Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ''ΓΙΓΑΝΤΑ'' ΜΑΣ :)


Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσι μου, αχ ποσα να αντεξει ακομα ο γιγαντας μου, ενα μωρακι τοσο δα, 700γραμμαριων !! Τι εχει φταιξειιι???????

Μας βρηκαν και ουρολοιμωξη στη νεα καλλιεργεια ουρων ....Αχ ειμαι να πεθανω !!! Το γιατιιιιι αυτο θα με φαει !!!!

Το μονο καλο ειναι οτι η γενικη του εικονα δεν εχει αλλαξει και οτι ο οργανισμος του δεχεται ολο το γαλατακι που του δινουνε..

Το αναπνευστικο του σταθερο τις τελευταιες μερες με υποστηριξη παντα, και περιμενουμε νεα αποτελεσματα και καποια εξεληξη (ας ελπισουμε θετικη μετα απο τοσες μερες γεματη ''κακα'' νεα) !!

Ο γιατρος που μιλησαμε σημερα ειναι ανθρωπος γενικα λιγακι μετρημενος στα λογια του και σαν ποσοτητα και σαν ποιοτητα, και προσπαθει να λεει τα πραγματα με το ονομα τους για το καλο των γονιων. Παρολαυτα σημερα ο ανθρωπος μου φανηκε καπως καθησυχαστικος στο θεμα με την ουρoλοιμωξη, οτι εφοσον δεν χειροτερεψε τις προηγμουμενες μερες και ενω το μικροβιο προυπηρχε, τωρα με την αγωγη θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.. Ας ελπισω να γινουν ετσι. Καθε μερα που τηλεφωνω τρεμουν τα γονατα μου μεχρι μου μιλησουνε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ βρε κοριτσακι μου δεν εχω περασει ποτε κατι τετοιο δεν μπορω να το φανταστω!!!

ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερει το γιγαντακι σας να εχετε πιστη κ υπομονη. μια αγκαλια απο μενα

Link to comment
Share on other sites

mairy lou τι κριμα για το γιγαντακι να ταλαιπωρειται και απο αυτο.....

μην στεναχωριεσαι θα ξεπεραστει κι αυτο, αφου ειναι και καθυσηχαστικος και ο γιατρος που σας ενημερωσε, μην φοβασαι!!! το σημαντικοτερο ειναι το αναπνευστικο, αυτο ειναι σταθερο

ποτε θα πας να το δεις το παλικαρι σου;;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

που την βρηκε την ουρολημοξη τοσο δα νινακι..........

οπως λεει και η μαμα το παν ειναι το αναπνευστικο, σε μια ουρολιμοξουλα θα κολλησουμε τωρα? αστειευομαι βεβαια ε!! τοσα ξεπερασε, θα το ξεπερασει και αυτο θα το δεις, πολα θα πανε καλα!! βλεπεις και ο γιατρος μια χαρα στα λεει και ειναι καθησυχαστικος οπως λες!!

το γιατι να μην το ρωτας.. ο Θεος ξερει.... σου εδωσε την πιο ασχημη και την πιο ψυχοφθορα δοκιμασια που αν ανταπεξελθεις σημαινει οτι είσε αξια για πολλα mairy lou...........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου υπομονή!!Αφού το αναπνευστικό του είναι εντάξει η κατάσταση είναι σταθερή και παίρνει το γαλατάκι του να σκέφτεσαι θετικά!!!! Η ουρολοίμωξη, δεν είμαι γιατρός, αλλά είναι κάτι που αντιμετωπίζεται. Να χείς δύναμη, να σκέφτεσαι θετικά και να χεις πολύ πολύ υπομονή έχετε δρόμο μπροστά σας, και σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!Γερό να είναι το παιδάκι σου!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβάζω την ιστορία σας από την αρχή και σιωπηρά συμπάσχω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Και θα πάνε!!!:D:D

Γνωστή μου γέννησε πριν 2 χρόνια περίπου, πρόωρα στις 26 εβδομάδες ένα κοριτσάκι γύρω στα 630 γρ. Διασωληνώθηκε, πέρασε τα πάνδεινα... μέχρι που παρουσίασε και περιτονίτιδα και του έκαναν χειρουργείο ενημερώνοντας οτι όλα κρέμονται σε μια κλωστή...

ΟΜΩΣ... βγήκε νικήτρια και σήμερα είναι υγιέστατη!!

Έχε πίστη κοπέλα μου, ξέρω περνάτε μεγάλο γολγοθά, αλλά ο γίγαντας σας ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΙΚΗΤΗΣ!!! Υπομονή και όλα θα περάσουν!

Υ.Γ. Είχα κι εγώ τα διδυμάκια μου στη ΜΕΝΝ πριν 1,5 χρόνο περίπου και ξέρω την αγωνία (πολύ πιο εύκολα για εμάς τα πράγματα βέβαια... αλλά τα συναισθήματα ίδια!)

Εύχομαι τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαβάζω την ιστορία σας από την αρχή και σιωπηρά συμπάσχω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Και θα πάνε!!!:D:D

Γνωστή μου γέννησε πριν 2 χρόνια περίπου, πρόωρα στις 26 εβδομάδες ένα κοριτσάκι γύρω στα 630 γρ. Διασωληνώθηκε, πέρασε τα πάνδεινα... μέχρι που παρουσίασε και περιτονίτιδα και του έκαναν χειρουργείο ενημερώνοντας οτι όλα κρέμονται σε μια κλωστή...

ΟΜΩΣ... βγήκε νικήτρια και σήμερα είναι υγιέστατη!!

Έχε πίστη κοπέλα μου, ξέρω περνάτε μεγάλο γολγοθά, αλλά ο γίγαντας σας ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΙΚΗΤΗΣ!!! Υπομονή και όλα θα περάσουν!

Υ.Γ. Είχα κι εγώ τα διδυμάκια μου στη ΜΕΝΝ πριν 1,5 χρόνο περίπου και ξέρω την αγωνία (πολύ πιο εύκολα για εμάς τα πράγματα βέβαια... αλλά τα συναισθήματα ίδια!)

Εύχομαι τα καλύτερα!!!

Μπορει τα λογια να φαινοται φτωχα μποροστα σε ολο αυτο,αλλα επειδη ειναι αληθινα, σου δινουν διναμη ! Να εισαι καλα με τα παιδακια σου και σας ευχομαι ΥΓΕΙΑ !!!!!το βασικοτερο. Γιατι αν εχεις υγεια , η ευτυχια ειναι δεδομενη στην δικη μας περιπτωση !!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Σαν σημερα πριν ενα μηνα(θεωρητικα μιας και ο μηνας αυτος ειναι κουτσος) . τετοια ωρα περιμενα υπομονετικα να περασω την πορτα του χειρουργειου και να σε φερω στον κοσμο ανδρακι μου !!! Δεν ηξερα καν αν θα τα καταφερεις !! Και ομως εναν μηνα μετα, εισαι εδω δυνατος, και παλευεις!!! Και θα παλευεις για πολυ ακομα! Σου ευχομαι σημερα για τα'' γενεθλιακια'' σου, να βγεις ΝΙΚΗΤΗΣ!

Η μαμα και ο μπαμπας ειναι εδω και θα σε περιμενουν υπομεντικα!

Δυο λογια για το παλικαρακι μου κοριτσια μου τα επιτρεπετε !! Πως ειστε ολες σημερα? Αλλες θα εχετε τα πονακια σας, αλλες τους εμετους σας, αλλες καουρες και συσπασουλες!! Καντε υπομονη ομως. Αξιζουν τον κοπο . Μετα θα κρατατε τα παιδακια σας στην αγκαλια και θα ξεχασετε ΟΛΑ!!

Σας ευχαριστω που ειστε εδω , απο την αρχη της περιπετειας μας !

Link to comment
Share on other sites

Μαιρη λου μας συγκινησες παλι!!!! αυτος ο μηνας για το γιγαντακι ηταν ενα πολυ μεγαλο βημα!!! ευχομαι αυτος που θα ρθει να του δινει δυναμη και να ξεπεραστουν ολα!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...