Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανουλες Φεβρουαριου 2015


Greta

Recommended Posts

Μην αγχωνεσαι Quisney!δεν νομιζω!ποσο καιρό εχεις να δεις το μπεμπακι?

boulitsa λυπάμαι πολυ για την απώλεια του άντρα σου.

Greta μ σ ευχαριστώ πολυ, το εκτιμώ. Το κακό ειναι ότι θα ήθελα ν ειμαι κ εγώ, έχω 8 χρονια π παω στο σπίτι τους Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαίρι, αλλα με ενα μωρο και άλλο ενα στην κοιλια, δε γινόταν...

Quinsey, το λάθος με το φύλο γίνεται όταν ειναι αγόρι, αλλα δεν έχουν κατέβει οι όρχεις στην αυχενικη κ φαίνεται για κορίτσι. Ειναι πολυ συχνό φαινόμενο. Αντίθετα, ειναι σπάνιο να σ πουν αγόρι κ ν ειναι κορίτσι, όταν βλέπουν ενα κομμάτι του λωρου κ το περνάνε για "ματσουκι", αλλα όχι συχνά. Έτσι στην πρωτη εγκυμοσύνη μ είχε πει 80% κορίτσι για σιγουριά. Τώρα στο αγόρι δεν μ εχει αφήσει περιθώριο αμφιβολίας!


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Boulitsa σε καταλαβαίνω ασε!πολύ δύσκολο όταν εχεις μικρο παιδι,ποσο μάλλον να είσαι και έγκυος!!

Έχω ξεχάσει να σου πω:έχω αλλάξει το ασβεστιο με αυτό που μου είχες πει.το πινω ευχαριστώ μπορω να πω!

Εδώ γινετε κατακλυσμός!!! Χαλια ο καιρός..πρεπει να στρωσω σιγά σιγά!αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου για φάρμακα και να δει!έχω μια ελαφριά ενόχληση απο κάτω..σκέφτομαι μήπως είναι μύκητες.αυτά προς το παρόν!ξαπλωσα λίγο με το αντρακι μου που κοιμάται...να ξεκουραστω λιγάκι!

Σας φιλώ!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Boulitsa, τα συλλυπητήριά μου για τον πεθερό σου. Να ζήσετε να τον θυμάστε!

Αθηνά, όπως είπαν και τα κορίτσια, το κορίτσι της αυχενικής μπορεί να σου βγει και αγόρι. Το αγόρι δύσκολα να αλλάξει. Εγώ να δεις πως φοβάμαι που μου είπαν κορίτσι.

Greta και εμάς εδώ πολύ μαυρίλα αλλά νερό δεν έχει πέσει ακόμα. Κρύο όμως δεν έχει.

Έλενα, το άλλαξα ήδη στο παλιό πινακάκι. Να σας ζήσει ο μπέμπαρος!

Περιμένω να έρθει ο άντρας μου να με πάρει από τη δουλειά και έχω μια πείνα! Μας έχει μαγειρέψει η πεθερά μου αλλά δεν ξέρω τι!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε??

Φωτεινη καλως ηρθες!

Boulitsa συλλυπητηρια κοριτσι μου

Ελενα νομιζω οτι κ σε μενα κατι τετοιο θσ συμβει δεν ξερω πες το προαισθημα αλλα νομιζω οτι εχω αγορακι..θα το επιβεβαιωσουμε σε μια βδομαδα στην β επιπεδου..

ρε κοριτσια σημερα αγχωθηκα λιγο ως πολυ θα ελεγα γιατι ενω ενοιωθα το μωρο καθε μερα τωρα απο χτες τιποτα..ειναι φυσιολογικο?επειδη ακομη ειμαι στην 20η βδομαδα κ μου λενε οτι δεν το νοιωθεις καθε μερα..περιμενω τις απαντησεις σας!


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites

Πο πο κλωτσάει ο μπεμπης κ με εχει πιάσει πονος δεξιά στα νεφρά... Απάλευτο ειναι... Σαν κολικός, άντε πάλι τα ίδια... Ευτυχώς όπου να ναι έρχεται ο άντρας μ ...

Άσχετο, βλέπω αυξάνονται τα κρούσματα τ Εμπολα κ δεν μ αρέσει καθόλου...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tina και Βαςω σας ευχαριστώ πολυ!

Αν δε νιώθεις το μωρο, πιθανότατα κοιμάται και νανουριζεται με την κίνηση σ, όπως κάνουν το μεγαλύτερο μέρος της μέρας. Αν θες να ξεαγχωθεις, φάε λίγη σοκολάτα και ξάπλωσε ανάσκελα. Το πιο πιθανό ειναι να το νιώσεις. Αλλιώς, πάρε ενα τηλέφωνο το γιατρό σ το πρωί να του το αναφέρεις για να μην ανησυχείς...:tongue:


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εφαγα 2 φετεσ του τοστ με μερεντα ξαπλωσα κ σαν μια μικρη κινηση αμυδρη βεβαια ελπιζω να ηταν το μωρο κ οχι η φαντασια μου..θα δω κ αυριο πως θα παει αλλιως θα παρω τον γιατρο..η αληθεια ειναι οτι εχω πολυ αγχος!


IGvSm12.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εφαγα 2 φετεσ του τοστ με μερεντα ξαπλωσα κ σαν μια μικρη κινηση αμυδρη βεβαια ελπιζω να ηταν το μωρο κ οχι η φαντασια μου..θα δω κ αυριο πως θα παει αλλιως θα παρω τον γιατρο..η αληθεια ειναι οτι εχω πολυ αγχος!

Άρα ολα καλά. Πάντως λένε αν δεν το νιώθεις, πρέπει να ξάπλωσεις κ μέσα σε μισή ωρα να νιώσεις κατι, οπότε εισαι μέσα, βλέπω σε λίγα λεπτά το ενιωσες κιόλας. Μην αγχωνεσαι,παιζει κ αυτό ρόλο...


7qw0p2.pngbIK3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια με κοιλίτσες!

Φτάσαμε και στη μέση της εβδομάδας. Οι επόμενες μέρες θα είναι μέρες Β' επιπέδου για τις περισσότερες, θα δούμε τα μωρά μας και όλα θα πάνε καλά! Σήμερα το πρωί ξυπνήσαμε και διαπιστώσαμε με τον άντρα μου ότι και οι 2 είχαμε δει την μπέμπα στον ύπνο μας. Ο άντρας μου είδε ότι ήταν γυμνούλα με το παμπερ και ετρεχε στο σπίτι να βρει μια ήσυχη γωνιά να τα κάνει χα χα και εγώ ότι ήταν νεογέννητη αλλά έπρεπε να την ταίσω κάτι σαν κρέμα και της έλεγα "άνοιξε το στοματάκι" και αυτή έλεγε "μαμ μαμ μαμ" και έγλειφε τα χειλάκια της. Ο άντρας μου κορόιδευε και έλεγε, το μωρο έχει ψυχικές δυνάμεις μάλλον και μας στέλνει μηνύματα από τη κοιλιά. Ναι, του λέω ότι τρώει και ότι χ@#$ει, ωραία μηνύματα :) Θα διαπρέψουμε στην επικοινωνία!

Ελπίζω να πάρω κάτι χρωστούμενα από τη δουλειά μου σήμερα. Αν ναι, θα πάω το απόγευμα στο metro mall να με περιποιηθώ λιγάκι. Τώρα που υπάρχει χρόνος, γιατί μετα... τα κεφάλια μέσα!

Κορίτσια, με τα γλυκά πως τα πάτε; Εγώ λυσσάω ρε γαμώτο και προσπαθώ να συγκρατηθώ αλλά κάτι θα φάω κάθε μέρα. Μία γκοφρέτα, ένα derby, κάτι! Η δε πεθερά μου όλο κάτι φτιάχνει και μου δίνει και πως να πεις όχι;

Καλή συνέχεια να έχουμε όλες, φτάσαμε στη κορυφή της εβδομάδας! Τώρα κατηφόρα για το Σ/Κ

Happy-Wednesday-Kissing-Bears.gif


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααααα!!!πως μου είστε?

Εμείς φαγαμε πρωινουλι και τώρα περιμένω την κουμπαρουλα μου(του '90 χαχααχαχ:tongue:) να ερθει να μου κανει παρέα!!

Κορίτσια τι είδα πριν λίγο??η Μενεγάκη έγκυος????:shock::shock::shock::shock:


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασω με τα γλυκά χαλιαααα!!!!απο παντα ειδικα τον χειμωνα αν δεν τσακιζα μια break λευκή η μια ion αμυγδάλου κάθε μέρα παθαινα κατάθλιψη!!άλλο παλιά όμως και άλλο τώρα!έχω αρχίσει και τρώω μια σοκολοτα την ημερα κάθε μέρα!τα μπουτια μου αγνωριστα :cry::cry::-(

Η αλήθεια είναι πως τώρα που περνούμε κιλά χωρίς λογο καλό θα ηταν να αποφεύγουμε τα γλυκά!!δεν ξέρω τι θα γίνει..θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο μου σήμερα γι αυτό!

Μωρέ βλέπετε και οι δυο την μπεμπουλα στον ύπνο σας???φαντάζομαι πως την περιμένετε.........:D


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Αχ Greta άρχισα κ εγω δειλά δειλά τις σοκολάτες κ βγήκε τωρα σόκοφρετα με Λευκη σοκολάτα αααααλλο πράγμα!!

Κ οοοοχι μόνο η μενεγακη εγκυος αλλα θα αφήσω τα υπόλοιπα για την Βάσω...

Εμείς σήμερα παλι π βλέπαμε κ οι δυο στον ύπνο μας οτι μπήκαν κλέφτες στο σπιτι;;; Τι να σημαίνει άραγε;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυριο η Β επιπεδου κ περιμένω πως κ πως!

Αφήστε π εχω την εντύπωση πως σαν λιγο να ανέβηκε η μπεμπουλα νιωθω τα κλωτσιδια λιγο ψηλότερα! (Μακάρι)

Πείτε ρε κοριτσια κανένα νέο;; Δεν πιστεύω να εχει καμία ακομα συμπτώματα εμετους αναγουλες κλπ;


KMwEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μενεγάκη και Χρουσαλά λένε οι φήμες! Κοίτα επιτυχία το 2015!

Εγώ όπως σας έχω πει, εμετούς δεν είχα ποτέ. Αλλά τις τελευταίες 15 μέρες υπάρχουν φορές που μου γυρνάει λίγο το φαγητό που έφαγα. Μάλλον επειδή μεγαλώνει το μωρό και πιέζει στομάχι. Σε γενικές γραμμές πάντως συγκριτικά με το 1ο τρίμηνο, μια χαρά είμαι, φτου φτου μη με ματιάξω!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!

Τι κάνετε;;;

Η χρουσαλά μπορεί για τη μενεγάκη δεν το πιστεύω.. και πέρσι αρχή της χρονιάς τα ίδια είχαν κυκλοφορήσει...άτιμη τηλεθέαση :tongue:

(πάντως διαβαζα τα κουτσομπολιστικα μιλάνε για δίδυμα αγόρια με εξωσωματική :tongue:)

Βάσω αυτό που λες μου έχει συμβει και μένα μια δυο φορές την τελευταία εβδομάδα (!)...

Και τπτ άλλο ευτυχώς, αλλά από την άλλη εγώ δεν είχα καθόλου εμετους κτλ

Αυτό που έχει αρχισει τελευταια να με ενοχλεί είναι η μέση μου και σαν να ξεκίνησα να μην κοιμάμαι πολύ καλά...

all in all όμως καλά θα πω μην κλαίω και άδαρτη :-P


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...