Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες τι γνωμη εχετε για το εμβολιο της μινιγγιτιδας αυτο το καινουργιο. Θα το κανετε εσεις;

Εγώ μετά από πάρα πολύ ψάξιμο (έφτασα μέχρι λοιμοξιολογους)το έκανα στη κόρη μου.στον μικρό θα το κάνω αλλά μετά τα 2 για να είναι 2 δόσεις.πριν τα 2 είναι 4 νομίζω.με όσους γιατρούς μίλησα ήταν υπέρ και μάλιστα όσοι είχαν παιδιά το είχαν κάνει.τι να πω ρε κορίτσια?να ναι καλά τα ζουζούνια μας!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια!τι κάνετε?εμείςκκαλά και τρεχουμε!τι να σου πω ρε κορίτσι?ότιτη παλευω?δε ττη παλευω.ένα θα σου πω: βιωσα το δε προλαβαινω ουτε για κατουρημα.(πανω στη πρωινη ετοιμασια δε προλαβαινα να παω τουαλετα κ εφυγα ετσι απο το σπιτι.πιο γρηγορα στη δουλεια δεν εχω ξαναπαει!!!!!)ενα προγραμμα στα γρηγορα.7 θελει δε θελει ο μικρος πρεπει να φαει γιατι 7:50 πρεπει να φυγω να παω τη μεγαλη στο σχολειο κι απο κει στη δουλεια.περιπου στις 10 ψαχνω να βρω τρυπα στο προγραμμα να βγαλω γαλα.13 πρεπει να ειμαι σπιτι να ταισω και14 να παρω την κορηαπο το σχολειο.16 να ξαναταισω και να φυγω για δουλεια.γυρω στις 19 θελω να βγαλω γαλα αλλα μονο 2 μερες το καταφερα(τρωμε απο τα λιγα ετοιμα).21 πρεπει να ειμαι σπιτι να δωσω μεζεδακι στο μικρο να αρχισουμε τα μπανιαρισματα ωστε 23:30 να κανω τελευταιο ταισμα να φαω κατι και να τη πεσω.μέχρι4 ππερίπου που θα φάει πάλι ο μικρός και ξανά από την αρχή!!!!

Ρε κορίτσι τόσες παρενέργειες?κριμα το μαναρακι!είναι να το κάνουμε κι εμείς και το φοβάμαι!αν δεν είχαμε το σχολείο θα το άφηνα.

καλά μωλό χαράς το κουράγιο σου κοπέλα μου σε θαυμάζω!!!!!!!!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?εμείε είχαμε έναν μαραθώνιο θηλασμού ξύπνησε να φάει 1.30, 2.30 ,3.15 ,4.20 ,5.30 ,07.00 ,08.30 ,09.10 θήλαζε απο το ένα στήθος και κοιμόταν η κυρία κατα τα άλλα συνήθως ξυπναγε ανα 3.4 ώρες την νύχτα!!καλο Σ/Κ !!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω vanilitsa bebis , litsa xoylio και μωλο και εμεις λεμε να το κανουμε αργοτερα. Εμας μετα τον χρονο μας ειπε οτι ειναι οι δυο δοσεις, και πριν οτι ειναι τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Στεβιβ γρηγορα τον εβαλες στο δωματιο του! Πως τον ακους; Εχετε ενδοεπικοινωνια; Εγω προς ωρας δεν το σκεφτομαι να την βαλω στο δωματιο της... Νιωθω πως ειναι πολυ νωρις. Που δε νομιζω εκεινη να χει κανα θεμα.. Αλλα θα χω εγω..

Το δωμάτιο ειναι απέναντι απο το δικό μας και ακούω και τον παραμικρό θόρυβο... Στην αρχή δεν ήθελα να τον βάλω αλλα αφού τον είδα ποσο καλα κοιμόταν μου πέρασε.. Ενδοεπικοινωνία δεν θέλω να πάρω αφού τον ακούω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για ποσες μερες σου εκανε παρενεργειες το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας;;; γτ ειμαι υπο σκεψη να το κανω αλλα το φοβαμαι αυτο το σεναριο...στο αλλο εμβολιο κατι δεκατα μι εκανε βεβαια,δεν ξερω ποσο ευαισθητη ειναι...πφφφφφ θελω να τ κανω κ μονο αυτο φοβαμαι...

Εμένα Λιτσα δεν μου έκανε καθόλου παρενέργειες.. Την Τεταρτη εχουμε τη δεύτερη δόση..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες κανατε καισαρικη για ποσο διαστημα σας ειπε ο γιατρος να μη σηκωνετε βαρος; εγω εκανα μια βλακεια σημερα κ σηκωσα δυο τρεις φορες τη βαφτηστηρα μου που ειναι 13-15 κιλα κ απο τοτε νιωθω κατι τραβηγματακια στην τομη κ ειδα σε ενα σκουπισμα λιγα καφε υγρα...να εκανα βλακεια ρε γαμωτο;;; αλλα παλι αν εκανα ζημια δε θα εβλεπα αιμα κοκκινο;; λεω εγω τωρα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες κανατε καισαρικη για ποσο διαστημα σας ειπε ο γιατρος να μη σηκωνετε βαρος; εγω εκανα μια βλακεια σημερα κ σηκωσα δυο τρεις φορες τη βαφτηστηρα μου που ειναι 13-15 κιλα κ απο τοτε νιωθω κατι τραβηγματακια στην τομη κ ειδα σε ενα σκουπισμα λιγα καφε υγρα...να εκανα βλακεια ρε γαμωτο;;; αλλα παλι αν εκανα ζημια δε θα εβλεπα αιμα κοκκινο;; λεω εγω τωρα...

Επαθα κάτι ανάλογο και μου είπε ότι είναι από την εσωτερική πληγή.εμένα μου είπεθθέλει εξάμηνο...


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομαι να τη βαλω στο δωματιο της αλλα ολο το αναβαλλω....κσι εξνσι απενα τι κι εχω ενδοεπικοινωνια με καμερα οποτε αποκλειεται να μην την ακουω...αλλα...σκεφτομαι εμρις μαζι κι αυτο μοναχουλι του; βλακεια το ξερω...

Και τωρα κατι ασχετο...εχει ο αντρας μου ενα προβλημα υγειας που εχουμε ανακαλυψει εδω κ 3 χρονια περιπου κ καθε εμη ο κανει εξετασεις κ καθε εξαμηνο πιο πολλες. Ειμαστε στο εξαμηνο. Εχουμε αυτη τη βδομαδα υπερηχο κ την αλλη αιματολογικες.θελω λοιπον τη θετικη σας ενεργεια κ την προσευχουλα σαςνα ειναι ολα σταθερα γιατι με εχει πιασει φοβερο αγχος...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σκεφτομαι να τη βαλω στο δωματιο της αλλα ολο το αναβαλλω....κσι εξνσι απενα τι κι εχω ενδοεπικοινωνια με καμερα οποτε αποκλειεται να μην την ακουω...αλλα...σκεφτομαι εμρις μαζι κι αυτο μοναχουλι του; βλακεια το ξερω...

Και τωρα κατι ασχετο...εχει ο αντρας μου ενα προβλημα υγειας που εχουμε ανακαλυψει εδω κ 3 χρονια περιπου κ καθε εμη ο κανει εξετασεις κ καθε εξαμηνο πιο πολλες. Ειμαστε στο εξαμηνο. Εχουμε αυτη τη βδομαδα υπερηχο κ την αλλη αιματολογικες.θελω λοιπον τη θετικη σας ενεργεια κ την προσευχουλα σαςνα ειναι ολα σταθερα γιατι με εχει πιασει φοβερο αγχος...

Ολα καλα θ ειναι κ σταθερα!!! Να μην αγχωνεσαι...ο Θεος μαζι σας!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια οσες κανατε καισαρικη για ποσο διαστημα σας ειπε ο γιατρος να μη σηκωνετε βαρος; εγω εκανα μια βλακεια σημερα κ σηκωσα δυο τρεις φορες τη βαφτηστηρα μου που ειναι 13-15 κιλα κ απο τοτε νιωθω κατι τραβηγματακια στην τομη κ ειδα σε ενα σκουπισμα λιγα καφε υγρα...να εκανα βλακεια ρε γαμωτο;;; αλλα παλι αν εκανα ζημια δε θα εβλεπα αιμα κοκκινο;; λεω εγω τωρα...

Καλημέρα!

@litsa_xoylio: Εμένα μου είπε ότι θέλει από 3 έως και 6 μήνες να επανέλθει η περιοχή της τομής εσωτερικά και εξωτερικά.

Επίσης κορίτσια, κ εμάς το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας δεν έκανε στο μωρό καμία παρενέργεια.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο νοσοκομειο τελικα...φαινεται ν εκανα μια μικρη ζημια εσωτερικα στην τομη και φαινεται ν υπαρχει λιγο αιμα στη μια ακρη της τομης..μου δωσανε αντιβιωση και ενα χαπι για τη μητρα και βλεπουμε...την τριτη θα με δει και ο γιατρος μ...ελπιζω μεχρι τοτε να πανε ολα καλα παναγια μ...μου ειπαν ν ξαναπαω μονο αν δω αιμα κοκκινο...ας ελπισουμε πως οχι...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!Χαθηκα...Δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα νεα σας.Ευχομαι να ειστε ολες και όλα τα μωρακια καλά!!!

Εμεις ειμαστε 2μ και 17 ημερων

Η μπεμπεκα μου ειναι πολυ ησυχη....Την ξεχναμε!!!Χθες κοιμηθθηκε απο τις 11το βραδυ κ ξυπνησε 8το πρωι!!!!!Ειναι κουκλιτσα!!!!

Δυστυχως εχουμε το αγορακι μας με ερπητικη ουλοστοματιτιδα .Ταλαιπωρια και πονος εδω κ 10 μερες.Μεχρι κ στο νοσοκομειο πηγαμε ενα βραδυ...Υποφερει και μαζι του κι εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια SOS SOS SOS .Ο αντρας μου ταισε τη μπεμπα με μη αποστειεωμενο μπουκαλι.Αντι να το παρει απο το ψυγειο το πηρε απο τον αποστειρωτη.Τι να κανω????Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ.Θα αρρωστησει το μωρακι απο μ....κία μας...Πω ρε γμτ...Εχετε ακουσει να συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...