Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ???????


Recommended Posts

πω πω!!! καταλαβαινω την αγωνια σου να δεις το αγορακι σου!!! φανταζομαι οτι και αυτο σε περιμενει!!! μην το σκεφτεσαι ομως ετσι και αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα!!!!

στις εξετασεις σου εχεις ψηλα τα λευκα αιμοσφαιρια;;;; μηπως εχεις αυτην την ιωση της εποχης που ειναι δυσκολη και κραταει πολλες μερες;; απλα σου εχουν μεινει τα δεκατα;;; τι να πω;;; πανε και σε αλλο γιατρο με τις εξετασεις που εκανες μπας και εχει και κατι αλλο να προτεινει!!! αλλιως δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ειναι ψυχολογικο!!!!

εγω θυμαμαι την μικρη μου αδερφη που καθε φορα που η μαμα μου ειχε επαγγελματικο ταξιδι και επρεπε να φυγει ναι μεν δεν αντιδρουσε αλλα παντα ηταν αρρωστη με πυρετο!!! επισης οι εξετασεις της ηταν καλες.....

εσεις τωρα ειστε θεσσαλονικη η σερρες;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 195
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακι κι εγω πιστευω πως ειναι από την ταλαιπωρια τα δεκατα αλλωστε μετα από τοσες μερες δεν θα ειχε εκδηλωθει αν ηταν κατι; περαστικα και φιλακια στο γιγαντακι σου ψυχουλα όλα καλα θα παν

Link to comment
Share on other sites

Αν στις εξετάσεις γενική αίματος τα λευκά αιμοσφαίρια είναι αυξημένα σημαίνει η οτι νοσεις η οτι θα νοσησεις και σε τριγυρναει η πονάς που μπορεί να είναι δόντι κτλ αν όμως τα λευκά είναι φυσιολογικά τοτε μάλλον είναι ψυχολογικο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα δυστυχώς είναι καλα! Και λεω δυστυχώς γιατι αν ηξερα τουλάχιστον οτι ηταν κατι συγκεκριμένο θα επαιρνα την κατάλληλη αγωγη και θα τελειωναμε! Τωρα τι πραμα ειναι και αυτό? ?? Εχω αρχίσει να φοβαμαι !!!! Εχω σκεφτει τα παντα, μεχρι και παρενέργειες απο την ραχιαία ή και πολλα χειρότερα !! Τρεις μερες τρεχω στα νοσοκομεία και τωρα θα απευθυνθω και σε εξωτερικό παθολόγο ΜΠΑΣ ΚΑΙ !!!:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι ολα δυστυχώς είναι καλα! Και λεω δυστυχώς γιατι αν ηξερα τουλάχιστον οτι ηταν κατι συγκεκριμένο θα επαιρνα την κατάλληλη αγωγη και θα τελειωναμε! Τωρα τι πραμα ειναι και αυτό? ?? Εχω αρχίσει να φοβαμαι !!!! Εχω σκεφτει τα παντα, μεχρι και παρενέργειες απο την ραχιαία ή και πολλα χειρότερα !! Τρεις μερες τρεχω στα νοσοκομεία και τωρα θα απευθυνθω και σε εξωτερικό παθολόγο ΜΠΑΣ ΚΑΙ !!!:roll:

Νερο πινεις?

΄Οταν γεννησα με καισαρικη, ο γυναικολογος μου μου ειχε τονισει να πινω αρκετο νερο για να μην αφυδατωθω κ ανεβασω δεκατα!

Τελικα τα δεκατα δεν τα απεφυγα, ουτε την αντιβιωση, καθως μια πανεξυπνη νοσηλευτρια μου εκανε μια κουλη ενεση για τον πονο, μονο που αντι για πωπο, αυτη μου χτυπησε καπου στο ασχετο, με συνεπεια να κανω αποστημα.

Να χαιρεσαι τον μωρο σου τον αγωνιστη! Απο την μανουλα του πηρε!

Σας σκεφτομαι συνεχεια!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρεις οτι χρειαστείς και ας μην γνωριζομαστε ευχαρίστως να βοηθήσω!!!!

Λοιπον πάνε σε ενα εξωτερικο γιατρό και βλεπουμε, εύχομαι να τελειώσει και αυτό και να πας πιο σύντομα στο αγόρι σου!!! Και προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρωσεις και να ξεκούραστες!!! Μήπως απο το τρέξιμο και την ανησυχία είσαι στην τσίτα και δεν καταλαβαίνεις ποσο κουραζεσαι και καταπονεις τον εαυτό σου


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νερο πινεις?

΄Οταν γεννησα με καισαρικη, ο γυναικολογος μου μου ειχε τονισει να πινω αρκετο νερο για να μην αφυδατωθω κ ανεβασω δεκατα!

Τελικα τα δεκατα δεν τα απεφυγα, ουτε την αντιβιωση, καθως μια πανεξυπνη νοσηλευτρια μου εκανε μια κουλη ενεση για τον πονο, μονο που αντι για πωπο, αυτη μου χτυπησε καπου στο ασχετο, με συνεπεια να κανω αποστημα.

Να χαιρεσαι τον μωρο σου τον αγωνιστη! Απο την μανουλα του πηρε!

Σας σκεφτομαι συνεχεια!

Σ ευχαριστούμε πολυ clelia μου..Νερακι δοξα το θεο πινω μπολικο και ανεκαθεν επινα..

και μένα μου κανανε παυσιπονες 2 φορες αλλα θελω να πιστευω στο σωστο μερος. Εχω κ εναν πονο στη λεκανη σα να επεσα να χτυπησα με τον κωλο. Ετσιι μπορω να τον περιγραψω. Το ανεφερα κ αυτο αλλα δεν μου είπαν καν αν σχετιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Νερο πινεις?

΄Οταν γεννησα με καισαρικη, ο γυναικολογος μου μου ειχε τονισει να πινω αρκετο νερο για να μην αφυδατωθω κ ανεβασω δεκατα!

Τελικα τα δεκατα δεν τα απεφυγα, ουτε την αντιβιωση, καθως μια πανεξυπνη νοσηλευτρια μου εκανε μια κουλη ενεση για τον πονο, μονο που αντι για πωπο, αυτη μου χτυπησε καπου στο ασχετο, με συνεπεια να κανω αποστημα.

Να χαιρεσαι τον μωρο σου τον αγωνιστη! Απο την μανουλα του πηρε!

Σας σκεφτομαι συνεχεια!

Καλά πως στην χτυπησε σε άσχετο σημειο η χαζη. Δεν ηξερε ??? Τι να πω αφου κοπελα μ δεν σου έκανε και καμία χειρότερηη ζημιά παλι καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως να ξέρεις οτι χρειαστείς και ας μην γνωριζομαστε ευχαρίστως να βοηθήσω!!!!

Λοιπον πάνε σε ενα εξωτερικο γιατρό και βλεπουμε, εύχομαι να τελειώσει και αυτό και να πας πιο σύντομα στο αγόρι σου!!! Και προσπάθησε όσο μπορείς να χαλαρωσεις και να ξεκούραστες!!! Μήπως απο το τρέξιμο και την ανησυχία είσαι στην τσίτα και δεν καταλαβαίνεις ποσο κουραζεσαι και καταπονεις τον εαυτό σου

Μου αρκει οταν διαβαζω τα ομορφα νεα σας για το πως κυλουν οι εβδομαδες σας για τα μωρακια σας mama82. Ειναι σαν βοηθεια και αυτο. Δε θελω αλλα θλιμμενα γεγονότα μονο ομορφα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά πως στην χτυπησε σε άσχετο σημειο η χαζη. Δεν ηξερε ??? Τι να πω αφου κοπελα μ δεν σου έκανε και καμία χειρότερηη ζημιά παλι καλα

Την εκανε ακριβως στο μπουτι! Ναι καλα διαβασες! Τοσο της εκοβε! Κ μεσα σε 5-6 ημερες πηρε το μεγεθος ενος πορτοκαλιου κ εγω ανεβασα δεκατα.

Ευτυχως ανταποκριθηκε καλα ο οργανισμος μου στην αντιβιωση (ceclor) κ δεν χρειαστηκε να παω σε χειρουργο να μου ανοιξει το αποστημα με νυστερι (μπλιααααααξ!).

Για ποσα δεκατα μιλαμε κοριτσακι μου?

Υπαρχει καμια πιθανοτητα να ειναι ψυχοσωματικο ολο αυτο? Δεν περασες κ λιγα....


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Την εκανε ακριβως στο μπουτι! Ναι καλα διαβασες! Τοσο της εκοβε! Κ μεσα σε 5-6 ημερες πηρε το μεγεθος ενος πορτοκαλιου κ εγω ανεβασα δεκατα.

Ευτυχως ανταποκριθηκε καλα ο οργανισμος μου στην αντιβιωση (ceclor) κ δεν χρειαστηκε να παω σε χειρουργο να μου ανοιξει το αποστημα με νυστερι (μπλιααααααξ!).

Για ποσα δεκατα μιλαμε κοριτσακι μου?

Υπαρχει καμια πιθανοτητα να ειναι ψυχοσωματικο ολο αυτο? Δεν περασες κ λιγα....

Πω πω κοιτς να δεις ρε συ !! Είναι να τρελαθείς! ! Μα στο μπουτι ?? Παλι καλα οντως που αντεδρασε καλα στην αγωγη ο οργανισμός σου κοριτσι μου.

Απο την περασμενη Τετάρτη ακριβως, ειμαστε μεταξυ 37 και 37,6 με εξεεξαίρεση 2 μερες (τις πρώτες) που ειχα παρει αντιπυρετικο και επεσε.

Οπως λεν και αλλα κοριτσια μπορει κ να ναι κ απ ολη την ταλαιπωρία αλλα ποσες μερες πια?????

και αν δεν ειναι κ παω στην μοναδα κ εχω κατι? Τόσα μωρακια μαζι κ το δικο μου για κανενα λογω δε θα το τολμαγα!!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Mairy lou εννοειται πως δεν γινεται να πας στην μοναδα και να ρισκαρεις ετσι, κανε λιγο υπομονη οτι ειναι θα φανει....

ο γιγαντας πως παει γενικα;; εβαλε καθολου βαρος;; οι γιατροι σας εχουν πει περιπου ποσο διαστημα θα χρειαστει;;;

ειναι μαλλον λιγο νωρις για τετοιες ερωτησεις αλλα και μια ακομη μανουλα μαιου αναγκαστηκε να γεννησει προωρα και διδυμα, τα μωρακια της γεννηθηκαν 600 και 610 γραμμαρια και οι γιατροι ειπαν οτι εφοσον πανε ολα καλα και με το αναπνευστικο και με το βαρος τους θα τα παρει με το καλο σε κανενα μηνα γι αυτο ρωταω....

συγνωμη αν γινομαι ενοχλητικη και παρακαλω να μου το πεις :?:oops::oops:


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα δοκιμαζαν χωρις την αναπνευστικη υποστήριξη το αγορι μου. Κριναν οτι θα μπορουσε!! Θα ξερουμε συντομα νεα!! Αλλα για να το δοκιμασουν υποθέτω πως κριναν ορθως οτι είναι ετοιμος!! Επισης εχει 2 μερες π δοκιμασαμε γαλατακι και μας ειπαν ολα καλα! Μακαρι παναγιτσα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...