Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Katerinakiii είπε:

Απο οτι φαινεται κοριτσια εγω θα κανω την αρχη στα β' επιπεδουυ!!εχουμε κλεισει για την τεταρτη 23/8..

Ωωωω... Καλή επιτυχία @Katerinakiii!! Όλα να πάνε καλά!!! :-D

  • Μου αρέσει 1

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Katerinakiii είπε:

Απο οτι φαινεται κοριτσια εγω θα κανω την αρχη στα β' επιπεδουυ!!εχουμε κλεισει για την τεταρτη 23/8..

Με το καλο,ολα να πανε κατευχην!!!!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

Τι νεα απο τα μωρακια σας?εμεις επιτελους αυριο απογευμα παμε για υπερυχο.

Δροσισε σημερα κ ειναι τελεια!

Αυριο μου ειπε θα μου δωσει σιδηρο,γιατι ο αιματοκριτης επεσε 35.πρωτη φορα θα παρω σιδηρο.ασβεστιο δεν περνω καθολου,μου ειπε εαν τροω καθημερινα γαλακτοκομικα ,δεν θα χω προβλημα.επισης μαγνησιο δεν περνω καθολου,μου ειπε μονο αν εχω κραμπες θα μου δωσει.ειναι κατα των περιτων φαρμακων κ μου αρεσει αυτο,γιατι κ γω ετσι ειμαι.περνω μονο φολυκο οξυ,που το επερνα κ πριν την εγκυμοσυνη.εσεις τι φαρμακακια περνετε?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!  Αντε με το καλό να το δείτε @Faith 30 !!! 

Νέα εκτός από κάτι κλωτσιτσες που κ που δεν έχω . Ξανά όταν πάμε στην γιατρό! 

Εγώ πίνω μαγνήσιο γτ έχω τραβήγματα , σίδηρο γτ ο αιματοκρίτης έπεσε στο 34 κ ασβέστιο γτ με πιάνουν ξινιλες με τα γιαούρτια . Φυσικά κ φολυκο. Είναι γεμάτο το προγραμμα ! Δεν έχω παράπονο ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

Καλημέρα !!!  Αντε με το καλό να το δείτε @Faith 30 !!! 

Νέα εκτός από κάτι κλωτσιτσες που κ που δεν έχω . Ξανά όταν πάμε στην γιατρό! 

Εγώ πίνω μαγνήσιο γτ έχω τραβήγματα , σίδηρο γτ ο αιματοκρίτης έπεσε στο 34 κ ασβέστιο γτ με πιάνουν ξινιλες με τα γιαούρτια . Φυσικά κ φολυκο. Είναι γεμάτο το προγραμμα ! Δεν έχω παράπονο ! 

Φουλ το προγραμμα!χαχα.

Αυτες οι μπουνιτσες ειναι αλλο πραγμα!τις νιωθω μονο οταν ξαπλωνω,πρωι μεσημερι βραδυ.εχει τυχει ομως κ μερα που δεν το ενιωσα καθολου,ανυσηχησα αλλα την επομενη εδωσε το παρων.μερικες φορες βαζει ο αντρας μου το αυτι του στην κηλια κ εχει τυχει να το νιωσει κ αυτος.

Τραβηγματα δεν εχω καθολου.Μαριανθη που θα την κανεις την β επιπεδου?εγω στην ψαρρου θα παω,εκει εκανα κ την αυχενικη.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

@Faith 30 με το καλό να δείτε αύριο το θαυματάκι σας! Από φάρμακα εγώ κάνω δύο ενέσεις, μία ηπαρίνης και μία προγεστερόνης, παίρνω φυλλικό οξύ και βιταμίνη D σαν δόση συντήρησης γιατί την είχα οριακή στο 29,9, και το βράδυ παίρνω glucophase και 1 utrogestan. Καλά είναι, δεν παραπονιέμαι, σε σχέση με αυτά που έπαιρνα στην αρχή αυτά δεν είναι τίποτα. 

 

@Mariachi τι τραβήγματα είχες? στη μήτρα? όπως στην αρχή που νιώθαμε πονάκια περιόδου? 

 

Τι ωραία που νιώθετε τα μωράκια σας!!! :)

 

Κορίτσια εγώ τις τελευταίες 3-4 μέρες νιώθω πολύ πιο έντονη κόπωση από πριν, σε σημείο που σηκώνω το χέρι πχ να πιάσω κάτι και νιώθω τον μυ σα μουδιασμένο, το ίδιο και στα πόδια. Με περπάτημα 100 μέτρα μέχρι το περίπτερο ανεβάζω παλμούς και λαχανιάζω σε σημείο να σταματάω. Επίσης νιώθω σαν να μου μουδιάζουν τα πόδια όταν ξαπλώνω είτε ανάσκελα είτε πλάγια... Λέτε να είναι φυσιολογικό? Μήπως κάτι μου λείπει και θα έπρεπε να ειδοποιήσω τον γιατρό?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

elenakith: Δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχιτικο το μουδιασμα αφου κανεις και ηπαρινη .το glucophage γιατι το παιρνεις ακομα; ξερω οτι οταν μενεις εγκυος δεν αποροφαται και χρειαζεται ινσουλινη αν ειναιβθεμα σαγχαρου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Elena, κ γω λαχανιαζω κ γενικα εχω παλμους ανεβασμενους συνεχως.για τα μουδιασματα δεν ξερω,ισως να ειναι κ καμια παρενεργεια απο τα φαρμακα που παιρνεις.την προγεστερονη γιατι την παιρνεις ακομη?εμενα μου την σταματησε στην 11 εβδομαδα.βασκλορ εβαζα.κ μενα η d ηταν 31,αλλα δεν μου εδωσαν συμπληρωμα.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...εμείς είμαστε σε διακοπές αλλά σας διαβάζω όταν μπορώ.

@Katerinakiii ανοιγεις το χορό των β' επιπέδου; με το καλό...

@Faith 30 εγώ παίρνω ουκ ολίγα. Ξεκινώ με σίδηρο κ φυλλικό, παίρνω 3 φορές μαγνήσιο συν βιταμίνη D... που να μπει και το ασβέστιο σε κανένα μήνα...

@elenakith καλύτερα να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Σίδηρο ξεκίνησες πρόσφατα; μήπως έχει πέσει αρκετά;

Και μένα το σακχαρο μου είναι ήδη τσιμπημένο. Ήμουν προδιαβητική και στο πρώτο. Ελπίζω να μη χρειαστώ ινσουλίνη

  • Μου αρέσει 1

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...