Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

faith30: Τοτε εισαι στη 40 εβδομαδα.συνηθως αν δεν γενησεις μεχρι τοτε δινουν μια βδομαδα ακομα περιθωριο κ σε βαζουν σε τεχνιτους πονους.αλλα απο τις 36 και μετα μπορει να γεννησεις οποιαδηποτε στιγμη.απλα λενε συνηθως στο πρωτο παιδι πας μεχρι 39-40

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Faith 30 είπε:

@Mariachi  οκ ευχαριστω!πανευκολο ειναι,εγω ομως ειμαι λιγο ασχετη με την τεχνολογια!

Κοριτσια εχω μια απορια.μπορει να ακουστει χαζη αλλα πραγματικα δεν γνωριζω την απαντηση.οταν λεμε εχω πητ 3.1.18 τι εννοουμε?οτι μετα τις 3 ιανουαριου θα γεννησω Η οτι 3 δεκεμβριου μπενω στον μηνα μου κ περιμενω να γεννησω?ντρεπομαι να το ρωτησω στον γιατρο.

3 Δεκεμβρίου μπαίνεις στον μήνα σου..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα και στρουμπουλά! 

 

@LunaSalvaje η ώρα η καλή! Να χαίρεσαι το ανηψάκι σου και εύχομαι σύντομα μετά το γάμο σου να μείνεις έγκυος! 

 

On 21/8/2017 at 4:45 ΜΜ, rainbow είπε:

και εγω τα σταματησα και την προγεστερονη στην 12 βδομαδα και την βιταμθνη d μολις βγηκε θετικη η χοριακη.βεβαια εμενα ειχε ανεβει αρκετα.κ ο ενδοκρινολογος ηταν καθετος να μην παρω συνολο πανω απο ενα-δυο μηνες(γιατι εμενα ηταν στο 18).οποτε τωτα παιρνω μονο filicin και μαλλον θα μου αρχισει κ σιδηρο

Εμένα ο γυναικολόγος για κάποιον λόγο που δεν γνωρίζω μου τη συνεχίζει την προγεστερόνη, παρόλο που είναι πολύ ευχαριστημένος και μου επιτρέπει να κάνω τα πάντα...θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού. Τη βιταμίνη D μου τη συνέχισε ο ενδοκρινολόγος καθώς μου είπε είναι απαραίτητο να είναι από το όριο και πάνω (30) για να είναι υγιές το μωράκι..και να φανταστείς έχει πάνω από ένα χρόνο που παίρνω την D, βέβαια με κάποια διαστήματα αποχής, και πάλι ήταν 29,9!

 

@Faith 30 τι τέλεια που είδατε το μικρούλι σας! Με το καλό τώρα και η β' επιπέδου!  Εγώ θα δω το θαυματάκι μου την άλλη Τετάρτη, σε μια βδομάδα ακριβώς και μετράω μέρες και ώρες!

 

@dimitroula30 χαίρομαι πολύ που έχεις τόσο θετική διάθεση! μπράβο και το νινάκι που κάνει αισθητή την παρουσία του!

 

@Faith 30 3 Δεκεμβρίου μπαίνεις στο μήνα σου και μέχρι 3 Ιανουαρίου ''πρέπει'' να έχεις γεννήσει, αν τα έχω καταλάβει κι εγώ καλά. 

 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, για όλα αυτά τα φάρμακα, σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο κτλ έχετε κάνει εξετάσεις αίματος και κατόπιν σας τα έδωσε ο γιατρός ή σας τα έδωσε με βάση τα συμπτώματά σας?

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith το μαγνήσιο μου το έδωσε με βάση τα συμπτώματα . Το φυλλικό το έπαιρνα από πριν. Μου το είχε δώσει ο Νευρολογος μου γτ είμαι επιληπτική . Το ασβέστιο νομίζω λόγω του μήνα που είμαστε κ τέλος τον σίδηρο όταν είδε τις αιματολογικές 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

@dimitroula30 το δικό σου μωράκι είναι το πιο δραστήριο!! Ποδοσφαιριστής θα γίνει!!! :-D

@Faith 30 τι καλα που είδατε το μωράκι σας!!! Αντε υπομονή μέχρι την επόμενη φορά!! Όταν λέμε ΠΗΤ εννούμε τον τελευταία ημερομηνία που περιμένεις να γεννήσεις, δηλαδή όταν κλείνεις τις 40 εβδομάδες. Άρα στις 3/12 μπαίνεις στο μήνα σου και λογικά μέχρι τις 3/1 θα έχεις γεννήσει. Συνήθως οι γυναικολόγοι δεν αφήνουν να περάσεις την ΠΗΤ. Αν δεν έχεις γεννήσει μέχρι τότε κανονίζουν να μπεις με ραντεβού.

@november rain κι εγώ μια από τα ίδια! Στις 7/9 έχουμε υπέρηχο και περιμένω πώς και πώς!!

 

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Τι κανετε,πως ειστε?εμεις μια χαρα!ο μικρος με εχει ταραξει στις κλωτσιες τις τελευταιες μερες,τον καταλαβενει κ ο αντρας μου οταν βαζει το χερι του.υπεροχο συναισθημα,ευχομαι γρηγορα να το νιωσετε ολες.σημερα πηρα τις αιματολογικες μου,καλα τα αποτελεσματα,ακομη σιδηρο δεν θα χρειαστω.ειχα ανχος για το τοξοπλασμα,δεν εχω αντισωματα,ευτυχως αρνητικο.

  • Μου αρέσει 4

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Biscottinomum είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!!! Έχω ΠΗΤ στις 3.1.2018!!!!  Countdown  να τη σφίξω στην αγκαλιά μου!

Άντε με το καλό σου εύχομαι να έρθει το μπισκοτάκι σου... καλή εγκυμοσύνη να έχεις..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! 

@Faith 30 θέλω κ εγώ να κλωτσαει συνέχεια κ να μπορεί να το καταλαβαίνει κ ο αντρας μου !!!! 

@Biscottinomum καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@november rain & @Mariachi  σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα και για εσάς!  Εμένα δεν έχει κλωτσήσει ακόμα αλλά την αισθάνομαι ανεπαίσθητα σαν γαργαλητό στη κοιλιά μου!

  • Μου αρέσει 3

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Biscottinomum είπε:

@november rain & @Mariachi  σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα και για εσάς!  Εμένα δεν έχει κλωτσήσει ακόμα αλλά την αισθάνομαι ανεπαίσθητα σαν γαργαλητό στη κοιλιά μου!

Με το καλο!!!μαζι ειμαστε κ γω 3 ιανουαριου εχω πητ!!!ποτε πας για β επιπεδου?εγω την παρασκευη!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 έκανα χθες β'επιπέδου! Όλα πολύ καλα! Πηγα βεβαια χωρις να φαω όλη μερα ζαχαρη ή σοκολάτα για να ειναι ήσυχη γιατί στους υπερήχους την εχω πατησει μερικές φορές και ειναι πολύ ζωηρή! Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια @Biscottinomum!!! Πες μας καμία λεπτομέρεια εάν θες .  ποσά γραμμάρια ήταν , ποσό ύψος . Σας έδωσε καμία φωτογραφία; στην παρέα μας είσαι η δεύτερη που κάνει ! 

Κοριτσια και το πινακακι μας 

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Biscottinomum............ΠΗΤ 03/01/2018 -πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

 
  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi σε ευχαριστούμε για το πινακάκι!!! Λοιπόν...ζυγίζουμε 440 γραμμάρια (ναι ναι είναι μικρή φουσκίτσα) ..εξωνυχιστικός λεγχος..ποδαράκια..χεράκια..εγκεφαλο..παρεγκεφαλιδα..κόκκαλα..ματάκια (κλειστα ακομα βεβαια..αλλα βγαζουμε βλεφαρίδες)..εντεράκια..καρδιά.. ροή αιματος από μαμα σε εμβρυο...διήρκησε περίπου 1 ώρα και 10 λεπτά..μας εδωσε φωτογραφίες 3D και dvd. Όλα καλά ευτυχώς! Τώρα εχω υπέρηχο πάλι στις 12.9 !!!

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...