Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με συγχωρειτε που σεν γραφω συχνα μανουλες μου. Πως ειστε??? Εγω περιμενω να εχω συνηθως καποια εξέλιξη για να σας γραφω , και συνηθωα ευελπιστω θετικη !!

Σημερα πηγαμε στην μοναδα για το αντρακι μου το οποιο κοιμοταν εκει στην θερμοκοιτιδουλα του τ'αγορι μου, και με ειχε πλάτη. Δεν ειδα το μουτρακι του.

ειμαστε σταθερα στα ιδια. Με επιασε το παραπονω και το κλαμμα παρα πολυ σημερα φεύγοντας. . Δεν αντεξα. Μερες είχα. . Ενιωσα "κακια" μητερα που δεν εχω κοντα το παιδακι μου να το φροντισω αν και ξερω πως δεν ισχυει. Σήμερα Επίσης οσο περιμενα την διευθυντρια για ενημερωση, ειδα δυο εντελώς διαφορετικές εικόνες. Ενα μωρουδακι επαιρνα εξιτήριο και ειχαν οι γονεις χαρες και χαμόγελα και απο την αλλη ενα παιδακι που μπηκε προσφατα και η μανουλα εκλαιγεβστο διαδρομο για το ανθρωπακι της. Μου ραγισε την καρδια. Ισως επηρεαστηκαναπο ολο αυτο και εμπιξα τα κλαμματα...

να το τρωει το φαγακι του θελω και να μη γυρίσουμε πισω με το αναπνευστικο. Τιποτε αλλο θελω για φετος για τα γενεθλια μου. Θα είναι το ΟΜΟΡΦΌΤΕΡΟ ΔΩΡΟ.

Σε λίγες μέρες γινόμαστε 2 μηνων <3

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαιρη τι κλαμα εχεις ριξει κοπελα μου... Εχεις στερεψει πια...

Μια μερα αυτο το κλαμα θα γινει ενα μεγαλο συνεχομενο χαμογελο, θα τα θυμασαι ολα σα μια κακη αναμνηση!

2 μηνων?? Πωπω, μεγαλωσε!!! :)

Ποτε εχεις γενεθλια να σου πουμε τα χρονια πολλα??


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαιρη τι κλαμα εχεις ριξει κοπελα μου... Εχεις στερεψει πια...

Μια μερα αυτο το κλαμα θα γινει ενα μεγαλο συνεχομενο χαμογελο, θα τα θυμασαι ολα σα μια κακη αναμνηση!

2 μηνων?? Πωπω, μεγαλωσε!!! :)

Ποτε εχεις γενεθλια να σου πουμε τα χρονια πολλα??

Έχω ακομα. Στις 29 Απριλίου είναι. Γινομαι 28 . Μεγαλωσα και γω.

Ναι το αγορι μου μεγαλωνει σιγα σιγα .

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη λου τι κανεις;;; δεν πιστευω να το εννοεις οτι μεγαλωσες;;; μια χαρα νεοτατη εισαι, εγω ειμαι 32

ο γιγαντας τωρα ειναι στην ενδιαμεση φαση της εντατικης;;; ξερεις ποσο περιπου θα κατσει εκει;; νομιζω παντως οτι δεν αργειτε να παρετε εξιτηριο!!! αντε με το καλο!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαιρη λου τι κανεις;;; δεν πιστευω να το εννοεις οτι μεγαλωσες;;; μια χαρα νεοτατη εισαι, εγω ειμαι 32

ο γιγαντας τωρα ειναι στην ενδιαμεση φαση της εντατικης;;; ξερεις ποσο περιπου θα κατσει εκει;; νομιζω παντως οτι δεν αργειτε να παρετε εξιτηριο!!! αντε με το καλο!!!

Καλησπερα mama82 !!!! Κοιτα σε σχεση με τα 40, ειμαι ακομα μικρη, σε σχεση με τα 20 που ημασταν καποτε, μεγαλωσα! χα χα χα!

Οχι δεν πηγαμε ακομα στην ενδιαμεση μοναδα. Εκει θα παμε οταν σταθεροποιηθει εντελως το αναπνευστικο μας..ειμαστε θερμοκοιτιδα και με το καλο σε λιγες μερες/βδομαδες θα μας μεταφερουν μαζι με το θαλαμακι μας στην ενδιαμεση. Θελει λιγο τον χρονο του..

Εσυ πως εισαι, πως πας κοριτσι ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου τι κανεις?το μωρο σου πως παει?

Ευχομαι συντομα στην ενδιαμεση!

Ποτε περιπου παιρνουν εξιτήρια τα μωρακια οταν τελειωσει ολος αυτο ο γολγοθας?Οταν κλεισουν τις 40εβδ υποτίθεται?Την ημερομηνια ππυ θα γεννιοντουσαν αν ολα πήγαιναν καλα η παιζεται αυτο αναλογα με την περιπτωση?Μια γνωστη πηρε το αγορακι της οταν ηταν 3μηνων δηλαδη κανονικα τοτε επρεπε να ειχε γεννηθει

Α!εχουμε σχεδον ιδια ηλικια το '87 και εγω και νοιωθω οτι σε σχεση με τα 20 εχω μεγαλωσει τοοοοσο πολυυυ :(


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη Μ εβδομαδα!!!!

τι κανεις Μαιρη λου;; ο γιγαντακος σας;;; αντε με το καλο να πατε οσο γινεται πιο γρηγορα στην ενδιαμεση και καπακι και στην τελευταια και επιτελους να πατε σπιτακι σας να ξενοιασετε πια!!!!

μηπως ρε κοριτσια (και greta) εισαστε κουρασμενες πολυ και νιωθετε μεγαλες;;; ενταξει δε λεω εχει διαφορα απο τα 20 στα 30 αλλα οχι και ετσι!!! τωρα αρχιζει η ζωη μας!!! με τα μωρακια μας!!!

Μαιρη λου δεν βοηθαει και ο χαζοκαιρος.....υπομονη!!

εγω μια χαρα, φουσκωνω και γενικα φαρδαινω με ολη την σημασια της λεξεως!!! γιατρο εχουμε 22 αργουμε λιγο αλλα εχουμε να κανουμε υπερηχο αναπτυξης στο ιπποκρατειο στις 20, μεχρι τοτε βλεπουμε


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

greta υπομονη, θα ξεπεταχτει και το μικρακι σου και μετα θα ειναι οτι καλυτερο!!! το αλλο σου παιδακι εχει την καλυτερη ηλικια νομιζω!!! ειναι απολαυση!!! οταν θα μεγαλωσουν θα αναπολουμε αυτες τις ωρες απλα τωρα μιλαει η κουραση, ειδικα σε εσενα που ακομα ειναι πολυ βρεφακι

εγω την εμπειρια την εζησα με μικροτερα αδερφια αλλα και παλι δεν ειναι το ιδιο, σε λιγο καιρο κι εγω!!! ανυπομονω!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερααααα!!!! Σημερα ειμαστε 2 μηνων !!!!χιχιχιχ. Ειχα ενα σχετικα γεματο ΣΚ και δεν μπορεσα να πολυμπω.

greta οχι απαραιτητα να συμπληρωσει τις 40 βδομ, γιατι σκεψου οτι καποιο παιδακι μπορει να τις συμπληρωσει αλλα να εχει προβληματα σοβαρα και να πρεπει να μεινει. Δυστυχως στανταρ δεν υπαρχουν. Μονο καποια πρωτοκολλα για το ποτε αλλαζουν θαλαμο.

Του 87 ειμαι εγω , ναι !!! Καλουλα με λες ηλικακα. χααχαχα Στην ιδια ηλικια εγινε μαμα και η μητερα μου σε μενα και στα 30 της στον αδερφο μου!! λετε και γω? :P

O παλιοκαιρος δεν συζητιεται, ασε!!! Αλλα δε με νοιαζει γιατι αυριο θα παω στο μωρο μου!!

μαμα82 απο το ιπποκρατειο παρακολουθησε???

greta τι κανει το νινιιιιι !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!! Σημερα ειμαστε 2 μηνων !!!!χιχιχιχ. Ειχα ενα σχετικα γεματο ΣΚ και δεν μπορεσα να πολυμπω.

greta οχι απαραιτητα να συμπληρωσει τις 40 βδομ, γιατι σκεψου οτι καποιο παιδακι μπορει να τις συμπληρωσει αλλα να εχει προβληματα σοβαρα και να πρεπει να μεινει. Δυστυχως στανταρ δεν υπαρχουν. Μονο καποια πρωτοκολλα για το ποτε αλλαζουν θαλαμο.

Του 87 ειμαι εγω , ναι !!! Καλουλα με λες ηλικακα. χααχαχα Στην ιδια ηλικια εγινε μαμα και η μητερα μου σε μενα και στα 30 της στον αδερφο μου!! λετε και γω? :P

O παλιοκαιρος δεν συζητιεται, ασε!!! Αλλα δε με νοιαζει γιατι αυριο θα παω στο μωρο μου!!

μαμα82 απο το ιπποκρατειο παρακολουθησε???

greta τι κανει το νινιιιιι !!

Να τον χαίρεσαι κοπέλα μου! Να ειναι γερός και δυνατός και με το καλο να τον πάρετε στο σπιτάκι σας!

Μια χαρα μικρη μικρη είσαι και σου εύχομαι να ακολουθήσεις τα χνάρια της μαμάς και στα 30 να έχεις και το δεύτερο!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!! Σημερα ειμαστε 2 μηνων !!!!χιχιχιχ. Ειχα ενα σχετικα γεματο ΣΚ και δεν μπορεσα να πολυμπω.

greta οχι απαραιτητα να συμπληρωσει τις 40 βδομ, γιατι σκεψου οτι καποιο παιδακι μπορει να τις συμπληρωσει αλλα να εχει προβληματα σοβαρα και να πρεπει να μεινει. Δυστυχως στανταρ δεν υπαρχουν. Μονο καποια πρωτοκολλα για το ποτε αλλαζουν θαλαμο.

Του 87 ειμαι εγω , ναι !!! Καλουλα με λες ηλικακα. χααχαχα Στην ιδια ηλικια εγινε μαμα και η μητερα μου σε μενα και στα 30 της στον αδερφο μου!! λετε και γω? :P

O παλιοκαιρος δεν συζητιεται, ασε!!! Αλλα δε με νοιαζει γιατι αυριο θα παω στο μωρο μου!!

μαμα82 απο το ιπποκρατειο παρακολουθησε???

greta τι κανει το νινιιιιι !!

Μαιριλου!!!σε διαβαζω απο την αρχη!!!!!!ευχομαι παντα χαρες να εχεις!!χαιριμαι πολυ για τον ηρωα σας!!!!μπραβο του μωρακι σας το δυνατο!!!!

Καλό πάσχα με υγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη λου με παρακολουθεί και ιδιωτικός γιατρός άλλα επειδή είναι στο Γενεσις και εγώ θέλω νοσοκομειο με παρακολουθούν και στο ιπποκρατειο

Με το καλό αύριο να δεις το παλικάρι σου!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...