Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Rina το απογευμα κοιμαται καθολου; Θα μπορουσες να την ταισεις στις 7 το απογευμα, μετα να κοιμηθει μεχρι τις 8 και μετα λιγο αγκαλιτσα στο σπιτι, μπανιο, ξανα ταισμα στις 9.30-10.00 και μετα υπνο! Ετσι θα σου κοιμαται χορτατη τουλαχιστον!!! Στις 4.30 προσπαθησε να την ξανακοιμησεις! Ξερω ειναι σπαστικο μεσα στη νυχτα να νανουριζεις ενα μωρο που πειναει αλλα σκεψου τα μακροπροθεσμα οφελη! Εμενα ξυπνουσε 3-3.30 αλλα επι μια βδομαδα τον ξανακοιμιζα και τον ταιζα αργοτερα. Τωρα εφτασε να ξυπναει μονος του 4.30!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rina το απογευμα κοιμαται καθολου; Θα μπορουσες να την ταισεις στις 7 το απογευμα, μετα να κοιμηθει μεχρι τις 8 και μετα λιγο αγκαλιτσα στο σπιτι, μπανιο, ξανα ταισμα στις 9.30-10.00 και μετα υπνο! Ετσι θα σου κοιμαται χορτατη τουλαχιστον!!! Στις 4.30 προσπαθησε να την ξανακοιμησεις! Ξερω ειναι σπαστικο μεσα στη νυχτα να νανουριζεις ενα μωρο που πειναει αλλα σκεψου τα μακροπροθεσμα οφελη! Εμενα ξυπνουσε 3-3.30 αλλα επι μια βδομαδα τον ξανακοιμιζα και τον ταιζα αργοτερα. Τωρα εφτασε να ξυπναει μονος του 4.30!!

Κοιμαται αρκετα το πρωι ως τις 12 κ μετα αρπαζει κατι υπνους...αλλα ο βαθυς θα την πιασει μετα τις 7 κ της τον κοβω (δηλαδη την ξυπνσω στην ωρα) για να το κανει πιο αργα.αν παω με τα νερα της κ προσπαθω να την ταιζω 9.30 που δεν εχει νυσταξει ακομα κ να κοιμαται 10 που της ερχεται δε θα το κοψει αργοτερα το 3.30;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες!

η μικρη μου χθες ξυπνησε στις 3 και μεχρι τις 4:30 το ματι γαριδα! τι νανουρισματα, πιπιλα, βολτες ολα τα δοκιμασα και αυτη τιποτα. εσας σας κανουν τετοια ξυπνηματα;

τη βαφτιση εχετε σκεφτει ποτε θα την κανετε; εμεις λεμε για 10 Ιανουαριου. λετε θα παγωσει το μωρο; ο ιερεας μου ειπε οτι εχει ζεστη στο ναο.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

despoina82 ήθελα κ εγώ να ρωτήσω πότε σκέφτεστε για βαφτίσια, αλλά έλεγα ότι ρωτάω πολύ νωρίς... Εγώ ήθελα μέχρι Μάρτη να έχει βαφτιστεί, γιατί όταν καλοκαιριάσει που γίνονται συνήθως οι βαπτίσεις θα είναι σχεδόν χρονιάρικα και θα κλαίνε πολύ. Ο άντρας μου δεν το συζητάει όμως ακόμη. Έχουμε λέει πολύ καιρό μπροστά μας. Εγώ διαφωνώ, αλλά τέλος πάντων.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

Και εμείς σκεφτόμαστε για τη βάφτιση.. Εγώ έλεγα να την κάνω 7 Μαΐου που θα εχει άδεια και ο άντρας μου να μπορεί να βοηθήσει πριν τη βάφτιση.. Μόνο ο νονός με απασχολεί γιατί δεν θέλει η κουμπαρά που μας πάντρεψε να το βαφτίσει.. Και λόγω της κατάστασης δεν θελουμε να επιβαρύνουμε κάποιον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιμαται αρκετα το πρωι ως τις 12 κ μετα αρπαζει κατι υπνους...αλλα ο βαθυς θα την πιασει μετα τις 7 κ της τον κοβω (δηλαδη την ξυπνσω στην ωρα) για να το κανει πιο αργα.αν παω με τα νερα της κ προσπαθω να την ταιζω 9.30 που δεν εχει νυσταξει ακομα κ να κοιμαται 10 που της ερχεται δε θα το κοψει αργοτερα το 3.30;

Ε ναι καποια στιγμη θα το κοψει!! Απλα δοκιμασε να της μειωνεις σταδιακα την ποσοτητα που της δινεις τη νυχτα διαφορετικα θα συνηθισει να κανει το μεγαλυτερο γευμα της μερας τη νυχτα και θα συνεχισει να σου ξυπναει!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις βαφτιση καλοκαιρι...ο αντρας μου λεει ιουνιο- ιουλιο,εγω λεω μαιο ιουνιο..μας βλεπω για ιουνιο. Εγω κ γυρω απριλιο δε θα ελεγα οχι...κ εμεις νε νονους εχουμε θεμα...ο κουμπαρις δε θελει,ο αλλος κουμπαρος δε θελουμε εμεις γιατι εχει εξαφανιστει, κ μετα διαφωνουμε. Γι αυτους που προτεινω εγω δεν τρελαινεταιο σντρας μου κ το αντιθετο...ςχουμε προτεινει στην κολλητη μου κ περιμενουμε απαντηση...

Απο ονοματα; τι σκεφτεστε; εμεις σιγουρα Σπυριδουλα -εινσι η μαμα του που εχει πεθανει κ τον μεγαλωσε μονη,γιστι ο μπαμπας του την εγκατελριψε 3 μηνων εγκυο κ του το εχω υποσχεθει απο πριν παντρευτουμε. Επειδη ομως δε μας αρεσεισαν ονομα σκεφτομαστενα τηβγαλου ε κ Δαναη. Εχω αφησει πανω του την αποφαση κ ευχομσι να δισλεξει τα δυο ονοματα κι οχι το ενα...

Link to comment
Share on other sites

Rina εχει δίκιο η Νεφέλη... Να του δίνεις μικρή ποσότητα και σιγά σιγά θα το καταργήσει.. Και εμένα ξυπνάει τον χαϊδεύω λίγο και κοιμάται.. Βασικά θέλω να τον κοιμίζω λίγο πιο αργά αλλα νευριάζει και τον πιάνει ο ύπνος στις δέκα εδώ και λίγες μερες..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!τι κανετε; εμεις μεγαλωσαμε πολυ ειμαστε 60 εκατοστα και 6,100 βαρος...καναμε και το πρωτο μας εμβολιο...εμεις βαπτιση θα κανουμε 31 οκτωβριου και θεμα θα εχουμε τον μικρο πριγκηπα...θα τον πουμε ευαγγελο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις θα τον βγαλουμε Γιωργο, το ονομα του μπαμπα μου. Δεν εχω σκεφτει ομως τιποτα για βαφτιση ακομα.... Σιγουρα μετα το Πασχα θα γινει και λογικα απο το νεο ετος θα πρεπει να ασχοληθω!

Steviv γιατι θελεις να κοιμαται αργοτερα; Για να ξυπναει αργοτερα; Παντως καλο ειναι να μαθουν απο μικρα να κοιμουνται νωρις κι ας ξυπνανε απο τα χαραματα... Βεβαια καιε οικογενεια εχει τους ρυθμους της και λογικο ειναι τα παιδια να ακολουθουν το προγραμμα των γονιων!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα τον βγαλουμε Γιωργο, το ονομα του μπαμπα μου. Δεν εχω σκεφτει ομως τιποτα για βαφτιση ακομα.... Σιγουρα μετα το Πασχα θα γινει και λογικα απο το νεο ετος θα πρεπει να ασχοληθω!

Steviv γιατι θελεις να κοιμαται αργοτερα; Για να ξυπναει αργοτερα; Παντως καλο ειναι να μαθουν απο μικρα να κοιμουνται νωρις κι ας ξυπνανε απο τα χαραματα... Βεβαια καιε οικογενεια εχει τους ρυθμους της και λογικο ειναι τα παιδια να ακολουθουν το προγραμμα των γονιων!

Για να πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί και πολυ γιατί και εγώ νωρίς κοιμάμαι και ξυπνάω πολυ νωρίς.. Η παιδίατρος μου εχει κανει εμμονή ιδέα το προγράμμα.. Πάντως πάλι τα ίδια είχαμε σήμερα.. Κοιμήθηκε 22:00 ξύπνησε 4:30 τον κοιμησα και πιστεύω να ξυπνήσει στις 7:00..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!τι κάνετε?εμείς θα τον πούμε Ευάγγελο Ραφαήλ.πεθερός και τάμα!!!αυτή την εβδομάδα βρικαμε και νονό.ένα ζευγάρι φίλων αγαπημένων!για βάφτιση του χρόνου το καλοκαίρι και σκεφτόμουν επειδή οι νονοί μας μένουν άλλου να το κάνουμε το τριήμερο του αγίου πνεύματος τον Ιούνιο.να είναι χαλαροί με μετακινήσεις και δουλειές.κορίτσια τη τρίτη κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο και θα κάνουμε και τις μετρήσεις μας.άντε καλή αρχή.....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!εμείς σκεφτόμασταν για βάφτιση τον Αύγουστο εγώ θα προτιμούσα νωρίς αλλά οι νόνες είναι μικρές και θέλουν να έχουν προλάβει να μαζέψουν λεφτά είναι και ένα θέμα ότι ζούμε εξωτερικό και θέλαμε να το συνδιασουμε με καλοκαιρινές διακοπές..θα την ονομάσουμε χαιντι -αννα!

Εμένα κορίτσια η μικρή έχει καταλάβει την διαφορά μέρας νύχτας,την μέρα μου τρώει ανά 1-2 ώρες και το βράδυ ανά 3.5-4 και κοιμάται αμέσως μετά τον θηλασμό! Εμεις πλέον θηλάζουμε αποκλειστικά αύριο έχουμε και το εμβόλιο και τις μετρήσεις για να δούμε τι κάναμε!α θα μας κάνει και εμας εμβόλιο κοκιτη για προστασία της μικρής λέει μου ζήτησε και το βιβλιάριο μου να δει πια δεν έχω κάνει να με βάλει να τα κάνω γιατί λέει θα είμαι κίνδυνος για το παιδί μου!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε;;; τ μπεμπακια σας;;; εμεις μπορω ν πω εχουμε μπει σε προγραμμα...ελπιζω ν κρατησει βεβαια...εχει δυο βραδια που δεν ξυπναει,επθασε η εκπαιδευση που μου προτεινε η παιδιατρος...πλεον τρωει 7-9-13-15-18-21-24...κ κοιμαται 24.00-7.00 τ πρωι τις τελευταιες δυο μερες...

Τρωει καλυτερα σε ποσοτητες δε γκρινιαζει κ στις 21,00 κοιμαται καμια ωριτσα κ μετα ξυπναει,περιμενει τ βραδινο της για ν τεζαρει....κ αν γκρινιαξουμε καμια φορα,ανοιγουμε λιγο τον απορροφητηρα κ τσουπ,αμεσως κλεινουν τ ματακια...μακαρι ν κρατησει αυτο κ θαμαι πολυ ευτυχισμενη...οσο για βαφτιση...εμεις λεφαμε νκανουμε γαμο βαφτιση μαζι γυρω στον ιουνιο...βεβαια δεν ξερω αν θ κανουμε γαμο τελικα γτ τ πραγματα ειναι δυσκολα για εμας προς τ παρον...αλλα η βαφτιση εστω καπου εκει θα γινει...το ονομα μας το εχουμε επιλεξει απ οταν μαθαμε οτι περιμενουμε κοριτσι...μαρια η πεθερα μ,ελενη η μαμα μου...θα βγει ενα ωραιοτατο 'Μαριλενα' που μας σρεσει κ στους δυο πολυ....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...