Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!! Εγώ κορίτσια δεν βάζω τίποτε, μου είπε η γιατρός μου ότι αυτό εξαρτάται από το δέρμα της κάθε γυναίκας, ότι και να βάλεις αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις. 

Μέχρι στιγμής πάντως δεν έχω παρατηρήσει τίποτε. Κατα τ άλλα πως είστε? Πότε ξεκινούν καλέ οι Β-επιπέδου? Ποια κάνει την αρχή?

@november rain που είσαι εσύ? Ακόμη διακοπούλες τυχερούλα?

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

On 16/8/2017 at 6:11 ΜΜ, Faith 30 είπε:

Εγω εχω ακουσει για το αμυγδαλελαιο.το ξερετε?

Εμενα οι αδερφες μου βαζανε κρεμα,κανανε ραγαδες.

 

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα αμυγδαλέλαιο κάθε μέρα από το στήθος μέχρι τους γοφούς. Δεν έκανα καθόλου ραγάδες αλλά όπως λέει και η @Mariachi έχει να κάνει με το δέρμα. Το αμυγδαλέλαιο πάντως είναι πολύ φτηνό και απ'ότι λένε το πιο αποτελεσματικό!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Μπαινω σφηνα στη συζητηση σας( μανουλα Ιουλιου). Κοριτσια βρεθηκα με 3 αποστηρωτες( μου πηραν φιλες κ μαμα κ λογω διακοπων κ λοχειας παρηλθε το περιθωριο αλλαγης) αν καποια ενδιαφερεται δινω τον εναν της

Dr. Brown's Ηλεκτρικός Αποστειρωτής Ατμού LED Καθαρισμού Μπιμπερό AC043

ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΝ

που στα μαγαζια εχει 67 ευρω κ ειναι απο τους καλυτερους στα 55( με στοχο να παρω θηλαστρο χιχι) αν καποια ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα..με το καλο τα μωρακια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Πως ειστε σημερα.ολα καλα?

Εγω ξυπνησα 11,τις τελευταιες μερες εχω απιστευτη υπνηλια!το ευχαριστιεμε!!!

Αντε να περασουν οι μερες ,να κανουμε υπερυχους να δουμε τα μωρακια μας!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορτσούδια μου όμορφα! Τι μου κάνετε?

 

@Faith 30 εγώ έχει λίγες μέρες που βάζω μία κρεμούλα της frezyderm για ραγάδες, σήμερα πήρα και το  bio oil και έχω και αμυγδαλέλαιο...είπα να κάνω συνδυασμό :) έχω ακούσει από αρκετές κοπέλες ότι έβαζαν βαζελίνη του φαρμακείου και έμειναν ευχαριστημένες, αλλά σκέφτομαι μήπως δεν κάνει, έχετε ακούσει τίποτα?

 

Κορίτσια πότε γίνεται η β' επιπέδου? εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα..

 

Κορίτσια έχω τρομερή φαγούρα στην κοιλιά και υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με τις μελανιές από τις ενέσεις που φεύγουν, αλλά δεν μπορώ να είναι και σίγουρη..

επίσης μάλλον έχω πάθει κολπική μυκητίαση. δεν νιώθω φαγούρα ή κάποιο έντονο σύμπτωμα, απλά όταν σκουπίζομαι στην τουαλέτα νιώθω μια περίεργη αίσθηση στην είσοδο του κόλπου..ο γιατρός δεν ανησύχησε και μου έδωσε ένα υγρό της frezyderm με χαμομήλι να κάνω πλύσεις..έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο?

 

φιλιά στις κοιλίτσες! :) 

@island1 συγχαρητήρια για την κόρη! να σου ζήσει! Έχω διαβάσει κάποιες φορές το καφέ εξωσωματικής και θυμάμαι την προσπάθειά σου! Εγώ ήμουν σε διπλανό καφέ, αν και τελικά με εξωσωματική έμεινα έγκυος! Έχω πάρει πολύ ελπίδα και πίστη από σένα, να ξέρεις! Να είστε πάντα γερές και οι 2!

  • Μου αρέσει 5

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elena κ γω με εξωσωματικη τα καταφερα!με την 4 προσπαθεια.

Γιαυτο εχω τοσο ανχος,φοβαμαι,ακομη δεν το εχω συνιδιτοποιησει,νομιζω οτι ζω ενα ονειρο.γιατι απιαστο ονειρο ηταν για μας.ηταν τα τελευταια μας κατεψυγμενα.εχουμε κ μια αμπουλα σπερματοζ.αχρειαστη να ειναι.

Θα δοκιμαζω το αμυγδαλελαιο κ θα δουμε....

Την β επιπεδου γινετε μεταξυ 20-24 εβδομαδας αποτι γνωριζω.εμενα θα γινει την 22 εβδομαδα κ 2 ημερων.

Η φαγουρα στην κηλια πιστευω ειναι απο τις ενεσεις,ρωτα για μολυβονερο,την ανακουφιζει,δεν γνωριζω εαν κανει ομως στην περιπτωση μας.

Παντως οι πλυσεις με χαμομηλι παντα βοηθανε!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Elena κ γω με εξωσωματικη τα καταφερα!με την 4 προσπαθεια.

Γιαυτο εχω τοσο ανχος,φοβαμαι,ακομη δεν το εχω συνιδιτοποιησει,νομιζω οτι ζω ενα ονειρο.γιατι απιαστο ονειρο ηταν για μας.ηταν τα τελευταια μας κατεψυγμενα.εχουμε κ μια αμπουλα σπερματοζ.αχρειαστη να ειναι.

Θα δοκιμαζω το αμυγδαλελαιο κ θα δουμε....

Την β επιπεδου γινετε μεταξυ 20-24 εβδομαδας αποτι γνωριζω.εμενα θα γινει την 22 εβδομαδα κ 2 ημερων.

Η φαγουρα στην κηλια πιστευω ειναι απο τις ενεσεις,ρωτα για μολυβονερο,την ανακουφιζει,δεν γνωριζω εαν κανει ομως στην περιπτωση μας.

Παντως οι πλυσεις με χαμομηλι παντα βοηθανε!

Αχ κοριτσάκι μου μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα! Άμα δεν το ζήσεις δεν ξέρεις τι σημαίνει η αναμονή, η αγωνία και τόσα άλλα έντονα συναισθήματα...κι εγώ τρέμω...όταν μου εύχονται, σε όλους λέω μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και η πεθερά μου θυμώνει..δεν είμαι απαισιόδοξη, αλλά μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν δεν τολμάς να πιστέψεις αν δεν δεις..και απογοήτευση δεν εννοώ μόνο από την εξωσωματική αλλά και όλο το διάστημα που περνάει μέχρι να καταλήξεις εκεί...

Έκανες 4 ωοληψίες ή 4 εμβρυομεταφορές? εγώ έκανα 1 ωοληψία και πετύχαμε το μωράκι με τη 2η εμβρυομεταφορά, έχω και 3 εμβρυάκια κατεψυγμένα...κι εμείς θέμα με το σπέρμα έχουμε...

για τη β επιπέδου αργώ ακόμα, σε 4-6 εβδομάδες λογικά θα την κάνω.

 

μου είπε ο γιατρός αν δεν φύγει με το χαμομήλι να βάλω ένα ενδοκολπικό υπόθετο, θα δείξει...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπέρα κορτσούδια μου όμορφα! Τι μου κάνετε?

 

@Faith 30 εγώ έχει λίγες μέρες που βάζω μία κρεμούλα της frezyderm για ραγάδες, σήμερα πήρα και το  bio oil και έχω και αμυγδαλέλαιο...είπα να κάνω συνδυασμό :) έχω ακούσει από αρκετές κοπέλες ότι έβαζαν βαζελίνη του φαρμακείου και έμειναν ευχαριστημένες, αλλά σκέφτομαι μήπως δεν κάνει, έχετε ακούσει τίποτα?

 

Κορίτσια πότε γίνεται η β' επιπέδου? εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα..

 

Κορίτσια έχω τρομερή φαγούρα στην κοιλιά και υποψιάζομαι ότι έχει να κάνει με τις μελανιές από τις ενέσεις που φεύγουν, αλλά δεν μπορώ να είναι και σίγουρη..

επίσης μάλλον έχω πάθει κολπική μυκητίαση. δεν νιώθω φαγούρα ή κάποιο έντονο σύμπτωμα, απλά όταν σκουπίζομαι στην τουαλέτα νιώθω μια περίεργη αίσθηση στην είσοδο του κόλπου..ο γιατρός δεν ανησύχησε και μου έδωσε ένα υγρό της frezyderm με χαμομήλι να κάνω πλύσεις..έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο?

 

φιλιά στις κοιλίτσες! :) 

@island1 συγχαρητήρια για την κόρη! να σου ζήσει! Έχω διαβάσει κάποιες φορές το καφέ εξωσωματικής και θυμάμαι την προσπάθειά σου! Εγώ ήμουν σε διπλανό καφέ, αν και τελικά με εξωσωματική έμεινα έγκυος! Έχω πάρει πολύ ελπίδα και πίστη από σένα, να ξέρεις! Να είστε πάντα γερές και οι 2!

Σε ευχαριτωωωω με το καλο το μωρακι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Αχ κοριτσάκι μου μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα! Άμα δεν το ζήσεις δεν ξέρεις τι σημαίνει η αναμονή, η αγωνία και τόσα άλλα έντονα συναισθήματα...κι εγώ τρέμω...όταν μου εύχονται, σε όλους λέω μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και η πεθερά μου θυμώνει..δεν είμαι απαισιόδοξη, αλλά μετά από τόσες απογοητεύσεις στο παρελθόν δεν τολμάς να πιστέψεις αν δεν δεις..και απογοήτευση δεν εννοώ μόνο από την εξωσωματική αλλά και όλο το διάστημα που περνάει μέχρι να καταλήξεις εκεί...

Έκανες 4 ωοληψίες ή 4 εμβρυομεταφορές? εγώ έκανα 1 ωοληψία και πετύχαμε το μωράκι με τη 2η εμβρυομεταφορά, έχω και 3 εμβρυάκια κατεψυγμένα...κι εμείς θέμα με το σπέρμα έχουμε...

για τη β επιπέδου αργώ ακόμα, σε 4-6 εβδομάδες λογικά θα την κάνω.

 

μου είπε ο γιατρός αν δεν φύγει με το χαμομήλι να βάλω ένα ενδοκολπικό υπόθετο, θα δείξει...

Εκανα 2 ωοληψιες.4 εμβρυομεταφορες.ετσι οπως τα λες ειναι.

Εχουμε δρομο μπροστα μας,βημα βημα ομως θα τα καταφερουμε.

Πιστευω με το χαμομηλι θα φυγει,γιατι δεν εχεις εντονα συμπτωματα.

Αντε να γινει κ η β επιπεδου,να ειναι ολα καλα να ηρεμισουμε καπως.

 


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Επιστρέψαμε στην Αθήνα κ εμείς... Τα κεφάλια μέσα σιγά σιγά.. Εγώ νιώθω το μωράκι σαν γουργουρίσματα/φτερουγίσματα αλλά όχι συνέχεια... Βέβαια κ από τις τελευταίες του μήνα...

Αύριο θα πάρω τον γιατρό να κλείσουμε ραντεβού για κάτι εξετάσεις κλπ. κ για Β' επιπέδου λογικά κάπου αρχές Οκτωβρίου θα την κάνουμε... Θα δείξει... Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες μας!! :-D

Όσο για κρέμες έχω ξεκινήσει αμυγδαλέλαιο φυτικό.. καλό φαίνεται αλλά δεν απορροφάται καλά... Ίσως γι'αυτό να επιτρέπεται κιόλας... Το βάζω το βράδυ κ το πρωί κάνω ντους να φύγει ότι απέμεινε.. αλλά κ εγώ πιστεύω περισσότερο θέμα δέρματος είναι.. βέβαια καλό είναι να το βοηθήσουμε όπως μπορούμε..

  • Μου αρέσει 2

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! 

@Faith 30 και εμενα την 22 εβδομάδα μου έκλεισε για β επιπέδου . Βέβαια αρχές Σεπτεμβρίου έχουμε ραντεβού με την γυναικολόγο , όποτε περιμένω με αγωνία να τον ξαναδώ !!! 

@elenakith νομίζω πως βαζελίνη δεν επιτρέπεται καθώς είναι παραγωγό του πετρελαίου . Ρωτά όμως κ την γυναικολόγο σου . Όσο για την β επιπέδου γίνεται τις εβδομάδες που σου ανέφερε η faith. 

Επισης συγχαρητήρια για την υπομονή κ την επιμονή σας ! Τλκ τα καταφέρατε κ σε λίγους μήνες θα έχετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας !!!! 

@ekrs ελπίζω να περάσατε τέλεια κ να ξεκουραστηκατε! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...