Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Καφέ-πότε θα γίνω επιτέλους μανούλα?


Recommended Posts

Και για να μην παρεξηγηθω,να δηλωσω μεσα απο την ψυχη μου,οτι δεν ενοχληθηκα απο καμια απολυτως εγκυμοσυνη που περασε απο αυτο το καφε,και το εννοω.Απλα απο ενα σημειο και μετα,εγω σαν ανθρωπος και σαν ψυχολογια,αρχισα να νιωθω παραξενα.....κατι σαν παρεισακτη να το πω,πραγματικα δεν ξερω πως να το εκφρασω,απλα ενιωθα οτι δεν ειχα να πω πια κατι μεσα στο καφε....


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Αννα25

    4896

  • geni

    3291

  • adnihor

    3238

  • παπακι4501

    3137

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταρχην χαλαρωσε κ γω οταν δεν ειμουν εγκυος κ προσπαθουσα αρκετα χρονια κ με αποβολες το κισακι εμεινε εγκυος κ μιλαγε για την εγκυμοσυνη της μεχρι που γεννησε κ ακομα ειναι εδω εμενα δεν με ενοχλεισε κ προσοχη λεω δεν με ενοχλησε!!!!!!!!!γιατι εδω μεσα αλλα λεω κ αλλα καταλαβαινετε

εσυ γιατι κολισες στην κισα?εγω δε μιλησα για το αν ενοχλησε εσενα!ολοι ιδιοι ειμαστε?εσενα μπορει να μη σε ενοχλησε αλλα αλλες μπορει να αισθανονται χαλια!μεχρι και αχρηστες αν κανεις καμια βολτα διπλα θα δεις ενα σωρο θεματα που εχουν ανοιχτει με γυναικες που αισθανονται αχρηστες και αναξιες γιατι δε μπορουν να γινουν μανες ενω ολες γυρω τους κανουν παιδια!απο τον εαυτο σου εβγαλες το συμπερασμα οτι επειδη δε πειραξε εσενα αρα δε πειραζει και κανεναν αλλον.οκ!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκοπο να μιλήσω , αλλα αναφέρθηκε 2-3 φορες , οτι μετρούσαμε τις κοιλιές μας , στα πλαίσια παντα του χαβαλέ , εγω κ η Αννα.

Λυπάμαι , αλλά δεν θα ζητήσω συγνώμη , επειδή στα 38 μου , θα γινω επιτέλους μάνα. οσο πισω κι αν γυρισουμε υπαρχουν απειρα ποστς που μιλάμε , για χιλιάδες θέματα σοβαρά η μη σοβαρά. Και φυσικά για τα παιδάκια σας , οσες εχετε ηδη , τα σχολεία τους ,τους βαθμούς τους , τις σχολικές γιορτές , τις εξετάσεις κ η λιστα δεν τελειώνει.......

Οκ , ετυχε να είμαστε αρκετές έγκυες μαζί , αλλά σ αυτό το διάστημα έχουν προστεθεί κ νέα μέλη.

Τελοσπάντων , καλή συνέχεια στο καφέ .


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

να την μετρησεις την κοιλια σου κοπελα μου και να την μετρας και καθε 5 λεπτα.αλλα μπορεις πολυ ανετα να μιλας για την εγκυμοσυνη σου οοοοοοση ωρα θες στο αναλογο θεμα και εκει δε θα στεναχωρεις και καμια.

μαλλον δε θα σου αρεζε αν ησουν 45 και η τελευταια της παρεας εδω μεσα που δεν ηταν ακομη εγκυος και να βλεπεις ολα αυτα που ελεγαν.και δεν εννοω οτι καποια γυναικα σονι και ντε ζηλευει αλλα νιωθει πικρια που αυτη δε μπορεσε τοσα χρονια.και μη μου πειτε ΟΧΙ γιατι και πετρα να ηταν θα το ενιωθε!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.Υπήρξα παλιό μέλος και αποχώρησα πριν λίγους μήνες από το πάρεντς.Ο λόγος που γράφτηκα πάλι με νέο ψευδώνυμο ήταν μόνο για να πω τη γνώμη μου για την αντιπαράθεση που συμβαίνει καθώς με αφορά και να μην ξαναμπώ.Όταν με το καλό μείνω έγκυος το βρίσκω απόλυτα φυσιολογικό να μπω να ευχηθώ ή να δώσω συμβουλές σε κοπέλες που προσπαθούν.Απο κει και πέρα το βλέπω ως έλλειψη παιδείας να μιλάω όλη την 'ώρα για τα παιδιά μου κι ας έχω χιλιάδες φίλες από το παρελθόν.Θα τα πω μαζί τους σε μια νέα σελίδα.Έλεος πια!έχετε τόσες ενότητες ρε γμτ.Ελάτε λίγο στη θέση μας.Μιλάμε για τον πόνο μας και ΄...ούπς ΄μην ξεχάσουμε να πούμε οτι λατρεύουμε όλες τις εγκυούλες,μπας και παρεξηγηθούμε.Εσείς όμως κάθε λεπτομέρεια μεταξύ σας.Να πω συγχαρητήρια στα κορίτσια, ιδιαίτερα στις δυο κοπέλες που είναι και μάνες και καταλαβαίνουν απόλυτα.Χρειάζεται να το πει κανείς για να καταλάβει κάποια;Φανταστείτε να έμπαινα εγώ σε ενότητα ''είμαι στο μήνα μου'' και να είχα δημιουργήσει μια παρέα που να συζητούσαμε πώς χάσαμε όλες τα μωρά μας;

Αυτός είναι κι ο λόγος που έφυγα με ψηλά το κεφάλι από το πάρεντς και να ξέρετε πόσο μου στοίχισε!κρίμα!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φανταστείτε να έμπαινα εγώ σε ενότητα ''είμαι στο μήνα μου'' και να είχα δημιουργήσει μια παρέα που να συζητούσαμε πώς χάσαμε όλες τα μωρά μας;

(

φανταστειτε..


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλά κάνετε και μιλάτε για τις εγκυμοσύνες σας εγώ μίλησα για διακριτικότητα τόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε;δεν χαμπάριάσατε ακομη ότι κάποιες ενοχλούνται;


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ενοχλουνται κισακι.πικραινονται.και δεν ειναι δυνατον με τα ποστ μου ολο ευτυχια να πικραινω μια γυναικα που προσπαθει να γινει μανα!που προσπαθει για κατι που πχ για μενα η για σενα φαινεται τοσο απλο!αλλα γιαυτη βουνο και ακατορθωτο!και μη ξεχνατε οτι μπορει να διαβασουν και γυναικες που οχι απλως προσπαθουν να γινουν μητερες αλλα που εμειναν εγκυες εφτασαν ως το τελος και το μωρο τους ...''εφυγε''!!

εδω εσας σας ενοχλησε επειδη αλλαξατε καφε.και δε θα πικραινονται αυτες οι γυναικες διαβαζοντας τα εκ.της καθε κοιλιας οταν η ιδιες η δε μπορουν καν να φτασουν αυτο το ονειρο η ισα που προλαβαν να το αγγιξουν και μετα το ονειρο εφυγε..

αυτα ειχα να πω και φευγω.δε θα προσπαθω να εξηγω συνεχως το αυτονοητο που πολυ καλα καταλαβαν ολες εδω μεσα αλλα δε θελουν να το παραδεχτουν


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ανδριάνη και οποία ενοχλήθηκε από την εγκυμοσύνη μου είμαι εδώ για tο παρεακι... Μου κακοφανηκε όταν εξαφανίστηκε η μπουμπου η η μπαρμπυ η η ναλα με tο που γέννησαν και είπα ότι εγώ δε θα tο κάνω. Και θυμήσου μια περίοδο σου μόνη κρατούσα tο καφέ καθημερινά... Tο μινακι και η ξάνθη θα θυμούνται γιατί ήταν σε άλλο καφέ .


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς δεν μπορούμε να εξηγούμε tο αυτονόητο. Δε χαμπάριάσατε καν γιατί έγινε tο σκηνικό tο έγραψα και παραπάνω.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον σημερα διαβασα ολα αυτα που γραφτηκαν 2-3 μερες τωρα,γιατι προχτες δεν ειχα καταλαβει πως ξεκινησε το σκηνικο.

βασικα ειναι στεναχωρο να γινεται ολο αυτο γιατι ολον αυτον τον καιρο εχουμε στηριξει η μια την αλλη και τωρα....

το σκεφτηκα αρκετα και συμφωνω στο οτι μπορει καποια στιγμη να ξεφυγε το θεμα,νομιζω ομως οτι δεν υπηρχε προθεση απο καμια κοπελα.Εχω γραψει και εγω για την εγκυμοσυνη μου αλλα δεν το εκανα για επιδειξη ,αλλωστε ολες ξερετε ποσο πολυ το περιμενα και τι περασα.

εγω δε θελω να παρω θεση ουτε να μπω σε στρατοπεδο γιατι δεν ξεχνω οτι ακουσα πολλα λογια παρηγοριας απο τις περισσοτερες,οταν ολες οι προσπαθειες επεφταν στο κενο,γι'αυτο θα βολταρω στο παρεντς αλλα δε θα μπαινω ουτε στο παλιο ουτε στο νεο καφε.

θα χρησιμοποιω τα πμ για τα νεα μου.

(Τα γραφω αυτα απλα γιατι θα μπαινω σε αλλα θεματα και δε θελω να νομιζετε οτι σνομπαρω τις παλιες φιλεναδες.)

Φιλια!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

ανδριάνη και οποία ενοχλήθηκε από την εγκυμοσύνη μου είμαι εδώ για tο παρεακι... Μου κακοφανηκε όταν εξαφανίστηκε η μπουμπου η η μπαρμπυ η η ναλα με tο που γέννησαν και είπα ότι εγώ δε θα tο κάνω. Και θυμήσου μια περίοδο σου μόνη κρατούσα tο καφέ καθημερινά... Tο μινακι και η ξάνθη θα θυμούνται γιατί ήταν σε άλλο καφέ .

κισακι δεν ξερω αν ενοχληθηκε καποια εγω παντως οχι κ γω για την παρεα ειμαι εδω κ το ξερεις

αν δεν εμπαινα συχνα καποιες φορες τωρα στην εγκυμοσυνη ηταν για προσωπικους λογους θυμαμαι που κραταγες το καφε εσυ

αλλα τωρα ο λογος αυτου του πανικου που δημιουργηθηκε δεν ειναι γιατι παραμενουν εδω μεσα γυναικες που δεν ειναι σε φαση προσπαθειας?αρα κ συ δεν επρεπε να εισαι επειδη ο γραπτος ο λογος παρεξηγηται θα σε παρω καποια στιγμη τηλ να τα πουμε


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τον χαμό που γίνεται τις τελευταίες μέρες και πραγματικά θεωρώ ότι είτε κάτι χάνω, είτε ήμουν πάντα εκτός θέματος.

Τώρα που βλέπω όλες εσάς που κάναμε παρέα για έναν χρόνο, που ρίξαμε γέλιο, κλάμα, συγκινηθήκαμε, χαμογελάσαμε, ανησυχήσαμε, θέλω να πω κι εγώ κάτι αν μου επιτρέπετε (καθώς έχω πολύ καιρό να γράψω εδώ)...

Από την αρχή που μπήκα εδώ, ήμουν εκτός τίτλου. Εννοώ, ο Βαγγέλης ήταν ήδη 4 μηνών και δεν είχα/έχω καμμία πρόθεση να κάνω τρίτο μωρό. Μπήκα όμως επειδή ταυτίστηκα με αυτό το "επιτέλους" του τίτλου, δυσκολεύτηκα όπως ξέρετε να μείνω έγκυος την πρώτη φορά και είπα ότι ποτέ δεν θα ξεχάσω πως αισθανόμουν τότε κι ότι θα δίνω κουράγιο και ελπίδα σε οποιοδήποτε κορίτσι μπορώ...

Μίλησα κι εγώ για τα παιδιά μου χωρίς σκοπό φυσικά να το παίξω κάπως (ικανότερη κάποιας άλλης!!!), χωρίς φυσικά να θέλω να προκαλέσω, χωρίς ποτέ να περάσει από το μυαλό μου ότι ίσως φέρω κάποια σε άσχημη θέση, ίσως κάποια ζηλέψει ή πληγωθεί. Ζητάω συγγνώμη λοιπόν αν με τα λεγόμενα μου έφερα κάποια από εσάς σε αυτήν την θέση, πραγματικά δεν ήταν σκόπιμο...

Κατ' εμέ, η συζήτηση έχει πάρει λάθος τροπή. Και αυτό είναι φυσικό, δεν έχουμε όλες το ίδιο σκεπτικό, την ίδια νοοτροπία, την ίδια παιδεία... Καλό είναι λοιπόν να σταματήσει εδώ. Σκεφτείτε μόνο, έναν χρόνο πριν, πόση παρηγοριά βρήκαμε εδώ μέσα, άγνωστες μεταξύ αγνώστων... Πόσα βράδια ξενυχτήσαμε μαζί, πόσες φορές στεναχωρηθήκαμε από αρνητικές χοριακές και πόσες φορές χαρήκαμε από θετικές... Και σταθείτε εκεί! Αν το ψάξετε λίγο βαθύτερα, συμφωνείτε όλες σας μεταξύ σας, απλά δεν είναι ίδιες όλες οι μέρες και είναι πολύ φυσικό να υπάρξουν παρεξηγήσεις...

Κουφετάκι, Ανδριανή, μανού, Αννιώ, Κίσα, ξαναδείτε λίγο το θέμα αποστασιοποιημένες, ανοίξτε λίγο το μυαλό σας και δείτε καθαρά ότι δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος για όλον αυτόν τον πανικό!

Πολλά φιλιά σε όλες!

(Αστεριάκο!!! Αγοράκια περιμένεις? Με το καλό!!!)

Link to comment
Share on other sites

τζένη μαζέψου...δεν εχω κάτι μαζί σου τώρα όρισε εσένα δικηγόρο η αστερινα; Πμ έλαβα από την άντριανη περί πλάκας. Και χτες από την αστερινα...Δεν κατάλαβες καν γιατί έγινε αυτό.

κισσα..ειμαστε σε δημοσιο φορουμ που ο καθενας μπορει να λεει ελευθερα τη γνωμη του,δεν εβρισα δεν προσβαλα..δεν μπορεις να μου λες να μαζευτω ,δεν εκανα κατι μεμπτο..και οχι δεν ειμαι δικηγορος κανενος και εννοειται οτι δεν εχω κατι μαζι σου,με βοηθησες[με τις συμβουλες σου καισε ευχαριστω ]οπως με βοηθησαν ολες οι κοπελες εδω μεσα..ξερω γιατι εγινε οτι εγινε.εαν ομως το κουφετο η εσυ η οποιαδηποτε κοπελα εδω μεσα καποια στιγμη επεσε στην αντιληψη της οτι ξεφευγουν καποιες εδω μεσα κ απο τη στιγμη που υποτιθεται οτι ειστε φιλες στειλτε διακριτικα ενα μηνυμα[πμ] κ πειτε τους να μην συζητανε δημοσια για τετοια θεματα..ετσι κανουν οι φιλες [τεσπα διαδυκτιακες φιλες]..μπηκα μονο κ μονο για να μη νομιζεις οτι δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται ολο αυτο..το θεμα ειναι αν ξερεις εσυ..


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

οσο για την την κυρια που αναφερθηκε στο οτι δεν περνει την αδεια κανενος για να γραψει στο καφε να την ενημερωσω οτι ..δεν μπαινω στον κοπο να ασχοληθω καν μαζι της


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...