Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

On 14/9/2017 at 9:12 ΠΜ, YOTOU είπε:

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εχει γενεθλια το μεγαλο μου κοριτσι σημερα, κλεινει τα 6! πως μεγαλωσε.....πρωτακι φετος, ευτυχως τα παμε μια χαρα, η δασκαλα μας καλη κ εχτες ειχαμε την πρωτη μας εργασια.

 

Καλή αρχή στο δημοτικό και να την χαίρεστε Yotou! Εύχομαι υγεία και ευτυχία, να έχει χρόνια πολλά και καλά.

 

On 14/9/2017 at 0:55 ΜΜ, ravT είπε:

 

Στα πλαίσια των easy living αλλαγών μας, ήταν και η αγορά μιας καινούργιας κούπας για τον καθένα μας. Ιδού η δική μου! Αυτή και της κόρης μου, μου φτιάχνουν το κέφι!

15wckdt.jpg

Σας χαιρετώ! Καλό μεσημέρι!

Η κούπα σας είναι πολύ όμορφη και αυτή η κίνηση σας ακόμη πιο όμορφη!

Καλό και μυρωδάτο φθινόπωρο! :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου καλησπέρα!

Οι δουλίτσες μου συνεχίζονται, με εντατικούς ρυθμούς. Σήμερα τρελη μέρα, από πολύ νωρίς το πρωί και το απογευμα επίσης.. θα πάω τον μικρό μου αγγλικά, θα φύγω για ένα ραντεβού, θα επιστρέψω να τον πάρω από τα αγγλικά και μετά, μαζί, θα πάμε σε ακόμα ένα ραντεβού...

Η συρταριέρα του μικρού μου, έτοιμη, βαμμένη, καθαρισμένη, με καινούργια πομολάκια και πιο.. εφηβική πια, ελπίζω να μας "βγάλει" μερικά χρονάκια ακόμα!

Το πριν

easy15.jpg

Το μετά

easy15b.jpg

{αλλάξαμε και τις εσωτερικές σιδεριές {τους οδηγούς} και πλέον δεν φαίνονται "πεσμένα" τα 2 τελευταία συρτάρια}

Και τα πομολάκια

easy15a.jpg

Επειδή αυτή τη στιγμή, δεν έχουμε δυνατότητα ν αγοράσουμε τραπεζάκι για να βάλουμε πάνω την τηλεόραση του μικρούκαι το playstation, τοποθετήθηκαν πάνω της και αργότερα θ αλλαχθει και η διακόσμηση αλλά και η θέση της.

Προχωράμε!

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα!

Ειρήνη μου αυτές είναι οι μοκέτες που παρήγγειλα..http://www.agrotisgroup.gr/index.php?route=product/product&product_id=5980

πήρα μια μεγάλη κ μια μικρή κ θα μαι οκ! Για τα ριχτάρια που σου λεγα, πήγα μια μέρα σ ένα μαγαζί κ μου τα δειξαν κ τα πιασα..έχουν ειδική επίστρωση από μέσα για να μην γλιστράνε. Άλλο πράγμα Ειρήνη μου, με έπεισαν αμέσως!!Το μόνο που λείπει είναι το "μικροποσό" (!!) για τα αγοράσω...

Το τρέξιμο συνεχίζεται αμείωτο κ αυτή την εβδομάδα, ελπίζω σε καλύτερες μέρες, φιλιά πολλά!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Πριν λίγο, επέστρεψα από δουλίτσα και σε λίγο θα πάω να πάρω τον μικρό μου από το σχολείο. Μία στο τόσο και εγώ και ο μπαμπάς του, θα εμφανιζόμαστε άξαφνα για να επιστρέψουμε μαζί με τον μικρο, όχι γιατί δεν τον εμπιστευόμαστε αλλά για να βλέπουν τα διάφορα "ύποπτα στοιχεία" που υπάρχουν στο σχολειό και γύρω απ αυτό, οτι υπάρχει οικογένεια και δεν είναι το παιδί πάντα μόνο του.

Έχω ετοιμάσει από νωρίς φαγητό, αρακα, με πιπεριες φλωρίνες, καροτάκι και πατατούλα και είμαι ήρεμη απ αυτό.

Έκανα ένα καλό πλύσιμο στους πάγκους της κουζίνας μου και πλέον αυτή είναι η εμφάνισή του ενός κομματιού:
easy5.jpg

 

Πως σας φαίνεται?
{γμτ.. τις "κοβει" τις φωτογραφίες αυτό το site :? }

Τα ξεσκαρταρίσματα συνεχίζονται, λίγο πιο χαλαρά αλλά συνεχίζονται και έτσι έβγαλα 3 παζλ και έναν υπέροχο κούκλο Taz για δόσιμο. Σήμερα το απόγευμα, θα τα χαρίσω στον ανηψιό μας:

easy11.jpg

Το μεσημέρι έχουμε διάβασμα, θέλω να λουστώ και μετά έχουμε αγγλικά.. άρχισαν φουλ τα πήγαινε-έλα!

Αυτά για την ώρα,περιμένω τα νέα σας, τις τακτοποιήσεις σας και ελπίζω κάποια στιγμή να μας γράψουν και οι άλλες κοπέλες που μας διαβάζουν, όπως εκείνη που μου έστειλε μήνυμα πριν λίγο καιρό. :)

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalispera,  Kati epathe to kinito mou k den vgazei ellinika.  Sorry gia ta  greeklis.

to party mas itan yperoxo,  xarikan ola ta paidia k pio poly I dikia mou!  Mikroi megaloi to xarikame poly.  To idio vrady mazepsame k skoupisame to spiti. Den mou kanan to xamo pou perimena.  Tin Alli mera sfouggarisa k mazepsa veroxiti. To spiti den exes epanelthei sta fisiologika tou kathos vgalame tin trapazaria gia perissotero xoro k den exes mpei stin thesi tis, out k ta pragmata sto Paso afou ta eixa bgalei k eixa kanei to mpoufe ekei. Kata ta Alla eimai mazemeni Arketa k proxorisa poly to sidero. 

eirini mou poly oraia I sirtariera you mikrou! 

Tha epaneltho!  Filia polla! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

πως περασατε σκ? εμεις ειχαμε 2 παιδικα παρτυ κ σαββατο και κυριακη κ περασαμε πολυ ωραια. βεβαια εκανα κ τις δουλιτσες μου+ 2 φαγητα εξτρα για την εβδομαδα, φασολακια κ ιμαμ μπαιλντι για να ειμαι λιγο πιο χαλαρη μιας κ εχουμε κ διαβασματα κ γενικως θελω να προχωρισω κιαλλο το σιδερο, αφου το βουνο αυξηθηκε, αφου εβαλα αλλα 3 πλυντηρια.

ειρηνη σωστο αυτο, πρεπει να βλεπουν οι επιτηδειοι οτι το παιδι δεν ειναι μονο του. δυστυχως ειναι πολυ δυσκολοι κ πονηροι οι καιροι μας.....

γενικα προσπαθουμε να ειμαστε ηρεμοι κ χαρουμενοι οσο μπορουμε αν κ καποιοι προσπαθουν για το αντιθετο......αλλα δεν το βαζουμε κατω!!!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου και καλή εβδομάδα!

 

On 19/9/2017 at 5:11 ΜΜ, mirtoula4 είπε:

καλησπέρα κ από μένα!

Ειρήνη μου αυτές είναι οι μοκέτες που παρήγγειλα..http://www.agrotisgroup.gr/index.php?route=product/product&product_id=5980

πήρα μια μεγάλη κ μια μικρή κ θα μαι οκ! Για τα ριχτάρια που σου λεγα, πήγα μια μέρα σ ένα μαγαζί κ μου τα δειξαν κ τα πιασα..έχουν ειδική επίστρωση από μέσα για να μην γλιστράνε. Άλλο πράγμα Ειρήνη μου, με έπεισαν αμέσως!!Το μόνο που λείπει είναι το "μικροποσό" (!!) για τα αγοράσω...

Το τρέξιμο συνεχίζεται αμείωτο κ αυτή την εβδομάδα, ελπίζω σε καλύτερες μέρες, φιλιά πολλά!!

Υπεροχες, οι μοκέτες σου Ερσάκι μου! Αλλά δεν περίμενα και τίποτα λιγότερο. Εχεις εξαιρετικό γούστο! :mad:

Just now, YOTOU είπε:

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

πως περασατε σκ? εμεις ειχαμε 2 παιδικα παρτυ κ σαββατο και κυριακη κ περασαμε πολυ ωραια. βεβαια εκανα κ τις δουλιτσες μου+ 2 φαγητα εξτρα για την εβδομαδα, φασολακια κ ιμαμ μπαιλντι για να ειμαι λιγο πιο χαλαρη μιας κ εχουμε κ διαβασματα κ γενικως θελω να προχωρισω κιαλλο το σιδερο, αφου το βουνο αυξηθηκε, αφου εβαλα αλλα 3 πλυντηρια.

ειρηνη σωστο αυτο, πρεπει να βλεπουν οι επιτηδειοι οτι το παιδι δεν ειναι μονο του. δυστυχως ειναι πολυ δυσκολοι κ πονηροι οι καιροι μας.....

γενικα προσπαθουμε να ειμαστε ηρεμοι κ χαρουμενοι οσο μπορουμε αν κ καποιοι προσπαθουν για το αντιθετο......αλλα δεν το βαζουμε κατω!!!

Χίλια μπράβο, που περάσατε τόσο όμορφα Γιωτούλα μου και που το ευχαριστηθήκατε! Παντα ομορφες στιγμες!

Αχ... τα διαβάσματα.... αχ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Μια νέα εβδομάδα ξεκίνησε και ελπίζω για όλες μας, να είναι καλή και ήρεμη.

Προχωρώ τις δουλίτσες μου, σιγά-σιγά και οργανώνομαι, καθώς τα διαβάσματα αρχίζουν και γίνονται όλο και περισσότερα.. αχ, το παλιο-διάβασμα... :? .

Από τα ελάχιστα πράγματα, που πήρε ο άντρας μου, από το σπίτι της μαμάς του, ήταν μία εικονα της Παναγίας, την οποία της την είχα κάνει δώρο πριν περίπου 20 χρονια... Την ήθελα λοιπον, για να την κρεμάσω μαζί με τις άλλες εικόνες που έχουμε, που σημαίνουν ουσιαστικά πραγματα για εμάς και έτσι κι έγινε.

Εδώ, περιμένοντας να βρει τη θέση της

easy9.jpg

Και εδώ, αφού βρήκε τη θέση της
easy9a.jpg

Δεν αφήνω ασιδέρωτα, αυτή τη στιγμή έχω ελάχιστα και αυτό είναι κάτι που με κρατά πολύ ήρεμη.

Δεν θέλω να χειμωνιάσει αλλά, κορίτσια μου, βαρέθηκα την πολύ ζέστη.. θα ήθελα και λίγο βροχούλα.. λίγο φθινόπωρο!

Αυτα για την ώρα, σας φιλώ γλυκά και περιμένω τα νέα σας!

Υ.Γ. Μου έλειψαν τα.. Χριστούγεννα! :):)

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

 

Υ.Γ. Μου έλειψαν τα.. Χριστούγεννα! :):)

 

 

Ένα σου λέω... Έχω μια εβδομάδα που τα σκέφτομαι και περιμένω το αγαπημένο μας θέμα. Να ταξιδέψουμε, να ξεφύγουμε, να γλυκάνουμε...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

 

Δεν θέλω να χειμωνιάσει αλλά, κορίτσια μου, βαρέθηκα την πολύ ζέστη.. θα ήθελα και λίγο βροχούλα.. λίγο φθινόπωρο!

Βρε ειρήνη μου δεν ζήταγες να κερδίσεις το Τζόκερ??? Κατακλυσμό έριξε!!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε! Εκμεταλλεύτηκα το σαββατοκύριακο και έκανα εκκαθάριση στα ρούχα και παπούτσια του μικρού μου μιας και αυτό το σβκ θα έρθει η αδερφή μου από την Πάτρα και θα μου φέρει 3 σακούλες σκουπιδιών γεμάτες ρούχα του ανηψιού μου (είναι μόλις 5 μήνες μεγαλύτερος από τον δικό μου αλλά πολύ ανεπτυγμένος) κι έτσι έπρεπε να κάνω χώρο. Τα έβαλα με τη σειρά μου σε σακούλες και σε μιαν άκρη μέχρι να έρθει η ώρα να τα δώσω σε 2 φίλες μου. Μετά έκανα εκκαθάριση στα δικά μου παπούτσια και ξεφορτώθηκα 1 ζευγάρι το οποίο μου είχε χαλάσει τελείως και άλλα 2 τα οποία δεν φορούσα καθόλου.. Άδειασε ένα ράφι ολόκληρο από τη ντουλάπα της αποθήκης! Έκανα κουλουράκια για να τρώμε το πρωί, σιδέρωσα αρκετά ρούχα μιας και την προηγούμενη βδομάδα δεν ήρθε η κοπέλα που με βοηθάει στο σπίτι και όλες τις υπόλοιπες ώρες ευχαριστήθηκα το μικρό μου ανθρωπάκι το οποίο τελευταίως έχει γίνει πολύ χαδιάρικο!

Από χθες επιστροφή στην καθημερινότητα. Εμείς μπορεί διάβασμα να μην έχουμε ακόμη αλλά όλες τις ελεύθερες ώρες μου τις αφιερώνω στο μικρό μου. Μεγαλώνει τόσο γρήγορα και θέλω να το χορτάσω..

Για σήμερα λεμονάτο χοιρινό με πουρέ!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε! Εκμεταλλεύτηκα το σαββατοκύριακο και έκανα εκκαθάριση στα ρούχα και παπούτσια του μικρού μου μιας και αυτό το σβκ θα έρθει η αδερφή μου από την Πάτρα και θα μου φέρει 3 σακούλες σκουπιδιών γεμάτες ρούχα του ανηψιού μου (είναι μόλις 5 μήνες μεγαλύτερος από τον δικό μου αλλά πολύ ανεπτυγμένος) κι έτσι έπρεπε να κάνω χώρο. Τα έβαλα με τη σειρά μου σε σακούλες και σε μιαν άκρη μέχρι να έρθει η ώρα να τα δώσω σε 2 φίλες μου. Μετά έκανα εκκαθάριση στα δικά μου παπούτσια και ξεφορτώθηκα 1 ζευγάρι το οποίο μου είχε χαλάσει τελείως και άλλα 2 τα οποία δεν φορούσα καθόλου.. Άδειασε ένα ράφι ολόκληρο από τη ντουλάπα της αποθήκης! Έκανα κουλουράκια για να τρώμε το πρωί, σιδέρωσα αρκετά ρούχα μιας και την προηγούμενη βδομάδα δεν ήρθε η κοπέλα που με βοηθάει στο σπίτι και όλες τις υπόλοιπες ώρες ευχαριστήθηκα το μικρό μου ανθρωπάκι το οποίο τελευταίως έχει γίνει πολύ χαδιάρικο!

Από χθες επιστροφή στην καθημερινότητα. Εμείς μπορεί διάβασμα να μην έχουμε ακόμη αλλά όλες τις ελεύθερες ώρες μου τις αφιερώνω στο μικρό μου. Μεγαλώνει τόσο γρήγορα και θέλω να το χορτάσω..

Για σήμερα λεμονάτο χοιρινό με πουρέ!

Χίλια μπράβο, για τις εκκαθαρίσεις σου, Δομνίνα μου!

Πόσο μου αρέσει, όταν ακούω πως αδειάζουν συρτάρια, ράφια... αχ, νομίζω το ξέρετε! :mrgreen:

Τι κουλουράκια έκανες, κοριτσάκι μου? Αν είναι "εύκολη" συνταγή, τη θέλω!

Εννοείται, πως μεγαλώνει γρήγορα! Μακάρι όλοι οι γονείς, να το σκεφτόντουσαν αυτο.... να σταματούσαν ν ασχολούνται με δουλειές, κινητά και λοιπά, ώστε να περνούν ουσιαστικό χρονο, με τα παιδάκια τους... όλα θα ήταν καλύτερα.. ακομα και η κοινωνία μας. Το πιστεύω.

 

Just now, YOTOU είπε:

Βρε ειρήνη μου δεν ζήταγες να κερδίσεις το Τζόκερ??? Κατακλυσμό έριξε!!!:-D

χαχαχαχαχαχα!!!! Δίκιο έχεις!!!

Υ.Γ. Τζόκερ μ ακούς????? Είμαι έτοιμη για σένα!!!!

Just now, ravT είπε:

Ένα σου λέω... Έχω μια εβδομάδα που τα σκέφτομαι και περιμένω το αγαπημένο μας θέμα. Να ταξιδέψουμε, να ξεφύγουμε, να γλυκάνουμε...

Νομίζω πως λίγο πολύ, είμαστε έτοιμες... συντομα ανοίγει, Ραβτάκι μου!!!!! Εχουμε τόσα πολλά να κάνουμε και τόσο πολύ να γλυκαθούμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα.

Σήμερα συναντήθηκα με μία φίλη μου και πεταχτήκαμε σ ένα μαγαζί {στην περιοχη Ρέντη}, για ν αγοράσουμε διάφορα είδη {σαμπουάν, μωρομάντηλα κλπ.}.

Πηραμε κι ένα καφεδάκι στο χέρι και αναζητήσαμε γυμναστήριο για φέτος.

Προσωπικά, ήθελα να συνεχίσω krav maga αλλα οι ώρες δεν με βόλευαν οπότε είπα να κοιτάξω κι αλλου. Βρήκα, 2 βήματα από το σπίτι μου! Είναι ένα πλήρως εξοπλισμένο γυμναστήριο, με πολλα και διαφορετικά είδη γυμναστικής, από ομαδικά {πιλάτες, flow yoga, zumba κ.α.} αλλά και ατομικά. Εμένα μ ενδιαφερει βασικά το kick-boxing, που είναι μαχητικό άθλημα και με βολεύουν οι ώρες. Στις 9 το βράδυ, 3 φορές την εβδομάδα και το μεσημέρι του Σαββάτου. Το υπέροχο όμως ειναι, πώς έχει πολλά και ενδιαφέροντα αθλήματα και τα πρωινά, που οταν δεν δουλεύω είμαι ελεύθερη, κάποια από τα οποία θα ήθελα πολύ να τα δοκιμάσω!

Σήμερα το βράδυ, αφού επιστρέψουμε από τ αγγλικά του μικρού, θα πεταχτώ, να παρακολουθήσω το μάθημα του kick και βλέπουμε.

Επιτέλους, να ξαναμπω στο πρόγραμμα!

Σας φιλώ γλυκά και περιμένω τα νέα σας!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ να δεις Ειρηνάκι μου πόσο χαίρομαι και πόσο ανάλαφρη νιώθω όταν αδειάζει οποιοσδήποτε χώρος στο σπίτι!

Η συνταγή είναι της γιαγιάς μου. Ξεκίνησε ως συνταγή με σαμπλέ αλλά εγώ την απλοποίησα και αντί για σαμπλέ την κάνω κουλουράκια. Τα υλικά είναι τα εξής:

1 πλάκα βούτηρο Κερκύρας

1 κοφτή κούπα ζάχαρη

2 αυγά + 2 κρόκους αυγών

1 βανίλια

1 κουταλάκι baking powder

3-4 φλυτζάνια αλεύρι (όσο σηκώσει)

Μετά με οποιοδήποτε κουπ-πατ φτιάχνεις τα μπισκότα και τα ψήνεις στον αέρα στους 170 βαθμούς μέχρι να πάρουν χρώμα και έτοιμα!

Εμένα μου αρέσουν πολύ! Ελπίζω να σου αρέσουν και σένα το ίδιο!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,  τι κάνετε? Εγώ σίδερο..... Πολύ.....  Ουφ... Φάγαμε,  μάζεψα,  διαβάσαμε Κ ύπνο όλοι εκτός από μένα που μαγείρεψα Κ σιδερώνω.  Το απόγευμα μιας Κ είναι κλειστό το μαγαζί λέμε να πάμε καμιά βόλτα οικογενειακός. 

να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τις σχολικες εκδρομές με πούλμαν χωρίς τους γονείς στην πρώτη δημοτικού?  Τα στέλνατε η θα τα στείλετε? Εμείς πάμε την δευτέρα εκδρομή  Κ δεν θα την στείλω..... Φοβάμαι παρά πολύ το πούλμαν Κ θεωρώ ότι είναι πολύ μικρά για να πάνε κάπου ασυνόδευτα. Είναι το μόνο παιδί που δεν θα πάει.  Τόσο λάθος είμαι? Για να μην στεναχωριέται της έταξα να πάμε σε φουσκωτά την ημέρα της εκδρομής Κ είναι καταχαρουμενη.  Τι λέτε εσείς? 

σας φιλω κορίτσια μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...