Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

dimitroula30: Εγω στην αρχη νομιζα οτι εχω καταθληψη ουτε χαρα για τη εγκυμοσυνη κ γενικα ηθελα μονο να καθομαι μονη χωρις να μιλαω..τωρα ειναι καλυτερα αλλα παλι δεν εχω την χαρα που εχουν αλλε κοπελες δεν ξερω γιατι οι ορμονες το αγχος λιγο απ'ολα.οποτε ειναι λιγο κκαι ορμονες σου που εισαι ετσι αλλα γνωμη μου ειναι να μην το σκεφτεσαι οσο γινεται αστην να κανει οτι θελει...εσυ χαλαρη..οσο δεν της δινεις σημασια τοσο την νευριαζεις...και θα φαινεσαι εσυ καλη...μη νομιζεις οτι ο αντρας σου δεν τα βλεπει αλλα δεν μπορει να το παραδεχτει για τη μαμα του.κ καλυτερα μην του κανεις επιθεση για τη μανα του κ οτι του βαζει λογια θα παρει θεση αμυνας...ενω μπορεις οταν βρισκεις ευκαθρια εσυ με εξυπνο τροπο κ ηρεμα θα πετας τις μπηχτες σου για εκεινη ηρεμα παντα...θα του περασεις ετσι τις δικες σου σκεψεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!χερομαι που διαβαζω οτι ειστε καλα!εμεις καναμε διακοπουλες,γυρισαμε κ απο βδομαδα ξαναφευγουμε.

Βρε κοριτσια,εχετε νιωσει το μωρακι σας η ακομη?

Εγω ειμαι στην 18 βδομαδα κ ακομη οχι.για οσες το νιωσαν,που ακριβως το νιωθετε?

Κατι αισθανομαι που κ που, αλλα πολυ χαμηλα,αραγε αυτο ειναι?

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 μην κανεις το λαθος να θεωρεις οτι σε ολα μπλεκεται η πεθερα. Το εχω ζησει απο την αντιθετη πλευρα. Ο αντρας μου σε οποιο θεμα διαφωνουσαμε θεωρουσε οτι ηταν λογια της μητερας μου. Φυσικα δεν ισχυε αλλα του ειχε γινει εμμονη. Προσεχε γιατι μπορει να τον αδικεις και να ερχεστε σε ρηξη χωρις πραγματικο λογο!

@Faith 30 εγω στο πρωτο μου το ειχα νιωσει στις 21 εβδομαδες. Γενικά μετα τις 20 να περιμενεις.

Κι εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο και ηταν ολα μια χαρα! Σε ένα μήνα πάλι!

Το δικο μου προβλημα ειναι αλλο κοριτσια! Νυσταζω απιστευτα πολυ!! Ολη μερα κλεινουν τα ματια μου αλλα δεν εχω την ευκαιρια να κοιμηθω μεσα στη μερα! Νομιζω φταιει και η ελλειψη καφεινης...

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μπαίνω και γω στην πάρεα σας! ΠΗΤ 11/1/18 ! Στην αυχενική μας είπαν υποψίες για αγόρι αλλα δεν το επιβεβαιωσαμε ακομα , στον επόμενο υπερηχο δεν καθόταν βολικά ,οποτε περιμένω να δω αρχές Σεπτέμβρη που γυρνάει ο γιατρός μου !! Μέχρι τότε ... Αγωνια αν ολα πανε καλά όπως παντα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 ελπίζω να περάσατε τέλεια κ φυσικά να περάσετε κ στις επόμενες ! Ούτε εγώ έχω αισθανθεί κάτι . Όλοι όντως λένε γύρω στην 20η εβδομάδα . 

@CME2205 μπράβο ! Τι ωραία όταν το βλέπεις το μωράκι σου ! Ανεπτερωνεσαι !!!! Αν νιώθεις ότι σου λείπει γτ δεν πίνεις λίγο καφέ ή έναν πιο ελαφρύ όπως γαλλικό ; σου τους έχει απαγορεύσει ολους ο γιατρός σου ; 

@lina!!! καλωσόρισες !!! Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου !!!! Εντάξει δεν έμεινε πολύς καιρός θα το δείτε κ το φύλο ξεκάθαρα ! Σε προσθέτω κ στο πινακακι μας κ γράφω αγοράκι , αν αλλάξει το αλλάζουμε ή αν δεν θες πες το μου ! 

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Faith 30......................ΠΗΤ 03/01/2018 -πρίγκιπας 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

 

 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσιαα!!πηγα κ εγω σημερα κ ειδα το ζουζουνιι μουυ!!!ολα καλαααα!!!!ειναι 164γρ!!τα δικα σας ποσο ειναι??κλεισαμε κ για Β' επιπεδουυ!!23 αυγουστου!!αντε να δω τωρα πως θα περασουν οι μερες!!..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας φιλω,εδω εχει πολυ ζεστη και κουνουπια...και μελισσες,!!!  αλλα ειμαστε διπλα στην θαλασσα και παρηγοριεμαι απο την ομορφια της.εχει πει για κυμα καυσωνα η νομιζω??εμενα βγηκαν και τα αποτελεσματα της papp a και ειναι 1:760 για τρισωμια και το οριο ητανε 1:260 βαση ηλικιας μου.οποτε ολα καλα!

καλωσορισες linaki καλη εγκυμοσυνη να εχεις κουκλα μου, τα υπολοιπα κοριτσια μεγαλωσαν τα μπουμπουκια σας βλεπω 160 γραμ+ και βαλε,εμεις σας ακολουθουμε απο πισω ....και εγω τα μωρα μου μετα τις 20 βδομαδες τα ενιωθα..οσο για τις εναλλαγες της ψυχολογιας ειναι αναμενομενο και φυσιολογικο να υπαρχουν γιατι οι ορμονες μας αυτην την περιοδο και αρκετα μετα την γεννα κανουν παρτυ,εξου και οι επιλοχιες καταθλιψεις,εξου και τα κλαματα χωρις λογο,εξου και τα νευρα τα αδικαιολογητα...για ολα φταινε οι ορμονες...

Dimitroula σου στελνω πμ

  • Μου αρέσει 4

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerinakiii μια χαρά !!! Έφτασε κιόλας η ώρα για την β επιπέδου σου ! Αντε με το καλό ! Εμείς κλείσαμε για τις 12/09 . 

@november rain νομίζω έχει από την Τετάρτη καύσωνα αλλά εσύ είσαι στην θάλασσα σε διακοπές όποτε απόλαυσε το !!!! Συγχαρητήρια για την papp-a πολύ καλά αποτελέσματα ! Καλά να περνάς ! 

 

 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2017 at 0:48 ΜΜ, rainbow είπε:

καλημερα κοριτσια..εμενα αρχισαν παλι οι αυπνιες..απ εκει που ελεγα ωραια κοιμαμαι χθες κοιμηθηκα στις 3.30 και καθε μιση ωρα ξυπναω..πολυ σπαστικο!!! Ασε που μερικες φορες που φταρνιζομαι με πιανει ενας δυνατος πονος χαμηλα στην κοιλια αφου φοβηθηκα...

@Raibow κι εμένα με πιάνει ένας πόνος περίεργος και δυνατός κάποιες φορές στο φτέρνισμα και στο βήξιμο, αλλά κυρίως αν είμαι ξαπλωμένη και με τεντωμένα πόδια. Αν τα λυγίσω δεν τον νιώθω...Άσε που μια φορά μου έφυγε και μια σταγόνα τσίσα!!! 

 

On 3/8/2017 at 10:36 ΠΜ, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα εγκυούλες!! Εγώ τις τελευταίες μέρες δεν είμαι και πολύ καλά ψυχολογικά, αυτές οι ορμόνες μου μάλλον έχουν τρελαθεί!! Ελπίζω να οφείλεται σε αυτό και να επανέλθω .

Μου φαίνεται περίεργο που περνάω την πιο ωραία φάση της ζωής μου και θέλω να βάλω τα κλάματα . Συμβαίνει σε καμία άλλη αυτό?

Δημητρούλα κι εγώ κάποιες μέρες θυμάμαι ό,τι κακό μου έχει συμβεί ποτέ και τυρανιέμαι...γενικά με παίρνουν εύκολα τα κλάματα..ας πούμε χθες έβλεπα τις διαφημίσεις με την κακοποίηση των ζώων και έκλαιγα πόση ώρα μετά! Νομίζω είναι από τις ορμόνες, εγώ κάνω και ένεση προγεστερόνης και παίρνω και ουτροτζεστάν, οπότε το αποδίδω ως ένα σημείο εκεί...

 

On 3/8/2017 at 1:10 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

Το θέμα είναι ότι το θέμα που με ενοχλεί και από εκεί χαλιέμαι είναι η πεθερά και η επίδραση που έχει πάνω στον άντρα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί και τον επηρεάζει τόσο εύκολα. Συγνώμη κορίτσια που επαναλαμβάνομαι αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια. Μου έχει γίνει εμμονή. Θεωρώ πως ότι και να μου πει ο άντρας μου είναι λόγια της μάνας του. 

Δεν ξέρω τι να  κάνω, χαλιέμαι κάθε μέρα και περισσότερο.

Δημητρούλα, προσπαθώ να σκεφτώ πώς μπορεί να αισθάνεται ένας άνθρωπος που από παιδί μεγάλωσε με τον φόβο ότι η μαμά μπορεί να το παρατήσει (εφόσον την είχε βρει ο μπαμπάς με άλλον άντρα, υποθέτω ο φόβος υπάρχει). Αυτά είναι θέματα που πρέπει κανείς να λύσει με τον εαυτό του ή να ζητήσει βοήθεια από έναν ψυχολόγο, εφόσον ο ίδιος θα θέλει να αλλάξει κάτι. Επίσης είναι και το άλλο. Σε κάθε οικογένεια υπάρχει μια κοινή νοοτροπία και κάποια μέλη μπορεί να έχουν παρόμοιο τρόπο σκέψης. Επομένως μπορεί εσύ να νομίζεις ότι του βάζει λόγια η μάνα του, αλλά απλά να τυχαίνει να σκέφτονται με παρόμοιο τρόπο μάνα και γιος...

 

19 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Κι εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο και ηταν ολα μια χαρα! Σε ένα μήνα πάλι!

Το δικο μου προβλημα ειναι αλλο κοριτσια! Νυσταζω απιστευτα πολυ!! Ολη μερα κλεινουν τα ματια μου αλλα δεν εχω την ευκαιρια να κοιμηθω μεσα στη μερα! Νομιζω φταιει και η ελλειψη καφεινης...

Κορίτσι μου μαζί σου! Κι εγώ έχω απίστευτες υπνηλίες! Όχι ότι κοιμάμαι όλη μέρα όπως στην αρχή αλλά δεν είμαι και φουλ ενέργεια! Φαντάζομαι ότι σιγά σιγά θα φύγει...τώρα για καφείνη δεν ξέρω να σου πω, εγώ ακόμα βιώνω στέρηση από το τσιγάρο..

Τι καλά που είδατε το μικρούλι! Εγώ τώρα τέλος Αυγούστου περιμένω και δεν ξέρω πώς θα περάσει τόσος καιρός! Το αυτί σου πώς είναι? Πονάς ακόμα?

 

@november rain μπράβο για την αυχενική σας!!! Με το καλό η τρίτη σου κορούλα!

 

Κορίτσια μου όπως καταλάβατε γυρίσαμε από τις ολιγοήμερες διακοπούλες μας!! Ήταν πολύ ωραία, έκανα μπανάκια και τα ευχαριστήθηκα τόσο πολύ! :) Με τη διατροφή του σακχάρου όλα πήγαν καλά, ο ενδοκρινολόγος μου είναι ευχαριστημένος, και θα μετρηθώ ακόμα μια εβδομάδα για να δούμε πώς θα πάει.. το πιο πολύ σάκχαρο το έχω πρωί νηστική, αλλά είναι ακριβώς στο όριο προς το παρόν...

φιλιά σε όλες τις τσούπρες και τις κοιλίτσες τους! Καλά να περνάτε!

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith μπράβο για τις διακοπουλες ! Δεν θα πάτε άλλες ; συγχαρητήρια κ για το σάκχαρο !!!! Είναι πολύ ωραία νέα αυτά ! Θα αντέξεις κ θα σου φανεί μαγικό μετά όταν το δεις ! Εγώ έπαθα πλάκα !!! Αχχχχ . Τώρα πάλι λέω Αντε να δω ποτέ θα τον ξαναδώ !!!! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@elenakith μπράβο για τις διακοπουλες ! Δεν θα πάτε άλλες ; συγχαρητήρια κ για το σάκχαρο !!!! Είναι πολύ ωραία νέα αυτά ! Θα αντέξεις κ θα σου φανεί μαγικό μετά όταν το δεις ! Εγώ έπαθα πλάκα !!! Αχχχχ . Τώρα πάλι λέω Αντε να δω ποτέ θα τον ξαναδώ !!!! 

Όχι Mariachi μου, η τσέπη δεν φτάνει για άλλες διακοπές, αλλά ζούμε σε νησί οπότε όλο και κανένα μπανάκι παίζει! Όμως τώρα μ αυτή την υπερβολική ζέστη δεν είναι να είσαι στην παραλία! Είναι για αιρκοντίσιον ή κανένα βουνό :) 

Αχ το μωράκι, μετράω τις μέρες για να το ξαναδώ! Εσύ πότε θα πας στο γιατρό? 

 

Καλημέρες και χρόνια πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες !!!!! 

@elenakith είστε από τους τυχερούς που ζείτε σε νησάκι ! Βέβαια όπως κ να έχει οι διακοπές είναι μια ανάσα , αλλαγή παραστάσεων κ τις θελουμε όλοι έστω κ αν διαρκούν λίγο ! 

Πηγαμε στις 03/08 κ μου έγραψε να κάνω κάτι αίματος πάλι κ μου είπε να την πάρω τηλ όταν τις κάνω κ θα κανονίσουμε , όποτε δεν ξέρω ποτέ θα τον δω ! Υποθέτω αρχές Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά με τις αίματος 

 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Mariachi και σε όλες τις κοιλίτσες μας!!! 

Εγώ σήμερα ξύπνησα με πολλή ενέργεια και όρεξη, αλλά μου ήρθανε επισκέψεις και τελικά λίγα πράγματα έκανα...αλλά καλή είναι και η παρεούλα! Εγώ κάθομαι μέσα στο αιρκοντίσιον και δεν το κουνάω ρούπι!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ηρεμία στο καφέ μας..

@lina!!! Καλωσόρισες!! Να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Εμείς πήγαμε σήμερα να δούμε το ζουζουνάκι μας.. 132γρ.!! Μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι!! :-D Από τον άλλο μήνα ξεκινάμε το δωμάτιο του!!! :-D

On 6/8/2017 at 1:15 ΜΜ, Mariachi είπε:

Καλημέρες !!!!! 

@elenakith είστε από τους τυχερούς που ζείτε σε νησάκι ! Βέβαια όπως κ να έχει οι διακοπές είναι μια ανάσα , αλλαγή παραστάσεων κ τις θελουμε όλοι έστω κ αν διαρκούν λίγο ! 

Πηγαμε στις 03/08 κ μου έγραψε να κάνω κάτι αίματος πάλι κ μου είπε να την πάρω τηλ όταν τις κάνω κ θα κανονίσουμε , όποτε δεν ξέρω ποτέ θα τον δω ! Υποθέτω αρχές Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά με τις αίματος 

 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι!! Κ πολύ ωραίο το τικεράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 2

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...