και όταν τον πήρε σπίτι, τα μπούτια έξω ! Φανταστείτε οτι και με το ένα ζιπουνάκι το έβλεπες να σκάει.. Το ένστικτό μας θα μας οδηγήσει σε όλα και στον θηλασμό επίσης !

Όσο για το νούμερο χτες, πολύ νούμερο !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα Μπρι μου!!! Τι μου κανεις κοριτσακι μου!!;;; Τα νεακια σου!!!:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια !!!

Είναι καλά όλα τα κορίτσια ;

newbaby κοντεύεις ! Αντε να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Εγώ χτες πήγα σε μια φίλη μου που γέννησε ! Το μωράκι της είναι 50 ημερών, ΓΛΥΚΑΣ !!! Πολύ συγκινητικό ρε κορίτσια.. Μια σταλιά άνθρωπος.. Θυμάστε που λέγαμε για ρούχα ; Με ένα σκέτο ζιπουνάκι τον έχει. Μόνο στο νοσοκομείο, τον έντυσαν οι μαίες με μακρύ και όταν τον πήρε σπίτι, τα μπούτια έξω ! Φανταστείτε οτι και με το ένα ζιπουνάκι το έβλεπες να σκάει.. Το ένστικτό μας θα μας οδηγήσει σε όλα και στον θηλασμό επίσης !

Όσο για το νούμερο χτες, πολύ νούμερο !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

ε μα φανηκε αυτο απο το 2-3 ποστ του!!!:tongue::tongue::tongue:

διαβαζω τα νεα σου καθε μερα μιας και δεν χανω τιποτα απο τις μανουλες αυγουστου...:D:D:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μπρι μου!!! Τι μου κανεις κοριτσακι μου!!;;; Τα νεακια σου!!!:D:D

υπαρχει λογος που σε αναγκαζει ισως να κανεις καισαρικη? σου ειπε κατι ο γιατρος σου??? εγω τρομοκρατουμε και μονο στην ιδεα της καισαρικης!!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να γεννησω φυσιλογικα!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...