Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα, Χριστος ανεστη με υγεια, αγαπη και πολλα πολλα μωρακιααα κοριτσια!!!

Ναι ειμαστε ακομα στην μοναδα, δεν πηγαμε στα ενδιαμεσα. Παρολ αυτα τρωμε και μεγαλωνουμε με πολυ γρηγορους ρυθμους. Φτασαμε 1.480 .

Δεν εχω πολλα να σας γραψω, η αγωνια μου καθε φορα που ειναι να παω ειναι ολο και μεγαλυτερη... μεγαλωνει και πλεον εχει αρκετη ωρα ματακια ανοιχτα, παρατηρει τριγυρω του, εμας , γενικα χαζευει !! Ειναι υπναρουλης θελει την ησυχια του αλλα αμα ενοχληθει και δεν ξερει τι θελει, ξεσηκωνει τον τοσο το μωρο μου . Μας ειπε η γιατρος ''ειστε λιγακι ζωρουληδες'' ,χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τωρα κοιτατε ωρα εδω που βρηκα να σας γραψω!! Χα χα χα .Μόλις γυρισαμε απο μια επισκεψη σε κατι φιλους. Καλα ηταν ξεσκασαμε.

Να σας πω εν συντομία οτι φτασαμε αισιως τα 1.600 γραμμαρια. Βαζουμε γρήγορα βαρος. Αυτο ειναι καλο σημαίνει οτι το παιδακι εχει ζωντανια και υγεια μεσα του πολυ. Και κυριως θεληση για ζωη!! Το αναπνευστικο μας μενει σταθερο εξαιτίας της γκρινια μας και του κλαμματος γιατι πεφτει ο κορεσμος του οξυγονου. Μ αυτο λιγο να δούμε τι θα κανουμε, παρολ αυτα δεν υπαρχει κατι αλλο ανησυχητικο να μας απασχολεί. Τωρα παρατηρουμε σιγα σιγα το περιβάλλον γυρω μας και αν κατι δε μας αρεσει αμςσως κλαιμε. Σίγουρα του λείπουν οι αγκαλιες και τα χάδια μωρε.. ποσο πολυ τα στερείται το πουλακι μου. Θα του τις κανω μαζεμενες οταν ερθει !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!! Μαιρη λου μπραβο σας που μεγαλωνετε και ολα πανε προς το καλυτερο!! οταν πας δεν μπορεις να τον παρεις αγκαλια;;; δεν επιτρεπεται;;; σιγουρα του λειπει πολυ και το χαδι σου και η μυρωδια σου και ολα....

οι γιατροι δεν λενε τιποτα κατι σαν πλανο για να τον παρετε σπιτι;;; δηλαδη εννοω αν γινει τοσα γραμμαρια και μπορει να αναπνεει μονος του θα τον παρετε....;;;;;συγνωμη αν λεω βλακειες.....:oops:


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας!! Διαβαζω τα νεα σας συχνά! Παιρνει πολύ καλό βαρος την ημέρα ε; Μπραβο για τη δύναμη σου!! Τη νιώθει σίγουρα ο γιος σου γιαυτο ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ!! Ο Θεός να είναι μαζί σας!!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα κοιτατε ωρα εδω που βρηκα να σας γραψω!! Χα χα χα .Μόλις γυρισαμε απο μια επισκεψη σε κατι φιλους. Καλα ηταν ξεσκασαμε.

Να σας πω εν συντομία οτι φτασαμε αισιως τα 1.600 γραμμαρια. Βαζουμε γρήγορα βαρος. Αυτο ειναι καλο σημαίνει οτι το παιδακι εχει ζωντανια και υγεια μεσα του πολυ. Και κυριως θεληση για ζωη!! Το αναπνευστικο μας μενει σταθερο εξαιτίας της γκρινια μας και του κλαμματος γιατι πεφτει ο κορεσμος του οξυγονου. Μ αυτο λιγο να δούμε τι θα κανουμε, παρολ αυτα δεν υπαρχει κατι αλλο ανησυχητικο να μας απασχολεί. Τωρα παρατηρουμε σιγα σιγα το περιβάλλον γυρω μας και αν κατι δε μας αρεσει αμςσως κλαιμε. Σίγουρα του λείπουν οι αγκαλιες και τα χάδια μωρε.. ποσο πολυ τα στερείται το πουλακι μου. Θα του τις κανω μαζεμενες οταν ερθει !!!

Βρήκα το θέμα σου πριν 2 μηνες σε μια προσπαθεια αναζήτησης στο γκουγκλ να βρω γυναίκες που αντιμετωπιζουνε προβλήματα πιεσης στην εγκυμοσύνη καθώς στην αυχενικη μου είχαν βρει αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες αρα και αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια κάτι που ευτυχώς διορθώθηκε στη Β επιπέδου ωστόσο σας έχω συνέχεια στο μυαλό μου και μπαίνω και παρακολουθώ συχνα την πορεία σας και σήμερα δεν αντεξα ήθελα να σου γράψω να σου δώσω συγχαρητήρια για τον μικρο σου,είναι πραγματικός αγωνιστής! Εύχομαι σύντομα όλα να είναι ενα κακό όνειρο και να παρετε το μωρουλι σας κοντά σας να γεμίσει το σπίτι σας παιδικές φωνουλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες, πως εισαστε? Ελπιζω καλα !!

Το αγορι μας μεγαλωνει με ραγδαιους ρυθμους σημερα ημασταν 1.640

Μα; ζητησαν να παρουμε την βιταμινη D3fix .Στην αρχη αγωθηκα αλλα τελικα δεν ειναι τιποτα, ειναι απλως ενα συμπληρωμα που παιρνουν πολλα μωρακια. Προωρα και μη ! Μας ειδε και ο οφθαλμιατρος τα ματακια μας βρηκε μια χαρα.

Σημερα παρολα τα καλα μας νεα του καστανοξανθουλη μου , ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα για διαφορους λογους που κανουν αλυσιδωτη αντιδραση με το γεγονος οτι λειπει το μωρο απο το σπιτι του . . .

Δυομιση μηνες περασαν κιολας και μου ειναι ολο και δυσκολοτερο..

Εχει πολυ δυναμη το πουλακι μου, τοση που σχεδον σηκωνει το κεφαλακι του οταν ειναι μπρουμιτα , παρολη την προωροτητα του ! Μπραβο τον δυνατουλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Επισης seilormoon να σε ευχαριστησω, Ειμαι σιγουρη πως υπαρχουν και αλλες κοπελες που μας διαβαζουν και ας μην γραφουν, ξερω ομως οτι η ψυχη τους ειναι εδω μαζι μας και μας στηριζουν και τις ευχαριστω..

Σε 4 μερες φτανουμε την ΠΗΤ μας, που σημανει οτι το γιοκαρινι μας θα αποκτησει και 2η ηλικια πλεον :D Ας ελπισω στο δευτερο παιδακι να μπορεσω να την φτασω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο αντρακι σου!να είσαι δυνατή! Δεν θα αργήσει η μέρα που θα είστε αγκαλιτσα σπιτάκι σας και όλα θα είναι μια ανάμνηση!σας βάζω στις προσευχές μου μαζί με το δικο μου αγέννητο ακόμη αγοράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο στο αντρακι σου!να είσαι δυνατή! Δεν θα αργήσει η μέρα που θα είστε αγκαλιτσα σπιτάκι σας και όλα θα είναι μια ανάμνηση!σας βάζω στις προσευχές μου μαζί με το δικο μου αγέννητο ακόμη αγοράκι!

♥♥♥♥♥ ♥♥♥♥♥♥♥

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!!σιγουρα θα υπαρχουν στιγμες που θα πεφτεις ψυχολογικα αλλα θα πρεπει ν σκεφτεσαι το ποσα περασε και πως τα καταφερε το μικρο σ αγγελουδι και ν ξαναπαιρνεις δυναμη....αντεξες τοσα!!!τωρα φανταζομαι οδευεται προς τα καλυτερα γτ πατε προς τ τελος...ολα μια χαρα θα πανε και τ αντρακι σ θαρθει σπιτι συντομα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι εχεις δικιο...αυτό που πέρνατε οικογενειακώς είναι πολυ δυσκολο αλλα θα τα ξεχασετε ολα οταν το μωρακι σας ερθει στο σπιτι του... Θα αναπληρωσετε ολες αυτες τις μερες...Σας σκεφτομαι συνεχεια να ξερεις!

Και στο δεύτερο παιδακι σου οταν με το καλο το κανεις ολα θα πανε τελεια να εισαι σίγουρη


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια νσου Μαιρη λου!!! συγχαρητηρια για τα νεα σας!!!! ολα πανε καλα και θα πανε ακομα καλυτερα απο δω και περα!!! φτανετε σιγα σιγα στον στοχο σας!!!

κρατα γερα λιγο ακομα!!!

φιλια πολλα στο γιγαντακι!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Goodmorning ladies!! πως εισαστε?? εγω προσπαθω καλα, για το μπεμπακι μου μου.

Το πουλακι μου ειναι καλα, μεγαλωνει τσουκου τσουκου αρχισαμε καναμε μπουτακια σιγα σιγα . χιχιχιχ!! θα το παλεψουμε κιαλλο και θα ειμαστε νικητες.

Θeλω να γραψω τοσα πολλα καθε φορα αλλα δεν θελω να γινομαι φορτικη. Τα λογια ειναι λιγα και μετρημενα αλλα οι σκεψεις μπαχαλο με γεγοντοτα καλα και ασχημα που στροβιλιζουν στο μυαλο μου.. καθε μερα προσπαθω να ξεχναω τα ασχημα, και να ατενιζω το κοινο μας μελλον με το μπεμπη , με αισιοδοξια.

Καθε μερα ευχομαι αν γινοταν να νιωσει καμια μανα ποτε αυτον τον πονο της στερησης των τοσων μηνων! Δεν αξιζουν τετοια ταλαιπωρεια τα ψυχουλακια μας. . .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...