Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Το καλο ειναι πως προχωραει το θεμα και η λοιμωξη θα περασει και οτι τρωει ειναι πολυ θετικο! Σου εχουν πει συνηθως ποσο καιρο παιρνει στην μοναδα ή δεν ειναι στανταρ χρονος?


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το καλο ειναι πως προχωραει το θεμα και η λοιμωξη θα περασει και οτι τρωει ειναι πολυ θετικο! Σου εχουν πει συνηθως ποσο καιρο παιρνει στην μοναδα ή δεν ειναι στανταρ χρονος?

Οχι δεν υπαρχει στανταρ χρονος γιαυτα. Ειναι μεχρι να κρινουν αυτοι οτι το παιδακι ειναι ετοιμο. Ασε που μετα απο την μοναδα, εχουμε να περσουμε και απο την ενδιαμεση. Οποτε και στην ενδιαμεση να φτασουμε, ευχαριστημενη θα ειμαι, οτι καναμε μια μεγαλη προοδο.

Link to comment
Share on other sites

υπομονή κορίτσι μου! είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς και θέλει χρόνο αλλά να δεις για πότε θα περάσει ο καιρός! είναι πολύ πολύ καλό που τρώει το παιδάκι σου σταδιακά δυναμώνει έστω και αν παίρνει λίγα γραμμάρια! όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

υπομονή κορίτσι μου! είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς και θέλει χρόνο αλλά να δεις για πότε θα περάσει ο καιρός! είναι πολύ πολύ καλό που τρώει το παιδάκι σου σταδιακά δυναμώνει έστω και αν παίρνει λίγα γραμμάρια! όλα καλά θα πάνε!

Εσυ ειδα εχεις εξεταση σημερα ε? Θ δειτε βαρος αναπτυξη και τα σχετικα! τι ωραιααα! Αντε με το καλο να μας πει πως πηγεεεε :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άσε mairy lou εμείς στον πρώτο περάσαμε μόνο από ενδιάμεση νοσηλεία και ήταν δύσκολα, φαντάζομαι για εσάς είναι 10 φορές περισσότερο... κοντοζυγώνει το 1 κιλό κορίτσι μου!είστε πολύ κοντά!!!

ναι εμείς γιατρό σήμερα να δούμε πόσο μεγαλώσαμε!

Link to comment
Share on other sites

άσε mairy lou εμείς στον πρώτο περάσαμε μόνο από ενδιάμεση νοσηλεία και ήταν δύσκολα, φαντάζομαι για εσάς είναι 10 φορές περισσότερο... κοντοζυγώνει το 1 κιλό κορίτσι μου!είστε πολύ κοντά!!!

ναι εμείς γιατρό σήμερα να δούμε πόσο μεγαλώσαμε!

Στην τελευταια σας επισκεψη ποσο ηταν το νινι????? Θα μαθω το βαρος μας αυριο και θα σας πω !! σημερα δεν το ρωτησα ακριβως γιατι εδωσα βαση στο αναπνευστικο μας.

Link to comment
Share on other sites

511 γρ στην β επιπέδου!

ε να μην κοντεύει 900 το γιγαντάκι? ίσως και παραπάνω?

εντωμεταξύ πριν μια εβδομάδα μια φίλη μου πήρε το δικό της μωράκι σπίτι μετά από 3,5 μήνες νοσηλείας! είχε γεννηθεί προωράκι και αυτό, μια σταλίτσα αλλά είχε πάρα πολλά προβλήματα, είχε αιμάτωμα στο κεφαλάκι και ενα σωρό άλλα και οι γιατροί τους είχαν πει ότι δύσκολα θα τα καταφέρει!και όμως το ψυχάκι τους διεύψευσε όλους! οι γιατροί δεν πίστευαν στα μάτια τους!

Link to comment
Share on other sites

511 γρ στην β επιπέδου!

ε να μην κοντεύει 900 το γιγαντάκι? ίσως και παραπάνω?

εντωμεταξύ πριν μια εβδομάδα μια φίλη μου πήρε το δικό της μωράκι σπίτι μετά από 3,5 μήνες νοσηλείας! είχε γεννηθεί προωράκι και αυτό, μια σταλίτσα αλλά είχε πάρα πολλά προβλήματα, είχε αιμάτωμα στο κεφαλάκι και ενα σωρό άλλα και οι γιατροί τους είχαν πει ότι δύσκολα θα τα καταφέρει!και όμως το ψυχάκι τους διεύψευσε όλους! οι γιατροί δεν πίστευαν στα μάτια τους!

Μπραβο στο παιδακι της φιλης σου ! Να το χαιρεται, γερο να ναι /! Ισως να τα κοντευουμε τα 900 . :cool:

Μια χαρα ειστε, εμεις αν θυμαμαι καλα στην Β επιπεδου ημασταν 460 γρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεφελακι χωρις να ξερω ακριβως, οταν τα μωρακια βγαίνουν απο την εντατικη και ελαφρυνει δηλαδή η κατάσταση τους , πηγαινουν στην ενδιάμεση μοναδα. Τωρα σε ποια ακτιβως φαση και με τι κριτιρια , δε το γνωρίζω.

Αν καποια αλλη μανουλα γνωριζει, ας μας πει γιατι και γω θα ηθελα να μαθω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς και μαθαίνω τα νέα απο το γιγαντακι σου Mary Lou. Οι ΜΕΝΝ ειναι 3 (τουλάχιστον στο Ιασώ που νοσηλευτηκαμε εμεις). Στη μια ειναι τα αρκετά σοβαρά περιστατικά ή τα πολύ πρόωρα μωρα, στη δεύτερη ειναι τα μωρα που χρειάζονται υποστήριξη και που πάλι ειναι στα πιρεξακια και τα βλέπεις απ έξω και η τελευταία ειναι η απλή παρακολούθηση που οι γονείς μπορούν να τα πάρουν αγκαλιά να τα κρατήσουν και να τα ταΐσουν. Συνήθως ενα μωρό που ξεκινάει απο την 3 σταδιακά μπαίνει στη 2 και μετα στην απλή παρακολούθηση. Εμας οταν ο μπέμπης μπήκε στην παρακολούθηση παρόλο που δεν ηταν μεγάλο το διάστημα που προηγήθηκε διασωληνωμένος κάναμε πάρτυ!! Τον έπιανα τον μυριζα τον φιλαγα δεν τον χορταινα.. Ευχομαι υπομονή και δύναμη!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!! Σημερα κλαιω απο χαρα παλι , γιατι το αγορακι μου φαινεται πως εχει σχεδον εχει ξεπερασει την λοιμωξη !!!!! Οι καλλιεργιες του βγηκαν αρνητικες, και θα συνεχισουν για λιγες ακομα μερες την αντιβιωση !

Τρωμε κανονικα το γαλατακι μας αν και βαρος δεν βαλαμε ,αντιθετως χασαμε 10 γραμμαρια. Ειμαστε 710 τωρα. Μου ειπαν ομως να μην ανησυχω καθολου για το βαρος ! Γιατι μολις ανακαμψει η υγεια του θα ειναι πολυ πιο ευκολα να παρει τα πανω του και πολυ πιο γρηγορα! Αφου σχεδον ξεπερασαμε την λοιμωξη αυτο με νοιαζει. Ελπιζω να μην κυλησει παλι το παλικαρακι μου, να πηγαινει καθε μερα και καλυτερα, καθε μερα και καλυτερα μεχρι τσουυυυπ να μεγαλωσει και βγαλουμε τα μηχανηματακια απο πανω μας και ολα τα τσιρωτα απο το ομορφο προσωπακι του !!! Ποσο πολυ θελω να δω αυτα ματακια !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαιρη Λου!!!!

Πολυ χαρηκα! Μη σε νοιαζει για τα κιλα, μετα θα παρει μπρος πολυ γρηγορα!!

Παλικαρος ο γιος σου Μαιρη, εχει αποδειχθει αληθινος γιγαντας!!

Πολυ χαρηκα!

Παντα τετοια να μας λες!!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!! Σημερα κλαιω απο χαρα παλι , γιατι το αγορακι μου φαινεται πως εχει σχεδον εχει ξεπερασει την λοιμωξη !!!!! Οι καλλιεργιες του βγηκαν αρνητικες, και θα συνεχισουν για λιγες ακομα μερες την αντιβιωση !

Τρωμε κανονικα το γαλατακι μας αν και βαρος δεν βαλαμε ,αντιθετως χασαμε 10 γραμμαρια. Ειμαστε 710 τωρα. Μου ειπαν ομως να μην ανησυχω καθολου για το βαρος ! Γιατι μολις ανακαμψει η υγεια του θα ειναι πολυ πιο ευκολα να παρει τα πανω του και πολυ πιο γρηγορα! Αφου σχεδον ξεπερασαμε την λοιμωξη αυτο με νοιαζει. Ελπιζω να μην κυλησει παλι το παλικαρακι μου, να πηγαινει καθε μερα και καλυτερα, καθε μερα και καλυτερα μεχρι τσουυυυπ να μεγαλωσει και βγαλουμε τα μηχανηματακια απο πανω μας και ολα τα τσιρωτα απο το ομορφο προσωπακι του !!! Ποσο πολυ θελω να δω αυτα ματακια !!!!!

μπραβο κοριτσι μ!!!μπραβο στον αντρουλη μας!!!ειδες ποσο δυνατος ειναι???αντε αντε να παιρνουμε σειρα υποψηφιας νυφης απο τωρα λεω καλυτερα...εαν μας θελετε βεβαια!!χαχαχαχχα!!!περιμενω με αγωνια καθε μερα τ νεα σου!!!μονο χαρες απο δω κ περα!!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...