Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κι από μένα!

Φανταστικές οι ιδέες σας, παρακολουθώ το θέμα απ' όταν ξεκίνησε!

Τέλεια τα φαναράκια!

Και μέσα σε φανάρια!

944782926ab12df12fbce9234b1b086b.jpg

831f5228e26b0ca980be88343806a78c.jpg

7fdc0d8271fbd96d3cca66c51b7b1446.jpg

Αχ, άπειρες ιδέες για να τις φέρουμε στα μέτρα και τα γούστα μας! Άπειρες!

Αρχισα κι εγώ τις προετοιμασίες!

Εχθές ετοιμασα για τα πιτσιρίκια μου από ένα γράμμα, σταλμένο από τον Αγιο Βασίλη, που τους υπεθυμιζε να στειλουν γραμμα την 1η Δεκεμβρίου, να μη μαλώνουν μεταξύ τους και να μαζεύουν τα παιχνίδια τους (βρηκε ευκαιρία η μαμά χαχα!). Τύπωσα χριστουγεννιάτικο επιστολόχαρτο και για φακελο χρησιμοποίησα αυτό που φαίνεται εδω στη σελίδα των ΕΛΤΑ:

http://www.elta.gr/%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1/%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%B1%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/tabid/752/newsid1178/230/-----------/language/el-GR/Default.aspx

Τον τυπωσα σε απλό χαρτί και το δίπλωσα σα φακελο.

Ετσι για να μπαινουμε στο κλίμα :-)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!

Φανταστικές οι ιδέες σας, παρακολουθώ το θέμα απ' όταν ξεκίνησε!

Αρχισα κι εγώ τις προετοιμασίες!

Εχθές ετοιμασα για τα πιτσιρίκια μου από ένα γράμμα, σταλμένο από τον Αγιο Βασίλη, που τους υπεθυμιζε να στειλουν γραμμα την 1η Δεκεμβρίου, να μη μαλώνουν μεταξύ τους και να μαζεύουν τα παιχνίδια τους (βρηκε ευκαιρία η μαμά χαχα!). Τύπωσα χριστουγεννιάτικο επιστολόχαρτο και για φακελο χρησιμοποίησα αυτό που φαίνεται εδω στη σελίδα των ΕΛΤΑ:

http://www.elta.gr/%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1/%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%B1%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/tabid/752/newsid1178/230/-----------/language/el-GR/Default.aspx

Τον τυπωσα σε απλό χαρτί και το δίπλωσα σα φακελο.

Ετσι για να μπαινουμε στο κλίμα :-)

Ξωτικο μου, καλώς μας ήρθες!

Χαίρομαι που αποφάσισες να μας γράψεις και να μοιραστείς ιδέες!

Ελπίζω να το διασκεδάζεις, να ηρεμείς και να μείνεις μαζί μας!

Καλώς σε βρήκαμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα κι εγώ τις προετοιμασίες!

Εχθές ετοιμασα για τα πιτσιρίκια μου από ένα γράμμα, σταλμένο από τον Αγιο Βασίλη, που τους υπεθυμιζε να στειλουν γραμμα την 1η Δεκεμβρίου, να μη μαλώνουν μεταξύ τους και να μαζεύουν τα παιχνίδια τους (βρηκε ευκαιρία η μαμά χαχα!). Τύπωσα χριστουγεννιάτικο επιστολόχαρτο και για φακελο χρησιμοποίησα αυτό που φαίνεται εδω στη σελίδα των ΕΛΤΑ:

http://www.elta.gr/%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1/%CE%93%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%B1%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85/tabid/752/newsid1178/230/-----------/language/el-GR/Default.aspx

Τον τυπωσα σε απλό χαρτί και το δίπλωσα σα φακελο.

Ετσι για να μπαινουμε στο κλίμα :-)

Πολύ ωραία ιδέα και μπράβο και στα ΕΛΤΑ! Θα το τιμήσουμε φέτος το κόκκινο γραμματοκιβώτιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!!

Εσείς που γράφετε γράμματα στον Αη Βασίλη τα ταχυδρομείτε κ όλας;; και τι γράφετε στον Παραλήπτη;; Σκέτο Άη Βασίλης;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ξωτικά,

Ήρθε η ώρα...!

Οπως συνηθίζουμε τα τελευταία 15 {!) χρόνια, ανοίγουμε και πάλι το αγαπημένο μας θέμα.

Δεν μας βοηθάει ο καιρός...

Είναι νωρίς, θα πουν κάποιοι ακόμα...

Κι όμως.. έρχεται ακρβώς στην ώρα που χρειάζεται.

Η ώρα να ξεφύγουμε από την καθημερινοτητα.. από τα προβλήματα που μας ταλαιπωρούν όλους... να νιώσουμε τη θαλπωρή, τη ζεστασιά στην καρδιά μας και η μία να γλυκάνουμε την άλλη.

Να οργανώσουμε τις λίστες μας...

Να ετοιμάσουμε τα γλυκά μας...

Να επιλέξουμε τους στολισμούς μας

Ν ανταλλάξουμε μαγικές στιγμές

Ν ακουσουμε τα τραγούδια που λατρεύουμε

Να συζητήσουμε τις οικογενειακές, χριστουγεννιάτικες συνήθειες που έχουμε

Δηλώστε παρουσία και κάντε βουτιά στην μαγεία! ;)

now_zpsen4zcmw2.jpg

='

='='

='='='

ας δηλώσω κι εγώ την παρουσία μου,με μια ευχή,

για αρχή...

αυτά τα Χριστούγεννα,

εύχομαι να καταφέρουμε να ''δούμε'' μέσα από τα αθώα μάτια ενός παιδιού

-να δώσουμε και να πάρουμε αληθινή αγάπη-

χωρίς όρια, χωρίς προϋποθέσεις...

είθε...

='='='

='='

='

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!Να συμμετέχω κι εγώ στο θέμα?Τα χριστύγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.Πέφτουν και τα γενέθλιά μου λίγες μέρες πριν οπότε σαν παιδάκι έπαιρνα κι ένα σωρό δώρα εκείνο το μήνα :-D:-D:-D 'Ηδη βάζω το αγαπημένο μου άλμπουμ απο το πρωί:

και νιώθω ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος πάνω στη γη..

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι,μιας και είστε έμπειρα ξωτικά!! Εδώ κι ένα χρόνο έχω βάλει έναν κουμπαρά και μαζεύω για να πάρω ένα καινούριο,καλό δέντρο.Ένα δέντρο που θα το έχουμε χρόνια και θα γεμίζει το σπίτι ζεστασιά και θαλπωρή.Επίσης ένα δέντρο γερό,που να μην χαλάει..με τα πολλά ,μόλις άνοιξα τον κουμπαρά μου,έτρεξα κατευθείαν στο αγαπημένο μου μαγαζί με εποχικά είδη για να το κλείσω,αφού γίνονται ανάρπαστα.

'Εψαχνα ένα δέντρο 2,40,αρκετά πυκνό και πράσινο (αντί χιονισμένο που ήθελα αρχικά).'Ομως το ύψος δεν το διαπραγματευόμουν.

Για να μην τα πολυλογώ,μου έδειξε ο κύριος διάφορα,και το μάτι μου έπεσε σε ένα αρκετά εντυπωσιακό,πολύ πυκνό σε φύλλωμα δέντρο,που τα φύλλα έκαναν διάφορες αποχρώσεις του πράσινου (σαν αληθινό δέντρο,"ξεθώριαζε" σε κάποια σημεία) ενώ στο τελείωμά τους σε κάποια φύλλα είχε χρυσόσκονη και άλλοτε ασημόσκονη.Το ερωτεύτηκα κυρίως γιατί ήταν τόσο πυκνό (δεν φαινόταν ο κορμός να καταλάβετε) αλλά και γιατί στολίδι είναι μόνο του.Επίσης είναι πολύ γερό με καλά κρατήματα.Ο κύριος μου είπε οτι είναι 2,40 αλλά το χαρτάκι έγραφε 2,20.Τον ξαναρώτησα και μου απάντησε 2,40,εφόσον με είδε και ενθουσιασμένη..'Ομως ξέρω τι διαβασα.Πήγα σπίτι μετά και το σκεφτομουν.'Εχω δώσει και την προκαταβολή..Και λέω,δεδομένου οτι το ντεκόρ του σπιτιού είναι λίγο vintage μήπως δεν κολλανε οι χρυσόσκονες/στρας?Επειτα,επειδή δεν έχω σκοπό να ξαναπάρω δέντρο και το ήθελα το 2,40 τι γνώμη έχετε,να πάρω κάποιο άλλο,πιο σκέτο (χωρίς στρας) και πιο ψηλό??θα ψάξω να σας δείξω πώς περίπου είναι.Συγνώμη για το πρήξιμο,αλλά είναι πόλύ σημαντική αγορά που εννοείται δεν θα μπορώ να ξανακάνω!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!!

Εσείς που γράφετε γράμματα στον Αη Βασίλη τα ταχυδρομείτε κ όλας;; και τι γράφετε στον Παραλήπτη;; Σκέτο Άη Βασίλης;;

Ο μικρός μου, τ αφήνει πάνω στο χριστουγεννιάτικο δέντρο. Την επομενη, τρέχει και πάντα ο άγιος το έχει πάρει... :D

='

='='

='='='

ας δηλώσω κι εγώ την παρουσία μου,με μια ευχή,

για αρχή...

αυτά τα Χριστούγεννα,

εύχομαι να καταφέρουμε να ''δούμε'' μέσα από τα αθώα μάτια ενός παιδιού

-να δώσουμε και να πάρουμε αληθινή αγάπη-

χωρίς όρια, χωρίς προϋποθέσεις...

είθε...

='='='

='='

='

Καλώς ήρθες!

Υπέροχες οι ευχές σου.. αμήν και σε όλα τα σπίτια υγεία.

Ελπίζω να μείνεις κοντά μας και να μας δίνεις, τις απόψεις, τις ιδέες και την μαγεία σου.

Γεια σας κορίτσια!!Να συμμετέχω κι εγώ στο θέμα?Τα χριστύγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.Πέφτουν και τα γενέθλιά μου λίγες μέρες πριν οπότε σαν παιδάκι έπαιρνα κι ένα σωρό δώρα εκείνο το μήνα :-D:-D:-D 'Ηδη βάζω το αγαπημένο μου άλμπουμ απο το πρωί:

και νιώθω ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος πάνω στη γη..

Θέλω τη γνώμη σας σε κάτι,μιας και είστε έμπειρα ξωτικά!! Εδώ κι ένα χρόνο έχω βάλει έναν κουμπαρά και μαζεύω για να πάρω ένα καινούριο,καλό δέντρο.Ένα δέντρο που θα το έχουμε χρόνια και θα γεμίζει το σπίτι ζεστασιά και θαλπωρή.Επίσης ένα δέντρο γερό,που να μην χαλάει..με τα πολλά ,μόλις άνοιξα τον κουμπαρά μου,έτρεξα κατευθείαν στο αγαπημένο μου μαγαζί με εποχικά είδη για να το κλείσω,αφού γίνονται ανάρπαστα.

'Εψαχνα ένα δέντρο 2,40,αρκετά πυκνό και πράσινο (αντί χιονισμένο που ήθελα αρχικά).'Ομως το ύψος δεν το διαπραγματευόμουν.

Για να μην τα πολυλογώ,μου έδειξε ο κύριος διάφορα,και το μάτι μου έπεσε σε ένα αρκετά εντυπωσιακό,πολύ πυκνό σε φύλλωμα δέντρο,που τα φύλλα έκαναν διάφορες αποχρώσεις του πράσινου (σαν αληθινό δέντρο,"ξεθώριαζε" σε κάποια σημεία) ενώ στο τελείωμά τους σε κάποια φύλλα είχε χρυσόσκονη και άλλοτε ασημόσκονη.Το ερωτεύτηκα κυρίως γιατί ήταν τόσο πυκνό (δεν φαινόταν ο κορμός να καταλάβετε) αλλά και γιατί στολίδι είναι μόνο του.Επίσης είναι πολύ γερό με καλά κρατήματα.Ο κύριος μου είπε οτι είναι 2,40 αλλά το χαρτάκι έγραφε 2,20.Τον ξαναρώτησα και μου απάντησε 2,40,εφόσον με είδε και ενθουσιασμένη..'Ομως ξέρω τι διαβασα.Πήγα σπίτι μετά και το σκεφτομουν.'Εχω δώσει και την προκαταβολή..Και λέω,δεδομένου οτι το ντεκόρ του σπιτιού είναι λίγο vintage μήπως δεν κολλανε οι χρυσόσκονες/στρας?Επειτα,επειδή δεν έχω σκοπό να ξαναπάρω δέντρο και το ήθελα το 2,40 τι γνώμη έχετε,να πάρω κάποιο άλλο,πιο σκέτο (χωρίς στρας) και πιο ψηλό??θα ψάξω να σας δείξω πώς περίπου είναι.Συγνώμη για το πρήξιμο,αλλά είναι πόλύ σημαντική αγορά που εννοείται δεν θα μπορώ να ξανακάνω!

Καλώς το ξωτικό! Χαίρομαι που μας έγραψες!

Η λίστα με τα τραγούδια που μας έβαλες, υπέροχη! Την ακούω και ήδη νιώθω την μαγεία τους... σ ευχαριστώ!

Για το θέμα του δέντρου, μήπως έχεις δυνατότητα να μας βάλεις φωτοραφία του δέντρου που "έκλεισες"? Νομίζω πως έτσι θα μπορέσουμε να σε συμβουλέψουμε καλύτερα.

Θα σου πω όμως το εξής... Οποιο δέντρο και να επιλέξει, θα το φέρεις στα μέτρα και τη θαλπωρή του σπιτιού σου. Ολοι θα το χαζεύουν, είμαι σίγουρη... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρες!!!

ναι αλλα συμφωνείς με τα γκλίτερ?ή να το πάρω σκέτο?

Γιατί να μην συμφωνώ? Αν μου άρεσε, θα το έπαιρνα! ;)

Κρατώ αυτό που έγραψες.. πως είναι σαν στολίδι από μονο του. Η φίλη μου, πριν μερικά χρόνια, αγόρασε ένα τέτοιο δέντρο.. που ήταν στολίδι από μόνο του. Και μία χρονιά, για αλλαγή και επειδή τολμαει, το στόλισε μόνο του, μόνο με φωτάκια. Χωρίς ούτε ένα διακοσμητικό. Ακόμα το θυμάμαι.. ήταν ονειρο.

Το κέφι σου και μόνο, σκέψου. Εσένα, σου αρέσει ή όχι?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...αποφάσισα να σε ακούσω και να στηρίξω την πρώτη μου επιλογή!!Δεν νομίζω να ναι τυχαίο οτι με το που το είδα θαμπώθηκα..βέβαια θα του ξαναρίξω μια ματιά πριν κάνω την εξόφληση :wink: Πάντως,πήρα το μέτρο σήμερα να το δοκιμάσω και είδα οτι μια χαρά ψηλό είναι το 2,20!Το 2,40 κοντεύει ταβάνι!Οπότε νομίζω θα χάνει,πιο καλά το 2,20 είναι και πυκνό και φουντωτό πολύ.Εννοέιται θα σας στείλω φωτος μόλις το πάρω.Μέχρι τότε θα σας στείλω μια φωτο απο μια πρόχειρη γωνιά που έφτιαξα,δεν μπορώ να περιμένω η τρελή!!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...