Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@ekrs μπράβο !!! Τι ωραία κ το δικό σας ζουζούνι μεγάλωσε ! Με το καλό να φτιάξετε κ το δωμάτιο του ! Εχεις αποφασίσει πως ; θα το βάψεις ή θα βάλεις ταπετσαρία ; τι χρώματα ; 

σε ευχαριστώ θα πάω να τις κάνω μέσα στην εβδομάδα 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@ekrs μπράβο !!! Τι ωραία κ το δικό σας ζουζούνι μεγάλωσε ! Με το καλό να φτιάξετε κ το δωμάτιο του ! Εχεις αποφασίσει πως ; θα το βάψεις ή θα βάλεις ταπετσαρία ; τι χρώματα ; 

σε ευχαριστώ θα πάω να τις κάνω μέσα στην εβδομάδα 

Χμμμ.. Δεν έχω σκεφτεί ακόμα... Λογικά βάψιμο κ κανένα αυτοκόλλητο τοίχου... Θα δούμε... Σιγά σιγά θα ανταλλάξουμε ιδέες :-D  


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες μου! Από τη ζέστη δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω!! Υπέφερα δυο μέρες τώρα και απ΄οτι φαίνεται πάμε και για 3η στη σειρά!! Πολύ χαίρομαι που έχουν ξεκινήσει οι συζητήσεις για δωμάτια κτλ κτλ.... αααααχ βρε κορίτσια σε 5 μήνες θα είμαστε μανούλες πάνω κάτω!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη!! Ωστόσο το έχει νιώσει καμία το μωράκι της? Εγώ τίποτε ακόμη, δεν θα το καταλάβαινα? Όσον αφορά το θέμα με την πεθερά από προχθές που πήγαμε το βράδυ όλη η συμπεριφορά του συζύγου άλλαξε. Είναι μέσα στην τρελή χαρά!! Μου ρχεται να του κοπανήσω την κεφάλα στον τοίχο!! χαχα Τελοσπάντων, αποφάσισα ότι πρέπει να διατηρήσω αυτές τις τυπικές επισκέψεις 1 φορά την εβδομάδα- δυστυχώς!!

Επίσης το σ-κ διαπίστωσα ότι δεν έχω καθόλου ρούχα και σήμερα λέω να πάω μια βολτίτσα στα μαγαζιά να ψωνίχω τίποτε. Όσο η ζυγαριά ανεβαίνει τόσο δεν με χωράει τίποτε :(

@Mariachi μου τι υπέροχο tickeraki!!! ο γιος σου πήρε χρωματάκι!!! χιχιιχιχιχι


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Η ζέστη απαλευτη! Λοιπόν θελω τη γνώμη σας για κατι... Όπως σας είχα πει ο γιατρός μου θα λείπει μέχρι αρχές Σεπτέμβρη. Επειδή και έχω αγωνία να δω το μωράκι μου αν είναι οκ και επίσης τα χω παίξει στη δουλειά εχω τρελη ατονία και ζαλιζομαι σκέφτηκα να κλείσω ραντεβού ιδιωτικό με πληρωμή με έναν άλλο γιατρό(συμβεβλημένο μ εοπυυ) ώστε να με δει και να του ζητήσω να μου γράψει και μια αναρρωτική 10-15 ημερών - δεν εχω ξαναπάρει απο την αρχη..πιστευετε οτι ειναι καλή ιδέα? Θα με βοηθήσει να μου τη δώσει ή θα στραβώσει επειδή δεν ειναι ο γιατρός μ κ δ με ξέρει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κορτσουδια μου,τρεξτε σε παραλιες μπειτε κατω απο ντουζιερες γιατι πηρε ο κ@_ος μας φωτια χαχαχα

Λινα μου δεν εχεις να χασεις τιποτα και θα δεις το μωρακι σου και υπαρχει περιπτωση να σου γραψει αδεια οποτε χαμενη δεν θα βγεις,να πας στον γιατρο.

Ακουω ετοιμασιες για δωματια?το καλυτερο μου...γενικα το δευτερο τριμηνο ειναι το καλυτερο μου που φτιαχνει η ψυχολογια σε γενικες γραμμες..εγω εχω καποιες μερες που δεν νιωθω συμπτωματα ασχημα και στο μυαλο μου γυρνανε διαφορες σκεψεις,λες να ειναι ολα καλα?το εχετε και εσεις αυτο?και αργει πολυ το ραντεβου μου στις 6/9:shock:

το μωρακι δημητρουλα οι πιο πολλες κοπελες το νιωθουν μετα την 20-21 βδομαδες

Αχ κοριτσακια μου μακαρι ολος ο χρονος να ητανε διακοπες....λετε να βαριομασταν???:-D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Πώς τα βγάζετε πέρα με τη ζέστη? Εγώ το πρωί πήγα για ψώνια νωρίς κι όμως έγινα ένα πτώμα  μέχρι να γυρίσω...δεν αντέχω καθόλου ούτε τη ζέστη, ούτε τις ανηφόρες ούτε την ορθοστασία, τίποτα...

 

5 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα εγκυούλες μου! Από τη ζέστη δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω!! Υπέφερα δυο μέρες τώρα και απ΄οτι φαίνεται πάμε και για 3η στη σειρά!! Πολύ χαίρομαι που έχουν ξεκινήσει οι συζητήσεις για δωμάτια κτλ κτλ.... αααααχ βρε κορίτσια σε 5 μήνες θα είμαστε μανούλες πάνω κάτω!! Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη!! Ωστόσο το έχει νιώσει καμία το μωράκι της? Εγώ τίποτε ακόμη, δεν θα το καταλάβαινα? Όσον αφορά το θέμα με την πεθερά από προχθές που πήγαμε το βράδυ όλη η συμπεριφορά του συζύγου άλλαξε. Είναι μέσα στην τρελή χαρά!! Μου ρχεται να του κοπανήσω την κεφάλα στον τοίχο!! χαχα Τελοσπάντων, αποφάσισα ότι πρέπει να διατηρήσω αυτές τις τυπικές επισκέψεις 1 φορά την εβδομάδα- δυστυχώς!!

Επίσης το σ-κ διαπίστωσα ότι δεν έχω καθόλου ρούχα και σήμερα λέω να πάω μια βολτίτσα στα μαγαζιά να ψωνίχω τίποτε. Όσο η ζυγαριά ανεβαίνει τόσο δεν με χωράει τίποτε :(

@Mariachi μου τι υπέροχο tickeraki!!! ο γιος σου πήρε χρωματάκι!!! χιχιιχιχιχι

Δημητρούλα μάλλον ο καύσωνας θα συνεχίσει όλη την εβδομάδα, δεν ξέρω αν από βδομάδα υπάρξει κάποια βελτίωση...Όσον αφορά την πεθερά, για χατήρι του άντρα σου καλά κάνεις και διατηρείς τα τυπικά. Άλλωστε άνθρωποι είναι κι αυτοί και πιστεύω το εγγονάκι θα το αγαπάνε!

1 hour ago, lina!!! είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Η ζέστη απαλευτη! Λοιπόν θελω τη γνώμη σας για κατι... Όπως σας είχα πει ο γιατρός μου θα λείπει μέχρι αρχές Σεπτέμβρη. Επειδή και έχω αγωνία να δω το μωράκι μου αν είναι οκ και επίσης τα χω παίξει στη δουλειά εχω τρελη ατονία και ζαλιζομαι σκέφτηκα να κλείσω ραντεβού ιδιωτικό με πληρωμή με έναν άλλο γιατρό(συμβεβλημένο μ εοπυυ) ώστε να με δει και να του ζητήσω να μου γράψει και μια αναρρωτική 10-15 ημερών - δεν εχω ξαναπάρει απο την αρχη..πιστευετε οτι ειναι καλή ιδέα? Θα με βοηθήσει να μου τη δώσει ή θα στραβώσει επειδή δεν ειναι ο γιατρός μ κ δ με ξέρει??

Λίνα δεν βλέπω κάτι κακό να πας και σε άλλον γιατρό, αφού λείπει ο γιατρός σου..τώρα για την αναρρωτική είναι μάλλον θέμα κάθε γιατρού αν την γράφει εύκολα ή όχι, δεν έχω εμπειρία καθότι άνεργη...Θα δεις και το μωράκι, αυτό που το πας???

 

πρίν από 18 λεπτά , november rain είπε:

γεια σας κορτσουδια μου,τρεξτε σε παραλιες μπειτε κατω απο ντουζιερες γιατι πηρε ο κ@_ος μας φωτια χαχαχα

Ακουω ετοιμασιες για δωματια?το καλυτερο μου...γενικα το δευτερο τριμηνο ειναι το καλυτερο μου που φτιαχνει η ψυχολογια σε γενικες γραμμες..εγω εχω καποιες μερες που δεν νιωθω συμπτωματα ασχημα και στο μυαλο μου γυρνανε διαφορες σκεψεις,λες να ειναι ολα καλα?το εχετε και εσεις αυτο?και αργει πολυ το ραντεβου μου στις 6/9:shock:

το μωρακι δημητρουλα οι πιο πολλες κοπελες το νιωθουν μετα την 20-21 βδομαδες

Αχ κοριτσακια μου μακαρι ολος ο χρονος να ητανε διακοπες....λετε να βαριομασταν???:-D

Όοοοχι!!! Δεν θα βαριόμασταν! Αρκεί να είχαμε την οικονομική άνεση να κάνουμε διακοπές και να καθόμαστε! 

Η ναυτία δεν είναι φυσιολογικό να φύγει τώρα στο 2ο τρίμηνο? Όλα καλά θα είναι, γιατί να μην είναι άλλωστε??? Αυτό λέω και στον εαυτό μου κάθε φορά που το σκέφτομαι :)

 

Εμένα κορίτσια η συχνοουρία έχει βελτιωθεί, αλλά η δυσκοιλιότητα υπάρχει δυστυχώς...Σήμερα μου έτρεχε και αίμα η μύτη, που δεν μου έχει ξανασυμβεί, μέτρησα πίεση και ήταν μια χαρά. Το έχει πάθει καμία?

Βρε κορίτσια, συμβαίνει σε καμία να λαχανιάζει πολύ εύκολα? είναι φυσιολογικό πιστεύετε που έχουν μειωθεί απίστευτα οι αντοχές μου ή πρέπει να ενημερώσω το γιατρό?

 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Πώς τα βγάζετε πέρα με τη ζέστη? Εγώ το πρωί πήγα για ψώνια νωρίς κι όμως έγινα ένα πτώμα  μέχρι να γυρίσω...δεν αντέχω καθόλου ούτε τη ζέστη, ούτε τις ανηφόρες ούτε την ορθοστασία, τίποτα...

 

Δημητρούλα μάλλον ο καύσωνας θα συνεχίσει όλη την εβδομάδα, δεν ξέρω αν από βδομάδα υπάρξει κάποια βελτίωση...Όσον αφορά την πεθερά, για χατήρι του άντρα σου καλά κάνεις και διατηρείς τα τυπικά. Άλλωστε άνθρωποι είναι κι αυτοί και πιστεύω το εγγονάκι θα το αγαπάνε!

Λίνα δεν βλέπω κάτι κακό να πας και σε άλλον γιατρό, αφού λείπει ο γιατρός σου..τώρα για την αναρρωτική είναι μάλλον θέμα κάθε γιατρού αν την γράφει εύκολα ή όχι, δεν έχω εμπειρία καθότι άνεργη...Θα δεις και το μωράκι, αυτό που το πας???

 

Όοοοχι!!! Δεν θα βαριόμασταν! Αρκεί να είχαμε την οικονομική άνεση να κάνουμε διακοπές και να καθόμαστε! 

Η ναυτία δεν είναι φυσιολογικό να φύγει τώρα στο 2ο τρίμηνο? Όλα καλά θα είναι, γιατί να μην είναι άλλωστε??? Αυτό λέω και στον εαυτό μου κάθε φορά που το σκέφτομαι :)

 

Εμένα κορίτσια η συχνοουρία έχει βελτιωθεί, αλλά η δυσκοιλιότητα υπάρχει δυστυχώς...Σήμερα μου έτρεχε και αίμα η μύτη, που δεν μου έχει ξανασυμβεί, μέτρησα πίεση και ήταν μια χαρά. Το έχει πάθει καμία?

Βρε κορίτσια, συμβαίνει σε καμία να λαχανιάζει πολύ εύκολα? είναι φυσιολογικό πιστεύετε που έχουν μειωθεί απίστευτα οι αντοχές μου ή πρέπει να ενημερώσω το γιατρό?

 

Κοίτα σχετικά με τις αντοχές... Εγω πριν μεινω έγκυος είχα πολλές.. Ήμουν δραστηρια αρκετά.. Γυμναζομουν κιόλας... Τωρα ... Με το ζόρι ανεβαίνω 10 σκαλιά .. Σέρνομαι... Κουράζομαι πολύ εύκολα...και δεν εχω πάρει κ κιλά να πεις ότι φταίει αυτό... Στις τελευταίες εξετάσεις αίματος μου χε πέσει ο αιματοκρίτης βεβαιαπου παίζε ρόλο σίγουρα κ μ αύξησε το σιδηρο o γιατρος... Εσένα ειναι εντάξει ο αιματοκρίτης σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ! 

@dimitroula30 Δυστυχως μόνο αυτός πήρε ! Χαχαχα είπα να το αλλάξω σε κάτι πιο καλοκαιρινό .το μωράκι δεν το έχω νιώσει κ όπως λέει η @november rain επειδή δεν έχω κ κάποιο άλλο σύμπτωμα αρχίζω να αναρωτιέμαι αν όλα είναι εντάξει !!! 

Η ζέστη όντως δεν υποφέρεται ! @elenakith Εγώ Είμαι μπροστά από τον ανεμιστήρα κ κάνω συνέχεια ντους! Δεν αντέχω ! Συγχαρητήρια πάντως που τολμήσεις να πας για ψώνια ! 

@lina!!! μου δεν εχεις να χάσεις κάτι όπως είπαν τα κορίτσια μόνο να κερδίσεις αφού θα δεις το μωράκι σου !!! 

 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα!! Κορίτσια χθες πήγα για ψώνια και η αλήθεια είναι ότι ένιωθα πολύ συγκινημένη που ψώνιζα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης!! Νομίζω είναι η κατάλληλη εποχή να βγείτε στην αγορά γιατί έχει πολλές πρόσφορες και και για τώρα αλλά σε ορισμένα καταστήματα και φθινοπωρινά - χειμωνιάτικα ρούχα!! Νιώθω πολύ ανανεωμένη ! Τι θα γίνει όμως με τη ζέστη επιτέλους;;; Το βράδυ κατέβασα τον σύζυγο στο πάτωμα γιατί με ζέσταινε!! Ο ανεμιστήρας είναι από πάνω μου αλλά και πάλι ζορίζομαι! Αν δεν έχεις air condition δεν γίνεται!! Ούτε όρεξη για φαγητό έχω όλη μέρα θέλω να πίνω νερό και να τρώω φρούτα-αυτό βέβαια είναι καλό- γιατί με το που πέσει λίγο πάλι θα το ρίξω στα ντόνατς και στα κρουασαν!! χιχιχι:-D 

όσον αφορά τα συμπτώματα ούτε εγώ νιώθω τίποτε παρά μόνο ότι βολεύομαι να κοιμηθώ μόνο από την αριστερή πλευρά . Τίποτε άλλο :( Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να πάμε να δούμε το νινί , να σιγουρευτούμε και για το φύλο γιατί ακόμη δεν είμαστε 100% σίγουροι .

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, lina!!! είπε:

Κοίτα σχετικά με τις αντοχές... Εγω πριν μεινω έγκυος είχα πολλές.. Ήμουν δραστηρια αρκετά.. Γυμναζομουν κιόλας... Τωρα ... Με το ζόρι ανεβαίνω 10 σκαλιά .. Σέρνομαι... Κουράζομαι πολύ εύκολα...και δεν εχω πάρει κ κιλά να πεις ότι φταίει αυτό... Στις τελευταίες εξετάσεις αίματος μου χε πέσει ο αιματοκρίτης βεβαιαπου παίζε ρόλο σίγουρα κ μ αύξησε το σιδηρο o γιατρος... Εσένα ειναι εντάξει ο αιματοκρίτης σου?

Λίνα μου χαίρομαι που δεν είμαι μόνη μου..ο αιματοκρίτης μου την τελευταία φορά ήταν 40,3 αρκετά καλός πιστεύω. όσο για κιλά έχω βάλει 5, κι αυτά στο 2ο μήνα όλα, αλλά δεν πιστεύω ότι φταίνε αυτά σε τόσο δραματική μείωση της αντοχής...

 

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες ! 

Η ζέστη όντως δεν υποφέρεται ! @elenakith Εγώ Είμαι μπροστά από τον ανεμιστήρα κ κάνω συνέχεια ντους! Δεν αντέχω ! Συγχαρητήρια πάντως που τολμήσεις να πας για ψώνια ! 

@lina!!! μου δεν εχεις να χάσεις κάτι όπως είπαν τα κορίτσια μόνο να κερδίσεις αφού θα δεις το μωράκι σου !!! 

 

Mariachi το παλεύεις χωρίς αιρκοντίσιον βρε θηρίο??? όσο για τα ψώνια να ξέρεις με πήγαν με αμάξι σε συγκεκριμένο μαγαζί να πάρω 2 δωράκια που ήθελα και μετά στο σούπερ και από κει στην πόρτα του σπιτιού μου. είπαμε αντοχές μηδέν χαχαχα. και να φανταστείς ένιωσα ότι αυτή η διαδρομή ήταν άθλος! (και λόγω ζέστης βέβαια).

 

1 hour ago, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα!! Κορίτσια χθες πήγα για ψώνια και η αλήθεια είναι ότι ένιωθα πολύ συγκινημένη που ψώνιζα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης!! Νομίζω είναι η κατάλληλη εποχή να βγείτε στην αγορά γιατί έχει πολλές πρόσφορες και και για τώρα αλλά σε ορισμένα καταστήματα και φθινοπωρινά - χειμωνιάτικα ρούχα!! Νιώθω πολύ ανανεωμένη ! Τι θα γίνει όμως με τη ζέστη επιτέλους;;; Το βράδυ κατέβασα τον σύζυγο στο πάτωμα γιατί με ζέσταινε!! Ο ανεμιστήρας είναι από πάνω μου αλλά και πάλι ζορίζομαι! Αν δεν έχεις air condition δεν γίνεται!! Ούτε όρεξη για φαγητό έχω όλη μέρα θέλω να πίνω νερό και να τρώω φρούτα-αυτό βέβαια είναι καλό- γιατί με το που πέσει λίγο πάλι θα το ρίξω στα ντόνατς και στα κρουασαν!! χιχιχι:-D 

όσον αφορά τα συμπτώματα ούτε εγώ νιώθω τίποτε παρά μόνο ότι βολεύομαι να κοιμηθώ μόνο από την αριστερή πλευρά . Τίποτε άλλο :( Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να πάμε να δούμε το νινί , να σιγουρευτούμε και για το φύλο γιατί ακόμη δεν είμαστε 100% σίγουροι .

Μπράβο Δημητρούλα για τα ψώνια! Σε ποια μαγαζιά πήρες ρούχα εγκυμοσύνης? δηλαδή που βολεύτηκες καλύτερα και από άποψη τιμών? Κι εσύ χωρίς αιρκοντίσιον??? κορίτσια μπράβο σας που αντέχετε! 

Όσο για τα συμπτώματα πιστεύω ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχουν αρνητικά συμπτώματα όλα βαίνουν καλώς! :) 

 

Καλημέρα σε όλες τις τσούπρες!!! 

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith μου από τα h&m πήρα φορεματάκια , παντελόνια ακόμη και εσώρουχα εγκυμοσύνης που αργότερα είναι και θηλασμού . Μου άρεσαν και σαν σχέδια και με βόλεψαν αλλά και σαν τιμές!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith μας έχει χαλάσει κ ακόμα δεν το έχουμε φτιάξει . Για να σου πω την αλήθεια δεν νιώσαμε την ανάγκη μέχρι τώρα ! 

@dimitroula30 μπράβο κ σε σένα για τα ψώνια ! Αυτο με τον ύπνο το έχω κ εγώ μόνο που εγώ βολεύομαι είτε αριστερά , είτε δεξιά κ έχοντας πάντα ένα μαξιλάρι αγκαλιά. ! Αντε με το καλό να περάσουν οι μέρες κ να το δείτε το νινί σας ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! Χαθηκα λιγο..εκανα την περιδεση τελικα. Καλα πηγε απ'οτι μου ειπε ο γιατρος αλλα πως ειπε ειναι μονο υποστηρικτικο και θελει προσοχη πολυ μετα την 24 βδομαδα.απο την μια λεω θα το παλεψω δεν θα γενηθει προορο απ την αλλη φοβαμαι πολυ ... Μακαρι να περασουν οι μηνες γρηγορα.γενικα δεν εχω και την καλυτερη ψυχολογια

Link to comment
Share on other sites

@rainbow  όλα καλά θα πάνε και θα το δεις ! Είναι δύσκολο κ σου φαίνεται βουνό αλλά θα σκεφτεσαι το μωρό σου κ θα παίρνεις δύναμη ! Μπορείς επίσης να βάζεις  μικρούς στόχους έτσι ώστε να τους φτάνεις γρήγορα κ να μν σου φαίνεται τόσο μακρινή η γεννά . Πχ τώρα βάλε σαν στόχο την β επιπέδου 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...