Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


new_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια!!

aspapa καλη επιτυχια στην καμπυλη! και εβιβα!!! (μπλιαχ πως θα την κανω παλι μετα τη γεννα να δουμε οτι ειναι ολα οκ:confused:)

CHARMA ναι σχεδον ολα ετοιμα! εκτος απο κουνια και την μιση προικα που περιμενω να μου την φερει η μανα μου απο εξωτερικο σε ενα μηνα..ε αν γεννησω οστοσο εχω το πορτ μπεμπε του καροτσιου για να το κοιμησω:tongue:...γιατρο εχουμε παλι την Παρασκευη!!

εσεις κοριτσια πως πατε απο ψωνια? καταληξατε σε καροτσια -μπουκαλακια-αφρολουτρα -απορυπαντικα κλπ?


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα !!!

Τι κάνετε κοριτσάρες ;

Και εγώ έχω μπει σε τελική ευθεία.

Κούνια θα έρθει στο τέλος, αφού ο άντρας μου είναι ο πιο προληπτικός άνθρωπος στον πλανήτη ! Θα τη συναρμολογήσει όταν θα είμαι λέει στην κλινική !!! Δεν είναι καινούργια, είναι της κουνιάδας μου. Στρώμα παραγγείλαμε απο το Λητώ. Προίκα, σεντόνια, πετσέτες, φορμάκια, ζιπουνάκια, πετσετάκια, πάντα, όλα έτοιμα! Καρότσι θα πάρουμε απο Ομηρόλη, Kiddo σε προσφορά, μια χαρά φαίνεται. Μπανάκι, αργότερα, στην αρχή θα το κάνουμε μπάνιο στο νιπτήρα. Αλλαξιέρα, θα πάρω μια απλή που θα εφαρμόζει πάνω στην κούνια, δεν έχουμε χώρο. Πάμπερς, μου έστειλε η θεία μου απο Αγγλία πολλές συσκευασίες, εκεί είναι πολύ φτηνά. Ε, τι άλλο ; Απο απορρυπαντικό, θα πάρω προδέρμ μάλλον ή Αριέλ Baby δεν ξέρω ακόμα.. Τέλος του μήνα θα αρχίσω να πλένω.. Ε, κάτι θα βάλω και στη λίστα που θα κάνω.. Ρηλάξ, έχω διαλέξει της Fisher Price, θα μου το κάνουν δώρο. Μπιμπερό και αποστειρωτές, λεω να αφήσω στο τέλος επειδή θέλω να κάνω τα πάντα για να θηλάσω και δεν τα θέλω...


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω επλυνα τα ρουχα με αρκαδι..το θεωρω πιο οικολογικο απο τα αλλα..προς το παρον ειμαι ευχαριστημενη..μου αρεσει η μυρωδια φρεσκαδας!

καροτσι πηρα το bebe stars allea 3in1.

μπιμπερο αν και θελω να θηλασω αποκλειστικα πηρα 4 mam anticolic γιατι απο Οκτωβρη θα πηγαινω δουλεια οποτε θα το αφηνω στην πεθερα μου μαζι με το γαλατακι μου σε μπουκαλια.(θηλαστρο και αποστειρωτη θα μου δωσουν)

Κουνια θα παρω απο ικεα.

κουνουπιερα, πετσετουλες,σαλιαρες και αλλα μικροπραγματα απο Jumbo.

πιπιλες εχω 3 απο δειγματα ..δεν θα παρω προς το παρον αλλες γιατι καλητερα να μην εχουν στον αποκλειστικο θυλασμο.

ρουχαλακια μου εχουν δωσει φιλες μου και πηρα και μερικα 0 νουμερο μιας και ειναι μικρουλης ο μπεμπης,

αφρολουτρο fyssan, πανες libero και babylino ειχα βρει σε προσφορα και πηρα να δοκιμασω να δω που θα καταληξω μετα,

ριλαξ παλι θα μου δωσουν..και τα υπολοιπα περιμενω να δω τι θα μου φερουν απο δωρα..ετσι και αλλιως δεν ειναι κατι αλλο που να χρειαζομαι τωρα στην αρχη!

α ναι απο σεντονακια και τετοια εφτιαξα 2 σετ, μου κανανε και δωρο καποιες πανες-κουβερτες και εχουμε και εγω και ο αντρας μου καποια δικα μας που τα ειχαν κρατησει οι γονεις μας!! δεν ξερω αν ξεχναω κατι ...:rolleyes:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανυπομονω αλλα νιωθω σαν να εχω πολλλυυ δρομο ακομα..δεν βοηθαει και ο καιρος στο να συνειδητοποιησω οτι εφτασε σχεδον η ωρα...εχω στο μυαλο μου οτι γενναω κατακαλοκαιρο αλλα ο καιρος δεν λεει να στρωσει (ok σημερα ειναι καλητερα) οποτε νομιζω οτι το καλοκαιρι αργει ακομα..χαχαχα...επισεις δουλευω ακομα οποτε μεχρι τις 26 που σταματαω το νου μου το εχω στη δουλεια μιας και ετοιμαζουμε την παρασταση μας που κανουμε καθε χρονο!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Κ μας τα ψώνια μας είναι όλα έτοιμα εκτός από ζιπουνακια και φορμακια για τα οποία περιμένω τις εκπτώσεις. Αποστειρωτη κλπ θα βάλω στη λίστα μου. Πετσέτες πήρα από ικεα. Σεντόνια και πάνες αγκαλιάς μου χει φτιάξει η πεθερά μου. Τελικά στο δωμάτιο θα βάλουμε αυτοκόλλητα αλλα δεν έχουμε καταλήξει ακόμα στο σχέδιο!! Πλησιάζει ο καιρός μου φαίνεται (αν και γενναω Σεπτέμβρη)...!!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! τι κανετε??? που χαθηκατε ολες???

εγω σημερα ετρεχα ολο το πρωι στους δρομους...πηγα για εξετασεις..πηγα δημο...κεπ...τα σκυλια μου για εμβολια...σουπερ μαρκετ...μονο που τα θυμαμαι κουραζομαι παλι...χαχαχα

εβγαλα τα χαρτια για να δηλωσω τον μπεμπη μολις γεννηθει στο ληξειαρχειο..μου ειπαν θελει μονο οικογεν.κατασταση και ληξιαρχη πραξη γαμου(απανω γραφει και τη πραξη προσδιορισμου επωνυμου τεκνων). μηπως ξερετε αν χρειαζεται και κατι παραπανω? στο ιντερνετ που εχω κοιταξει λιγο λεει σε καθε σελιδα και αλλα. παντως και στο δημο και στο κεπ μου ειπαν οτι αυτα αρκουν απλα να εχω και κατι μαζι μου που να λεει και το αμκα μας.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!!

new baby δεν χρειαζεται κατι αλλο κ εμενα που ρωτησα για να τα εχω ετοιμα τα ιδια μου ειπαν απο το νοσοκομειο!

οι υπολοιπες πως ειστε? εγω τελικα δεν καταφερα να κανω την καμπυλη με επιασε το σπαστικο μου μεχρι και τα κλαματα εβαλα δεν μπορουσα να καταπιω την γλυκοζη κ ετσι μετα απο 3 ωρες εφυγα απραγη.

Επομενη προσπαθεια την Πεμπτη ελπιζω να παμε πιο καλα!


ticker.php?img=1,99,118,0,CD,0,16331,40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Ασπακι τοσο χαλια ειναι η γλυκοζη? αμαννν γυρω στις 23-25 θα την κανουμε εμεις!! Που πηγες εσυ?

Μπειμπι μου ολα ετοιμα λοιπον!!! Σιγα σιγα μπηκαν ολα σε μια γραμμη!! Για την δηλωση του παιδιου αυτα χρειαζονται!! Ετσι τουλαχιστον γραφει και το δικο μου το χαρτι απο το μητερα!!

Αννουλα μου τι κανεις? Μπρι μου??

Εμεις ειδαμε την νεραιδουλα μας σημερα!!!! Ολα ειναι μια χαρα!!

Σας φιλω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!!

new baby δεν χρειαζεται κατι αλλο κ εμενα που ρωτησα για να τα εχω ετοιμα τα ιδια μου ειπαν απο το νοσοκομειο!

οι υπολοιπες πως ειστε? εγω τελικα δεν καταφερα να κανω την καμπυλη με επιασε το σπαστικο μου μεχρι και τα κλαματα εβαλα δεν μπορουσα να καταπιω την γλυκοζη κ ετσι μετα απο 3 ωρες εφυγα απραγη.

Επομενη προσπαθεια την Πεμπτη ελπιζω να παμε πιο καλα!

προσπαθησε απλα να σκευτεις οτι το κανεις για το καλο του μωρου σου!!! και γω δεν ειμαι καθολου του γλυκου και ειδικα πρωι πρωι ουτε καν σαν παιδι δεν ετρωγα κατι γλυκο αλλα εκανα υπομονη και το ιπια και τωρα ειμαι πολυ χαρουμενη που το εκανα γιατι αλλιως δεν θα βλεπαμε ποτε οτι εχω θεματακι και ισως να εκανα κακο στο μπεμπακι μου! ρωτησε μηπως εχουν με γευση λεμονι η πορτοκαλι...ακουσα καποιες κοπελες να λενε οτι ειχαν τετοιο..εγω αδυστυχως δεν ειχα τετοια τυχη...κανονικη ηπια και αυτη αδιαλυτη και στο τελος ετρωγα το υπολοιπο με το κουταλακι:confused:..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα τα καταφερω, θυμωσα παρα πολυ που δεν την εκανα! Φτιαξαμε και την λιστα για τα δωρακια μας σημερα στον ομηρολη τελικα!

ετσι μπραβο!!! θα τα καταφερεις και σου ευχομαι πραγματικα καλα αποτελεσματα..κιαν οχι δεν πειραζει..υπαρχουν και θετικα!!! δεν θα παρεις αλλα κιλα και ισως χασεις κιολας! :tongue::tongue:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...