Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , LunaSalvaje είπε:

καλώς σας βρήκα Synnefaki ! Θετικό δε το λές το άγρια σελήνη πάει γάντι ομως με μένα  :-D

Χαχαχα ναι χιουμοριστικά το είπα... χρειαζόμαστε και μία άγρια στο γκρουπ. :cool: Πότε περιμένεις (εάν περιμένεις;)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Synnefaki είπε:

Χαχαχα ναι χιουμοριστικά το είπα... χρειαζόμαστε και μία άγρια στο γκρουπ. :cool: Πότε περιμένεις (εάν περιμένεις;)

Δε περιμένω ακόμα , παντρεύομαι σε δύο μήνες. Ωστόσο θέλω να προσπαθήσω κατευθείαν. Σα καινούργια μπήκα στο ποστ να ευχηθώ γιστί 16/8 έγινα περήφανη θεία για τέταρτη φορά !:cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , LunaSalvaje είπε:

Δε περιμένω ακόμα , παντρεύομαι σε δύο μήνες. Ωστόσο θέλω να προσπαθήσω κατευθείαν. Σα καινούργια μπήκα στο ποστ να ευχηθώ γιστί 16/8 έγινα περήφανη θεία για τέταρτη φορά !:cool:

Με το καλό σου εύχομαι... όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις :)

Να σας ζησει το καινούριο μέλος


tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

καλως την @LunaSalvaje με το καλο να πραγματοποιηθούν τα ονειρα σου :)

κι εγω μαζευτηκα χτες, η αδεια μου ειναι μεχρι 5/9, αλλα αυτην την βδομάδα ακολουθει ραντεβού με το γιατρό, συνεργία, προετοιμασία για την δουλεια και διαφορα τετοια που θα γεμίσουν το τελευταιο δεκαημερο του μηνα

 

@Katerinakiii καλα αποτελέσματα να χεις κοπελα 

@Faith 30 εμενα απο την αλλη ο γιατρός δινει πονο, τ4, μαγνησιο, σίδηρο, ασβέστιο, φ. οξυ, προγεστερονη σε τρεις μορφες.  Ειναι βεβαια και οι αναγκες του οργανισμού μου :)

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πρώτη μέρα στη δουλειά σήμερα και μου φαίνεται βουνό....:?

Κατά τα άλλα μια χαρά, εμείς έχουμε 7/9 τον επόμενο υπέρηχο και β επιπέδου προς το τέλος του μήνα. 

Από φάρμακα εγώ παίρνω μια πολυβιταμίνη από την αρχή της εγκυμοσύνης (pregnance care) και λίγο αργότερα ξεκίνησα και ασβέστιο γιατί το μέτρησα και ήταν πάρα πολύ χαμηλό. Σίδηρο δεν παίρνω ακόμα (γύρω στο 34 είναι ο αιματοκρίτης αλλά ο γιατρός λέει ότι δεν το χρειάζομαι ακόμα. Μαγνήσιο θα ξεκινήσω όμως μετά την 20η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω τα σταματησα και την προγεστερονη στην 12 βδομαδα και την βιταμθνη d μολις βγηκε θετικη η χοριακη.βεβαια εμενα ειχε ανεβει αρκετα.κ ο ενδοκρινολογος ηταν καθετος να μην παρω συνολο πανω απο ενα-δυο μηνες(γιατι εμενα ηταν στο 18).οποτε τωτα παιρνω μονο filicin και μαλλον θα μου αρχισει κ σιδηρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πολυ ντοπαρισμα βλεπω!!χαχα.

Ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθε οργανισμου,οποτε ας εμπιστευτουμε τον γιατρο μας,μονο αυτοι ξερουν!αυριο τετοια ωρα θα βλεπω τομωρακι μου,μετα απο 1 μηνα κ 1 βδομαδα.με το που θα γυρισω θα σας γραψω νεοτερα!

 

  • Μου αρέσει 2

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 στον σωτηριαδη θα την κάνω . Εκεί είχα κάνει κ την αυχενική κ έμεινα ευχαριστημένη . 

Περιπου σαν τα πονάκια περιόδου είναι . Η γυναικολόγος μου λέει πως μπορεί να είναι συσπάσεις του εντέρου , αλλά επειδή δεν θελουμε να καταπίνουμε την μήτρα για αυτο μου δίνει το μαγνήσιο . 

Βλεπω μαζευόμαστε όλες σιγά σιγά !!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!

Σημερα πηγαμε για υπερυχο.ολα καλα δοξα το Θεο.μεγαλωσε πολυ,ειναι υπεροχο,μου ελειψε αφανταστα.το αγαπω,το λατρευω.πηρα την δοση μου κ υπομονη τωρα μεχρι την β επιπεδου.

Εσεις εχετε νεοτερα?αυριο μπενω στην 21 βδομαδα,τελευταια του 5 μηνα.περναει ο καιρος!

  • Μου αρέσει 3

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου, εχω μερες να σας γραψω!! αυτο που νιωθω τις τελςυταιες μερες δεν υπαρχει!! Ειδικα σημερα το νινακι μου μου εδινε το παρον ολη μερα!! Εναξει ειναι απλα απιστευτο συναισθημα, απεριγραπτο!! @Faith 30 μπραβο γλυκια μου εγω εχω ραντεβου μετη γιατρο μου την δευτερα , ειμαι και σε αδεια αυτη την εβδομαδα και συνεχως σκεφτομαι τι χαρες μας περιμςνουν πρωτα ο ΘΕος!! Αυριο θα παω στον πνευματικο μου , δεν τον εχω δει απο τοτε που εμεινα εγκυος, νιωθω οτι ολα ειναι ομορφα γυρω μου γενικα νιωθω μια αισιοδοξια !! Καλο βραδυ ζουζουνες μου!!

  • Μου αρέσει 4

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου και καλώς σας βρήκα!! Τέλος οι διακοπές και τα κεφάλια μέσα.... Περάσαμε πολύ καλά, μπανάκια κάθε μέρα, το ευχαριστήθηκα και ξεφύγαμε και λίγο... Γυρίσαμε Κυριακή αλλά μέχρι να βάλω το σπίτι σε μια σειρά χρειαστηκα 3 μέρες και ακόμα φτιάχνω... εσείς κορίτσια μου κάνα νέο; κάνα περίεργο που έχασα; Μακάρι να είναι όλα καλά βέβαια!!! εγώ έχω εξέταση στις 6/9, μετά από 40 μέρες περίπου και μου φαίνεται αιώνας... αυτή η αναμονή με σκοτώνει..

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια @Faith 30! Αντε με το καλό κ η β επιπέδου τώρα !!! 

@dimitroula30 μπράβο έτσι πρέπει να είσαι αισιόδοξη ! 

@november rain καλώς όρισες !!!! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα ! Όντως πολύ καιρό θα κανείς για να δεις το μωράκι σου, αλλά τώρα έφτασε σχεδόν η μέρα ! 

@Katerinakiii καλή επιτυχία για σήμερα !!! Περιμένουμε νέα !!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Οντως αυτη η αναμονη,ειναι οτι χειροτερο!να δεις ομως ποσο θα εχει μεγαλωσει!εγω χτες χαζεψα,ολοκληρο μωρο,τα ξεχωριζεις ολα μονη σου,πρωτου καν στα πει ο γιατρος.αποτι βλεπω τελος οι διακοπες για ολες μας.να μην ευχηθω ομως καλο φθινοπωρο απο τωρα,γιατι λενε οτι ο σεπτεμβρης θα ειναι θερμος

πρίν από 1 λεπτό , Mariachi είπε:

Συγχαρητήρια @Faith 30! Αντε με το καλό κ η β επιπέδου τώρα !!! 

@dimitroula30 μπράβο έτσι πρέπει να είσαι αισιόδοξη ! 

@november rain καλώς όρισες !!!! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα ! Όντως πολύ καιρό θα κανείς για να δεις το μωράκι σου, αλλά τώρα έφτασε σχεδόν η μέρα ! 

@Katerinakiii καλή επιτυχία για σήμερα !!! Περιμένουμε νέα !!! 

Καλημερα μαριανθη!αν δεν σου ειναι κοπως,μου εξηγεις πως κανεις tag τα username?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 μου κανένας κόπος ! Πρώτα επιλέγεις το σύμβολο @ και μετά γράφεις κολλητά το όνομα της κοπέλας που θέλεις να κανείς tag . Θα σου βγάλει και μια λίστα για να το επιλέξεις εάν το εχεις κάνει σωστά ! Δοκίμασε και πες μου εάν εχεις κάποια άλλη απορία . 

Επισης το mariachi ήταν τυχαίο γτ δεν έβρισκα ψευδώνυμο . Μαρία είναι το κανονικό μου . 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi  οκ ευχαριστω!πανευκολο ειναι,εγω ομως ειμαι λιγο ασχετη με την τεχνολογια!

Κοριτσια εχω μια απορια.μπορει να ακουστει χαζη αλλα πραγματικα δεν γνωριζω την απαντηση.οταν λεμε εχω πητ 3.1.18 τι εννοουμε?οτι μετα τις 3 ιανουαριου θα γεννησω Η οτι 3 δεκεμβριου μπενω στον μηνα μου κ περιμενω να γεννησω?ντρεπομαι να το ρωτησω στον γιατρο.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...