Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Εκ πείρας θα σου πω οτι κατι που μου ειπε μια νοσοκόμα στην μεν οταν μια μερα με ειδε που εκλαιγα.κοριτσι μου το βλεπεις αυτο το μικρουλη ;οταν μεγαλωσει θα αναπτυχθεί πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με αλλα παιδια,θα ειναι πολυ πιο δυνατό σε ολα με πΕισμα και θα καταφέρνει οτι θελει...ε,λοιπον ετσι εγινε ο δικος μου μας κανει οτι θελει!!!!!με το καλο να το παρεις σπιτι σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκ πείρας θα σου πω οτι κατι που μου ειπε μια νοσοκόμα στην μεν οταν μια μερα με ειδε που εκλαιγα.κοριτσι μου το βλεπεις αυτο το μικρουλη ;οταν μεγαλωσει θα αναπτυχθεί πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με αλλα παιδια,θα ειναι πολυ πιο δυνατό σε ολα με πΕισμα και θα καταφέρνει οτι θελει...ε,λοιπον ετσι εγινε ο δικος μου μας κανει οτι θελει!!!!!με το καλο να το παρεις σπιτι σας

Ποσες μανουλες να εχουν δει πια ανυτοι εκει οι ανθρωποι να κλεινε??? Ποσους!!!??

Ακομα και να ξερεις οτι πηγαινουν καλυτερα τα πραγματα μ ο φοβος δεν παυει να υπαρχει. Ενα μεγαλο πισωγυρισμα, μπορει να φερει τα πανω κατω!!!!

Το δικο μου αγορι αρχισε να μεγαλωνει και καθε μερα πιστευω σε αυτον ολο και πιο πολυ οτι θα τα καταφερει !!! Αχ βρε μανουλες!!! :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

mairy_lou μου γλυκιά μπράβο πολύ χαίρομαι με τα νέα σας.¨Ετσι να περνάνε οι μέρες να μεγαλώνει και να δυναμώνει ο γίγαντας σας μέχρι την μέρα που θα τον πάρετε στο σπίτι σας!


Wi8gp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερααααα σας ερχομαι πολυ κεφατη και χαρουμενη@

Κοριτσια πατησαμε το 1 κιλο !!Σχεδον εκλαιγα απο χαρα μιλωντας στο τηλ με την γιατρο !

Δ μπορω να το πιστεψω οτι το αγορι μου ειναι τοσο δυνατο και μεγαλωνει! Επιτρεψτε μου να τον χαρακτηρισω ΗΡΩΑ ( χα χα χα , χαζομαμα)

Κανουμε και κορτιζονουλες για να μπορεσουν να τον αποσυνδεσουν και απο τον αναπνευστηρα μεσα στην αλλη εβδομαδα γιατι εμεινε αρκετο καιρο και απεκτησε ευαισθησια. Γαλατακι πινουμε ολο και πιο πολυ και ειμαστε και φαγανοι :D:D Πινουμε το Almiron premature για τα πρωιμα μωρακια. εκατσα χτες βραδυ και εψαξα λιγο γιαυτο το γαλα και το βρηκα υπερενισχημενο! Οτι χρειαζεται ο μικρος δηλαδη. Εχει πολλα στοιχεια που τωρα δε τα θυμαμαι αναλυτικα, οπως επισης και μεγαλης θερμ. αξιας 80kcal/100ml !

Βουρ για το 2κιλο τωρα!!!

Μονο μην μας βρει κατι αλλο στο ενδιαμεσο και μας τραβηξει παλι πισω. τελος θα χρειαστουμε ακομα μια μεταγγισουλα τις επομενες μερες.

Αυτα μας ειπανε σημερα. Εχτες τον ειδαμε κιολας, ηταν ζωηρουλης, χτυπιοταν και εκλαιγε το μαναρι μου, αλλα η φωνουλα δεν ακουγονταν λογω του αναπνευστηρα. :(:(

Πως μας βρισκεταιιιι??? ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mairy lou μπράβο σας! Τι γενναίος άντρας είναι αυτός! Ουρά θα κάνουν οι νύφες μόλις πάτε σπίτι :wink:!

Εύχομαι σύντομα να πάει και στο κρεβατάκι του στο σπιτάκι του! Ας είναι βέβαια καλά και ας αργήσει λίγο μωρέ.. Θα τον χαίρεστε για όλο το υπόλοιπο της ζωής σας έτσι και αλλιώς!

Έχω ανατριχιάσει! Μπράβο του που είναι τόσο γενναίος και μπράβο σας που ήσασταν τόσο ψύχραιμοι και αισιόδοξοι στα δύσκολα και τώρα δίπλα του που όλα φτιάχνουν!

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη λου τελεια!!! επομενο βημα ο αναπνευστηρας!!! και βουρ για δικιλο!!!! απο δω και περα ολα καλα!!! μονο χαρες!!! χαρηκα παρα πολυ!!!!

εγω εκανα καμπυλη και ευτυχως ολα καλα!!! επισης ξεκιναω μ,αθηματα ανωδυνου τοκετου στο ιπποκρατειο την δευτερα!!! σιγα σιγα να μπαινουμε στο κλιμα!! χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια πολυ υπομονη χρειάζεται δυστυχώς δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο για να τον βοηθησουμε. Τον βοηθαει η παναγιτσα που εινςι μαζι του !! Ευχαριστουμε για τη δυναμη σας.

Mama μπραβο σας ρε κοριται προχωρησατε κ σεις φτασαμε 27 βρε θηριο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!!! ναι φτασαμε αισιως 27η εβδομαδα!!! και εσεις εχετε κανει προοδο, και πιστευω οτι θα τον παρετε πολυ συντομα στο σπιτι, μην ανυσηχεις και κανε λιγο ακομα υπομονη!!!

σημερα θα μας φερουν τα επιπλα (κουνιες κτλ) και απο σημερα ξεκιναει επισημα και το δωματιο της μικρης μας!!! ειμαι πολυ χαρουμενη!!! εσυ τελικα ψωνισες πραγματακια;;;

ποτε θα ξαναπατε στο γιγαντακι;;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οοο με γειεεες με γειεεες!!! Ωραια ειναι να ετοιμαζεις το παιδικο. Εγω εχω ηδη κανει πλανο γισ ολα, εχω διαλεξει θεμα, και τα περισσότερα έπιπλα τα εχω ηδη. Δεν πηρα ακομα οχι. Σκεφτηκα στο τελος του μηνα, νς περασουν ακομα 2 βρομαδουλες δλδ. Εκτος αν κανω μια μικρη εξορμηση στα τζαμπο. :)

Θα παμε κατα 90% την Κυριακή παλι.

Εσεις μεγαλωσατε? Ποσο ειναι η μπεμπουλα τωρα ??? Θα Φτασατε κιλο εε???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε!!! ειμαι πολυ χαρουμενη!!! αρχιζουν και στηνουν σιγα σιγα, γιατι ηρθε και παιδικο δωματιο ντουλαπα, κρεβατι και ενα ακομη κρεβατι με μηχανισμο που μπαινει απο κατω και ανοιγει οταν χρειαστει ραφια και κομοδινο

τι ωραια!!! τωρα θα ανυπομονω πιο πολυ αλλα θα ονειρευομαι!!!!

σιγουρα φτασαμε κιλο αλλα θα ξερω ποσο ακριβως στις 24 που θα παω στον γιατρο!!! αν σκεφτεις εχω να το δω απο τις 25/02 που ηταν 740gr!!!

εμεις ακομα δεν εχουμε θεμα σκεφτομουν για ζωγραφικη σε εναν τοιχο τουλαχιστον αλλα δεν ξερω θα δω

αντε αυριο θα δειτε το αγορακι σας!!! ευχομαι καλη επιτυχια!!! να παει καλα με το αναπνευστικο του και μετα αν ειναι ετοιμο και το σπιτακι σας το φιαχνετε και το δωματιακι του!!!

τι θεμα βρηκες;;; εχει να κανει με κανεναν γιγαντα;;;; πλακα θα ειχε και δεν θα ηταν τυχαιο ε;;; χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mairy lou σου ειχα γραψει αλλα μολις ειδα οτι δεν εχει δημοσιευτεί :(:(

Κοριτσακι μου χαρηκα πολυ με τα νεα σας!Ολο και πιο κοντά στην ημερα που θα τον παρετε σπιτακι σας!

Απο δω και περα μονο καλα νεα να μας γραφεις ευχομαι..

Φιλακια πολλα


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, παλι κεφαλι δεν μπορουμε να σηκωσουμε. Εκει που παμε να χαρουμε λιγο, τσοοουπ ερχεται κατι αλλο και ξανα απ την αρχη. ΑΧ ρε κοριτσια δεν αντεχω αλλο, τι ταλαιπωρεια τραβαει αυτο το μωρακι πια?????

Εκει που μεχρι χτες ηταν ολα καλα, σημερα παιρνω και μου λενε οτι δεν θα το σιτησουν γιατι εβγαλε καποιο προβλημα το στομαχακι του ή το εντερακι του.

Στην αρχη μας λενε μηπως επεσε το καλλιο του θα το δουνε. Τελικα ηρθε παιδοχειρουγος να το δει και του καναν και ακτινογραφια και ειναι κατι οντως η απο το στομαχακι του η απο το εντερο του και θα του κανουν εξετασεις.

Του εχει δημιουργησει πριξημο στην κοιλιτσα του με αποτελεσμα να του επιρρεαζει και το πνευμονια του και χρειαστηκε να του αυξησουν το οξυγονο παλι. Παααλιιιι , παλιιιιι παλι πισω , θα τρελαθω!!!!Υπαρχει και η πιθανοτητα αν χειροτερεψει να χρειαστει μεχρι και χειρουργειο !

Τι να πω και τι να κανω !!!!!? τι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...