Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!να ρωτησω για τους κολικους και τα ποναλακια τι κανετε στα μωρα ωστε να ανακουφιζονται?οχι με φαρμακο κατι φυσικο!επισης για σας που κανατε το πρωτο εμβολιο ειχατε ανησυχια η πυρετο μετα?γιατι και μενα ειναι να το κανουμε την αλλη βδομαδα!

Καλησπέρα,

Τον δικό μου τον βάζω κάτω απο τρεχούμενο ζεστό νεράκι κ μέσα σε μισή ωριτσα εχεϊ κάνει Κακακια κ γενικά ανακουφίζεται !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!! Καλη χρονια στα μεγαλυτερα παιδακια!! Κοριτσια εχω σοβαρο θεμα με την πιπιλα πλεον... Επεμενα να τη μαθει για να γλιτωσουμε το χερι αλλα δυστυχως δε βλεπω αλλη λυση! Ξυπναει καθε 20-30' και πρεπει να του τη βαζω για να ξανακοιμηθει. Κι αντε το πρωι δε με πειραζει αλλα το μεσημερι κι ακομα χειροτερα τη νυχτα δεν προλαβαινω να κοιμηθω καθολου!! Σκεφτομαι να ξεκινησουμε εκπαιδευση υπνου χωρις πιπιλα αν και ειχα σκοπο να το ξεκινησω μετα το τριμηνο... Πειτε καμια αλλη ιδεα please!!!

Στηθος. Κ γενικά θηλασμός ξαπλώτη το βράδυ , όπου συνήθως μετα κοιμαςτε Μαζί.Έγω με αυτή τη στάση σώθηκα.

Επίσης μια άλλη λύση ειναι το πιστολάκι μαλλιών αν δε θέλεις στηθος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις καναμε το εξαπλο....μεχρι στιγμης δε βλεπω ουτε πυρετο ουτε ανορεξια ουτε ιδιαιτερη γκρινια. Μονο 2-3 φορες εβαλε ξαφνικα μια τσιριδα....δεν ξερω αν συνδεεται με το εμβολιο....το εχει ξανακανει 1-2 φορες σε ασχετη μερα...εμεις ειμαστε 4700 κ 58 ποντοι...μοκροκαμωμενες ειπε η παιδιατρος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Καλη σχολικη χρονια να εχουμε! Ειμαι πολυ χαρουμενη σημερα γιατι ο μικρουλης μου κοιμηθηκε 21.00 με 5.00, τον ταισα μισοκοιμισμενο και συνεχισε τον υπνο του μεχρι τις 8.20!!!! Μακαρι να συνεχισει ετσι γιατι εχω ριξει πολυ ξενυχτι για να τον μαθω να ξυπναει αργοτερα... Μαλλον θα ξεκινησω εκπαιδευση υπνου το αλλο σκ που θα λειπει ο αντρας μου με τον μεγαλο. Ξερω οτι ειναι πολυ νωρις αλλα δε γινεται να του βαζω την πιπιλα συνεχεια!!! Κι εγω εκνευριζομαι κι εκεινος δεν κανει ποιοτικο υπνο ξυπνωντας καθε τρεις και λιγο!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!να ρωτησω εσας που ειναι περιπου 2 μηνων πως τα απασχολειται οταν ειναι ξυπνια τα μωρακια σας?εμενα οταν ειναι ξυπνια θελει αγκαλια μονο και να κανουμε βολτες μεσα στο σπιτι αλλιως αν κατσω κλαιει...στο ριλαξ καθεται 5 λεπτα μετα κλαιει παλι...παιχνιδακι που να το κοιταζει ακομα ειναι μικρη και δεν της τραβαει το ενδιαφερον....τι μπορω να κανω ωστε να μην χρειαζεται να την κραταω αγκαλια συνεχεια??

Επισης να ρωτησω αρωματικο χωρου αυτα με τα ξυλακια που ειναι μεσα σε ενα βαζο κανει να βαλω στο σαλονι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!να ρωτησω εσας που ειναι περιπου 2 μηνων πως τα απασχολειται οταν ειναι ξυπνια τα μωρακια σας?εμενα οταν ειναι ξυπνια θελει αγκαλια μονο και να κανουμε βολτες μεσα στο σπιτι αλλιως αν κατσω κλαιει...στο ριλαξ καθεται 5 λεπτα μετα κλαιει παλι...παιχνιδακι που να το κοιταζει ακομα ειναι μικρη και δεν της τραβαει το ενδιαφερον....τι μπορω να κανω ωστε να μην χρειαζεται να την κραταω αγκαλια συνεχεια??

Επισης να ρωτησω αρωματικο χωρου αυτα με τα ξυλακια που ειναι μεσα σε ενα βαζο κανει να βαλω στο σαλονι??

Εγω τη βαζω στο ρηλαξ κ κανω δουλειες μιλωντας της - μη φανταστεις για πολλη ωρα-η στο καροτσι,μερα θα κοιμηθει...εμενα καθεται κ με κουκλακια αρκει να εχει κοιμηθει κ να ειναι ξεκουραστη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!

Καθυστερησα να μπω γιατι εχω αρχισει μαζεματα για τη μετακομιση και καταλαβαινετε... Επισης ξεκιναω δουλεια οπου ναναι, παρτ ταιμ.

Εμεις ειμαστε πολυ καλα! Τρωμε πλεον σταθερα καθε 2,5 με 3 ωρες! Η παλινδρομηση αφαντη πλεον και το σιροπι το κρατησαμε μια εβδομαδα γιατι αντι να τη βοηθα, τη χειροτερευε.

Κοριτσια εσεις βαζετε τα μπεμπακια σας στο ριλαξ? Εγω την βαζω σχεδον ολη μερα γιατι περα απο την μπαρα με τα παιχνιδια που εχει, εχει πολυ καλη κλιση και για μετα το φαγητο ειναι ο,τι πρεπει!

Εγω Βανεσσα την εχω στο ρηλαξ και την παιρνω μαζι μου ειτε στη κουζινα ειτε στα δωματια και της μιλαω ενω κανω τις δουλειες μου... Επισης πανω στο κρεβατι εχω στησει γυμναστηριο και την απλωνω καμμια φορα εκει και καθεται και χαζευει τα κουκλακια... Δοκιμασες επισης πιπιλα? Κανει δουλεια οταν γρινιαζουν! Στην αρχη εμας δεν την επαιρνε, τωρα την δεχεται ευκολοτερα!

Εχουν αρχισει σε εσας τα σαλια κοριτσια? Εμας ολο το χερι στο στομα, σαλια και τα ουλα της εχουν αρχισει να πρηζονται!

Τα φαφουτακια θα βγαλουνε δοντακια :D:D:D


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ μενα στ ρηλαξ καθεται πολλες ωρες....τη βαζω κατευθειαν με το που θ ρευτει μετα απο καθε γευμα κ καθεται εκει μεχρι ν νυσταξει...εχει μια μπαρα με παιχνιδακια τα οποια της φανηκαν ανουσια...μολις πηρα απτ jumbo κατι κρεμαστα που τραβας κ κανει εκεινη τη μουσικουλα π ακουγαμε κ μεις οταν ημασταν μικρα,τρελενεται κ ολο γελαει κ βγαζει φωνουλες...κλαιει μονο οταν θελει ν κοιμηθει

..βεβαια στην αρχη κ μενα εκλαιγε κ ηθελε αγκαλια οσο ηταν ξυπνια αλλα δε γινοταν αυτο...κ σιγα σιγα αλλαξε...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σας ζηλευω που καθονται τα μωρα σας στο ρηλαξ.... Εμενα αφου φαει μπορει να κατσει κανα δεκαλεπτο αλλα νομιζω οτι καθεται μονο γιατι εκεινη την ωρα συγκεντρωνεται στο να κανει κακα του οποτε συνηθως ειναι ησυχος! Κατα τα αλλα αγκαλια, στο μαρσιπο οταν ειμαστε εξω και λιγο στην κουνια του να παρατηρει το μομπιλο. Ποτε αρχισαν να καθονται ησυχα τα δικα σας; Εμεις ειμαστε απο τα τελευταια μωρακια του Ιουλιου οποτε ελπιζω να στρωσει... Μεσα στη μερα δε με πολυπειραζει γιατι γκριναζει κυριως και ειναι διαχειρισιμο. Αυτο που δεν παλευεται ειναι το απογευμα που κλαιει επι μια ωρα και δε θελει τιποτα!!!! Ουτε γαλα, ουτε αγκαλια, ουτε κουνημα, ουτε υπνο, ολα του φταινε!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nefeli μηπως κλαιει επειδη εχει πονακια; Μπορει κ να νυσταζει κιολας... Βαζε του απορροφητηρα ή δυνατη μουσικη κ χορεψτε!

Εμενα στην αρχη δεν το συμπαθουσε το ρηλαξ.. Τωρα το αγαπα! Ομως το συνηθισε... Οπως κ την πιπιλα... Προσπαθησα για να της τα κανω συνηθεια... Οχι να κλαιει βεβαια.. Απλως πχ οταν γρινιαζε της εβαζα την πιπιλα. Την εφτυνε. Την αφηνα. Μετα απο λιγη ωρα αμα ξαναγρινιαζε της την εδινα παλι. Κι ας την πεταγε. Μετα την αφηνα. Οχι ομως να την πιεσω.. Ε καποια στιγμη την πηρε ανετα, την εφτυσε και ξανα μανα. Τωρα πια την ζητα η ιδια για να νανουριστει. Το ιδιο με το ριλαξ. Την εβαζα, δυσανασχετουσε κ την εβγαζα αμεσως. Της εκανα αγκαλιτσες κ παιχνιδια κ οταν εβρισκα ευκαιρια την εβαζα παλι μεχρι που μια μερα την εβαλα κ δε χρειαστηκε να τη σηκωσω.. Χαζογελαγε κ το απολαμβανε, εχει κ δονηση χαχα!

Ησυχη.. Κοιτα παντα ησυχη ηταν η μπεμπιτσα μου, απλως στην αρχη ειχε πονακια, δεν ηξερα κι εγω με το ταισμα να την χειριστω καλα.. Ε με τον καιρο εμαθα τα κουμπια της, εμαθε κι εκεινη εμενα κ ετσι ισορροπησαμε. Πχ πιανω με τη μια ποτε πειναει οποτε τις περισσοτερες φορες την προλαβαινω πριν το ζητησει.. Ή πχ ξερω ποτε γρινιαζει για αγκαλια ή επειδη νυσταζει.. Γενικα προσπαθω να την αποκωδικοποιω κ να την παρατηρω συνεχεια..

Βεβαια τα παιδια αλλαζουν οποτε ολο καινουρια θα μαθαινουμε!

Κι αυτο αποτι καταλαβαινω θα γινεται για παντα!..........

Κοριτσια τα βαζετε καθολου μπρουμυτα; Εμενα ζητημα να καθεται 1 λεπτο την ημερα... Δυσανασχετει κ την γυρναω ανασκελα.. Λενε οτι πρεπει να τα βαζουμε μπρουμυτα, αλλα αφου δε θελει, δεν τη ζοριζω...

Το προσπαθω ομως καθε πρωι, εστω κ για ενα λεπτο κ μολις εντοπιΖω δυσφορια την σηκωνω!

Εσεις τι κανετε; Οντως πρεπει να τα βαζουμε μπρουμυτα;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι πονακια δεν ειχε ποτε! Η αληθεια ειναι οτι νυσταζει αν κι εγω δε θελω να κοιμαται τετοια ωρα.. Αλλα και οσες φορες προσπαθησα να τον κοιμισω εγινε χαμος!! Κι εγω αυτο εχω ξεκινησει να κανω. Τον αφηνω λιγο στο ρηλαξ η στο καροτσι και δεν τρεχω να τον παρω αγκαλια μολις κλαψει αλλα τον αφηνω λιγο. Δε γινεται κι αλλιως δηλαδη γιατι και με τον μεγαλο να τρεχει γυρω γυρω κι ολες τις δουλειες να με περιμενουν, την πληρωνει ο μπεμπακος τελικα! Εμενα κοιμαται μπρουμυτα!!! Ναι καλο ειναι να τη βαζεις σιγα σιγα για ν αρχισει να γυμναζεται ο αυχενας της! Βαλτη πανω στο κρεβατι με ενα μαξιλαρακι η μια κουβερτουλα δραστηριοτητων για να της κινησεις το ενδιαφερον!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ο δικός μου κάθεται στο ριλάξ του αρκετή ώρα και "μιλάει" με τα κρεμαστά παιχνιδάκια. Και στο καρότσι τον βάζω και ακόμη για λίγο καιρό σε μια καλαθούνα με ροδάκια που είχαμε νεογέννητοι, αλλά δε μας κάνει καλά καλά πια! Περισσεύουν τα ποδαράκια μας! Χαχαχα! Τον πηγαίνω κ εγώ από δωμάτιο σε δωμάτιο και ακούμε μουσικούλα και κάνω δουλειές και είναι ήσυχος.

Μπρούμυτα τον βάζω κάποιες φορές, αλλά δυσανασχετεί αρκετά από την προσπάθεια και γκρινιάζει και δεν κάθεται πάνω από 2-3 λεπτά δυνολικά. Τον βάζω όμως μπρούμυτα πάνω μου στο στέρνο σε ημιξαπλωτή θέση και σηκώνεται πιο εύκολα στα χεράκια του. Το κεφαλάκι όμως το έχει πολλές ώρες τη μέρα όρθιο για τον αυχένα του, όσο τον έχουμε αγκαλίτσα. Επίσης από όταν σαράντησε σηκώνεται με πολλή δύναμη στα πόδια του και οι παλιές λένε ότι δεν κάνει. Σας έχει πει τίποτα ο παιδίατρος; Θα τον ρωτήσω την άλλη εβδομάδα που έχουμε εμβόλιο.

Από σάλια άλλο τίποτα...Όλο μασάει τα χέρια του και σαλιώνεται πατόκορφα! Επίσης μασάει κ εμάς όταν είναι αγκαλιά και δεν είναι και το καλύτερο ρε γμτ..


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο...παει στ γλειψιμο στον ωμο μ σε αλλο τοπο...χαχχαχα!! Σαλια τρεχουν απο παντου κ γινεται χαμος!!! Εμεις μπρουμυτα οχι ακομη ειπε η παιδιατρος...βεβαια τ κεφαλι τοχει συνεχςι ορθιο οταν την εχω αγκαλια...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και εγώ τα ίδια στο ρηλάξ δεν κάθεται με τίποτα η μπέμπα και τα χέρια της τα τρώει σαν τρελή η παιδίατρος μου είπε να της πάρω μασόμενα παιχνιδάκια για να ανακουφίζεται της πήρα αλλά δεν της αρέσουν και πολύ!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...