Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Καφέ-πότε θα γίνω επιτέλους μανούλα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Αννα25

    4896

  • geni

    3291

  • adnihor

    3238

  • παπακι4501

    3137

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ξερω βρε μινακι μου,και αληθεια σου λεω πως ενδιαφερομαι κι εγω να μαθαινω το πως εξελισεται κι αν πηγαινουν ολα καλα στις εγκυμοσνες των κοριτσιων,αλλα θα μπορουσα να τα βλεπω σε ενα καφε που θα ηξερα πως ολες ειναι εγκυουλες εκει.Και σιγουρα δεν θα χαλουσε η παρεα.Απλα νομιζω πως οντως τελευταια ειχε αυρωθει,ο τιτλος του καφε.

Δηλαδη αν εμπαινε ενα νεο μελος που ηθελε να συναναστραφει με γυνακες που προσπαθουν για μπεμπε,θα της ερχοταν λιγο καπως.....


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

γτ μινακι δεν καταλαβαινετε οτι δεν ειναι ζηλια η μανου ειναι μια ΨΥΧΑΡΑ ενα απο τα καλυτερα ατομα που εχω γνωρισει στην ζωη μου και ευχαριστω το καφε γι αυτο.ομως μην παρεξηγητε προς θεου οχι.δεν ειναι ζηλιαρα γτ δεν καταλαβαινετε οτι μπαινει ενας ανθρωπος να πει 2κουβεντες αλλα δεν μπορει.γτ στην τελικη δεν διαβαζετε πραγματικα αυτο που γραφει καποιος.γτ?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

κουφετακι με την μανου εχουμε μιλησει παρα πολλες φορες και ξερω αν ειναι ΨΥΧΑΡΑ η οχι και ναι ειναι ζηλια απλα οχιι κακοπροεραιτη κι εγω το εχω αισθανθει παρα πολλες φορες!!!!! και οκ τι να τις καναμε αυτες που προσπαθουσαν και τα καταφεραν να τις διωχναμε???? ε οχι δεν το δεχομαι αυτο ειμασταν μια παρεα και θα συνεχισουμε να ειμαστε απλα οχι πλεον ολες μαζι εδω εγω αν καποια κοπελα χρειαστει την γνωμη μου γιατι ειδικος δεν ειμαι θα την πω αλλα μεχρι εκει!!!! κουφετακι το τι προβληματα αντιμετωπιζω και δεν μπορω να κανω αλλο παιδι δεν τα ξερεις γιατι απλα δεν ενδιαφερθηκες η μανου ξερει ομως!!!!! Συγνωμη αλλα δεν μπορω να το συνεχισω ολο αυτο!!!!!


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

γι αυτο το καφε λεω.http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=368&highlight=%F0%EF%F4%E5+%EE%E1%ED%E1%E3%E9%ED%F9+%EC%E1%ED%EF%F5%EB%E1το οτι δεν πατας πουθενα ειμαι σιγουρη οτι στο παν και αλλοι οσο για τον νομο ναι αν θελεις ας προβουμε σε αληλομυνησεις γτ λεω την αποψη μου και με καταπιεζεις και εγω σε συνχυζω γτ εισαι μια ανεγκεφαλη μεγαλη κοπελα.

εσυ το ξεκινησες τοτε και δεν εχω ματαασχοληθει με το ατομο σου..το εικονικο σου αφου δεν σε ξερω δεν με ξερεις και στην τελικη εσυ τοτε μου ειχες επιτεθει και με στεναχωρισες και με συνχησες αλλα δεν σκεφτηκα τοτε να το πω στον ΝΟΜΟ.ασε με μην ασχολησε αλλο μαζι μου και το δει και οαντρας σου και δεν σε αφησει να ξαναμπεις κριμα ειναι .μα 3 αδερφες ομως ποσο διαφορετικες μπορει να ειναι,αναρωτιεμε

σε λυπαμαι.. θα επρεπε να ντρεπεσαι... αλλα η παιδεια σου μεχρι εκει φτανει... μην ξανα ασχοληθεις μαζι μου...


HouVp2.png

oVGVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας παρακαλω ας ληξει εδω το θεμα,εγω νιωθω πολυ ασχημα,δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας.Υποτιθεται οτι ειμαστε ενηλικες και καναμε απλα μια συζητηση.....εγω ουτως ή αλλως ειχα αρχισει να απεχω απο το καφε....


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ΤΕΛΟΣ εδω περναγαμε ολες καλα ας μην το χαλασουμε τωρα το θεμα λοιπον οσες θελουν ξερουν που θα ειμαστε και ας αφησουμε αυτην την σελιδα σε οσες προσπαθουν....

Link to comment
Share on other sites

αχ!!και πρεπει να φυγω τωρα!!!μινακι απλα δεν υπαρχει ο χρονος να ασχοληθω και το μυαλο.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειμαι καλος ανθρωπος ή αν ζουσα κατω υπο αλλες συνθηκες δεν θα ηθελα να ασχοληθω μαζι σου.κακος μου επιτιθεσε και αδικος αυτη την στιγμη.οσο για εσενα αστερινα πανε παιξε με τα κουβαδακια σου λυπαμε αλλα μου βγαζεις το κακιστο που υπαρχει σε εναν ανθρωπο.οσο για το επιπεδο μεγαλωσε λιγο.πραγματικα μονο αυτο εισαι πολυ μικρη για μενα!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανου μου

ενα μηνυμα μπηκα να γραψω και εφυγα για περπατημα.

καταρχην ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα με καμια κοπελα εδω μεσα.

ισα ισα εκανα πολυ καλη συντροφια με αρκετες απο εσας.σιγουρα οχι με ολες οπως καμια μας δεν ειχε την ιδια σχεση με ολες.

σεβομαι καθε αποψη οπως θα ηθελα να σεβονται και οι υπολοιποι τη δικη μου αποψη.

οταν πρωτομπηκα εδω μολις ειχα ξεκινησει τις προσπαθειες για μωρακι και γνωρισα κι αλλες κοπελες που προσπαθουσαν καιρο και ειχαν περασει και πολλα οι περισσοτερες.

οσο περνουσε ο καιρος δενομουν και χαιρομουν με τις χαρες σας και στεναχωριομουν με τις λυπες σας,

καθομουν ωωωρες ατελειωτες και διαβαζα νεα σας με αγωνια/ξενυχτουσα με τις αγωνιες σας οταν περιμενατε περιοδο και ανυπομωνουσα τις χοριακες σας σα να ηταν δικες σας

κι ας μην μπορουσα να μεινω εγκυος εγω.

οταν ολα γκρεμιστηκαν γυρω μου τον οκτωβριο σε σας ετρεξα να το πω και δε με ενοιαζε αν καποιες ηταν ηδη εγκυες ηθελα και απο αυτες μια παρηγορια γιατι ηξερα πως κι αυτα τα κοριτσια δεν εμειναν με την πρωτη.

κι οταν το ονειρο πραγματοποιηθηκε παλι εδω ετρεξα να το ξεφωνησω απο τη χαρα μου!!!!!!!!!!και η χαρα μου ηταν μεγαλυτερη που το μοιραστηκα μαζι σας!!!!!!!!!!!!!!!!

γιατι απο την στιγμη που μπηκα εδω και εβλεπα ανακοινωσεις εγκυμοσυνης φανταζομουν τη δικη μου στιγμη και επαιρνα δυναμη!

σας ευχαριστω που εισασταν εδω διπλα μου και μοιραστηκατε χαρες και λυπες μου...

προς θεου δε θελω καμια παρεξηγηση ολα αυτα ειναι καθαρα δικη μου γνωμη και καταλαβαινω αν καποια κοπελα νιωθει καπως απλα εγω δε νιωθω ασχημα ουτε ενιωσα ποτε.

και στο κατω κατω το καφε λεγεται ποτε θα γινω μανουλα.ακομα δεν εχω γινει σωστα;αρα μπορω να μπαινω για λιγο ακομα.

ανοιξαμε μεγαλο θεμα σημερα και θα μπορουσα να μιλαω μεχρι το βραδυ αλλα δε θα το κανω.

μια ζωη στην κοντρα θα ειμαστε εδω μεσα;

εγω θα πω πως παντα θα μαι εδω για ολα τα κοριτσια και για τη μανου και για τη μινα και για τη τζενη και για οσα κοριτσια θελουν ενα παιδακι η εστω ενα παιδακι ακομα!

δεν κραταω κακια σε κανενα και παρολο που εχω φαει παλι τα μουτρα μου εδω μεσα εγω συνεχιζω να μπαινω για εσας και για μενα φυσικα!

καλη σας μερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

παω να γυμνασω τον αντρακο μου!!!!!!!!!!!!!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια βλεπω χαμος γινεται σημερα

να πω οτι κ γω μπαινω εδω κοντα 1,5 χρονο μπηκα οταν ειχα ηδη μια αποβολη πολλες κοπελες απο τοτε μεχρι να ξαναμεινω εγω μειναν εγκυες κ γεννησαν τα παιδακια τους κ χαιρομουν κ χαιρομαι να τις βλεπω

δεν εχω κανενα σκοπο να φυγω απο το καφε επειδη εχω γινει μανα πλεον

κ κουφετακι μου ποσες φορες μπηκες μεσα κ εγραψες κ περασαμε καλα εξιστοροντας το πως περνας στο σπιτι με τα παιδια σου ενω εγω ειχα μια εβδομαδα απο την δευτερη αποβολη επρεπε να σε παρεξηγησω?κ να πω οτι τι θελει εδω μεσα αυτη ενω εχει κανει τα παιδια της κ εκλεισε τον κυκλο της?

προτεινω χαλαρωση διοτι αποτι διαβασα δημιουργηθηκε θεμα χωρις ουσιαστικο λογο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανδριανη μου καλησπερα,νομιζω οτι εγινε παρεξηγηση....απλα στο καφε,κυριαρχουσε πλεον κυριως το θεμα εγκυμοσυνη,και δεν το κρυβω υπηρξαν στιγμες που κι εγω ενιωσα αβολα....σε ενα καφε που εχει τιτλο:ποτε θα γινω επιτελους μανουλα,καλο θα ηταν να μιλανε κοπελες που προσπαθουν.Οχι οτι η παλια παρεα θα επρεπε να αποχωρησει,αλλα ειχε φτασει σε ενα σημειο που ολα τα ποσταρισματα ειχαν να κανουν με εγκυμοσυνη.

Τελοσπαντων εμαθα ηρθε το δωρακι μου,σου αρεσε;Ευχομαι να το γεμιστε με ομορφες αναμνησεις απο τη μπουμπου!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ!!και πρεπει να φυγω τωρα!!!μινακι απλα δεν υπαρχει ο χρονος να ασχοληθω και το μυαλο.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειμαι καλος ανθρωπος ή αν ζουσα κατω υπο αλλες συνθηκες δεν θα ηθελα να ασχοληθω μαζι σου.κακος μου επιτιθεσε και αδικος αυτη την στιγμη.οσο για εσενα αστερινα πανε παιξε με τα κουβαδακια σου λυπαμε αλλα μου βγαζεις το κακιστο που υπαρχει σε εναν ανθρωπο.οσο για το επιπεδο μεγαλωσε λιγο.πραγματικα μονο αυτο εισαι πολυ μικρη για μενα!!!

κουφετάκι μου,

δεν είχαμε ποτε διαπροσωπική διαδικτυακή συναλλαγή όσο είχα ίσως με άλλα κορίτσια του καφέ. Κάνεις μία επισήμανση, το καταλαβαίνω και έχεις δίκιο, είμαι και γω της άποψης της μανου. Ξέφυγε λίγο το θέμα του καφέ και είναι λογικό κορίτσια που ήθελαν να μπουν να θεωρούσαν ότι δεν τους σηκώνει το κλίμα....Σίγουρα όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος και βλέπεις κοπέλες από το καφέ που ξεκινήσατε μαζί την προσπάθεια να μένουν, αγχώνεσαι. Το διαδικτυακό, το α-πρόσωπο πάλι καταργείται, μπαίνεις στην πραγματική σου εικόνα, κρύβεις τα συναισθήματά σου και από το φόρουμ, είναι πραγματικά περίεργο όλο αυτό. Έχει συμβεί σε κοπέλες εδώ να αργήσουν να ανακοινώσουν εγκυμοσύνη, υιοθετώντας τη στάση που έχουν στην πραγματική τους ζωή, διορθώστε με αν κάνω λάθος. Δεν το κατηγορώ, απλά το επισημαίνω ως παράδοξο.

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος και στο εξης όμως. Πολλές κοπέλες που μπορεί να είναι συνομήλικές σου ή και μεγαλύτερες έχουν ακούσει επανειλημμένως ιστορίες για τα τρία μεγάλα σου παιδιά, με ενδιαφέρον και στωϊκότητα. Λες να μην πέρασε από το μυαλό τους ότι : ωωωωωπ το κουφετάκι έχει ολόκληρα παιδιά και εγώ κανένα? Δεν ξέρω, μπορεί να μην τις ενόχλησε. Το παιχνίδι που κατηγορείς το παίζεις πολύ καιρό και μάλιστα χωρίς δεδηλωμένη διάθεση για επιπλέον παιδί....

Εγώ από την πλευρά μου ευχαριστώ όλα τα κορίτσια, γιατί μαζί τους μοιράστηκα πράγματα και άγχη που ούτε με τον άντρα μου δεν έχω μοιραστεί, από ειλικρινές και ανιδιοτελές ενδιαφέρον μάθαινα νέα σας, σα να σας ξέρω. Και ελπίζω μέσα από την καρδιά μου, και το πιστεύω κιόλας να πάνε όλα καλά για όλες.

Απλά κουφετάκι σε διακρίνει μια επιθετικότητα που δεν καταλαβαίνω, το θέμα ξέφυγε, δεν ξέρω τι προσωπικά έχεις με μέλη από εδώ. Ας μην χαρακτηρίζουμε τόσο αβίαστα ο ένας το επίπεδο του άλλου εδώ μέσα γιατί μπορεί να ξεκινήσει ιστορία χωρίς τέλος.....(ιστορία την ορθογραφία της οποίας παιδάκι του δημοτικού θα διόρθωνε πολλακις)


mIdZp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ!!και πρεπει να φυγω τωρα!!!μινακι απλα δεν υπαρχει ο χρονος να ασχοληθω και το μυαλο.αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειμαι καλος ανθρωπος ή αν ζουσα κατω υπο αλλες συνθηκες δεν θα ηθελα να ασχοληθω μαζι σου.κακος μου επιτιθεσε και αδικος αυτη την στιγμη.οσο για εσενα αστερινα πανε παιξε με τα κουβαδακια σου λυπαμε αλλα μου βγαζεις το κακιστο που υπαρχει σε εναν ανθρωπο.οσο για το επιπεδο μεγαλωσε λιγο.πραγματικα μονο αυτο εισαι πολυ μικρη για μενα!!!

μολις ειδα το μνμ αυτο κ πραγματικα στεναχωρεθηκα πολυ οχι γιατι η αστερινα ειναι αδελφη μου αλλα το να μιλας ετσι για εναν ανθρωπο που δεν ξερεις καν ειναι αγενεια κ να λες οτι δεν εχει επιπεδο παλι αγενεια ειναι


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το μνμ αυτο κ πραγματικα στεναχωρεθηκα πολυ οχι γιατι η αστερινα ειναι αδελφη μου αλλα το να μιλας ετσι για εναν ανθρωπο που δεν ξερεις καν ειναι αγενεια κ να λες οτι δεν εχει επιπεδο παλι αγενεια ειναι

eνω αυτα που ειπε η αδερφη σου ειναι σωστα και δεν θιγουν καθολου.δεν πειραζει ρε κοριτσια εγω προειπα ο θεος βλεπει και ολες τις ειρωνιες και το φαρμακι που ριχνετε στο καινουργιο σας καφε.εγω εξακολουθω να πιστευω οτι εκανα το σωστο και απο κει και περα ειστε ελευθερες να νομιζετε οτι θελετε και να λετε επισης αν ειναι να ικανοποιηστε με την προσβολη του ιντερνετικου μου προσωπου.αν ομως κανετε ενα βημα πισω και δειτε τι κανετε θα ντραπειτε πραγματικα.αν οχι σας λυπαμε!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...