Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Εμεις σταθερες στο προγραμμα μας...9,30 ψιλοτρωμε 10 κοιμομαστε κ ξυπναμε 3.30 κ 7.30

Κι εμενα μου ριπε η γιατρος για το εμβολιο γαστρεντεριτιδας, μου ειπε οτι δεν το θεωρει απαραιτητο παρολο που κ εγω δουλευω με παιδια. Μου ειπε οτι κολλαει απο παιδι σε παιδι, εγω δεν προκειται να το κιυβαλησω.

Ενεις θα κανουμε αυριο το πρωτο εμβολιο, το εξαπλο. Περιμενω πολυ κλαμα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πήγαμε κι εμείς γιατρό.4340 ο μικρός και 57cm.μια χαρά πήραμε και συνεχίζουμε κανονικά θηλασμό!κάναμε κι εμείς το πρώτο μας εμβόλιο το εξαπλο!ελπίζουμε να μην έχουμε παρενέργειες.τον άλλο μήνα πνευμονιόκοκκου και γαστρεντερίτιδα λόγω του ότι έχω και τη μεγάλη που πάει σχολείο.επίσης είπαμε να κάνουμε εμείς το αντιγριπικο.εσάς σας είπαν τίποτα γι αυτό?


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Απτο χθεσινο μας εμβολιο εμεις μονο κατι δεκατα εχουμε κανει αλλα η μπεμπα ειναι ολο ενεργεια,δεν φαινεται να την ενοχλει...κανουμε δροσερα ντουζακια κ εξαφανιζονται αμεσως τ δεκατα....δεν ξερω αν πρεπει ν της τ κανω τ εμβολιο,φοβαμαι μηπως δεν υπαρχει λογος να την επιβαρυνω με φαρμακα μιας κ δεν εχω αλλο παιδακι οπως μ ειπε κ η παιδιατρος...ςχω ενα μηνα να τ σκεφτω βεβαια...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καναμε τα πρωτα μας εμβολια...η καημενουλα μ εκλαιγε...κ μαζι της κ γω,παλι ρεζιλι εγινα!!! Ειμαστε 5205 και 57,5 ποντους...η παιδ μου μιλησε για τ εμβολιο της γαστρεντεριτιδας το οποιο ειναι προαιρετικο...αυτη θεωρει οτι δεν υπαρχει λογος ν επιβαρυνω τη μπεμπα κανοντας το γτ εφοσον δεν εχω αλλο παιδι που ν μου φερνει τις ιωσεις σπιτι,με πρη ετσοχη θαμαστε μια χαρα...κανει λεει εντονους κολικους σαν παρενεργεια...κ με ενημερωσε για ενα νεο εμβοκιο για τη μηνιγγιτιδα Β το οποιο τωρα ξεκινησε στην Αγγλια στα υποχρεωτικα τους εμβολια..θεωρει οτι πρεπει να τ κανουμε σιγουρα,απλα ν αφησουμρ ν περασει λιγο διαστημα να δουμε κ τις ερευνες που θα κανουν εκεινοι πανω στ παιδια πιυ ηδη εχουν εμβολιαστει...ρωτησα κ φιλες μ και σε ολες τοχουν αναφερει οι παιδιατροι τους κ θεωρουν κ εκεινοι οτι πρεπει ν το κανουμε...βεβαια δεν το καλυπτει καμια ασφαλεια κ κοστιζει γυρω στα 100 ευρω η δοση..κ νομιζω ειναι 3 ..

Το εμβόλιο της μηνιγγίτιδαςβ είναι το bexero.έχει105 εευρώ.το έκανα στη κόρη μου περισι τον Οκτώβριο.ειναι 2 δόσεις σε πδια άνω των 2 ετων και 3 ή4 ε πιο μικρά.εγώ θα το πάω μετε τα 2 αν είναι.παρενέργειες μόνο κοκινιλα και πόνο τοπκα.λένε ότι είναι από τις μεγαλύτερες ανακαλύψεις των τελευταίων χρόνων.απλά δε νομίζω ότι θα μπει ποτέ στη συνταγογράφηση γιατί δε θέλει η εταιρεία. Κοροιδα ειναι;ειναι πολλά τα λεφτά λέμε....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Κάναμε κ εμείς το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας στις 40 ημέρες και δεν είχε καμία παρενέργεια. Ίσα ίσα γελάσαμε και πολύ εκείνη την ώρα με το πόσο λαίμαργα το έπινε! (είναι πόσιμο και όχι ενέσιμο εμβόλιο).

Εμείς κολικούς ευτυχώς δεν έχουμε καθόλου. Αεριζεται συχνά και ανακουφίζεται και είμαστε ήρεμοι από πονάκια! Ξέρω ότι παίζει ρόλο όμως και αν παίρνει μητρικό γάλα ή φόρμουλα, γιατί η φόρμουλα τους πέφτει βαριά και δεν τη χωνεύουν πλήρως και εύκολα και πονάνε τα εντεράκια τους. Από την άλλη αν θηλάζεις, πρόσεχε το φαί σου. Όχι πολλά φαγητά που φουσκώνουν, πχ μπρόκολα, όσπρια, κρεμμύδια κλπ. Εγώ θηλάζω και όσες φορές έχω φάει τέτοια φαγητά κάνει σαν διαρροιούλες και ψιλογκρινιάζει όταν τα κάνει.

Εμενα παλι με το που σταματησα το μητρικο σταματησαν και οι κολικοι..


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα νινάκια!!

μωλο πως πήγατε?

Η μικρή μου δεν έκανε δέκατα αλλά εκλαιγε ασταμάτητα ολή την μέρα και την έπαιρνε ο ύπνος μονο με το στήθος εμένα ομώς το εμβόλιο με ξέρανε έκανα δέκατα 2 μέρες και ήμουν πολύ χάλια έπαιρνα την μικρή αγκαλιά να την θηλάσω και υπέφερα απο τους πόνους στα κόκαλα σήμερα ευτυχώς συνήλθα!!Η μικρή ειναι 4760 και 59 εκατοστά εγώ έκλαιγα γιατι νόμιζα οτι έπρεπε να είναι παραπάνω την θηλάζω αποκλειστικά και τρώει συνέχεια καμια φορα και καθε 1 ώρα γι αυτο αλλα η παιδίατρος ειπε ομως οτι είναι πολύ ευχαριστημένη με την ανάπτυξη της και με ηρέμησε!!!!

Εμάς κορίτσια δεν μας ανέφερε κάτι για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας ίσως εδώ δεν το προτείνουν.

Σε λιγότερο απο ένα μήνα πάμε Ελλάδα για 4 μέρες να ξεσκάσουμε λίγο και να ευχαριστηθώ και την περιποίηση της μαμας ανυπομονώ!!!!!!!!!!!!!!!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και τα νινάκια!!

μωλο πως πήγατε?

Η μικρή μου δεν έκανε δέκατα αλλά εκλαιγε ασταμάτητα ολή την μέρα και την έπαιρνε ο ύπνος μονο με το στήθος εμένα ομώς το εμβόλιο με ξέρανε έκανα δέκατα 2 μέρες και ήμουν πολύ χάλια έπαιρνα την μικρή αγκαλιά να την θηλάσω και υπέφερα απο τους πόνους στα κόκαλα σήμερα ευτυχώς συνήλθα!!Η μικρή ειναι 4760 και 59 εκατοστά εγώ έκλαιγα γιατι νόμιζα οτι έπρεπε να είναι παραπάνω την θηλάζω αποκλειστικά και τρώει συνέχεια καμια φορα και καθε 1 ώρα γι αυτο αλλα η παιδίατρος ειπε ομως οτι είναι πολύ ευχαριστημένη με την ανάπτυξη της και με ηρέμησε!!!!

Εμάς κορίτσια δεν μας ανέφερε κάτι για το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας ίσως εδώ δεν το προτείνουν.

Σε λιγότερο απο ένα μήνα πάμε Ελλάδα για 4 μέρες να ξεσκάσουμε λίγο και να ευχαριστηθώ και την περιποίηση της μαμας ανυπομονώ!!!!!!!!!!!!!!!!

Μια χαρά η μπεμπουλα σου lila μου!!!κούκλα είναι!εσύ τι εμβόλιο έκανεςβρε κοριτσάκι?άντε με το καλό να έρθεις στη μανουλα να σε φροντίσει και να χαλαρώσει!!!!εμείς με το εμβόλιο δεν κάναμε ούτε δέκατα,απλά ο μικρός ηήταν λίγο καταβεβλημένος και κοιμόταν αρκετά.ευτυχώς έτρωγε κανονικά. Σήμερα είναι καλύτερα.άντε πάμε για τα επόμενα...


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

μωλο μου έκανε το τριπλό κοκκύτη διφθερίτιδας και τετάνου και έχω ακόμα αρκετά να κάνω που δεν είχα κάνει μικρή!μπράβο σας χαίρομαι που όλα πηγαν καλά με τον μικρούλη!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

μωλο μου έκανε το τριπλό κοκκύτη διφθερίτιδας και τετάνου και έχω ακόμα αρκετά να κάνω που δεν είχα κάνει μικρή!μπράβο σας χαίρομαι που όλα πηγαν καλά με τον μικρούλη!

Δηλαδή θα κανείς κι εσύ εμβόλια μαζί με τη μικρή???κοιτά να δεις συστήματα...εδώ δε ρωτάνε καν....εμάς μας είπε να κάνουμε το αντιγριπικο φέτος οικογενειακος και μάλλον θα το κάνουμε μόλις βγουν τα εμβόλια. Ας ελπίσουμε ή χρόνια να είναι καλή φέτος και να μην έχουμε πολλές ιώσεις.εσεις τον άλλο μήνα πιο θα κανετε;?


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!! Καλη χρονια στα μεγαλυτερα παιδακια!! Κοριτσια εχω σοβαρο θεμα με την πιπιλα πλεον... Επεμενα να τη μαθει για να γλιτωσουμε το χερι αλλα δυστυχως δε βλεπω αλλη λυση! Ξυπναει καθε 20-30' και πρεπει να του τη βαζω για να ξανακοιμηθει. Κι αντε το πρωι δε με πειραζει αλλα το μεσημερι κι ακομα χειροτερα τη νυχτα δεν προλαβαινω να κοιμηθω καθολου!! Σκεφτομαι να ξεκινησουμε εκπαιδευση υπνου χωρις πιπιλα αν και ειχα σκοπο να το ξεκινησω μετα το τριμηνο... Πειτε καμια αλλη ιδεα please!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα...καλη σχολικη χρονια στα μεγαλα μας παιδακια.αυριο αγιαμος....ανυπομονω!

Νεφελη και μεις με την πιπιλα το ιδιο θεμα εχουμε αλλα την βαζω στον απορροφητηρα και την παιρνει ο νανις βαρια και ξεχναει την πιπιλα...και ετσι την παω στο δωματιο της!!!

Καναμε το εμβολιο χθες και δυστηχως μας πειραξε.εκανε 38,5 και τρελαθηκα!κλαμα η μανα.ευτυχως με το ντεπουδακι επεσε...και τωρα ειναι λιγο ανησυχη...θα δουμε!τον μικρο μου δεν τον ειχε πειραξει κανενα εμβολιο.Καθε παιδακι διαφορετικο βεβαια αλλα τα παιξα!

Ειμαστε 5500 και 60 ποντακια...

.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Καλη χρονια στα μεγαλυτερα παιδακια!! Κοριτσια εχω σοβαρο θεμα με την πιπιλα πλεον... Επεμενα να τη μαθει για να γλιτωσουμε το χερι αλλα δυστυχως δε βλεπω αλλη λυση! Ξυπναει καθε 20-30' και πρεπει να του τη βαζω για να ξανακοιμηθει. Κι αντε το πρωι δε με πειραζει αλλα το μεσημερι κι ακομα χειροτερα τη νυχτα δεν προλαβαινω να κοιμηθω καθολου!! Σκεφτομαι να ξεκινησουμε εκπαιδευση υπνου χωρις πιπιλα αν και ειχα σκοπο να το ξεκινησω μετα το τριμηνο... Πειτε καμια αλλη ιδεα please!!!

Κι εγώ νεφέλη μου ότι κάνει ήvanilitsa κάνω.πρώτα απορρόφητηρα και μετά στη κούνια.στο βαθύ ύπνο μετά δε τη θέλουν.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα...καλη σχολικη χρονια στα μεγαλα μας παιδακια.αυριο αγιαμος....ανυπομονω!

Νεφελη και μεις με την πιπιλα το ιδιο θεμα εχουμε αλλα την βαζω στον απορροφητηρα και την παιρνει ο νανις βαρια και ξεχναει την πιπιλα...και ετσι την παω στο δωματιο της!!!

Καναμε το εμβολιο χθες και δυστηχως μας πειραξε.εκανε 38,5 και τρελαθηκα!κλαμα η μανα.ευτυχως με το ντεπουδακι επεσε...και τωρα ειναι λιγο ανησυχη...θα δουμε!τον μικρο μου δεν τον ειχε πειραξει κανενα εμβολιο.Καθε παιδακι διαφορετικο βεβαια αλλα τα παιξα!

Ειμαστε 5500 και 60 ποντακια...

.

Καλά εσείς μεγαλωσατε πολύ!!!μπράβο σας!!!ωχ ρε το μαναράκι τι επαθε.κλασικά το εξαπλο κάνατε?

Καλή σχολική χρόνια να εχουν τα παιδάκια μας πάνω από όλα με υγεία!!!!εσάς σας είπε ο γιατρόςττίποτα για το αντιγριπικο?όχι στο μωρό,οι υπολοιποι


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Μωρε κοιμαται σχετικα ευκολα, στην κουνια με την πιπιλα του, λιγο τον χαιδευω και σε μιση ωρα κοιμαται μονος του χωρις γκρινια. Αλλα στο μισαωρο ξυπναει και θελει πιπιλα!!! Μαλλον τον ζορισα πολυ να τη μαθει και τωρα εχει παθει εξαρτηση...


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...