Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

dora εγώ θα τα πλένω, δεν βρίσκω τον λόγο να μη το κάνω, για όσες δεν ξέρετε όμως μετά την βάπτιση καλό θα είναι να ξεβγάλετε όλα τα ρούχαλακια στο νερό πού θα κάνει η/ο νονά/ος το μωρό μπάνιο, μετά απο 3 μέρες........ το λέω γιατί στο πρώτο δεν το ήξερα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα πρεπει το μωρό να μείνει 3 μέρες σαν το λαδοπόντικο? Οπου ακουμπάει θα γεμίζει μωρε λάδια...Τουλάχιστον το κεφαλάκι του να του πλύνουμε...

Παντως και εγώ μαλλον θα τα πλύνω τα λαδόπανα, αφου θα ακουμπήσουν στο σώμα του μωρου κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Τι κανετε? Τα μικρα σας? Τενια τα προσκλητηρια ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Μπραβο σου!! Καλυτερα απο επαγγελματικα! Καλα, ειστε πραγματικα χρυσοχερες βρε κοριτσια! Κατερινα να κανεις εξεταση αιματος και να ελεγξεις το θυροειδη σου. Καμια φορα μετα την εγκυμοσυνη απορρυθμιζεται και αυτο φερνει κοπωση. Δωρα εγω που εχω κανει δυο φορες νονα , τα βαφτιστικα τα επλυνα ολα. Ρουχα, πετσετες, λαδοπανα, ολα!! Κατερινα εχεις δικιο, οντως μεγαλωσαν τα μωρακια μας. Καθε μερα εχει και μια καινουρια χαρα.Φιλουδακι, εμεις θα την κανουμε μπανιο μετα τη βαφτιση. 18 Ιουλιου 3 μερες απλυτη? Βεβαια δεν το λεμε παραεξω σε γιαγιαδες κτλ γιατι θα μας πρηξουν ,αλλα δεν νομιζω στο κατω κατω να ειναι τοσο τεραστια αμαρτια!! Ασχετο, αλλα απο διακοπες τι σχεδια κανετε?


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τένια τέλεια τα προσκλητήρια, μπράβο σου!!!Πάρα πολύ όμορφα είναι...Με το καλό να βαπτίσετε το αγοράκι σας...

Κατερινάκι 9 δοντάκια????Μπράβο στη Μαριστέλλα μας...Είναι ζουζούνα ε?????Μμμμ μάλλον στη μαμά της έμοιασε....:tongue::tongue::tongue:

Olive κι εγώ συμφωνώ με την νικ, μπορεί να ναι θυροειδής...Γενικά με την εγκυμοσύνη έχει την τάση να ξερυθμίζεται...Δεν κάνεις καμιά εξετασούλα αίματος???Μήπως έχεις αναιμία και χρειαστεί να πάρεις σίδηρο σαν συμπλήρωμα??

Νατασσούλα μου τι κάνουν οι παίδαροι????:D:D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κατερινακι τι κανεις?που εισαι και χαθηκες? σε σκεφτομουν σημερα λεω παει εξαφανιστηκε η Ανναλενα τι κανει?α ρε κατερινα παω να την πεσω τωρα μπες αυριο πιο νωρις αν μπορεις να τα πουμε φιλακια!


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια για τα μπραβο σας.!

τί κάνετε? Εγώ μαγειρεύω 10 φαγητά ταυτόχρονα, ολα για τον μικρό. Αλεθω φρούτα, βράζω κοτοπουλο και μοσχαρι, ζυμαρικά, λαχανικά και επίσης και για μας φαγητό!!!Αγκιναρες, Ελεος...

Πονάει ολο μου το σώμα γιατί ολο αγκαλια είναι τις τελευταίες μερες. Αφου οταν παω δουλειά νιώθω μια απίστευτη ανακούφιση σωματικη!!! ρε που φτάσαμε...

Τελικα το τραπεζι της βαφτισης θα γίνει σε στυλ παρτυ στο σπιτι μας. Θα καλεσουμε φίλους, και νωρίς το απογευμα θα ερθουν ίσως και καποιοι συγγενεις για λίγο. θα παραγγείλουμε απο κετερινγκ αλλα θα τα εχουμε ολα σαν μπουφε στους παγκους της κουζίνας και ο καθενας θα παιρνει οτι θελει.

ετσι θα γλιτώσω και πλυσίματα γιατι θα ειναι ολα σε πλαστικα πιατάκια ποτηρακια. Και τουρτα φυσικά! ( που εγώ δεν θα φαω...μπλιμ μπλιμ)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!!

Τι κάνετε; Πώς πάνε τα μπανάκια και η χαλαρή ζέστη;

Εμείς σε αναμονή για την Παρασκευή, οπότε θα πετάξουμε για Καλαμάτα. Θα μπει και το Μελινάκι σε αεροπλάνο...χαχαχαχα. Για να δούμε. Έχουν σκάσει σχεδόν και τα 4 επάνω δόντια. Σήμερα πάμε παιδίατρο για εμβόλιο και θα πάμε να την γράψουμε στον βρεφονηπιακό. Αχ έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως θα είναι. Ήδη σκέφτομαι ότι θα μου λείψει πολύ όταν αρχίσω την δουλειά. Που θα πάει ελπίζω να το ξεπεράσουμε γρήγορα. Θέλει συνέχεια να είναι όρθια και να πηγαινει πέρα δώθε και να μπουσουλάει λιγότερο...

Filoydaki μου με το καλό. Και να περάσετε όμορφα. Όσο για την αγκαλιά σε καταλαβαίνω, αν και να φανταστείς ότι εγω δεν μπορώ να την κρατάω πάρα πολύ, γιατί εδω και 2 μήνες έχω φοβερό πρόβλημα με το δεξί μου ισχίο-μέση-νεύρο και υποφέρω από τον πόνο. Πήρα για 10 ημέρες κάτι voltaren χάπια, αλλά τελικά δεν πέρασε και ακόμα δεν έχω καταφέρει να πάω σε γιατρό. Όσο για το μπάνιο μετά την βάπτιση κι εμείς την κάναμε μπάνιο την επόμενη ημέρα, γιατί δεν αντεχόταν με το λάδι και την ζέστη που έφαγε. Μην κολλάς σε τέτοια....λέω τώρα, όπως το νιώθεις βέβαια. Όσο για τα ρουχαλάκια εμείς το φουστανάκι δεν το πλύναμε, μόνο όλα τα υπόλοιπα. Το φουστάνι βέβαια το πήγα στο καθαριστήριο μετά την βάπτιση.

Στελλίτσα θα την κανονίσετε κι εσείς, μην σε νοιάζει.

Φιλια πολλα σε όλες σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?τα παιδακια σας?

τενιαααααααααααααααααααα με ακουσες οταν υο κανονιζα????????????χαχαχαχχααχαχα και εμεις με τον ιδιο τροπο λεμε να το κανουμε αφου θα ειναι η μερα των γενεθλιων της να το κανουμε σε στυλ γενεθλια :tongue:


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου τι κανετε; καιρο εχω να σας γραψω....

Η μικρη μου επιτελους πριν λιγες μερες εσκασε το πρωτο δοντακι,ακομη ισα ισα που φενετε...Δεν μπουσουλαει,μαλλον εμοιασε εμενα γιατι ουτε και εγω μπουσουλησα κατευθειαν περπατησα,μας κανει ματακια,χαμογελα,παλαμακια,κουπε-πε και μας εχει ξετρελανει........απο φαγητα τρωμε καλα δεν εχω παραπονο...

Στις 22 του μηνα αρχισα και δουλεια... 3,5 ωρες δουλευω καθε απογευμα και την κραταει ο αντρας μου...να σας πω την αληθεια τις πρωτες μερες δυσκολευτικα παρα πολυ που την αφηνα με το ζορι κρατιομουν να μην κλαψω...που να εφευγα και για κανενα 8ωρο....αλλα τελικα μου αρεσε γιατι ξεφευγω απο τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι κι εγώ μανούλα του Οκτωβριόυ 2009...έχω ένα υπέροχο αγοράκι...

Μου αρέσουν οι κουβεντούλες σας εδώ μέσα, και θα ήθελα να μπω κι εγώ στην παρέα σας....

Θα ηθελα να σας ρωτήσω: Το καλοκαίρι θα πάτε διακοπές? Και αν ναι πως θα βολέψετε το θέμα του φαγητού? (Δεν μιλάω για κρέμες - γιαούρτια και φρουτόκρεμες... αλλά για το κύριο φαγητό. Τι θα του δίνετε?)

Πολλά φιλιά σε όλες


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα αυτή του πάρτυ, είναι πιο χαλαρό και ταιριάζει περισσότερο σε παιδική βάπτιση....Μαρή Κατερίνα κοίτα μη και δε στείλεις προσκλητήρια και μπόμπο...Άσε μην σου ρθω κιόλας...:D:D

Ιωάννα και Βίλυ και γω από τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι πως θα την αφήνω να πηγαίνω για δουλειά από Σεπτέμβρη και πως θα περνάει στον παιδικό, αν θα την προσέχουν...Ελπίζω κι εγώ να το ξεπεράσω σύντομα αυτό..

ksdesign καλώς μας ήρθες...Να χαίρεσαι το παιδάκι σου...Για πες μας πότε γέννησες, έχεις άλλα παιδάκια???Εμείς θα πάμε διακοπές φέτος πρώτα ο Θεός και από φαγητό επειδή έχω πάρει τον ατμομάγειρα-μπλεντερ της philips avent θα τον έχω μαζί μου κι εκεί θα της ετοιμάζω το φαγητό της όπως και στο σπίτι...Είναι μεγάλη ευκολία...Επίσης όταν βγαίνουμε έξω μπορεί να της πέρνω καμιά πατάτα βραστή να τρώει για να μην ζηλεύει μιας και έχουμε σταματήσει τα αλεσμένα..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Astarti, ευχαριστώ που επικοινώνησες μαζί μου...

Λοιπόν εγώ γέννησα τον Οκτώβριο του 2009 ένα αγοράκι

(ημερομηνία :D Τρίτη 13 και ώρα 3 τα μεσάνυχτα).

Δεν έχω άλλα παιδάκιa γι΄αυτό και ρωτάω κι εσάς εδώ τι κάνετε.

Είδα ότι είστε μια όμορφη παρέα και λέτε πολλά και χρήσιμα πράγματα για τα παιδάκια μας.

Έχω αγχωθεί λίγο με το θέμα του φαγητού του μικρού στις διακοπές. Παρ' όλο που έκλεισα κάποιο studio με κουζινάκι...

Εν τω μεταξύ ακόμα του τα αλέθω στο μπλέντερ, γιατί έχει μόνο τα 2 κάτω δόντια, δεν ξέρω (δεν έχω τολμήσει) για παράδειγμα να του αλέσω πατάτα με το πιρούνι, φοβάμαι μήπως πνιγεί!!!!!!!!!

Εσείς πότε (πόσο μηνών) σταματήσατε τα αλεσμένα; πόσα δόντια είχατε τότε;

Πολλά φιλάκια


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες. Εμενα τωρα βγαζει δοντια και του αλεθω τα παντα. Ξεκινησα σημεραμε μια φετα πορτοκαλι στο χερι του. Εκοψε λιγα κομματακα. Το ζυμαρικο δεν το αλεθω. Σουσαμακι η αστρακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...