Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ???????


Recommended Posts

mairy_lou ta diavasa ta neakia sou to prwi kai sou esteila pm. Elpizw na niwtheis kalitera psixologika, kai na min ksexnas na skeftesai thetika gia to kalo tou mwrou sou! Eutixws pou kanate kai tis eneseis gia ta pneuvonia! Voithane poli, ekana kai egw poli prosfata! Sou euxomai oxi mono 3 alla akoma 10 kai vale vdomades na meinei to mwraki sou sti koilitsa kai na megalwnei!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 195
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπελα μου, Ο Θεος μαζι σας! Να εισαι αισιόδοξη πάνω απόλα!!!

Μια αγκαλια και προσευχούλες για εσας!!!

Η σκέψη μας ειναι παντα μαζι σας! Κάλη δυναμη!!

Είμαι σιγουρη πως το μικρούλικο σου θα αντέξει ακομη 3 εβδομάδες και οσες χρειαζονται ακομη. Δεν ειναι πολύς καιρος. Θα τα καταφέρετε και ολα θα ειναι μια ασχημη αναμνηση μετα.

Τα μικρα ειναι μαχητές από την πρώτη στιγμή που δημιουργούνται!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou ελπιζω ολα να ειναι καλα!!!Εγω ειχα πιεση,και στη μητριαια θεμα ΚΑΙ πολυαμνιο ΚΑΙ νεφρικη ανεπαρκεια 3ου-4ου σταδιου...Κι εμενα μου ειχαν δωσει methyldopa αν ανεβαζα...Απο την 24η εβδομαδα ετρωγα μονο σαλατες και φρυγανιες με στοχο να φτασουμε την 28η..αυτο ονειρευοταν ο γυναικολογος μου...εκανα κ εγω βεβαια αντιπηκτικες και βοηθησαν ΠΟΛΥ...(εγω απο την αρχη βεβαια γτ γνωριζαμε)...Τελικα μολις εφτασα 28η μου εκοψε τις αντιπηκτικες φοβουμενος μη χρειαστει να γεννησω ανα πασα στιγμη...στην 31η εβδομαδα ακριβως,πηγα για υπερηχο και μιας και ειχα σταματησει αντιπηκτικες ειχε σταματησει να παιρνει βαρος και ειχε αρχισει να ζοριζεται το μωρο..γεννησα την επομενη το πρωι...ο γιατρος μου ειναι χεστηςςςςςςςςς!!!αχχαχαχ

του ειπα,δν επρεπε να κοψουμε αντιπηκτικες...οπως και να χει,ο μικρουλης μου γεννηθηκε 31 εβδομαδες 1460γρ και σημερα χαιρει ακρας υγειας ζηρος και αυτη τη στιγμη εχει ξεραθει στον υπνο...τον αφησα να παιξει κ αυτος κοιμηθηκε!!χαχαχ

Θα δεις,θα γεννησεις,θα μεγαλωσει και ο χρονος θα κυλησει νερακι!!!Υπομονή και πιστη!!!!

Αν θες μπορεις να ψαξεις να δεις την ιστορια μου και το τι περασαμε αλλα ολα πηγαν υπεροχα!!!Μη μασας!!!Το να γινουμε μαμαδες,ειναι η φυση μας!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η δευτερη γνωμη που πηραμε. Μπορεις να πεις και η τριτη αν βαλω μεσα και τον πρωτο πρωτο γιατρο που με εβλεπε μεχρι και τον 4 ο οποιος δεν μας προιδεασε για κατι γιατι ηταν ακομα νωρις. Ουτε εΒ επιπεδου δεν ειχα κανει ακομα να δειξει κατι... Τουλαχιστον τωρα δεν πηγαινουμε στα τυφλα. Τον γιατρο αυτο που πηγα χτες τον εμπιστευτικα σχεδον αμεσως απο τον τροπο που μου μιλησε, και το πως μας αντιμετωπισε. Μας ζητησε και συγνωμη 2 φορες που αναγκαστικε να μας πει καποια πραγματα ωμα, αλλα δυστυχως ετσι ειναι. ΔΕΝ μας εκοψε τα φτερα, ομως μας προετοιμασε με τον τροπο του για ΟΛΑ !!!

εμενα ο δικος μου ο χεστης με εβαλε και να υπογραψω...αχαχχαχα τον λεω χεστη αλλα τον αγαπωωωωωωωωωωω(αλλα ειναι ρε κοριτσιαααα)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα σας. Αυριο τελικα μπαινουμε χειρουργειο οπως εκριναν οι γιατροι. Διαφορετικα θα γεννηθει νεκρο. Το αγορακι μου λοιπόν των 660 γραμμαριων !!

Οι ελπίδες ??? Απειροελαχιστες. Σχεδον ανύπαρκτες. . .

Ευχαριστώ ολες για τα καλα σας λογακια. Μου ζεσταινουν την καρδια. Ακομα και αν τον χασω θα ξερω οτι πολλοί προσευχηθηκαν γιαυτον και αυτος θα ξερει οτι η μανουλα του προσπαθησε!!

Σ αγαπαμε πολυ ψυχουλα μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Κουράγιο! Υπήρχε και ένα θέμα παλιά στο Parents Που το μωράκι ζύγιζε κάτι λιγότερο από το δικό σου και τα κατάφερε! Εύχομαι να τα καταφέρει και το δικό σας!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε αισιοδοξοι, θετικη σκέψη, και ολα θα πανε καλα!

Η δικια μας σκέψη θα ειναι μαζι σας.

Θα τα καταφερει ο μικρουλικος!! Κουραγιο κοπελα μου, και εισαι δυνατη.

Μολις τα καταφερεις, ενημερωσε μας!!!

Η Παναγια μαζι σας!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mairy lou μολις διαβασα ολη την ιστορια....προσευχομαι για σενα και ελπιζω ολα να πανε καλα!!!! μην χανεις το κουραγιο σου, θα ναι μακρυς ο δρομος ομως θα δεις στο τελος οτι ολα θα πανε καλα!!!!

πραγματικα μακαρι να μπορουσα να κανω κατι παραπανω....

κουραγιο και πιστη ο θεος ειναι μεγαλος

καλη επιτυχια για αυριο!!!!! θα σε εχω στο νου μου και θα στελνω θετικη ενεργεια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...