Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!

Το κεφαλακι ξερετε ποτε το στηριζουν εντελως;

Γιατι εμενα γενικα το στηριζει αλλα ωρες ωρες χαλαρωνει κ παρολο που της το στηριζω κι εγω κ δεν το αφηνω, κανει κανα αποτομο μπουπ! Τις προαλλες κουτουλησε στον ωμο μου κ πονεσε η μυτουλα της κι εκλαιγε το σκατουλι μωρε... :(

:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο προγραμμα υπνου...ανω κατω τα εχουμε κανει...οποτε θελει κοιμαται....προσπαθω να κραταω τηνωρα του μπανιου κ του τελευταιου ταισματος σταθερη κ βλεπουμε...χθες ας πουμε κοινοταν 8.30 που μου την εφερσν οι παππουδες, ξυπνησε -την ξυπνησαμε-9,καναμε μπανιο, φαγαμε, κοιμηθηκε 10.30. Απο 1.30 βογγαγε, αλκα δεν εκλαιγε. Μισοκοιμοταν. 5-5.30 πια εκλαψε κ τη ταισα..αντε ναδουμε...μικρακια ειναι ακομα υποθετω

Επισης ρε κοριτσια το βραδυ κοιμαται στο πορτ μπεμπε μια χαρα. Τη μερα προσπαθω βα τη βαζω στην κουνια για να συνηθιζει αλλα τις πιο πολλες φορες ξυπναει. Νω στο κρεβατι μας βολευεται μιαχαρα...οπως κ στο παρκο της

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!

Nefeli και εμένα Κουτουλουσε μέχρι προσφατα. Νομίζω τον 5ο μηνα το στηρίζουν πλήρως. Ας μας πουν και οι παλαιότερες!

Εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο. Ευτυχώς δεν είδα καμία παρενέργεια. Είμαστε 62 πόντους. Αρκετά ψιλοι. Και γενικά όλα τέλεια. Εμένα πλέον ξυπνάει μια φορά στις 6. Εχω αρχίσει και δουλεια όποτε ξυπνάω μια και καλή.

Nefeli ποτε με το καλό η μετακόμιση?

Rina εννοείς δεν κάθεται στην κούνια της?

Εγ εχω το πρόβλημα ότι δεν χωράει πλέον καλα στην καλαθουνα του. Πρέπει να παει στο δωμάτιο του. Αλλα πάλι νομίζω ειναι πολυ νωρίς. Εσείς τα βάζετε στο δωμάτιο τους?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!

Nefeli και εμένα Κουτουλουσε μέχρι προσφατα. Νομίζω τον 5ο μηνα το στηρίζουν πλήρως. Ας μας πουν και οι παλαιότερες!

Εμείς κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο. Ευτυχώς δεν είδα καμία παρενέργεια. Είμαστε 62 πόντους. Αρκετά ψιλοι. Και γενικά όλα τέλεια. Εμένα πλέον ξυπνάει μια φορά στις 6. Εχω αρχίσει και δουλεια όποτε ξυπνάω μια και καλή.

Nefeli ποτε με το καλό η μετακόμιση?

Rina εννοείς δεν κάθεται στην κούνια της?

Εγ εχω το πρόβλημα ότι δεν χωράει πλέον καλα στην καλαθουνα του. Πρέπει να παει στο δωμάτιο του. Αλλα πάλι νομίζω ειναι πολυ νωρίς. Εσείς τα βάζετε στο δωμάτιο τους?

Εγώ τον έβαλα μόλις γυρίσαμε απο τις διακοπές που ήταν δυο μηνών και δέκα ημερών.. Κοιμάται στην κούνια του σαν πασάς και εχει ρυθμίσει και το προγράμμα φαγητού και ύπνου πολυ καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε μανούλες?

Εμείς μεγαλώνουμε και τρελαινουμε τη μαμά, τον μπαμπά και όλο το σόι..

Μας έφεραν δώρο ένα χαλί της ficher price και εχει τρελαθεί με τα χρώματα..

Τώρα που δουλεύω και τον αφήνω στη μαμά μου όταν γυρίζω μου κανει κατι γέλια και φωνάζει.. Δεν θέλει να φάει και με το μπιμπερό και με περιμένει πως και πως.. Ραγίζει η καρδιά μου..

Απο ύπνο πάντως πάμε πολυ καλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα αν κοιμοταν λιγο παραπανω τ μεσημερι θαμουν πολυ ευτυχισμενη!!! Κοιμαται κανενα μισαωρο μονο...κ γενικογερα ετσι κοιμαται ολη μερα μιση ωρα με 45 λεπτα...με ανταμοιβει τ βραδυ ομως η γλυκια μ,κοιμαται πλεον γυρω στις 10, την ταιζω κοιμισμενη στις 12 κ αυτξμη ξυπναει γυρω στις 5 ...τρωει κ ξανακοιμαται μεχρι τις 9... Μια χαρα δλδ...εχουμε κ σταθερο προγραμμα φαγητου εδω κ δυο βδομαδες κ πολυ μ αρεσει...ειναι πολυ καλη,δεν εχω παραπονο...κοιμαται στην κουνια της απτην πρωτη μερα π ηρθαμε σπθτι απτ μαιευτηριο...την εχουμε στ ιδιο δωματιο με μας γτ το σπιτι μας ειναι μικρο κ δεν εχει αλλο δωματιο...λεμε γυρω στο πασχα να μετακομισουμε,ν εκμεταλλευτουμε τη θερμανση σ αυτο τ σπιτι για φετος γτ γινεται φουρνος αμεσως κ ειναι πολγ οικονομικο λογω τετραγωνικων σε ολα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια κοιμαται στην καλαθουνα την οποια την ημερα την εχω στο σαλονι και το βραδυ βαζω την καλαθουνα μεσα στην κουνια στο δωματιο μου. Γενικα την ημερα προτιμα να κοιμσται στο ριλαξ κ οταν πιανεται την βαζω στο καλαθι...

Μερ λογικα μεχρι 10/10 θα χουμε μετακομισει...

Μερ εχετε μεγαλωσει πολυ θα γινει ψηλο παλικαρακι! Εμεις ειμαστε στους 61 ποντους. Κι εμεις καμμια παρενεργεια με το εμβολιο.

Βρε κοριτσια εσας βλεπουν τηλεοραση; Εμενα η δικια μου μεχρι κ την πεινα της ξεχναει με την τηλεοραση... Βαζω mad κ παρακολουθει..!!

Ξερετε αν κανει κακο στα ματια; Ειναι ψιλομακρια βεβαια.. αλλα επειδη την εχω στο σαλονι, την εχω ανοιχτη κ αναγκαστικα βλεπει... Καμμια φορα την γυρναω κ στριβει το κεφαλι να δει!!!

Στεβιβ γρηγορα τον εβαλες στο δωματιο του! Πως τον ακους; Εχετε ενδοεπικοινωνια; Εγω προς ωρας δεν το σκεφτομαι να την βαλω στο δωματιο της... Νιωθω πως ειναι πολυ νωρις. Που δε νομιζω εκεινη να χει κανα θεμα.. Αλλα θα χω εγω :P

Κοριτσια τωρα που ειπατε για χαλι...

Της φτιαχνω το δωματιο της κ θελω ενα χαλι που να μας κρατησει..

Να ειναι υγιεινο πανω απολα και να μπορει να παιζει κ να κυλιεται αργοτερα αφοβα.

Εχετε κατι κατα νου; Νομιζω τα καταλληλα ειναι τα μοκετοχαλια; Δηλαδη αυτα που δεν εχουν χνουδι;

Κι αν ξερετε κανα μαγαζι..

Επισης εχει καμμια απο εσας παρει τους προβολεις της φισερ πραις; Φωτιζουν το ταβανι ή μπα; Γιατι κοντά μου φαινονται κ να φτανουν ως το ταβανι..

Καμμια ιδεα να φωτισω το δωματιο το βραδυ γλυκα κ ροζουλι εχετε;;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα τα ιδια η μπουμπου...πολλα σαλια κ μας γλυδει...αφου απορουμε γιατι αποστειρωνουμε αφου μας γλυφει ολη μερα...

Αυτη την απορια την εχω κι εγω πολλες φορες....


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα.

Εγω την βαζω στο δωματιο της απο την πρωτη μερα..δεν γινοταν αλλιως...θα την επνιγε ο μικρος χαχαχαχαχα!εχουμε ενδοεπικοινωνια βεβαια και με το παραμικρο τρεχω η μανα!

Κουραζομαι κοριτσια πολυ γιατι εχουν διαφορετικες εντελως ηλικιες και το καθενα τα δικα του...ειχα και την προσαρμογη στο νηπιο...τα εμβολια της μπεμπας που μας εκαναν παρενεργειες(ευαισθητο το κοριτσι μου)!!!!αυτο για την γαστρεντεριτιδα ηταν το χειροτερο....πονοκοιλο διπλωσε η μικρη εμετους και διαροια.τα παιξα λεμε!!!!

Γενικα ειναι πολυ ησυχο παιδακι κοιμαται σα μεγαλη απο 20 ημερων.10 το βραδι με 7 το πρωι....Δοξα τον Θεο γιατι θα ειχα σαλταρει.κανω ολες μου τις δουλειες μεχρι τις 1 τα ξημερωματα μεχρι και το μαμ για την αλλη μερα!!!!μωλο που εισαιιιι;;;εσυ πως την παλευεις που πας και δουλεια;;;


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για ποσες μερες σου εκανε παρενεργειες το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας;;; γτ ειμαι υπο σκεψη να το κανω αλλα το φοβαμαι αυτο το σεναριο...στο αλλο εμβολιο κατι δεκατα μι εκανε βεβαια,δεν ξερω ποσο ευαισθητη ειναι...πφφφφφ θελω να τ κανω κ μονο αυτο φοβαμαι...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Uκαι γω φοβομουν αλλα τι να κανεις.εμενα μου το ειπε ο παιδιατρος 10 φορες γιατι ειναι φιλος μας...και εχει δει πολλα μωρακια να παιδευονται..τι να σου πω....ολο αυτο κρατησε ενα 24 ωρο σχεδον .


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες τι γνωμη εχετε για το εμβολιο της μινιγγιτιδας αυτο το καινουργιο. Θα το κανετε εσεις;

Η παιδιατρος ειναι πολυ θςτικη στο να το κανουμε αλλα οχι ακομη...αυτη μου ειπε πψς θα τ κανει ατ παιδια της...και αλλες δυο φιλες μου που εχουν διαφορετικους παιδιατρους,κ αυτες θα τ κανουν στ παιδια τους...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες τι γνωμη εχετε για το εμβολιο της μινιγγιτιδας αυτο το καινουργιο. Θα το κανετε εσεις;

Εμας παλι λεει οχι ...ουτε στον μεγαλο το χω κανει!τωρα θα δουμε ..θα τον ξαναρωτησω.


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα.

Εγω την βαζω στο δωματιο της απο την πρωτη μερα..δεν γινοταν αλλιως...θα την επνιγε ο μικρος χαχαχαχαχα!εχουμε ενδοεπικοινωνια βεβαια και με το παραμικρο τρεχω η μανα!

Κουραζομαι κοριτσια πολυ γιατι εχουν διαφορετικες εντελως ηλικιες και το καθενα τα δικα του...ειχα και την προσαρμογη στο νηπιο...τα εμβολια της μπεμπας που μας εκαναν παρενεργειες(ευαισθητο το κοριτσι μου)!!!!αυτο για την γαστρεντεριτιδα ηταν το χειροτερο....πονοκοιλο διπλωσε η μικρη εμετους και διαροια.τα παιξα λεμε!!!!

Γενικα ειναι πολυ ησυχο παιδακι κοιμαται σα μεγαλη απο 20 ημερων.10 το βραδι με 7 το πρωι....Δοξα τον Θεο γιατι θα ειχα σαλταρει.κανω ολες μου τις δουλειες μεχρι τις 1 τα ξημερωματα μεχρι και το μαμ για την αλλη μερα!!!!μωλο που εισαιιιι;;;εσυ πως την παλευεις που πας και δουλεια;;;

Γεια σας κοριτσάκια!τι κάνετε?εμείςκκαλά και τρεχουμε!τι να σου πω ρε κορίτσι?ότιτη παλευω?δε ττη παλευω.ένα θα σου πω: βιωσα το δε προλαβαινω ουτε για κατουρημα.(πανω στη πρωινη ετοιμασια δε προλαβαινα να παω τουαλετα κ εφυγα ετσι απο το σπιτι.πιο γρηγορα στη δουλεια δεν εχω ξαναπαει!!!!!)ενα προγραμμα στα γρηγορα.7 θελει δε θελει ο μικρος πρεπει να φαει γιατι 7:50 πρεπει να φυγω να παω τη μεγαλη στο σχολειο κι απο κει στη δουλεια.περιπου στις 10 ψαχνω να βρω τρυπα στο προγραμμα να βγαλω γαλα.13 πρεπει να ειμαι σπιτι να ταισω και14 να παρω την κορηαπο το σχολειο.16 να ξαναταισω και να φυγω για δουλεια.γυρω στις 19 θελω να βγαλω γαλα αλλα μονο 2 μερες το καταφερα(τρωμε απο τα λιγα ετοιμα).21 πρεπει να ειμαι σπιτι να δωσω μεζεδακι στο μικρο να αρχισουμε τα μπανιαρισματα ωστε 23:30 να κανω τελευταιο ταισμα να φαω κατι και να τη πεσω.μέχρι4 ππερίπου που θα φάει πάλι ο μικρός και ξανά από την αρχή!!!!

Ρε κορίτσι τόσες παρενέργειες?κριμα το μαναρακι!είναι να το κάνουμε κι εμείς και το φοβάμαι!αν δεν είχαμε το σχολείο θα το άφηνα.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...